Jihlava – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Most – Havlíčkův Brod 1:8 (kon.)
Hr. Králové – Třebíč 2:5 (kon.) | Kadaň – Olomouc 3:2 (kon.) | Šumperk – Písek 4:1 (kon.)
Litoměřice – Beroun 4:3 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 16.01.2013, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný den. V rámci dvaačtyřicátého kola první hokejové ligy přijede do Hradce Králové tým Třebíče. Především pro domácí hokejisty to bude velmi důležité střetnutí, neustále totiž balancují na hranici postupu do play-off a potřebují každý bod, na záda jim totiž dýchají Benátky.

Naopak třebíčskému celku se letos poměrně daří. Ambiciozními mladíky nabitý kádr je aktuálně na pátém místě a svými výkony ukazuje, že zde není náhodou. V posledních dvou kolech sice Třebíč padla, sebevědomí však neztratila.

Hradec před nedávnem změnil trenérskou dvojici. Mužstva se ujali Jiří Kučera a Miloš Říha. Královské lvy přivedli do nového kalendářního roku tím nejlepším možným způsobem, až do minulé soboty totiž Východočeši jen vítězili. Teď mají ale na svém kontě také dvě porážky v řadě.

Pikantní duel pro Michala Mikesku:

Hradecký kapitán Michal Mikeska začínal s hokejem právě na Vysočině. V Třebíči se poprvé postavil na brusle a zde také odehrál své první mistrovské zápasy. Ve své kariéře odehrál řadu utkání v extralize i KHL. Nyní je součástí Hradce Králové. Dokáže se dnes bodově prosadit?

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech (Luňák) – Roupec, Havlík, Čáp, Klement, Karlíček, Hendrich, Červený – Třetina, Mikeska, Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Berger – Říha, Brož, Moskal – Půlpán, Macháň, Budínský – Valášek. Trenér: Jiří Kučera.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) – Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Čejka, Dlapa – Dočekal, Dolníček, Laš – Němec, Ostřížek, Káňa – Čuřík, Kaut, Křivohlávek – Vondráček, Moučka, M. Čech – Přibyl. Trenér: Kamil Pokorný.

Rozhodčí: Horák – Lučan, Svoboda.

Do hradecké kabiny dnes přibyl Miroslav Třetina, který přišel na hostování do konce sezóny. Tento útočník hrál letos v Havlíčkově Brodě, tam s ním ale vedení klubu rozvázalo kontrakt, a proto je tento dvaatřicetiletý forvard nyní v první formaci Královských lvů. Jak se mu bude dařit?

Hokejisté obou mužstev již míří na ledovou plochu, utkání začne za několik málo okamžiků.

00:01

00:23
    Hosté chtějí začít utkání aktivněji, z pravé strany kluziště pálil Marek Laš, avšak jeho střela na místo určení nedoputovala.

00:50
    Další třebíčská akce se také nevyvedla, Hradečtí pozorně ubránili střední třetinu.

01:20
    Tomáš Kaut si nabruslil do útočného pásma, přičemž z mezikruží vypálil. Jakub Čech byl na svém místě a jeho střelu zlikvidoval.

01:55
    Zatím se hraje velmi opatrně. Stále se nepřerušovalo a hokejisté ani jednoho mužstva si nevytvořili nějakou výraznější příležitost.

02:26
    Tak slyšíme hvizd hlavního sudího až nyní. Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

02:50
    Aleš Půlpán nahazoval zpoza modré čáry, Marek Čiliak ale s velkým klidem vytěsnil touš mimo.

03:33
    Zatím se na ledě opravdu nic převratného neděje. Hraje se především ve středním pásmu.

03:46
    Hradečtí vyhazují přes všechny čáry, a tak následuje logicky zakázané uvolnění.

04:20
    V hledišti plno také není, přítomné diváky ale hokej zatím rozhodně nezahřívá.

04:59
    Václav Čejkal se obtočil kolem protihráče, střela mu ale nesedla tak, jak by si teto hokejista představoval. Domácí strážce svatyně nemusel ani zasahovat.

05:13
    Hradecká akce končí. Pomezní sudí si všiml ofsajdu, a tak Východočeši nemohli pokračovat kupředu.

