Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 5:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 2:1 (kon.)
Olomouc – HC Kladno 5:3 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Sparta – Ústí n/L 7:2 (kon.)
Pardubice – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Vítkovice – Liberec 6:4 (kon.)
Berani Zlín
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Piráti Chomutov
Sobota 08.12.2012, 12:30 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

24. kolo Noen extraligy juniorů na zlínský led přitáhlo první Chomutov.

Ševcům patří v tabulce extraligy 6. místo, když v jednadvaceti zápasech dokázali nasbírat 37 bodů. Zlín z posledních pěti zápasů dokázal třikrát vyhrát a pokaždé to bylo na domácím kluzišti. Berani dokázali na svém ledě vyhrát sedm zápasů a jen dvakrát odcházeli jako poražení.

Chomutov nyní vládne juniorské extralize. Piráti nasbírali za dvaadvacet zápasů 46 bodů a bod vede ligu před Třincem a Vítkovicemi. Chomutovští vyhráli z posledních pěti zápasů tři. Nutno však dodat, že Piráti hráli hned čtyřikrát venku a tam se jim zrovna tolik nedaří jako před domácím publikem. Zatímco doma jsou nejlepším týmem celé ligy, venku jim patří až 10.pozice.

00:01

1:20
    Hosté jsou v úvodu aktivnější a Rozum si připsal několik zásahů.

2:02
    Icing hostů.

02:32
    Zlín právě vstřelil branku!

Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Mika posunul puk na JAKUBA TOMIGU, který poslal domácí do vedení. Asistence:Vít Mika

03:16
    Ševci dál tlačí na svého soupeře. Branka je hodně povzbudila.

05:18
    Jeden z domácích hráčů prověřil tvrdou střelu Strmeňa, ten byl však připraven.

07:15
    Zlín je lepším týmem. Drží puk na holi a neustále podniká útoky na území Pirátů.

10:00
    Ševci se pokoušeli založit útočnou akci, nakonec se do pásma dostali, ale špatnou přihrávku před bránu zachytil pozorný Strmeň.

10:37
    Vhazováni v chomutovském pásmu.

11:13
    Zlínský Al Marius pálil od modré, střela ale předecházel ofsajd.

12:02
    Střelu Horvatha podržel v lapačce Rozum.

12:16

Zlín uniká do dvoubrankového vedení. Ševci se usadili v pásmu, několikrát si vyměnili puk kolem brány, poté ho dostal Matula, který ho předložil PAVLU SEDLÁČKOVI a ten už věděl co s ním. Asistence: Dominik Matula

14:23
    Domácí jsou při chuti, další jejich akci zastavil ofsajd.

14:39
    Chomutov musel dvakrát po sobě zahrát na zakázané uvolnění.

15:08
    Po spolupráci Matuly se Stránským pálil z kruhu Stránský. S drobnými problémy ji Strmeň dokázal vyrazit.

16:24

Domácí ničí Piráty. Po kombinaci po ose Haloda, Doležálek, střílel před bránou osamocený ŠIMON KRATOCHVIL a zvýšil již na 3:0. Asistence: Radim Doležálek, Marek Haloda

17:51
    Bezradní hosté si neví rady. První tým tabulky zde působí docela unaveně.

18:57
    V závěru třetiny se konečně dostali do tlaku i hosté. Prověřili Rozuma několika střelami, ale k žádné vážnější šanci se nedostali.

20:00

První třetina byla jasně v režii domácího týmu. Zlínu pomohl hlavně první gól, po kterém zjistili, že na první tým tabulky mají a začali hosty víc a víc přehrávat. Po dvaceti minutách tedy máme stav 3:0. Uvidíme co s tím Piráti budou dělat.

20:01

20:20
    U puku domácí a zakládají útočnou akci.

21:05
    Zasahovat musel také dvakrát po sobě Rozum.

21:26
    Doležálek společně se svým spoluhráčem jeli sami na jednoho obránce. Zlínský útočník, ale situaci nevyhodnotil dobře a trefil jen hostujícího obránce.

22:51
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty si odsedí Tejnor za hákování.

23:08
    Hostům se povedlo po buly osvobodit.

23:32
    Zlínským se přesilovka nedaří. Hosté se brání úspěšně a vyhazují přes všechny čáry.

23:58
    Popelka projel až ke kruhu a předkládal puk Kunderovi, tem ho jen těsně minul.

25:15
    Hosty zvládnuté oslabení posílilo a na chvíli si vytvořili tlak.

26:40
    V chomutovském pásmu se to slušně mlelo. Puk létal kolem Strmeňovi branky sem a tam.

27:52
    Dvě minuty si odsedí chomutovský Hammerbauer za hákování.

27:59
    Řezáč,ale sekal a připravil domácí o přesilovku. Také si odsedí dvě minuty.

29:20
    Janota našel zpoza brány svého spoluhráče na modré. Jeho střelu Strmeň vyrazil a pokryl i další dorážku zlínského útočníka.

30:06
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:58
    Chomutovský útočník byl nedovoleně bráněn. Dvě minut si za to odsedí Kobylík.

31:48
    Před bránou Zlína došlo k menší potyčce, bude se vylučovat.

31:48
    Dvě minuty pro Hlavu za sekaní a dvě minuty pro Matulu za následnou hrubost.

32:43
    Hosté tedy déle hrají přesilovku 5 na 4.

33:08

34:21
    Zbořil našel krásnou přihrávkou přes celé hřiště Kratochvila, jeho následná střela postrašila Strmeňa.

35:05
    Vhazování v chomutovském obranném pásmu.

35:49
    Kunderova krásná střela na lapačku prověřila Strmeňa.

35:49
    Kovařík s Dobrovolným si po menší šarvátce odpykají dvě minuty.

