Finsko – Česko 3:0 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:4 (kon.)
Finsko
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Česko
Sobota 09.02.2013, 13:30 • Malmö Arena • Euro Hockey Tour

Z Malmö Areny se s vámi loučím, od 17:30 se zde ještě utkají reprezentační celky Švédska a Ruska. (16:23:55)

Zápas sledovalo 1 726 diváků.

Česká reprezentace změnila svůj přístup ke hře až v poslední třetině, v níž měla jasnou dominanci. Vedení finského celku v tu chvíli už ale bylo příliš velké na to, aby se s utkáním dalo něco dělat. Finsko tak po zásluze vítězí a kromě tří bodů se průběžně dostává i na čelo tabulky Švédských her.

58:21
    Aaltonen má dnes obrovskou smůlu. Nyní obdržel přihrávku mezi kruhy, Salák vytáhl fantastický zákrok.

58:00
    Poslední dvě minuty poslední třetiny. Hru má stále pod palcem český tým, ale vedení Finů je příliš velké.

55:51
    Wirtanen se obtočil kolem branky, ale na připraveného Saláka nevyzrál.

54:11
    Finský brankář chytil střelu od modré a vhazovat se opět bude před ním.

53:22
    Metsola podržel kotouč pod sebou, následuje komerční přestávka.

52:10
    Český tlak a finská defenziva. Takový obrázek už pravděpodobně budeme sledovat do konce utkání.

50:15
    Češi zabrali a aktuálně mají herně navrch. Kdyby takto hráli už od počátku, nemusela by je nyní od soupeře dělit tříbranková ztráta.

49:44
    Finové hrají v plném počtu.

49:17
    Irgl ve velké rychlosti najel k tyčce, vrátil puk za sebe Novotnému, který pohotově vystřelil. Metsola dokázal zakročit, nicméně jedna z nejpovedenějších akcí českého týmu.

47:44
    Vyloučen Marko Anttila (FIN) na dvě minuty za hákování.

47:44
    Přestávka na úklid ledové plochy. Český tým s největší pravděpodobností vyjde s prázdnou, jeho hra stagnuje už od samého počátku utkání.

46:45
    Lajunen nastřelil puk od modré na hůl Hytönena, který jej výborně tečoval, ale mimo branku.

46:31
    Finové v klidu kombinují a nikam se rozhodně nehrnou. Salák musel zalehnout kotouč po menších zmatcích v brankovišti.

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 2. Lajunen, 31. Hietanen (Filppula), 33. Savinainen (Lajunen)

Finsko: Metsola (Engren) - Mäenpää, Hietanen - Niskala, Lajunen - Väänänen, Kousa - Ohtamaa, Kukkonen - Salminen, Filppula, Haataja - Osala, Hytönen, Aaltonen - Kiiskinen, Koskiranta, Anttila - Savinainen, Wirtanen, Kuusela, třináctý útočník: Lahti
    Česko: Salák (Kovář) - Barinka, Krajíček - Čáslava, Zámorský - Nakládal, Mojžíš - Krejčík, Němec - Kašpar, Novotný, Irgl - Vondrka, Nedorost, Průcha - Adamský, Vrána, Tenkrát - I. Rachůnek, Hertl, T. Rachůnek, třináctý útočník: Petružálek

Rozhodčí: M. Nord, M. Sjöqvist - J. Dahmén, J. Käck