Most – Písek 0:0 (zruš.) | Beroun – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 0:0 (zruš.)
Medvědi Beroun 1933
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 13.03.2013, 18:00 • Městský zimní stadion, Beroun • WSM Liga - O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den u sledování dalšího kola play-out první ligy, ve kterém Beroun přivítá celek Benátek nad Jizerou.

Domácí vstupují do zápasu již jako jistý účastník baráže, ve které se Medvědi utkají s Pískem a třemi vítězi jednotlivých divizí druhé ligy. Berounští z šedesáti odehraných zápasů vytěžili dvaapadesát bodů a v tabulce skupiny o udržení jim tak patří páté místo.

Hosté hrají s jistotou účasti v první lize i pro příští rok a ve zbývajících zápasech skupiny "O baráž" budou rozehrávat hráče pro tým Liberce. Za šedesát zápasů nastřádaly Benátky osmdesát dva bodů, což je řadí na druhou příčku tabulky.

Medvědi Beroun 1933: Mastík (Kůdela) - Krejčí, Přindiš, Jebavý, Varačka, Kaláb, Malý - Kadlec, Mavrojanidis, Pondělík, Petr, Jonáš, Videlka, Besser, Hošťálek, Čurda, Tuček, Polák, Pour. Trenér: Novák.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Blažíček) - Jánošík, Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Vála, Pabiška, Kajínek - Kopic, Vařecha, Jonák, Liška, Král, Vlach, Klimt, Skořepa, Jech, Bulíř, Miškovský, Skalický. Trenér: Čermák.

Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl.

00:01

00:21
    V úvodu utkání měl dvě střelecké příležitosti hostující Skořepa, Mastík jeho pokusy chytá.

01:46
    Medvědi se také již usadili v útočném pásma, ke střele se ale zatím nedostali.

02:56
    Po Mastíkově zákroku proti Miškovskému se bude vhazovat po jeho levici.

04:15
    Mrkvička si z pravé strany najel před berounského brankáře, Mastík srazil své betony včas a zabránil tak benátskému obránci skórovat.

04:50
    Skalického střela od modré čáry doputovala pouze do Mastíkovy lapačky.

05:19
    Krejčí nabruslil do útočného pásma po pravém křídle, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě obráncem Jaroměřským.

08:06
    Tomáš Kaláb zavezl touš do útočné třetiny, jeho střele ovšem chyběla nutná přesnost.

08:54
    Jonáš adresoval puk před bránu Martinu Čurdovi, který se ale přes bránícího hráče nedostal k zakončení.

09:34
    Mastík si připisuje další zákrok proti střele Jaroslava Vlacha z levé strany kluziště.

09:53
    Tomáš Klimt vystřelil zápěstím směrem na brankáře Medvědů. Tomáš Mastík jeho pokus chytá.

11:43
    Kopic se s pukem dostal až před domácí bránu, gólmana Mastíka však nepřekonal.

12:17
    Další šanci Benátek zakončoval Jech, berounský gólman se stihl přesunout proti jeho zakončení.

13:53
    Bulíř nezpracoval prudký kotouč, a tak černá pryž končí mimo hrací plochu.

14:45
    Jonáš nabruslil do útočného pásma po levém křídle a poslal puk pouze do Stejskalovy rukavice.

16:03
    Tomáš Klimt z brankoviště nedokázal dostat touš za brankovou čáru.

17:20
    Besser vystřelil z předbrankového prostoru na Stejskala, puk se odrazil k Hošťálkovi. Ten před odkrytou benátskou klecí nedokázal gólově zakončit.

19:10
    Malého střela od modré čáry končí v moci hostujícího brankáře Stejskala.

20:00

V první třetině byli lepší benátští hokejisté, kteří permanentně zaměstnávali berounského brankáře. Tomáš Mastík ovšem lapil všechny pokusy týmu v bílých dresech, a tak je stav po dvaceti minutách nerozhodný.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:28
    Čurda na útočné modré nedostihl pas Davida Jonáše.

20:54
    Videlka v samostatném úniku nastřelil pouze beton brankáře Stejskala.

21:44
    Petr Přindiš vypálil metr za modrou čárou, avšak jeho střela byla sražena do ochranné sítě obráncem Jaroměřským.

22:19
    Kalábův pokus od modré čáry Stejskal kryje.

23:34
    Benátky právě vstřelily branku!
    Mastík nejprve předvedl dobrý zákrok proti střele Vály, avšak puk neměl plně pod kontrolou, a tak ještě dorazil touš za brankovou čáru důrazný JAROSLAV VLACH. Asistence: Aleš Vála, Ctibor Jech.

25:36
    Hosté odskakují Berounu do dvoubrankového vedení. V pravém kruhu se dostal ke střele MICHAL BULÍŘ, jenž prostřelil brankáře Mastíka. Asistence: Vít Jonák.

26:19
    Kadlecova přihrávka nebyla přesná, a tak se k puku dostávají znovu hosté.

