Chabarovsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Jaroslavl – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Mytišči – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Doněck – Barys 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 1:2 (po s.n.) | Lev – Ufa 6:1 (kon.)
HC Donbass Doněck
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 21.12.2012, 18:00 • Tatneft-Arena • KHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (20:17:01)

Ve třetí třetině pečetil brankou v samém závěru v 60. minutě vítězství hostů Ruděnko a dal tak konečnou podobu výsledku dnešního utkání.

Skončilo dnešní utkání, v němž Barys Astana předvedl výborný taktický výkon a po zásluze si odváží z Doněcku tři body.

60:00

59:41
    Astana právě vstřelila branku!

A jak jsme mohli sledovat v celém průběhu utkání, i nyní se domácím hra v početní převaze nedaří, po pravém křídle uniká KONSTANTIN RUDĚNKO, který střelou do prázdné brány pečetí dnešní vítězství Barys Astany. Asistence: bez asistence.

59:20
    Ano, Jeremjejev drží puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici, domácí nechávají Laca na lavičce a na led nastupuje šestý hráč!

59:08
    Julius Šupler si bere oddechový čas, do konce třetí třetiny zbývá dvaapadesát vteřin. Zůstane již Ján Laco na lavičce?

58:45
    Blíží se poslední minuta třetí třetiny, domácí dávají do útoku veškeré síly, hostům se otevírají "vrátka"!

57:30
    Ale další útočná snaha domácích končí na obraně soupeře, Donbass bude zřejmě v samém závěru zkoušet i hru bez brankáře.

56:50
    U puku stále Donbass, před bránu se ale domácí hráči příliš nedostávají, jsou z toho "pouze" střely z dálky.

55:53
    Domácí publikum si přeje "šááájbu", ale hráči Donbassu marně hledají cestu za záda Jeremjejeva.

55:14
    Stále ale platí, že domácí si musí dát pozor na skvělé brejky soupeře!

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny, hosté se již nyní pouze brání, zcela vyklidili střední pásmo a čekají na svého soupeře na vlastní modré čáře.

54:32
    Hosté vyhazují ze třetiny, rozhodčí ale rozpažují, zakázané uvolnění se pískat nebude.

53:15
    Na ledě druhá formace s Kašparem a Nedorostem, ale ani jednomu z hráčů se ohrozit branku hostů nepodařilo.

52:10
    Astana se musí nyní rychle vracet, Varlamov přebírá skvělou přihrávku na modré čáře, ale obránci soupeře nakonec svou práci zvládají na výbornou.

51:05
    Antropov na druhé straně výborně "natahoval" Laca, který musel se svým pravým betonem po ledě sunout až k druhé tyči, Antropov nakonec zakončit nedokázal.

50:40
    Astana výborně brání, domácím příliš prostoru na zakončení nezbývá.

49:51
    Střelu Varlamova tečuje jeden z obránců hostů a puk končí v ochranné síti, vhazování po levici Jeremjejeva.

49:00
    Další šanci domácích likviduje dnes dobře chytající Jeremjejev.

47:59
    Domácí opět ztrácí puk ve třetině hostů a připravuje se tak o další možnost ohrožení branky Astany.

47:09
    Ale vzápětí se hra přerušuje, komerční přestávka.

47:00
    Střídání, na led naskakují první formace obou mužstev.

46:12
    Barys stále hraje na jistotu hlavně v defenzivní činnosti, domácí to budou mít s přibývajícími minutami stále těžší.

45:40
    Jani Tuppurainen se dostává do zakončení, ale puk se převaluje po pravém betonu Jeremjejeva a finský hráč již nedokáže zakončit. Velká šance domácích!

45:05
    Přečíslení domácích, ale Lukáš Kašpar nenahrál lépe postavenému Dadonovi, škoda.

44:18
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:35
    Příležitost domácích, ale Jeremjejev chytá. Donbass se neprosadil ani po dobrém závaru a stále tak prohrává o jednu branku.

42:40
    Hra se přesouvá do třetiny domácích.

42:00
    Domácím se opět při přesilové hře nedařilo. Pettersson vysílá dalekonosnou střelu na Jeremjejeva, ten chytá. Vhazování ve třetině Astany.

