Nový Jičín – Frýdek-M. 4:3 (kon.) | Přerov – Val. Meziříčí 4:3 (po s.n.) | Technika Brno – Břeclav 4:3 (po s.n.)
Milevsko – Tábor 5:2 (kon.) | Řisuty – Sokolov 9:1 (kon.) | Vsetín – Prostějov 4:2 (kon.)
Havířov – Karviná (Baník) 3:5 (kon.) | Jindř. Hradec – SHK Hodonín 1:9 (kon.) | Pelhřimov – Nymburk 4:5 (po s.n.)
Jablonec n/N – Bílina 2:5 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
HC Draci Bílina
Sobota 09.02.2013, 18:00 • Zimní stadion, Jablonec • 2. liga skupina Západ

Hezké večer všem hokejovým fanouškům. Vítáme vás u on-line přenosu z 2. hokejové ligy. Ve dvaatřicátém kole se proti sobě postaví Vlci Jablonec, kteří budou na vlastním ledě hostit Draky z Bíliny. Úvodní buly je na programu v 18:00.

Druhá liga začíná pomalu finišovat a čeká ji posledních pět kol. Aktuální souboj mezi devátým Jabloncem a osmou Bílinou tak hodně napoví o tom, kdo se podívá do play-off a kdo zůstane před jeho branami. Rozdíl mezi oběma dnešními soupeři je pouze jednobodový.

Aktuální forma obou celků je hodně podobná. Jablonečtí hokejisté dokázali z posledních pěti utkání vydolovat pouhé tři body a to za vítězství 8:2 nad Klatovy. Hosté z Bíliny získali ještě o bod více, když porazili Milevsko 4:3pp a Klášterec taktéž 3:2 po prodloužení.

Vzájemná bilance zatím hovoří spíše pro Draky. Ti dokázali oba domácí zápasy opanovat, i když vždy až v prodloužení (4:3pp, 6:5pp). Ani Jablonec si zatím nenechal vyloupit svůj zimní stadion a v jediném utkání na vlastním ledě porazil Bílinu 5:2.

HC Vlci Jablonec: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl "C", Kadeřábek, Zeman, Niko, Klement, Červený, Lacek, Tondr, Bříška, Stehno, Vařecha, Vařecha, Kedršt, Kapička, Šulc, Peřina, Hájek, Hloušek, Krátký.

HC Draci Bílina: Soukup (Svoboda) - Polák, Chotaš, Pozděna, Jirzovský, Malovický, Strejček, Urban, Hrabant, Mackal, Přeučil, Machulda "C", Hess, Hrdlička, Písařík, Šrámek, Náprstek.

Rozhodčí: Veinfurter - Maštalíř, Prokop.

00:01

00:25
    Oba celky vlétl do zápasu hodně zostra a hned se několikrát do sebe ostře pustili. Poprvé se hra přerušuje a vhazovat se bude po pravici Nedvídka.

00:52
    Domácí Peřina poprvé vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Soukupa. Ten byl ale v pozoru a ránu vyrazil mimo.

01:13
    První úspěšný zákrok si připisuje také jablonecký brankář. Macholda pálil pouze do připravených betonů.

01:57
    Vlci se dostali do útočného pásma. Kedršt nachodil na Soukupa a ten kotouč raději podržel.

02:34
    Draci se teď několikrát snažili dostat před jabloneckou klec. Pokaždé ale byli vytlačeni až do středního pásma.

03:23
    Vařecha střílel z levého kruhu pouze do připravené lapačky hostujícího gólmana.

03:45
    Bílina se dostávala do pasivity a tak raději vyhodila. Zakázané uvolnění to ale nebylo, hráči v zelených dresech nahodili přesně na klec Nedvídka.

04:30
    Máme tu první přesilovou hru pro domácí Jablonec. Draci hráli v šesti a dostávají dvě minuty pro hráčkou lavici.

04:51
    Hosté se ale rychle osvobodili a vyhodili přes všechny čáry.

05:05
    Vlci se dostali do útočného pásma a několikrát se pokoušeli vystřelil. Ujala se až rána Kapičky, který zamířila přesně na hrudník Soukupa.

05:36
    Niko šikovně nahazoval od modré čáry. Jeho pokus ale doletěl pouze do lapačky hostujícího strážce svatyně.

05:44
    Draci právě vstřelili branku!

