Chabarovsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Jaroslavl – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Mytišči – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Doněck – Barys 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 1:2 (po s.n.) | Lev – Ufa 6:1 (kon.)
HC Donbass Doněck
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 21.12.2012, 18:00 • Tatneft-Arena • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (20:17:01)

Ve třetí třetině pečetil brankou v samém závěru v 60. minutě vítězství hostů Ruděnko a dal tak konečnou podobu výsledku dnešního utkání.

Skončilo dnešní utkání, v němž Barys Astana předvedl výborný taktický výkon a po zásluze si odváží z Doněcku tři body.

60:00

59:41
    Astana právě vstřelila branku!

A jak jsme mohli sledovat v celém průběhu utkání, i nyní se domácím hra v početní převaze nedaří, po pravém křídle uniká KONSTANTIN RUDĚNKO, který střelou do prázdné brány pečetí dnešní vítězství Barys Astany. Asistence: bez asistence.

59:20
    Ano, Jeremjejev drží puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici, domácí nechávají Laca na lavičce a na led nastupuje šestý hráč!

59:08
    Julius Šupler si bere oddechový čas, do konce třetí třetiny zbývá dvaapadesát vteřin. Zůstane již Ján Laco na lavičce?

58:45
    Blíží se poslední minuta třetí třetiny, domácí dávají do útoku veškeré síly, hostům se otevírají "vrátka"!

57:30
    Ale další útočná snaha domácích končí na obraně soupeře, Donbass bude zřejmě v samém závěru zkoušet i hru bez brankáře.

56:50
    U puku stále Donbass, před bránu se ale domácí hráči příliš nedostávají, jsou z toho "pouze" střely z dálky.

55:53
    Domácí publikum si přeje "šááájbu", ale hráči Donbassu marně hledají cestu za záda Jeremjejeva.

55:14
    Stále ale platí, že domácí si musí dát pozor na skvělé brejky soupeře!

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny, hosté se již nyní pouze brání, zcela vyklidili střední pásmo a čekají na svého soupeře na vlastní modré čáře.

54:32
    Hosté vyhazují ze třetiny, rozhodčí ale rozpažují, zakázané uvolnění se pískat nebude.

53:15
    Na ledě druhá formace s Kašparem a Nedorostem, ale ani jednomu z hráčů se ohrozit branku hostů nepodařilo.

52:10
    Astana se musí nyní rychle vracet, Varlamov přebírá skvělou přihrávku na modré čáře, ale obránci soupeře nakonec svou práci zvládají na výbornou.

51:05
    Antropov na druhé straně výborně "natahoval" Laca, který musel se svým pravým betonem po ledě sunout až k druhé tyči, Antropov nakonec zakončit nedokázal.

50:40
    Astana výborně brání, domácím příliš prostoru na zakončení nezbývá.

49:51
    Střelu Varlamova tečuje jeden z obránců hostů a puk končí v ochranné síti, vhazování po levici Jeremjejeva.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 11. Kašpar, 40. Bartulis (Fedotěnko) - 4. Upper (Ruděnko), 18. Bochenski (Spiridonov), 38. Antropov (Spiridonov), 60. Ruděnko

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) - Babčuk, Puistola, Varlamov, Ponikarovsky, Fedotěnko - Wilson, Podhradský, Nedorost, Kašpar, Dadonov - Bartulis, Kolář, Pettersson, Tuppurainen, Wirtanen - Těreščenko, Nikiforov, Donika, Kočetkov, Morozov
    Barys Nur-Sultan: Jeremjejev (Poluetkov) - Mnatsyan, Grigorjev, Antropov, Spiridonov, Bochenski - Novopašin, Hedman, Ruděnko, Puškarjov, Upper - Savčenko, Litviněnko, Poliščuk, Solarjov, Krasnoslobodcev - Beljakov, Rachmanov, Starčenko, Boyd, Dawes

Rozhodčí: Gofmnan, Rogačjov - Pavlov, Čubykin