Novosibirsk – Omsk 3:0 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 5:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:4 (2:0, 3:3, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Neděle 03.03.2013, 12:00Play-off KHL

Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji Vám pěkný nedělní den. (14:22:50)

Ufa dokázala vyhrát a odvrátila své vyřazení, když dnes porazila Magnitogorsk 5:4. Vítězství se ale nerodilo snadno, když hosté dokázali dvakrát v zápase vyrovnat a o vyrovnání se snažili i na konci zápasu. Ufa ale tento tlak přestála a slaví tak své třetí vítězství v sérii. To znamená, že se bude hrát sedmé utkání, ve kterém půjde o vše.

Stav série: 3:3.

60:00

59:53
    Domácí vyhodili puk do středního pásma. Dnes zřejmě vyhrají.

59:42
    Nebezpečnou střelu Mozjakina zablokoval obětavý Svitov.

59:15
    Metallurg to zkouší v šesti.

58:30
    Hosté se tlačí do útočného pásma.

57:23
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Nenápadná akce Magnitogorsku končí brankou. Koroljuk nahazoval puk na branku, který před Tarkkim tečoval MILAN GULAŠ a puk zapadl za domácího brankáře. Asistence: Alexander Koroljuk.

56:25
    Gulaš mohl přidat další branku, ale jeho teč dokázal Tarkki udržet na své hrudi.

55:30

55:25
    Mozjakin napřáhl od modré čáry k tvrdé střele, kterou trefil jen bránícího hráče před sebou.

55:00
    Ufa je pod silným zámkem svého soupeře, ale zatím se úspěšně brání.

54:15
    Zuccarello se pokoušel překvapit Tarkkiho, ale neúspěšně.

53:30
    Mirnov je vyloučen na 2 minuty za faul loktem. Magnitogorsk má velkou šanci na snížení.

53:02
    Po rychlé kombinaci domácího celku pálil tvrdě Musatov, ale svoji střelu namířil jen do Ahonena.

52:26

52:00
    Od modré čáry střílel Aťjušov, ale jeho pokus k brance neprošel.

51:12
    Ufa je usazená v útočném pásmu a snaží se rozhodnout dnešní zápas.

50:26
    Domácí budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty vyloučen Gulaš.

50:36
    Mohlo to být jen o jedinou branku, ale Hodgman z pravého kruhu branku přestřelil.

49:23
    Magnitogorsku se nedaří, ale i tak se tlačí do útoku.

48:36
    Do útočného pásma se dostal Zuccarello, ale do zakončení se natlačit nedokázal.

47:48
    Ufa v těchto chvílích má puk v držení a hlídá si svůj náskok.

46:35
    Na druhé straně střílel Zinovjev, ale ani on nedokázal trefit branku.

45:30
    Nebezpečná střela Mozjakina proletěla vedle branky.

44:26
    Ufa pečlivě brání a Metallurgu to dělá značné problémy.

43:45
    Magnitogorsk se drží v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se zatím nedostává.

42:36
    Ke střele se dostal Hodgman, ale jeho pokus si Tarkki pohlídal.

42:00

41:35
    Třetí třetina nám začala velmi opatrně. Domácí již zřejmě nikam spěchat nebudou.

40:36
    Ufa se zatím v přesilové hře nikam nežene.

40:01

Druhá třetina nám přinesla v závěru doslova gólové hody, kdy během tří minut padly čtyři branky. Celkově nám druhá třetina přinesla branek šest, když si každý tým připsal branky tři. Takže se po druhé třetině odchází do kabin za stavu 5:3 pro domácí Ufu.

40:00

40:00
    Za faul kolenem je vyloučen na 2 minuty Bondarev.

39:13
    Ufa právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelný závěr druhé třetiny. Domácí odskakují Magnitogorsku na rozdíl dvou branek, když z pravého kruhu přesně zamířil BRENT SOPEL a nedal Ahonenovi šanci. Asistence: Igor Musatov, Alexej Gluchov.

38:12
    Domácí pokračují ve svém tlaku.

37:44
    Z utkání se stává neuvěřitelná přestřelka. Hned po vhazování se vydali domácí hráči do útoku, kde se před brankou nejlépe zorientoval DENIS CHLYSTOV a dostává svůj tým znova do vedení. Asistence: Miroslav Blaťák, Sergej Zinovjev.

37:17
    Máme znova vyrovnáno. Domácí obrana zaspala a do úniku se dostal MILAN GULAŠ, který jej zakončil střelou k tyči a slaví s tímto zakončením úspěch. Asistence: Viktor Antipin, Jevgenij Birjukov.

36:17
    Ufa tuto přesilovou hru využívá, když se k puku dostal před Ahonenem DENIS CHLYSTOV a dokázal z blízka prostřeli hostujícího brankáře a vrátit vedení na stranu Ufy. Asistence: Alexej Kajgorodov, Kirill Kolcov.

35:23
    Další vyloučení na straně Metallurgu, když je na 2 minuty za podražení vyloučen Metljuk.

34:45
    Ufa vyvíjí na svého soupeře drtivý tlak, ale stále bez gólového efektu.

34:05

33:36
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale ke střele se nedokáží dostat.

33:00
    Ahonen předvedl výborný zákrok betonem proti střele Musatova, který měl velkou možnost vstřelit branku.

32:05
    Bondarev je vyloučen na 2 minuty za hákování.

32:00
    Pihlstrom nabral na pravém křídle rychlost a dostal se až do zakončení, ale svojí bekhendovou střelou branku netrefil.

31:01
    Metallurgu se nyní nedaří udržet v útočném pásmu.

30:03
    Gluchov dostal ideální přihrávku mezi kruhy a pohotově vystřelil. Nebýt dobrého zákroku Tarkkiho, tak by se hosté radovali z gólu.

29:29
    Další vyloučení na straně Ufy, když na 2 minuty odchází na trestnou lavici Pihlstrom.

29:12
    Hra se oproti první třetině výrazně vyrovnala, když je Magnitogorsk chvílemi lepším týmem.

28:23
    Velký závar před Ahonenem brankou nekončí, jelikož hostující brankář za svá záda puk nepustil.

27:22

26:30
    Domácí se zatím v tomto oslabení úspěšně brání.

25:46
    Koroljuk mohl přidat svojí druhou branku, ale Tarkki jeho střelu z levého kruhu dokázal vyrazit.

25:22
    Domácí budou hrát znova ve čtyřech, když je na 2 minuty za krosček vyloučen Pihlstrom.

25:03
    Oddechový čas pro domácí.

25:03
    Magnitogorsk využívá i tuto přesilovou hru a máme vyrovnáno. Od modré čáry vystřelil Mozjakin, jehož střelu Tarkki vyrazil pouze před sebe a tu pohotově do branky dorazil ALEXANDER KOROLJUK. Asistence: Sergej Mozjakin, Mats Zuccarello.

24:18
    Bude se znova vylučovat na domácí straně, když je na 2 minuty za vražení na hrazení vyloučen Růžička.

23:45
    Ojedinělá útočná akce Chlystova ohrožení branky nepřinesla.

23:10
    Ufa nevstoupila do druhé třetiny dobře, když je pod tlakem hostujícího Magnitogorsku.

22:12
    Mohlo být vyrovnáno, ale Tarkki výborným zákrokem dokázal Koroljuka vychytat.

21:37
    Hosté doslova rozebrali domácí obranu, když Gulaš obehrál tři hráče a poté předložil ukázkovou přihrávku JUSTINU HODGMANOVI, který už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Milan Gulaš.

20:15
    Štěpanov je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

20:15
    Druhá třetina začala postavením mimo hru, do kterého se dostal hostující celek.

20:01

Ufa vstoupila do dnešního zápasu velmi dobře, když je zatím výrazně lepší a vede již o dvě branky. Tu první vstřelil v 10. minutě v početní převaze Mirnov. Na jeho branku navázal v 17. minutě Kajgorodov, který tak upravil výsledek na 2:0, kterým skončila i celá první třetina. Hosté se budou muset výrazně zlepšit, chtějí-li přemýšlet o zvratu utkání.

20:00

19:45
    Z rohu kluziště vystřelil Zuccarello, ale s tímto pokusem věřit v úspěch ani nemohl.

19:15
    Hokejisté Ufy si hlídají konec první třetiny.

18:34

18:12
    Mozjakin se snažil natlačit do zakončení, ale neúspěšně, když ho dobře pohlídal Aťjušov a sebral mu kotouč.

17:20
    Hosté se sice drží v útočném pásmu, ale ještě nedokázali nic vymyslet.

16:34
    Domácí budou hrát ve čtyřech, když je na 2 minuty za držení vyloučen Blaťák.

16:08
    A domácí tento tlak využívají ke vstřelení druhé branky, když se ALEXEJ KAJGORODOV efektivně uvolnil a dostal se do úniku, který zakončil přesnou střelou mezi Ahonenovi betony. Asistence: Antti Pihlstrom.

15:26
    Domácí dostávají svého soupeře v těchto chvílích pod tlak.

14:40
    Dnes zatím mnoho šancí k vidění není, jelikož dnešní zápas je velmi důležitý a oba týmy nechtějí nic riskovat.

13:36
    Mirnov se pokusil o vstřelení své druhé branky, když se obtáčel okolo branky, ale Ahonen s tím zřejmě počítal a puk mu vypíchl.

12:43
    Magnitogorsk se drží v útočném pásmu, ale k ohrožení branky ho domácí hokejisté nepouští.

12:06
    Svitov se dostal do úniku a jel sám na Ahonena, který mu puk vypíchl a přikryl jej.

11:23
    Ahonen kryl nahození od červené čáry a puk raději přidržel pod svojí lapačkou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Ufy.