05:28
    Patrik Moskal se natahoval po kotouči, nakonec mu ale scházelo pár centimetrů.

05:36
    Luděk Brož vyslal tvrdou střelu, ta skončila s dopomocí hostujícího gólmana v ochranné síti.

05:52
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hostující celek jde zničehonic do vedení! Hradecká obrana nechala otevřená vrátka, čehož využil MAREK LAŠ, který se nadechl k velkému sprintu. Tento hokejista přebruslil všechny své spoluhráče, nakonec se dostal až před Čecha, kterého překonal bekhendovou kličkou. Asistence: David Rangl, David Dolníček.

06:34
    Tak takový začátek si východočeský celek rozhodně nepředstavoval! Hradečtí nechali Třebíči opět zbytečně moc volného prostoru. Čiliak poslal dlouhou přihrávku na červenou čáru, kde si kotouč přebral DAVID OSTŘÍŽEK a bez problémů vjel do pásma Královských lvů. Tam ani sekundu neváhal, napřáhl se ke střele a rozvlnil Čechovu sít. Asistence: Marek Čiliak.

06:55
    Hradečtí se snaží odpovědět, sami jsou ale překvapení z vývoje tohoto zápasu.

07:37
    Michal Mikeska se natlačil až před brankáře hostů, kde ale místo střely volil stahovačku. Nakonec se ujímají puku svěřenci trenéra Kamila Pokorného.

08:32
    Třebíčští si zahrají první početní výhodu. Za katr míří domácí kapitán Michal Mikeska, jenž se provinil sekáním.

08:45
    Vlastimil Bilčík to zkusil od modré čáry, jeho rána ale domácího muže v masce nepřekvapila a přerušuje hru.

09:12
    Hradec vyhazuje přes všechny čáry a může vystřídat.

09:40
    Marek Laš se opět tlačil před Čecha, na zakončení už ale neměl dostatek sil.

10:32
    Královští lvi oslabení přečkali a nyní jsou v kompletním složení.

10:57
    Vcelku nezáživnou pasáž hry oživil Zdeněk Čáp, který uštědřil pěkný hit Jaroslavu Moučkovi.

11:35
    Nová akvizice Hradeckých Miroslav Třetina se málem poprvé prosadil! Tento hráč pálil z levé strany, Čiliak jen se štěstím vyrazil. Černá pryž pak ještě chviličku poskakovala v brankovišti!

11:42
    I Východočeši si zahrají přesilovku. K trestoměřičům putuje David Ostřížek za hákování.

12:22
    Hradec kombinuje v útočné třetině, všemu ale chybí to nejdůležitější - střelba.

13:03
    David Roupec pálil od modré čáry, jeho střelu ale Čiliak vytěsnil mimo.

13:42
    Třebíč oslabení přečkala, nyní hraje v pěti.

13:52
    Tak tohle je noční můra pro Královéhradecké! Domácí snad ani nevěří, že by neměl být pouze zlý sen. DAVID OSTŘÍŽEK rychle pádil z trestné lavice do útočného pásma, kde se ujal kotouče a přesnou ranou našel mezírku mezi betony Jakub Čecha. Asistence: Vojtěch Němec, Jan Káňa.

13:52
    Hradecká lavička si bere oddechový čas!

13:52
    A máme zde střídání stráží v hradecké kleci. Do branky nyní putuje Filip Luňák, jenž střídá Jakuba Čecha.

14:30
    Hradec se sice snaží vypracovat nějakou vážnější příležitost, Třebíč však pozorně bání.

14:52
    Domácí se stále nemohou dostat do tempa, jejich akce postrádají přímočarost. Hosté hrají také daleko svižněji a lépe se pohybují.

15:44
    Tým z Vysočiny se nyní opět natlačili před Filipa Luňáka, který si poprvé sáhl na kotouč. Vhazovat se bude v pásmu Hradeckých.

16:02
    Nic zajímavého se opět neděje, Třebíč je připravená především po taktické stránce. Tváří se, že nemůže udeřit, což může soupeře ukolébat.

16:43
    Ani jeden z dalších hradeckých útoku se nepodařilo dotáhnout domácím do konce. Problém nyní dělal přechod přes útočnou modrou čáru.

