Chomutov – Kladno 2:5 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 2:3 (po pr.)
Slavia – Pardubice 5:0 (kon.) | Liberec – Zlín 2:1 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.12.2012, 18:00 • KV Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V pátek od 18:00 zhlédne KV Arena souboj celků, kteří už dlouho čekají na vítězství. Energie prohrála čtyřikrát v řadě, Litvínov ještě o jeden zápas více, ale Severočeši mohou těžit z předchozích bodových zisků. Naopak Energii od extraligového dna už dělí jen skóre.

Poslední kolo:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1
    HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:3

Letošní vzájemné zápasy:

06. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:2
    19. kolo HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2

Vítejte u krušnohorského derby. Hráči už nastupují na led. Za chvíli začínáme.

00:01

01:00
    Domácí ihned v úvodu ztratili při rozehrávce kotouč ve svém obranném pásmu.

02:00
    Martynek vstřelil na bránu. Mensator se střelou neměl ale žádný problém.

02:40
    Koštál zavezl kotouč do útočného pásma. Našel Zuckera a vytvořil si šanci. Před bránou nastal krátký zmatek.

03:47
    Domácí mají problém s rozehrávkou ve svém obranném pásmu.

04:38
    Litvínovští kombinovali před bránou Mensatora, šanci si však nevytvořili.

05:25
    Kloz našel před bránou Fraňka Skladaného, nedokázal ale zpracovat a ze šance sešlo.

06:49
    Koštál vybojoval puk před bránou Fraňka a zkoušel zakončit. Střela šla mimo.

07:25
    Litvínov je pod lehkým tlakem domácích.

07:49
    Skuhravý tečoval nahozený puk kousek od tyče Fraňkovo brány.

08:34
    Litvínov střídá a uklidňuje hru.

09:19
    Bicek hledal před bránou Litvínova Lukáše Pecha. Pech měl ovšem ke kotouči daleko.

09:55
    Litvínov má problém s přechodem do útočného pásma.

11:01
    Jareš zkusil vyvézt puk. Byl ale pomalejší než zbytek formace a byl ofsajd.

11:34
    Domácím se nepodařilo zachytit rozehrávku. Zakázané uvolnění.

11:38
    Gula zkoušel vystřelit zápěstím od modré. Mensator s přehledem střelu vykryl.

12:08
    Martynek střílel do odkryté brány, přesto mířil do Mensatorova pravého betonu.

12:16
    Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Pšurný (LIT)

13:08
    Trávníček ztrácí při oslabení hůl. Litvínov vyhazuje.

14:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Franěk nedokázal udržet puk pod svojí lapačkou. Puk vyškrábl VOJTĚCH POLÁK a z malého úhlu trefil branku! Bez asistence.

14:12
    Vyloučen Jareš (LIT) za držení. Energie bude hrát druhou přesilovku!

14:58
    Litvínovu se podařilo vyhodit puk.

15:33

Z podobného úhlu jako při minulé přesilové hře skóruje DAVID NOSEK a navyšuje vedení domácích. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.

16:25
    Zucker mohl navýšit skóre! Odkrytou bránu nabídl Franěk. Mířil ovšem jen do boční sítě.

16:57
    Litvínov se po dlouhé době podíval do útočného pásma domácích a hned si vytvořil šanci. Střelu na bránu poslal Ručinský.

18:06
    Zaťovič se pokoušel zakončit, Franěk byl ale pohotovější a puk přikryl pod svojí lapačku.

18:19
    Před brankou Litvínova nastal krátký zmatek. Puku se ujali litvínovští a založili útok.

18:50
    Lukeš pálil od modré.

19:36
    Martynek pálil do brány osamoceného Mensatora. Mensator ránu vykryl vysoko nad.

19:51
    Před koncem třetiny jde Stříteský (LIT) za podražení na trestnou lavici.

20:00

Zásahy brankařů: Franěk 9, Mensator 7

Po první třetině mají ze hry více domácí. Litvínov dobře brání u modré, ovšem ve svém obranném pásmu má problém s důrazem. Domácí využili dvakrát přesilové hry, kterou jim Litvínov nabídl a vstřelil dvě branky tohoto utkání.

20:01

20:02
    Zaťovič unikl do útočného pásma a střelou z mezikruží nepřekonal Fraňka.

Drtina pálil od modré. A po střetu se těžce zvedá z ledu.

21:56
    Gulaši pálil od modré,ale trefil pouze Fraňkovo betony.

22:36
    Litvínov právě vstřelil branku!

Po důrazu před bránou se VLADISLAV BALÁŽ ujmul puku a prostřelil bezmocného Mensatora. Asistence: Pšurný, Kousalík

23:26
    Za zdržování hry si jde na dvě minut sednout Jareš (LIT)

24:01
    Litvínov vyhazuje puk z obranného pásma.

24:40
    Energetikům se v přesilové hře nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.

25:48
    Košťál pálil od modré a před brankou hostů se kvůli dorážejícímu Vachovci strhla bitka mezi Vachovcem a Trávníčkem.

25:48
    Na trestnou lavici usedá Vachovec 2+2 , Zucker, který odsedí trest za Vachovce (KVA), Trávníček 2+2 a za něj odpyká trest Kubinčák (LIT)

27:25

Litvínov využil přesilovou hru a vyrovnává zápas. JAKUB ČERNÝ z velké blízkosti prostřelil osamoceného Mensatora. Asistence: Rostislav Martynek, Juraj Majdan.