Hodně zajímavá úvod utkání se nám v Jablonci zrodil. Domácí beci si nepohlídali volného MARTINA HRUBANTA, který jim pláchl a chladnokrevně zakončil k pravé tyči - 0:1.

Asistence: Miroslav Polák.

06:39
    Jablonečtí hokejisté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí hostující Náprstek.

07:10
    Soukup zatím v brance Bíliny působí nepřekonatelně. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

07:26
    Vlci se znovu sami připravili o útočné pásmo vinou nepřesné kombinace.

08:03
    Domácí se sice drží na dostřel bílinské branky, ale Vlkům schází především střelba.

09:00
    Vlci právě vstřelili branku!

Jablonečtí sice nedokázali využít dvě předchozí přesilovky, ale nakonec se dokázali prosadit ve hře 5 proti 5. Po přihrávka Kapičky a Vařechy se před brankou prosadil střílející JAROSLAV KEDRŠT - 1:1.

Asistence: Lukáš Vařecha, Michal Kapička.

09:21
    Hosté se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

09:41
    Vlci budou hrát znovu v početní výhodě. Dvě minuty za podražení odpyká Šrámek.

10:18
    Draci se osvobodili a odchází střídat. Jablonci se ani třetí přesilovka příliš nedaří.

11:03
    Už to vypadalo, že se domácí dostali do jakéhosi tlaku. Ten ale uťala nepřesná rána Bříšky, která opustila hřiště.

11:41
    Šrámek se vrací z trestné lavice. Domácí nevyužili ani třetí početní výhodu.

12:17

Z hodně nenápadné akce se Bílina dostává znovu do vedení. Hess vysunul TOMÁŠE PŘEUČILA, který udělal kličku a z pravého kruhu přesně vypálil mezi betony jabloneckého gólmana - 1:2.

Asistence: Cody Hess.

12:49
    Jablonečtí mohli bleskově odpovědět. K přesnému zásahu však chyběly domácím hokejistům milimetry.

14:27
    Dlouhá pasáž bez přerušení moc hokejové krásy nenabídla. Oba celky několikrát vystřelily na branky avšak mezi tři tyče úspěšně nezakončily.

15:03
    Samotné dění se odehrává převážně ve středním pásmu, kde oba týmy bojují o puk.

15:43
    Soukup se teď předvedl v dobrém světle a několikrát kvalitně zasáhl. Naposledy proti střele od modré.

16:10
    Draci se nastěhovali do útočného pásma, kde také chvilku pobyli. Celou akci ukončil až zasahující brankář Nedvídek.

16:32
    Vlci se drali do útoku, ale byli zastaveni. Bříška přešel modrou lajnu až příliš rychle a byl mu odpískán ofsajd.

16:45
    Hodně zajímavě vypadal pokus Hrdličky, který vypálil hned po vhazování. Jabloneckou klec však o kousek minul.

17:29
    Jablonečtí bruslaři si znovu nepohlídali ofsajd a do útočného pásma nebyli vpuštěni.

17:58
    Hosté jsou zatím mírně aktivnější a také o chloupek lepší.

18:42
    Domácí se nemohou dostat ze sevření Bíliny. Nedvídek musel přerušit hru, aby zklidnil své spoluhráče.

19:02
    Stehno si vybruslil z pravé strany do středu hřiště a poté vypálil. Jeho rána však mezi tři tyče cestu nenašla.

19:46
    Poslední sekundy první dvacetiminutovky se už spíše dohrávají. Domácí drží kotouč na svých holích.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli celkem tři branky. Bílina vstoupila do zápasu aktivněji a hned se ujala vedení. Jablonečtí nedokázali využít ani jednu ze svých třech přesilovek a zatím budou muset Vlci dohánět jednobrankové manko.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:19
    Jako první se do puky v druhé třetině opřel domácí Kedršt a vyzkoušel pozornost Soukupa. Ten připsal úspěšný zákrok levým betonem.

21:05
    Vlci mohli jít do brejku. Jenže si špatně přihráli a dopustili se zakázaného uvolnění.

21:41
    Náprstek nahodil svůj bekhend pouze do náruče Nedvídka. Hra je přerušena.

22:22
    Draci mohli vést už od dvě branky. Hrubant znovu pláchl všem svým pronásledovatelům, tentokrát ale nedokázal pokořit Nedvídka.

22:35
    Jablonečtí znovu nepřesně zakombinovali a byl jim odpískán icing.

23:14
    První přesilovku v utkání si zahrají hosté z Bíliny. Dvě minuty za napadení si odpyká jablonecký Klement.

23:36

Hosté na rozdíl od domácích dokázali využít hned svoji první početní výhodu a zaslouženě vedou již o dvě branky. Před brankou se nejrychleji zorientoval JIŘÍ MACKAL a poslal poskakující puk za záda Nedvídka - 1:3.

Asistence: Martin Hrubant, Miroslav Polák.

24:17
    Vlci šli do přečíslení a brejku 2 na 1. V poslední možné chvíli si ale špatně přihráli a o šanci se připravili.

25:07
    Jablonecký gólman si připisuje úspěšný zásah lapačkou. Hra se přerušuje a bude se vhazovat v levém kruhu.

25:51
    Domácí se museli znovu bránit nájezdu Bíliny. Zatím jsou Jablonečtí horším týmem.

26:23
    Jablonec se nemůže dostat do pásma a tak raději volil nahození na Soukupa, který puk raději podržel.

26:28
    Vlci si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty na trestné lavici stráví Urban za vražení na hrazení.

26:44

Domácí zmar vrcholí další, již druhou brankou v oslabení. Draci přečíslili svého soupeře a následně přesně zakončili. Jako poslední se kotouče dotkl CODY HESS - 1:4.

Asistence: Pavel Písařík.

27:43
    Jablonec se snaží s výsledkem něco udělal a využít alespoň svoji početní výhodu. Vlci se ale trápí a byli vyhnáni až za vlastní branku.

28:28
    Bílina je kompletní. Jablonecký zmar stále trvá.

29:13
    Rána Strejčka od modré pouze vyprášila betony domácího gólmana.

30:01
    Utkání se nám přehouplo do druhé poloviny. Uvidíme, zda se domácí ještě vzchopí a utkání alespoň zdramatizují.

30:52
    Vlci se nemohou dostat za žádnou cenu do útoku. Draci se v poklidu brání a zatím v utkání vévodí.

31:39
    Jablonec se dostal až nyní do útočného pásma. Soukup musel zasahovat a hru přerušit.

32:20
    Bříška se mohl protáhnout mezi dvěma obránci a směřovat na branku. Ještě předtím mu však byl pískán ofsajd.

32:48
    Draci sice nepobyli v útočném pásmu příliš dlouho. To jim ale nemusí zas až tolik vadit.

33:38
    Bílina se teď dopustila nepřesné kombinace a hra se postěhuje zpět před hostující svatyni.

34:08
    Hosté to teď hrají hodně takticky. Do předu příliš nespěchají a spíše se soustředí na bránění.

34:54

Bílinští hokejisté posilují už tak svůj značný náskok. Jablonec je pasivní a nemůže se vůbec prosadit. Toho dokázali Draci využít ve svůj prospěch, když se přesně z mezikruží prosadit TOMÁŠ PŘEUČIL - 1:5.

35:29
    Už i domácí fanoušci se obořili na své oblíbence. Ti teď slýchají hodně nevybíravá slova.

36:49
    Z tribun jabloneckého zimní stadionu se ozývá pískot. Vlci teď na hřišti propadají ve všech činnostech.

37:38
    Domácí se nemohou vymanit ze sevření. Nedvídek musel několikrát zasahovat, aby po šesté neinkasoval.

37:59
    Bílina zatím svého soupeře doslova mačká. Vlci se nemohou dostat ani přes půlku.

38:12
    Jablonecký gólman musel znovu zasahovat po střele z mezikruží. Rána skončila na hrudi Nedvídka.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Domácí už by se nejraději viděli v kabině.

39:34
    Draci drží kotouč za svojí brankou a nikam nespěchají. Víc už v druhé periodě neuvidíme.

40:00

Hosté z Bíliny přidali v druhé třetině další tři branky a utkání jasně opanovali. Výkon Vlků je zatím hodně podprůměrný. Uvidíme, co nám přinese posledních dvacet minut.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:23
    Draci si zahrají hned v úvodu třetí třetiny přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Lacek.

41:27
    Vlci se zatím dobře brání. Několikrát se jim podařilo vyhodit až za klec Soukupa.

41:59
    Jablonec se znovu osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry. Hosté jsou zatím bez přesilovkového nápadu.

42:23
    Domácí bruslaři jsou kompletní. Lacek opustil trestnou lavici.

42:38
    Rána Malovického skončila pouze v náručí domácího gólmana. Ten puk podržel a hru pozastavil.

43:18
    Hosté se dopustili nepřesné rozehrávky a byl jim odpískán icing.

43:52
    Klement pálil z mezikruží. Svůj švih zápěstím ale nenamířil přesně a branku minul.

44:30
    Petrmichl sevřel kotouč v rukavici a posléze ho posunul na spoluhráče. Je odpískána přihrávka rukou.

45:08
    Jablonec je zatím ve třetí třetině lepším týmem. Hra se odehrává převážně před brankou Bíliny.

45:47
    Draci teď nahazují kotouče do útočného pásma. To hostům ke štěstím stačí.

47:29
    Delší pasáž bez přerušení moc vzrušení mezi mantinely nepřinesla. Oba celky se po ledové ploše spíše ploužily a snažily se o nějakou střelbu.

48:07
    Domácí si zahrají další přesilovou hru. Dvě minuty odsedí hostující kapitán Macholda za hákování.

48:33
    Vlci se usadili v útočném pásmu a chvilku tam kombinovali. Poté byla hra přerušena, protože puk opustil hrací plochu.

49:18
    Domácí se sice usadili v útočném pásmu a svého soupeře přehrávali. Bez střelby ale branky nepadají.

49:38
    Bílina vyhazuje přes všechny čáry a střídá.

50:07
    Hosté jsou kompletní. Macholda opustil trestnou lavici a hned se zapojil do hry.

51:20
    Oba týmy teď bojovaly o kotouč především ve středu hřiště nebo v rozích kluziště.

51:43
    Rána Urbana ocejchovala pouze plexi za Nedvídkovou brankou.

51:59
    Další početní výhoda pro domácí. Dvě minuty za krosček odsedí hostující Náprstek.

52:31
    Vlkům dnes přesilové hry prostě nejdou. Draci se dokázali ihned osvobodit a odešli střídat.

53:18
    Hosté se znovu dokázali v poklidu ubránit a vyhodit za jabloneckou branku.

53:59
    Náprstek se vrací do hry. Bílina je v pěti bruslařích.

54:12

Jablonečtí hokejisté se nakonec ještě dočkávají nějaké té branky. Stehno našel mezi kruhy osamoceného JIŘÍHO PEŘINU, který chladnokrevně zakončil pod víko - 2:5.

Asistence: Daniel Stehno.

54:26
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty si odsedí domácí Kapička za hákování.

55:19
    Nedvídek si počkal na ukrytou střelu Písaříka a chytil ji do své lapačky.

55:50
    I v oslabení se dokázali Vlci dostat před Soukupa. Ten musel zasahovat po střele zápěstím, kterou vyslal Stehno.

56:08
    Bílině se přesilovka příliš nedaří. Hosté už ji spíše vypustili a nehrají naplno.

56:26
    Kapička je na ledové ploše. Jablonec je kompletní.

57:39
    Oba týmy už příliš nikam nespěchají. O osudu a třech bodech je dnes zřejmě definitivně rozhodnuto.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty dnešního utkání.

58:04
    Hosté si ještě stihnout zahrát v početní výhodě. Dvě minuty za hákování si odchází odpočinout Šulc.

58:20
    Vařecha vysokým obloučkem osvobozuje Vlky.

58:51
    Bílina už se snaží dohrát utkání před domácí brankou. Nedvídek musel ještě zasahovat po střele z pravého kruhu.

59:17
    Hosté si zahrají dokonce dvojnásobnou přesilovku. Klement dostává dvě minuty za krosček.

59:32
    Hosté nikam nespěchají a drží kotouč v domácím obranném pásmu, kde se také zápas s největší pravděpodobností dohraje.

59:56
    Je rozhodnuto. Bílina si dnes zaslouženě připíše tři body.

60:00
    Konec zápasu. (20:14:53)

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 9. Kedršt (Vařecha, Kapička), 55. Peřina (Stehno) - 6. Hrubant (Polák), 13. Přeučil (Hess), 24. Mackal (Hrubant, Polák), 27. Hess (Písařík), 35. Přeučil (Hess)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl "C", Kadeřábek, Zeman, Niko, Klement, Červený, Lacek, Tondr, Bříška, Stehno, Vařecha, Kedršt, Kapička, Šulc, Peřina, Hájek, Hloušek, Krátký.

Rozhodčí: Veinfurter - Maštalíř, Prokop