10:49
    Gulaš se snažil o střelu přes obránce, ale neúspěšně, jelikož mu domácí obránce puk vypíchl.

10:00
    Ufa se po vstřelené brance značně uklidnila a pokračuje v útočném hokeji.

9:13
    Tak se Ufa konečně dočkala. Střelu Kolcova od modré čáry ještě Ahonen dokázal vyrazit, ale na dorážku IGORA MIRNOVA byl již krátký. Asistence: Kirill Kolcov, Alexej Kajgorodov.

8:50
    Další šance domácích, když se Mirnov dostal před branku, ale tu v ideální pozici netrefil.

8:30
    Ahonen nyní chytil jasný gól, když se puk odrazil k úplně volnému Růžičkovi a hostující brankář jej tygřím skokem vychytal.

8:15
    Proškinova střela od modré čáry neměla potřebnou razanci a Ahonen puk udržel na své hrudi.

8:00
    Ufa vyhrála vhazování a kombinuje před Ahonenem.

7:51
    Situace Magnitogorsku se komplikuje, když je za podražení na 2 minuty vyloučen Zuccarello.

7:31
    A hned nebezpečně v přesilové hře střílel od modré čáry Blaťák, ale na jeho pokus Ahonen v pohodě dosáhl.

7:09
    Přesilovou hru si zahrají i domácí, když je na 2 minuty za hákování vyloučen O'Reilly.

6:30
    Tarkki byl nucen předvést dobrý zákrok proti střele Platonova, který pálil z mezikruží.

5:42
    Hokejisté Metallurgu se usadili v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se zatím nedostávají.

5:12
    Ale i přesto se nyní do slibné šance dostal Zuccarello, který z levého kruhu trefil jen beton Tarkkiho.

4:30
    Hosté začali dnešní zápas velmi opatrně a spíše se soustředí na obranu, než na útočení.

3:40
    Z pravého kruhu vystřelil Zinovjev, ale pozorného Ahonena nepřekonal.

3:01

2:50
    Hokejisté drží puk za svojí brankou a první oslabení zřejmě již ubrání.

2:20
    Akci hostí zastavilo nyní postavení mimo hru. Opravdu zatím nepodařená přesilovka.

1:56
    Magnitogorsku se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

1:01
    Domácí Zubarev je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry. První přesilová hra pro Magnitogorsk.

0:55
    Do útočného pásma se podívali u hosté, ale vše si pohlídal Tarkki, který si vyjel pro kotouč a raději jej podržel.

0:32
    Od modré nahazoval puk na branku Isangulov, ale Ahonen jeho pokus vyrazil.

0:05
    Šesté utkání této série právě začalo. Úvodní buly vyhráli domácí a hned se tlačí do útoku.

00:01

Na led nastupují hokejisté Ufy a hned za nimi přicházejí na ledovou plochu i hosté, kteří se hned řadí na modrou čáru, aby vyslechli státní hymnu Ruska.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Sopel, Koněv, Aťjušov, Isangulov, Blaťák, Proškin, Zubarev, Kolcov - Musatov, Štěpanov, Gluchov - Svitov, Slepišev, Pankov - Růžička, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Pečurskij) - Bondarev, Mišerin, Antipin, Birjukov, Metljuk, Bernackij, Chabarov, Lisin - Zuccarello, Kazionov, Koroljuk - Mozjakin Hodgman, Zdunov - Gulaš, Platonov, O'Reilly - Kosov, Jakubov, Potěchin.

Rozhodčí: Karabanov, Anisimov - Mišur, Raming.

Předešlé zápasy

Magnitogorsk - Ufa 3:4
    Magnitogorsk - Ufa 2:0
    Ufa - Magnitogorsk 4:1
    Ufa - Magnitogorsk 2:3
    Magnitogorsk - Ufa 2:1.

Stav série je 2:3, takže dnes to může být pro domácí celek poslední zápas v této sezóně, jelikož poslední zápas na ledě Magnitogorsku nezvládl a prohrál těsně 1:2 a do vedení v sérii se dostal poprvé Magnitogorsk.

Přeji příjemné dopoledne a vítám Vás u sledování play-off KHL, kde Salavat Julajev Ufa odehraje již šesté utkání proti silnému soupeři, kterým je Metallurg Magnitogorsk, který může dnes tuto sérii ukončit. Tímto důležitým zápasem Vás bude provádět Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 10. Mirnov (Kolcov, Kajgorodov), 17. Kajgorodov (Pihlstrom), 37. Chlystov (Kajgorodov, Kolcov), 38. Chlystov (Blaťák, Zinovjev), 40. Sopel (Musatov, Gluchov) - 22. Hodgman (Gulaš), 26. Koroljuk (Mozjakin, Zuccarello), 38. Gulaš (Antipin, Birjukov), 58. Gulaš (Koroljuk)

Rozhodčí: Karabanov, Anisimov - Mišur, Raming