17:33
    A bude se znovu vylučovat, Královéhradečtí mají k dispozici další přesilovou hru. Menší trest dostává David Dolníček, jenž podrazil protihráče.

17:45
    Hradec se ale nedokáže udržet vepředu, nyní Třebíčští vyhazují přes všechny čáry.

18:30
    A znovu, Hradec opravdu nemá zatím svůj den. Téměř žádná střelba.

18:49
    Východočechům se stále nedaří dostat se do pásma svého soupeře, ten v klidu brání.

19:33
    Hradec ve své početní výhodě nedokázal vymyslet téměř nic, Třebíč je kompletní.

20:00

Je za námi první dvacetiminutovka, ta se domácímu celku v žádném případě nevyvedla. Třebíč se dostala dvěma rychlými góly do vedení a Královéhradečtí se nemohli dostat do tempa. Tým z Vysočiny pak v průběhu úvodní periody přidal ještě jeden gól. Při odchodu do kabin se z tribun na led snášel pískot publika. Uvidíme, zda se dokáže východočeské mužstvo ještě vzchopit, druhá část hry startuje přibližně v 18.52 hodin.

Oba týmy už přicházejí na led. Druhá část co nevidět začne.

20:01

20:29
    Třebíčští znovu začínají aktivněji. Jsou v pásmu Hradce a kombinují.

21:04
    Ostřížek vystřelil od pravého kruhu. Luňák má puk ve výstroji.

21:13
    Čuřík se dostal do další šance. Jeho střelu vyráží Luňák mimo nebezpečí.

22:13
    Říha zavezl puk až do útočné třetiny. Jeho následná přihrávka na Valáška byla ovšem zblokována.

22:16
    Přesilovka pro domácí. Dlapa dostává dvě minuty za hákování.

22:30
    Přesilovka ovšem netrvala dlouho. Hradec se dopustil faulu. Haluza dostane dvě minuty držení hole.

23:25
    Půlpán zkoušel kličku na obránce. Ten se však obelstít nenechal.

24:02
    Berger se dostal do dobré šance. Puk měl mezi kruhy a jeho střela švihem skončila na břevně Čiliakovy branky.

25:00
    Hradec se na chvíli usadil v pásmu. Ovšem žádná šance z toho nebyla a Třebíč může jít znovu do útoku.

25:10
    Čechova střela těsně minula branku.

26:08
    Lvi znovu nedokázali udržet pásmo. Musejí začínat od své branky.

27:08
    Krásná kombinace Třebíče. Po dvou výměnách puku, se ke střele dostal Ostřížek, který ovšem těsně minul hradeckou klec.

28:26
    Říha napřáhl od levého mantinelu. Čiliak schoval jeho střelu do lapačky, a tím přerušil hru.

29:03
    Klementovu tvrdou ránu z půlky Čiliak vyrazil do bezpečí.

30:26
    David Ostřížek je dnes velmi aktivní a útočí na hattrick. Jeho další ránu musel krýt Luňák.

31:06
    Další početní výhoda pro Třebíč. Klement si při jednom ze soubojů u mantinelu pomohl podražením. Dostává menší trest.

31:28
    David Dolníček našel pěkným pasem Dočekala. Ten měl před sebou na půl odkrytou branku. Luňák se ovšem stihl přemístit a šanci zneškodnit.

31:35
    A další branka v hradecké síti. Třebíč využívá početní výhodu! Pěkná přesilovkou kombinace hostů, které pomohl jeden z Hradeckých tečí a puk se odrazil přímo k MARTINOVI DOČEKALOVI, který kotouč poslal za záda Luňáka. Asistence: Martin Dolníček, Marek Laš.

32:35
    Po čtvrté brance se nic zvláštního neděje. Hradec se zatím nemůže dostat do pásma. Puk se pohybuje spíše ve středním pásmu.

33:13
    Hradec bude mít možnost zkorigovat výsledek. Na dvě minuty si jde sednout Kaut za hru vysokou holí.

33:36
    Karlíček zkusil střelu od modré. Čiliak puk dokázal vyrazit.