27:12
    Mastík vytěsnil puk, jenž vystřelil Jaroslav Vlach, svou vyrážečkou.

27:25
    Na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě je vyloučen Jan Besser (BER).

27:40
    Medvědi jdou do tří. Za krosček je vyloučen David Videlka (BER).

29:09
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku. Vít Jonák nabil mezi kruhy MICHALU BULÍŘOVI, jenž zakončil přesně k levé tyči berounské brány a vsítil tak svou druhou branku v dnešním zápase. Asistence: Vít Jonák, Jan Jaroměřský.

29:40

31:23
    Jaroslav Vlach v samostatném úniku netrefil berounskou bránu.

32:49
    Vlach se ocitl v další akci Benátek. Na brankovišti ale puk za brankáře Mastíka nedotlačil.

32:49
    Dochází ke střídání v berounském brankovišti. Tomáše Mastíka nahrazuje Hynek Kůdela.

33:24
    Kůdela si ihned připisuje dva zákroky proti střelám Michala Bulíře.

33:53
    Na druhé straně Stejskal sklapl betony proti pokusu domácího Poura.

34:23
    Josef Skořepa bekhendem přestřelil Kůdelovu klec.

34:45
    Skořepa nabídl mezi kruhy puk Lukáši Vařechovi, ten z dobré pozice ovšem nezakončil přesně.

36:10
    Kůdela před dojíždějícími hráči Benátek raději ukryl puk pod svou rukavici.

36:29
    Miškovský najel za modrou čáru podél levého mantinelu, puk letící z jeho hole nezamířil mezi tři tyče.

37:19
    Bulíř na druhé tyči našel dobře postaveného Lukáše Krále, jenž nedokázal zasunout touš do odkryté klece.

38:46
    Tomáš Klimt pouze vyprášil vyrážečku Hynka Kůdely.

39:47
    Medvědi se ke konci třetiny usadili v útočném pásmu. Po střele Martina Čurdy však puk opustil hrací plochu.

40:00

Ve druhé periodě se Benátkám podařilo brankově vyjádřit svou aktivitu na ledě. Po prvním gólu Vlacha se dokázal ještě dvakrát prosadit Michal Bulíř, a tak hosté vedou po dvou třetinách v Berouně 3:0.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:49
    Král adresoval před Kůdelovu bránu puk Bulířovi, ten ale v rozhodujícím momentě netrefil touš.

42:13
    O puk se bojovalo v rohu po pravici Hynka Kůdely, ke střele se ale nedostal žádný z benátských útočníků.

43:20
    Za podražení je vyloučen Ctibor Jech (BEN).

44:27
    Domácí v přesilové hře mají problém zavést touš do útočného pásma, a tak zatím nic nevymysleli.

45:17
    Za držení odchází na trestnou lavici Vít Jonák (BEN).

45:43
    Medvědi se nedostali ke střele a Jech vyhazuje puk přes všechny čáry.

47:17

47:31
    Kadlec našel před benátskou bránou Jonáše, který ale poslal puk do ochranné sítě.

48:01
    Pabiška vyslal do samostatného úniku MICHALA BULÍŘE, jenž uspěl s bekhendovou kličkou a završuje tak svůj hattrick v dnešním utkání. Asistence: Marek Pabiška, Tomáš Mrkvička.

50:43
    Domácí se nemohou dostat k ohrožení Stejskalovy brány.

51:57
    Nyní jsme mohli vidět řadu nepřesností na obou stranách.

52:31
    Tuček v dobré příležitosti nasměroval touš pouze do Stejskalova betonu.

53:53
    Pour od modré čáry trefil pouze bránícího hráče Benátek.

54:13
    Kopic vystřelil z pravé strany. Kůdela vyráží puk špičkou pravého betonu.

56:10
    Beroun právě vstřelil branku!
    Domácím se přeci jen podařilo vsítit gól. Jiří Tuček vystřelil od levého mantinelu, puk se odrazil k TOMÁŠI POLÁKOVI, který poslal touš za Stejskalova záda. Asistence: Jiří Tuček, Georg Mavrojanidis.

58:18
    Videlka z mezikruží trefil pouze obránce Válu.

59:40
    Kůdela si ještě připisuje zákrok proti Jaroměřskému, jenž vypálil od modré čáry.

60:00

Ve třetí třetině jsme v Berouně viděli ještě dva góly. Nejprve završil hattrick benátský Michal Bulíř a v sedmapadesáté minutě zařídil alespoň čestný úspěch Medvědů Tomáš Polák. Benátky tak vítězí v Berouně o tří branky.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:06:20)

Dominik Kameš

Branky a nahrávky: 57. Polák (Tuček, Mavrojanidis) – 24. Vlach (Vála, Jech), 26. Bulíř (Jonák), 30. Bulíř (Jonák, Jaroměřský), 49. Bulíř (Pabiška, Mrkvička)

Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl