K. Vary – Zlín 6:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 5:4 (po s.n.) | Vítkovice – Kladno 4:2 (kon.)
Liberec – Motor ČB 0:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:3 (kon.) | Litvínov – Slavia 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 3:7 (kon.)
HC Kometa Brno
3:7 (1:2, 1:1, 1:4)
HC Oceláři Třinec
Neděle 20.01.2013, 18:15 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

Z Brna se loučím a přeji příjemný zbytek neděle. (20:49:20)

Po vyrovnaných dvou třetinách se ta třetí změnila v exhibici Ocelářů, kteří nastříleli čtyři branky za necelých deset minut a rozhodli o osudu zápasu. Skóre ještě zkorigoval dovršením hattricku Čermák, to je ale pro brněnské fanoušky slabou útěchou. Třinec tak navázal na tři předchozí výhry, Kometa naopak ještě více zapadla do dlouhodobé krize.

Nejlepším hráčem Třince byl vyhlášen Daniel Rákos, za domácí je to autor hattricku Leoš Čermák.

Zásahy brankářů ve třetí třetině. Jiří Trvaj 4, Šimon Hrubec 14.

60:00

59:35
    Brno se ještě snaží o jeden z posledních útoků.

59:04
    Hraje se ve středním pásmu, poslední minuty jsou skutečně čekáním na sirénu.

58:28
    Třinecký kotlík slaví zisk tří bodů, na ledě se Kometa dostala do ofsajdu.

57:55
    Utkání se už hlavně dohrává, nikdo se nikam nežene.

57:23
    Tomáš Svoboda se pustil mezi dvojici beků Třince, úspěch to nepřineslo.

56:45
    Lojkovu střelu od modré Trvaj dobře viděl a také ji kryje.

56:22
    Brněnský kotel se baví po svém a na odpočítávání hromadně řve GÓL. Sympatický přístup.

56:03
    Kometa nyní útoční, její tlak je ale spíše platonický a bez většího drajvu.

55:47
    Puk se ocitl na střídačce hostí, bude se vhazovat v jejich obranném pásmu.

55:02
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak se to Brnu povedlo a stav trochu vylepšuje. Jan Hruška poslal šikovně puk před branku volnému LEOŠI ČERMÁKOVI, který bleskově zakmital holí a poslal puk mezi betony brankáře Třince. Domácí forvard tak dosáhl hattricku, radost z něj však evidentně žádnou nemá. Asistence: Jan Hruška, Hynek Zohorna.

54:42
    Kováčikova střela ze středního pásma nemohla Hrubce ohrozit.

54:27
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen Josef Hrabal, Kometa má šanci na zkorigování výsledku.

53:46
    Po Zohornově zadovce vystřelil z pravého křídla Čermák a o hattrick jej připravila tyč.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 6. Čermák (Žižka, Svoboda J.), 37. Čermák (Zohorna, Svoboda J.), 56. Čermák (J., Zohorna H.) - 15. Rákos (Květoň, Orsava), 20. Orsava (Rákos), 34. Klimenta (Polanský), 42. Adamský (Polanský, Klimenta), 44. Rákos (Květoň, Zíb), 48. Růžička (Peterek), 51. Růžička (Rákos, Zíb)

HC Kometa Brno: Trvaj - Bičánek (C), Švrček, Dujsík, Žižka, Kováčik, Valach, M. Hruška - T. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - J. Svoboda, Čermák, H. Zohorna - Dlouhý, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal.
    Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Zíb, Hrabal, Klouček, Lojek, Roth, Ovčačík, Kania, Bezuška – Růžička M., Varaďa, Peterek – Květoň, Orsava, Rákos – Klimenta, Adamský, Polanský – Matuš, Zagrapan, Hrňa.
    Trenéři: Josef Turek, Pavel Janků.

Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer