Dallas – Anaheim 3:1 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 0:1 (kon.) | San Jose – Arizona 0:1 (po s.n.)
Detroit Red Wings
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 09.02.2013, 20:00 • Joe Louis Arena • NHL

Je dobojováno. Třetí třetinu ovládla křídla hlavně díky Niklasu Kromwallovi, který svou trefou zařídil výhru Detroitu Red Wings nad Edmontonem Oilers. Domácí si tak v Západní konferenci polepšili o dva body a dokonce poskočili na pěkné 6.místo, zatímco Edmonton se propadl až na nepostupující 9. pozici. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám dobrou noc. (22:51:09)

Zásahy brankářů:

Jimmy Howard - 23
    Nikolaj Chabibulin - 28

60:00

59:35
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a vhazovat se bude v obranném pásmu Edmontonu. Navíc domácí jsou již v plném počtu a k tomu všemu si Detroit zahraje přesilovou hru.

58:35
    Jedné střele za druhou musel čelit brankář Howard, Detroitu se naštěstí podařilo vysvobodit.

57:27
    Tak to bude ještě hodně napínavé, za faul totiž na trestnou lavici odjíždí Franzen.

57:04
    Domácí na chvíli drželi svého soupeře pod tlakem, ale víc než na pár nepřesných střel se nezmohli, a nyní se musejí bránit.

Hlavní sudí přerušuje hru, uvidíme vhazování před Chabibulinovou svatyní.

54:52
    Detroit je již v plném počtu.

54:48
    Zetterberg ujel všem svým pronásledovatelům a ocitl se tváří v tvář proti Chabibulinovi! V tomto souboji však vyšel jako úspěšnější brankář Edmontonu.

53:35
    Dacjuk získal puk a řítil se směrem k soupeřově brance, jeho tvrdou střelu z dálky ale Chabibulin vyrazil a následná dorážka Dacjukova spoluhráče byla nepřesná.

52:31
    Dvouminutový trest si za hákování odpyká hráč Detroitu.

50:35
    Na buly tentokrát úspěšnější hosté, po ztrátě puku se ale musí bránit.

50:27
    Hra je přerušena, vhazovat se bude opět před Howardem.

49:45
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny, tam se jim ale usadit nepodařilo a nyní se musejí dokonce bránit.

48:39
    Oilers se ocitli v útočném pásmu, ale obraně křídel se podařilo vyhodit. Zakázané uvolnění to však nebude.

48:01
    Vhazování v útočném pásmu vyhráli domácí. Ke střele se vzápětí dostal Kindl, ale jeho pokus šel mimo.

46:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    Po nepřesné střele Zetterberga vrátil puk na modrou čáru Pavel Dacjuk, kde už číhal napražený NIKLAS KRONWALL, jenž využívá přesilovou hru a dostává svůj tým do vedení! Asistence: Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg.

45:34
    VandeVelde odjíždí na trestnou lavici, početní výhodu tak budou mít hokejisté Detroitu.

Vít Derner

Branky a nahrávky: 29. Dacjuk (Zeterberg, Brunner), 47. Kronwall (Dacjuk, Zetterberg) - 38. Schultz J. (Eberle)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) - Kronwall, Lashoff, Brunner Zetterberg "C", Franzen - Ericsson, White, Tatar, Dacjuk, Filppula - Quincey, Kindl, Andersson, Abdelkader, Cleary - Miller, Emmerton, Tootoo
    Edmonton Oilers: Chabibulin (Dubnyk) - J. Schultz, N. Schultz, Eberle, Hall-Hopkins, Hall - Petry, Šmíd, Hemský, Gagner, Jakupov - Whitney, Potter, Petrell, Smyth, NadeVelde - Paajarvi, Eager, Hartikainen

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Steve Kozari - Brad Lazarowich, Andy McElman