Chabarovsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Novokuzněck – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Jaroslavl – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Mytišči – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Doněck – Barys 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 1:2 (po s.n.) | Lev – Ufa 6:1 (kon.)
po s.n.
HC SLOVAN Bratislava
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 21.12.2012, 19:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

58:55
    Přece jenom přichází šance pro Nižněkamsk. Za podražení je totiž vyloučen Vondrka a síly na ledě se vyrovnají. Dá se očekávat, že hostující trenér odvolá Daltona z brány.

58:00
    S vyrovnáním to pro hosty vypadá rázem hodně špatně. Na dvě minuty je přesně v čase 58:00 vyloučen Rozin, za úplně zbytečný krošček před bránou, kde v té době nebylo po puku ani památky.

45:01
    Šance Nižněkamsku stoupají po chybném střídání Slovana, kdy se v jeden moment na ledě zapojilo do hry až šest hráčů a to neuniklo pozornnosti rozhodčích.

28:33
    Bude se vylučovat po faulu na Vondrku odchází na dvě minuty Berezin, toto rozhodnutí se nelíbí ani jemu ani trenérovi Neftěchimiku. Je pravda, že Berezin určitě Vondrku nechtěl zaháknout, ale hokejka se připletla Vondrkovi mezi brusle a ten pochopitelně na ledové ploše.

24:18
    Slovan si zahraje první přesilovou hru v zápase a může tak přibrzdit tlak Neftěchimiku. Na dvě minuty odešel český hokejista Netík.

18:29
    Andrej Šťastný je vyloučen, zřejmě se rozhodčím nelíbilo jak bránil svého brankáře.

05:06
    Sigalet podrazil svého soupeře a po zásluze odchází na dvě minuty - přesilovka pro Nižněkamsk.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 18. Švarný (Kukumberg) - 60. Polygalov (Belov, Milovzorov), 65. Polygalov

HC SLOVAN Bratislava: Janus - Sigalet, Višňovský, Sersen, Sekera, Švarný, Tabaček, Trška, Kudrna - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Ölvecký, Šťastný, Preisinger
    Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton – Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašov, Bělov, Lukjančikov, Rozin, Groť - Milovzorov, Cibák, Pěstuško - Polygalov, Koukal, Netík - J. Alševskij, Khokhryaov, S. Alševskij - Komaristyj, Zjazov, Galimov

Rozhodčí: Karabanov, Sergeyev, Lazarev, Morozov