28:10
    Pech unikl Litvínovské obraně a zkoušel zakončit. Franěk byl připraven.

28:27
    Samostatný únik Majdana skončil od Gulašiho tvrdým naražením na mantinel.

28:57
    Na trestnou lavici za nedovolené bránění usedá na dvě minuty Pšurný (LIT)

29:27
    Stříteský vyhazuje kotouč do obranného pásma domácích. Karlovým Varům se nedaří založit útok.

30:32
    Grman neudržel puk na modré a hraje se ve středním pásmu.

30:57

32:O9
    Od modré střílel Kousalík a Černý J. zkoušel dorážet, ale mimo.

32:33

Po nahození Hübla se ujal puku RICHARD JAREŠ a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Viktor Hübl.

33:24
    Karlovarští se snaží za brankou hostí získat puk, ale hosté zavezli puk do středního pásma.

34:23
    Po střele Ručinského Mensator vyrazil puk pouze před sebe.

35:18
    Na trestnou lavici odchází za sekání Baláž (LIT) . Karlovy Vary budou hrát 3. přesilovou hru v tomto utkání.

35:57
    Látal střílel od modré ,ale střelu Franěk vrazil vyrážečkou.

36:24
    Zaťovič dostal přihrávku od Bicka ,ale nedokázal srovnat poskakující kotouč.

37:18

37:52
    Za zdžovaní hry odchází na dvě minuty Grundling (KVA).

39:18
    Lukeš pálil od modré, ale Mensator byl pozorný.

40:00

Zásahy brankařů : Franěk 7 Mensator 10

Je za námi druhé dějství, ve kterém byli lepší hosté, které poslali puk za Mensatorova záda hned třikrát. Energetici se nechali rozhodit častou hrou v oslabení a šarvátkami, vypadli tak z tempa, které měli v první třetině. Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

O přestávce se rozcvičuje Tomáš Závorka (KVA), který pravděpodobně nahradí doposud chytajícího Lukáše Mensatora.

Potvrdila se výměna brankářů na straně domácích. Do třetí třetiny tedy zasáhne nově Tomáš Závorka.

40:01

40:25
    Energetici vstoupili do třetí třetiny aktivně. Ihned po získané buly se přesunuli do útočného pásma a zkoušejí si vytvářet šance. Zatím neúspěšně.

40:57
    Doležal (KVA) si odpyká trest za podražení. Domácí jdou do čtyřech.

41:03
    Domácí vyhazují kotouč z obranného pásma.

41:30
    Tlak Litvínova přinesl dvě střely, které ovšem Závorka bez problémů vyráží.

43:49
    Na trestnou lavici odchází duo Grman a Gulaši (KVA). Pykat budou za hákování. Domácí jdou do třech.

44:20
    Martin Ručinský vyslal tvrdou střelu směrem k bráně. Střelu Závorka chytil do lapačky.

44:52
    Domácí dobře brání, přesto nedokázali Jarešovi zabránit ve střele, která šla ovšem mimo.

45:10
    Litvínov se snaží střílet co to jde. Poslední střelu tečoval Doležal od své brány do sítě nad bránou.

45:44
    Stříteský nastřelil levou tyč Závorkovo brány!

45:49
    Domácí jsou v plném počtu!

46:18
    Litvínov půjde do oslabení.

46:40
    Hráč Litvínova Brejčák si odsedí dvouminutový trest za držení.

46:47
    Před brankou Fraňka je mela!

47:16
    Litvínovu se dvakrát za sebou podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

47:49
    David Nosek vysílá tvrdou střelu směrem k Fraňkovo bráně! Kolem puku se oháněl Gulaši se Zaťovičem, ale branku to nepřineslo.

48:36
    Litvínov půjde opět do oslabení. Energie si zahraje pět vteřin přesilovku 5 na 3.

48:36
    Jareše posílá rozhodčí na trestnou lavici za hákování.

48:45
    Grmanovo střelu od modré Franěk nedokázal podržet v lapačce.

49:26
    Litvínov zatím brání velice dobře.

49:54
    A máme tu další vyloučení. Hra se na chvíli srovná, protože Petr Pohl (KVA) odchází za nafilmování pádu před brankovištěm.

50:15
    Golovo sražená střela končí v síti nad Závorkovo bránou.

50:28
    Kubinčák (LIT) střílí vysoko nad!

50:55
    Ani jednomu týmu se nedaří dlouho podržet puk.

51:18
    Teď si obránci domácích málem srazili puk do vlastní brány!

51:54

52:50
    Vachovec vybojoval puk v rohu vedle Fraňkovo brány, ovšem kýženou šanci to nepřineslo.

53:41
    Další vyloučení si vykoledoval opět Jareš (LIT), který se provinil hákováním. Energie má šanci srovnat.

54:04
    Nosek našel Pecha, kterému ale střela nesedla a branku minul.

54:53
    Domácí se v přechodu do útočného pásma zatím trápí.

55:15
    Skladaný dorážel po střele Gulašiho. Franěk byl ale pohotový a kotouč ukryl včas pod svojí lapačku.

55:35
    Nosek s Drtinou vyrobili na modré kiks, které je stál ztrátu útočného pásma.

55:41
    Hosté hrají v plném počtu.

56:05
    Jakub Černý leží na ledě po tvrdé střele Látala. Na led přichází lékař hostí.