34:25
    Hradci se přesilovka vůbec nedaří. Domácí se nemůžou usadit v pásmu a vymyslet nějakou kloudnou akci.

35:13
    Třebíč se bez problémů ubránila a je v pěti.

36:02
    Na hradeckém stadionu je zatím místo fandění slyšet spíš pískot. Hra fanoušky nedokázala dostat do varu.

37:08
    Puk se chvíli drží v pásmu Třebíče. Jenže Hradečtí ho nebyli schopní dostat z rohu a Třebíč vyhazuje do středního pásma.

38:23
    Další špatná rozehrávka Hradce. Puku se zmocnili hosté a Čuřík ujížděl podél levého mantinelu. Jeho střelu Luňák chytá do výstroje.

38:27
    Další vyloučení na hradecké straně. Jan Berger si pomohl faulem a dostává dvě minuty za hákování.

39:14
    A vidíme další využitou přesilovku. Pohledná kombinace hostů na jeden dotek. Třebíčští přidávají pátou branku. MARTIN DOČEKAL byl na konci této akce, když střelou z první mezi kruhy rozvlnil znovu síť hradecké klece. Asistence: Marek Laš, Rostislav Malena.

40:00
    A Hradečtí budou moci začít třetí třetinu v početní výhodě. Za hákování dostane dvě minuty Malena.

40:00

Viděli jsme nepříliš zajímavou třetinu, která nám přinesla dvě branky. Domácí se nedokázali prosadit a vytvořit si žádnou velkou šanci s výjimkou jedné střely do břevna. Třebíč si zápas užívá, a po dvou přesilovkových kombinacích se dokázala pokaždé prosadit. Uvidíme co nám přinese třetí část. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:26
    Hradec pokračuje v úvodu třetí části přesilovou hrou. Roupec pálil z pravé strany, kotouč mířil nad.

40:52
    Hradec mohl udeřit! Petr Haluza našel podél brankové čáry zcela volného Víta Budínského, který však z ostrého úhlu nedokázal zvednout puk a překonat Čiliaka.

41:23
    Královští lvi se nastěhovali do útočného pásma, Třetina se snažil o střelecký pokus. Puk se zastavil na prvním obránci.

42:00
    Hradec se neprosadil ani v této početní výhodě a tým z Vysočiny je v plném počtu.

42:40
    Vladimír Říha si nabruslil do útočného pásma, tam chtěl vzít vše do svých rukou a vypálil. Puk se ale zastavil na hrudi Čiliaka.

43:12
    Další hradecká akce končí ofsajdem. Čárový sudí byl pozorný.

43:36
    Stále stejná písnička, Hradečtí se nemohou dostat do hry a Třebíč naopak hraje to, co potřebuje. Hosté především precizně brání.

44:00
    Střela Vojtěcha Němce orazítkovala pouze zadní mantinel, a tak tentokrát Luňáka neohrozila.

44:25
    Vladimír Říha se snažil proháčkovaz mezi trojicí hokejistů soupeře, avšak neměl žádný nárok na úspěch.

45:47
    Diváci si chvílemi musí připadat jako v divadle, na stadionu totiž panuje spíše komorní atmosféra.

46:19
    Stále žádný progres. Ani tentokrát si hradečtí hokejisté vepředu nepočínali moc dobře.

46:51
    Luděk Brož mohl přidat alespoň čestný gól Královéhradeckých! Obkroužil svatyni Třebíče a bekhendem se snažil zasunout puk za brankovou čáru, Čiliak ale výborně zasáhl a lapačkou šanci zneškodnil.

47:14
    Třebíč mohla zvýšit své vedení. Z dobré pozice pálil Marek Laš, jeho projektil se ale mezi tři tyče nevešel.

47:55
    Hradecká defenzíva opět chybovala. U branky Filipa Luňáka stáli tři domácí hráči, přesto se ke kotouči dostal Jaroslav Moučka, jenž byl sám před brankou. Nakonec byl ale sám překvapený a nedokázal přidat další třebíčskou branku.

48:34
    A v dobré příležitosti se zjevil znovu Moučka, ani tentokrát se gólu nedočká.