41:28

40:35
    Domácí vstupují do třetí třetiny v početní výhodě, na trestné lavici si odpykává trest Hedman.

40:01

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začně přibližně v 19:41 hodin.

Domácím vykřesal naději na zvrat v utkání ve 40. minutě Bartulis, který snížil na současných 2:3 z pohledu Donbassu Doněck.

V právě skončené druhé třetině jsme zaznamenali dvě branky, které padaly až v samém závěru, když se ve 38. minutě trefil Antropov a zvýšil vedení hostů již na 3:1.

40:00

39:28
    Další vyloučení, hráč Astany Victor Hedman odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

39:06
    Doněck právě vstřelil branku!

Signalizované vyloučení, domácí hrají v šesti a OSKARS BARTULIS se nadvakrát z těsné blízkosti před hostujícím gólmanem prosazuje a snižuje stav utkání na 2:3! Asistence: Ruslan Fedotěnko.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Těžká situace pro Donbass. Je zřejmé, že do třetí třetiny musí domácí přijít se zcela jinou taktikou, pokud chtějí i nadále pomýšlet na body.

37:10

NIKOLAJ ANTROPOV doráží za záda bezmocného Jána Laca střelu svého spoluhráče z levé strany a hosté využívají další přesilovou hru. Asistence: Maxim Spiridonov.

36:40
    Domácí čtveřice je již velmi unavená, Barys opět exceluje.

35:50
    A jako vždy - Barys opět v přesilovkovém rozestavení, domácí se musí mít na pozoru.

35:22
    A znovu se vylučuje, na trestnou lavici odchází opět Fredrik Pettersson. Barys bude hrát přesilovou hru.

34:30
    Zmar domácího týmu dokumentuje rozehrávka ve středním pásmu, která se prostě nedaří, tak jeden z hráčů Donbassu posílá puk na zakázané uvolnění.

33:30
    Kombinace domácích končí u dobře hrající obrany soupeře.

32:25
    Komerční přestávka.

32:00
    Domácí se stále snaží, ale chybí jim zatím více přesnosti v kombinaci i zakončení.

31:11
    Puk opouští hrací plochu, navíc je problém v jedné tabuli plexiskla, ale již je vše v pořádku, vhazování před Jeremjejevem vyhráli hosté.

30:35
    Střelu z pravé strany Wilsona Claye likviduje dobrým zákrokem Jeremjejev.

30:00
    Jsme přesně v polovině řádné hrací doby, domácí Donbass musí dohánět jednobrankový náskok soupeře. Barys Astana zde v Doněcku předvádí výborný taktický výkon.

29:10
    Puk za Jánem Lacem, domácí rozehrávají.

28:35
    Barys nechává domácí hrát a vyráží do nebezpečných protiútoků.

28:20
    Další nevyužitá přesilová hra, Barys Astana se v průběhu utkání rozhodně nikam nežene, její styl připomíná New Jersey v době jejich "pasti ve středním pásmu", což jim nakonec přineslo i vítězství ve Stanley cupu.

28:05

27:30
    Až zhruba půl minuty před koncem přesilové hry se domácí dokázali usadit v pásmu soupeře.

26:50
    Opět je to ale trápení v podání domácího týmu, hosté hrají, jako by jich ani nebylo o jednoho méně.

26:05
    Dawes odchází na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě u hostujícího týmu.

25:28
    Domácí se snaží individuálně prosadit před Jerejejeva, hosté jsou ale pozorní a příliš prostoru jim nedávají.

24:34
    Domácí se ubránili, ale hosté je mají dobře secvičené a jsou v nich jasně lepší. Donbass několikrát opět zachránil výtečný gólman Laco.

24:25

23:10
    Laco předvádí fantastický zákrok "á la Dominik Hašek", kterým vyráží na poslední chvíli puk ze své brány! Úžasný zákrok!

22:46

22:25
    Ale domácí Fredrik Pettersson fauluje, přesilová hra končí a za pár vteřin budou hrát hosté sami přesilovku.

22:20
    Až nyní, téměř na konci přesilové hry, se domácí usazují ve třetině hostů.

21:35
    Ale domácímu týmu se přesilová hra zatím nedaří, hosté opět vyhazují puk ven ze třetiny.