36:38
    Zlínský hráč byl v úniku a fauloval ho Drobný. Dostal dvě minuty za hákování a Zlín hraje přesilovku 4 na 3.

37:13

Ševci početní převahu využívají. Obránci si na modré vyměnili kotouč a střílel Zbořil, jehož střelu do brány tečoval MICHAEL JANOTA. Asistence: Mikuláš Zbořil, Michal Popelka

38:08
    Vhazuje se po pravici Strmeňa.

38:30
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění a hra se přesouvá před zlínskou klec.

39:20
    Piráti drželi puk ve zlínském pásmu, nakonec střílel od modré Kolář, ale Rozum bez potíží střelu vyrazil.

40:00

Druhou třetinu vyhráli opět domácí. Tentokrát přidali sice jen jeden gól, ale to jim úplně stačí. Piráti jsou docela bezradní ve hře dopředu a nevypadá to, že by se tu dnes měl udát velký obrat zápasu.

40:01

40:20
    Ševci u puku a zakládají útok.

40:44
    Piráti právě vstřelili branku!

Z nenápadné akci se zrodil gól. Daveri nahrál puk na DAREKA HEJCMANA. Ten ho poslal mezi Rozumovi nohy a puk se pomalu došoural až za brankovou čáru. Asistence:Danko Daveri

42:03
    2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku si odsedí zlínský Janota.

43:14
    Pirátská přesilovka, ale zatím moc úspěšná není.

44:02
    Pelcova tvrdá rána od modré provětrala Rozumovi betony.

44:40
    Zlín zahrál na zakázané uvolnění.

45:09

Chomutov se začíná zvedat. JAN HAMMERBAUER si vytvořil šanci, ale neuspěl. Poté však Piráti zůstali stále u puku a Hammerbauer svou druhou příležitost dokázal proměnit v gól. Asistence: Danko Daveri, Daniel Lenhert

46:26
    Tak to vypadá ještě na drama. Hosté jsou povzbuzeni góly a dotírají na zlínskou klec. Je jich plný led.

47:40
    Střelu od modré teď musel Rozum vyrážet pohotově betonem.

48:23
    Zlín se chvíli držel na území Pirátů, ti ale puk ukořistili a opět vyrazili dopředu.

49:37
    Po krátké chvíli kdy útočil Chomutov se vydal kupředu zase Zlín. Hraje se hodně rychle, útok střídá útok.

50:17
    Malá rozmíška u branky Pirátů před vhazováním, ale už se zase hraje.

51:05
    Piráti jdou do útoku po hlavě o trochu zapomínají bránit. Teď toho využil málem jeden ze zlínských útočníků.

51:51
    Čas hostům běží rychle, navíc se vhazuje opět u jejich brány.

52:40
    Zlínští byli dva na jednoho, Strmeň si celou situací úspěšně poradil.

53:46
    Zakázané uvolnění na straně Pirátů.

54:27
    Zlín velice dobře bráni a hosty k ničemu moc nepouští.

55:15
    Hosté zakládají útok a jsou ve zlínském pásmu.

55:38
    Za Rozumem zvonilo břevno. Jeden z hostujících útočníků střílel z kruhu a trefil horní tyč.

56:15
    Domácí začali důsledně brání a vyhazují puky přes všechny čáry.

56:30
    Vhazuje se před Rozumem.

57:02
    Popelka vyrazil dopředu a díky němu je Zlín daleko od své brány.

57:15
    Za menší potyčku dostal Kolář 2+2 minuty za nedovolené bránění a hrubost. Zlínský Janeba zase dvě minuty za hrubost.

58:25

Přesilovka využita. Zlín tento zápas už nepustí. Domácí se drželi v útočném pásmu, Popelka předložil před bránu puk DAVIDU MACHARÁČKOVI a ten dal Zlínu jistotu. Asistence: Michal Popelka, Lubomír Kovařík

59:30
    Hosté jsou rozhozeni a dochází k menším výměnám názorů mezi hráči. Aby z toho ještě nebyla nějaká bitka...

59:38
    No a jeto tady, Došlo hned ke třem férovým bitkám. Jednu vyhráli hosté, druhou domácí a třetí skončila asi remízově.

59:38
    Nyní budou padat tresty. Situace byla z mé pozice hodně nepřehledná. Z jistotou mohu říct, že do rvačky se pustil zlínský Janota, ale dále tam bylo ještě pět rváčů.

59:38
    Na straně hostů: Drobný, Dobrovolný a Kopáč. Na straně Zlína: Janota, Kovařík, Macharáček, všichni 2 + 2 + 10 za hrubost.

60:00

V závěru ještě došlo málem k další bitce, ale nakonec se zápas dohrál už bez potíží. Hráči si odmítli podat ruce a odjeli do kabiny. To je ze stadionu Luďka Čajky vše. Přeji příjemný zbytek dne. (14:43:47)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 3. Tomiga (Mika), 13. Sedláček (Matula.), 17. Kratochvil (Doležálek, Haloda), 38. Janota (Zbořil, Popelka), 59. Macharáček (Popelka, Kovařík) - 41. Hejcman (Daveri), 46. Hammerbauer (Daveri, Lenhert)

Berani Zlín: Rozum (Svoboda) - Řezáč,. Kobylík, Janota, Kundra, Zbořil, Kovařík, Haloda, Matula, Macharáček, Popelka, Stuchlík, Janeba, Kratochvil, Sedláček, Mika, Tomiga, Doležálek, Al marius
    Piráti Chomutov: Strmeň (Maštalířský) - Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák,. Kopáč, Šulák, Kolář, Hammerbauer, Tejnor, Dobrovolný, Peštuka, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava

Rozhodčí: Volf - Čech, Novák