49:11
    Hradec se teď usadil v útočné třetině, jeho počínání ale žádné ovoce nepřineslo. Třebíč pozorně brání.

49:40
    Třebíč vyhazuje přes všechny čáry, následuje tak vhazování u Čiliakovy svatyně.

50:28
    Tomáš Vondráček našlápl po pravé straně a natlačil se až před gólmana domácího mužstva. Na zakončení už mu ale nezbyly patřičné síly.

51:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 782 diváků.

51:31
    Opět je k vidění hluchá pasáž hry, ani jeden z týmů si nemůže vypracovat nějakou vážnější příležitost. U Třebíče je to pochopitelné, náskok má dostatečný.

52:17
    A je tu další ze série icingů. Hra se přesouvá před Marka Čiliaka.

53:02
    Ondřej Dlapa napřáhl od modré čáry, jeho přízemní střela se ale neujala, Luňák ji v poklidu chytá.

53:30
    Hra se neustále kouskuje menšími přestupky, kromě icingů a ofsjadů toho k vidění moc není.

54:06
    Roupec si nabruslil do útočné třetiny, následně pálil z pravé strany. Hostující brankář byl pozorný a šanci zlikvidoval bez větších potíží.

55:32
    Hradec právě vstřelil branku!
    Královští lvi se přece jenom dočkali čestného úspěchu. Na pravém křídle se ke kotouči dostal PETR HALUZA, který už se na trápení svého týmu zřejmě nemohl dívat a prostě vystřelil. Jeho tvrdá pumelice se zastavila až v síti Čiliakovy klece! Asistence: Zdeněk Čáp, Vít Budínský.

56:04
    Utkání už se ale spíše bude jenom dohrávat, Hradec už asi nemá moc příležitostí něco se stavem udělat.

56:42
    Celek z Vysočiny ale neustále hrozí rychlými výpady, tentokrát ale nevyšla finální fáze akce.

57:18
    A už to mohlo být znovu o pět branek! Jan Káňa unikal všem svým strážcům, poté se rozhodl pro razantní střelu namísto kličky. Filip Luňák zasahuje.

58:00
    U kotouče je stále Třebíč, která má závěr zápasu plně ve své režii a zpod Bílé věže si téměř se stoprocentní jistotou odveze plný počet bodů.

58:40
    Střetnutí už se jenom dohrává. Puk je za brankou Hradce, ani jeden z týmů už se nikam nežene.

59:36
    Tak ještě jedna náplast na už tak velkou ránu Hradeckých. VLADIMÍR ŘÍHA se ocitl na pravém kruhu s kotoučem, rozhlédl se a vyslal přesně umístěnou střelu, která doplachtila do svatyně Čiliaka. Asistence: Vladimír Brož, Milan Valášek.

59:50
    Drama už nebude, hokejisté Třebíče si odvezou z východu Čech tři body.

60:00

Je za námi utkání, které mělo v režii spíše mužstvo pod vedením Kamila Pokorného. Třebíč předvedla v Hradci velmi takticky zodpovědným výkon, jenž vedl ke třem bodům. Východočeši se naopak nemohli po celý průběh zápasu dostat do tempu a prohrávají. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Filip Luňák a David Ostřížek. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:23:11)

Sanny Muharem

Lukáš Drapák

Branky a nahrávky: 56. Haluza (Čáp, Budínský), 60. Říha (Brož, Valášek) - 6. Laš (Rangl, Dolníček), 7. Ostřížek (Čiliak), 14. Ostřížek (Němec, Káňa), 32. Dočekal (Dolníček, Laš), 40. Dočekal (Laš, Malena)

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech (14. Luňák) – Roupec, Havlík, Čáp, Klement, Karlíček, Hendrich, Červený – Třetina, Mikeska, Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Berger – Říha, Brož, Moskal – Půlpán, Macháň, Budínský – Valášek. Trenér: Jiří Kučera.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) – Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Čejka, Dlapa – Dočekal, Dolníček, Laš – M. Němec, Ostřížek, Káňa – Čuřík, Kaut, Křivohlávek – Vondráček, Moučka, Čech – Přibyl. Trenér: Kamil Pokorný.

Rozhodčí: Horák – Lučan, Svoboda