20:46
    Vitalij Novopašin oslabuje hned v úvodu třetiny svůj tým, Donbass bude hrát přesilovou hru.

20:28
    Hosté vyhazují puk ze své třetiny, byl ale tečován, nebude to zakázané uvolnění.

20:01

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 18:52 hodin.

Vedení na stranu Barys Astany strhl v minutě osmnácté Bochenski, který stanovil konečnou podobu skóre po první třetině. Hosté vedou v Doněcku 2:1.

Skončila první třetina, ve které jsme zaznamenali tři branky. Skóre utkání otevřel ve 4. minutě hráč Astany, Upper. Za domácí poté v přesilové hře srovnal Lukáš Kašpar po výtečné individuální akci.

20:00

19:50
    Domácí se nakonec dostávají ze sevření a třetina se zřejmě bude již dohrávat.

19:34
    Astana nastěhována před Jánem Lacem.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:27
    Domácím se nepodařilo ubránit oslabení a znovu jsou v pozici prohrávajícího týmu.

17:27

Domácím se nepodařilo ani jednou osvobodit, Ján Laco byl pod velkým tlakem a z množství nebezpečných střel, které na něho šly, se ujala až rána BRANDONA BOCHENSKIHO, který střílel z pravé strany od modré čáry. Asistence: Maxim Spiridonov.

16:25
    Laco opět skvělý při střele Ruděnka z pravé strany, to byl hodně dobrý zákrok!

16:08
    Astana od prvních vteřin nastěhována před Jánem Lacem, domácím se nepodařilo ani jednou vyhodit.

15:44
    Jan Kolář je vyloučen na dvě minuty, domácí budou hrát v oslabení.

15:38
    Nedorost s Kašparem již ale odešli na střídačku, povedlo se jim ukončit tlak Astany.

14:40
    Na ledě "česká" lajna v dresu domácího týmu.

13:38
    Nebezpečná střela Krasnoslobodceva od modré čáry, Laco chytá. Hostům se nyní podařilo "uzamknout" domácí v jejich třetině.

12:40
    Domácí využili přesilovou hru a sledujeme jejich útočné snahy, které končí ve středním pásmu, které výborně zahušťují hosté.

11:48
    Jevgenij Nikiforov nyní zkouší střílet na gólmana Astany, puk je ale tečován do ochranné sítě, vhazování po levici Jeremjejeva.

10:48

A kdo jiný by měl vzít na sebe odpovědnost, než český reprezentant LUKÁŠ KAŠPAR! Vzal si puk ve vlastní třetině, prokličkoval až do třetiny hostů, najel si mezi obránce na střed a střelou zápěstím nedal Jeremjejevovi šanci. Skvělá individuální akce českého reprezentanta! Asistence: bez asistence.

10:40
    Hosté se ale nakonec osvobozují, domácím zbývá ještě necelá minuta.

10:00
    Domácí tak mají při přesilové hře dobrou příležitost na vyrovnání. Jsou již v obranném pásmu hostů a kombinují v přesilovkovém rozestavení.

09:36
    Prvním vyloučeným hráčem v utkání je hráč Astany, Mnatsyan Samvel.

09:01
    Nakonec je z toho zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po levici Jeremjejeva.

08:20
    Druhé pětky obou týmů jsou na ledě, zatím se domácím musí pouze bránit ve vlastní třetině.

07:30
    Donbass již v posledním utkání dokázal, že umí zvládnout zápasy, v nichž prohrává. Naposledy se o tom přesvědčila Jugra Chanty-Mansijsk, která vedla 1:0, pak 2:1 a nakonec prohrála 2:4. Jak to bude dnes?

06:30
    Už se opět hraje, dobrá střela z levé strany Varlamova, Jeremjejev ale pozorný a chytá.

06:12

05:40
    Branka hosty navnadila a nyní jsou častěji před Lacem, než domácí před Jeremjejevem.

04:50
    Správnost rozhodnutí rozhodčích při šanci Donbassu ověřil i videorozhodčí, hraje se dál. A hned další nebezpečná střela hostů, z levé strany střílel Hedman, ale Laco chytá.

03:58
    Domácí mohli hned bleskově odpovědět na branku hostů, puk se tam po střele jednoho z domácích hráčů kutálel po brankové čáře, Jeremjejev o něm neměl přehled, až pohotová reakce obránce Astany mu zabránila v cestě do brány! Červené světlo již svítilo.

03:53

A ke smůle domácích, první chybu mají na svědomí právě hokejisté Donbassu! Z levého rohu se před Laca prokličkoval DMITRIJ UPPER a střelou pod betony nedává domácímu gólmanovi šanci! To bylo zaváhání domácí obrany. Asistence: Konstantin Ruděnko.

03:15
    Zatím sledujeme opatrné utkání, ani jeden z týmů nechce udělat jako první chybu.

02:29
    První zakázané uvolnění, dopustili se ho domácí hokejisté, vhazovat se bude před Jánem Lacem.

02:10
    Oba týmy již stihly prostřídat všechny pětky.

01:30
    Nyní se i hosté dostávají před Jána Laca, ale ke střele je domácí obrana nepustila.

00:25
    Donbass v první útočné akci, ale střela Ponikarovskeho z pravé strany byla zblokována.

00:01

Ruská a ukrajinská hymna právě dohrály, každým okamžikem to začne!

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání za několik desítek vteřin začne.

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) - Babčuk, Puistola, Varlamov, Ponikarovsky, Fedotěnko - Wilson, Podhradský, Nedorost, Kašpar, Dadonov - Bartulis, Kolář, Pettersson, Tuppurainen, Wirtanen - Těreščenko, Nikiforov, Donika, Kočetkov, Morozov

Barys Astana: Jeremjejev (Poluetkov) - Mnatsyan, Grigorjev, Antropov, Spiridonov, Bochenski - Novopašin, Hedman, Ruděnko, Puškarjov, Upper - Savčenko, Litviněnko, Poliščuk, Solarjov, Krasnoslobodcev - Beljakov, Rachmanov, Starčenko, Boyd, Dawes

Rozhodčí: Gofmnan, Rogačjov - Pavlov, Čubykin.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž HC Donbass Doněck přivítá na svém ledě Barys Astanu.

Ukrajinský nováček je po pětatřiceti odehraných zápasech na sedmém, tedy předposledním místě v Západní konferenci, které zajišťuje postup do play off (na osmém místě je český zástupce Lev Praha). V zatím odehraných utkáních nasbíral devětačtyřicet bodů, za sedmnáct výher a osmnnáct proher. Donbass pokračuje ve výborné sérii, která zřejmě zachránila trenérské "křeslo" pro slovenského kouče Juliuse Šuplera. V posledních šesti zápasech totiž dokázal nasbírat skvělých patnáct bodů za pět výher za tři body!

Barys Astana
    Hosté vstupují do dnešního utkání ze stejné pozice, jako Donbass, když s dvaapadesáti body "drží" sedmé místo ve Východní konferenc. V dosud odehraných čtyřiatřiceti zápasech šestnáctkrát vyhráli a osmnáctkrát prohráli. Barys Astanu zdobí výborný útok, který je se stosedmi góly druhý nejlepší ve Východní konferenci a čtvrtý nejlepší v rámci celé KHL!

Češi na ledě
    V dnešním utkání se na ledě představí hned čtveřice českých legionářů, když v dresu domácího Donbassu by měli nastoupit - šestadvacetiletý Jan KOLÁŘ II., sedmadvacetiletý útočník Lukáš KAŠPAR a třicetiletý útočník Václav NEDOROST.
    Za Astanu nehraje žádný Čech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 11. Kašpar, 40. Bartulis (Fedotěnko) - 4. Upper (Ruděnko), 18. Bochenski (Spiridonov), 38. Antropov (Spiridonov), 60. Ruděnko

Barys Nur-Sultan: Jeremjejev (Poluetkov) - Mnatsyan, Grigorjev, Antropov, Spiridonov, Bochenski - Novopašin, Hedman, Ruděnko, Puškarjov, Upper - Savčenko, Litviněnko, Poliščuk, Solarjov, Krasnoslobodcev - Beljakov, Rachmanov, Starčenko, Boyd, Dawes

Rozhodčí: Gofmnan, Rogačjov - Pavlov, Čubykin