Švédsko – Rusko 0:4 (kon.) | Kanada – Finsko 8:0 (kon.) | Finsko – Německo 1:0 (kon.)
Česko – Švédsko 1:2 (0:1 po s.n.)
Kanada
8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Finsko
Sobota 06.04.2013, 01:30Mistrovství světa žen

Oh, Canada dozněla a to už je ze základních skupin mistrovství světa úplně vše. Na co se můžete těšit v sobotu? V první řadě na zápas našich reprezentantek proti Švédsku, který startuje v Nepean Sportsplex ve 22 hodin SEČ. Na ledě SBP Areny se pak od 21:30, respektive 1:30 odehrají čtvrtfinálové duely ve dvojicích Finsko – Německo a Švýcarsko – Rusko.

Právě u čtvrtfinálových zápasů se s Vámi těším opět na shledanou a dobrou noc. (03:51:13)

Střely na branku ve 3. třetině:

Kanada 10 – Finsko 4

Celkem:

Kanada 43 – Finsko 16

Nejlepší hráčky zápasu:

Kanada – Meghan Agostaová-Marcianová (Ú)
    Finsko – Karoliina Rantamäkiová (Ú)

Nádherný zápas ve výjimečné kulise. Kanada znovu zvítězila drtivým poměrem, ale na dnešní výhru se nadřela o hodě víc než včera proti Švýcarkám. Finsko hrálo s favorizovaným soupeřem řadu rovnocenných pasáží a brankářka Szabadosová si čisté konto musela zasloužit.

Kanaďanky tak končí ve skupině A první a stejně jako Spojené státy se mohou těšit z přímého postupu do semifinále. Na tom ale není vůbec nic překvapivého.

60:00

59:22
    Finky se vůbec nemohou usadit ve třetině.

58:48
    Pořádný bodyček teď předvedla pro změnu jedna z čárových rozhodčích, která srazila k zemi Rebeccu Johnstonovou.

58:29
    A je tu ještě menší trest pro domácí hokejistky. Meaghan Mikkelsonová (CAN) – 2 minuty za hru tělem.

57:35
    Hra se pozvolna přesouvá z jedné strany na druhou, Kanaďanky si další šance nevytvářejí.

56:45
    To už jsou Kanaďanky v plném počtu.

56:10
    Utkání přihlíží 18 013 diváků, zatím jasně nejvyšší návštěva na mistrovství. Ve svatostánku Senators dnes panuje opravdu skvělá atmosféra.

56:10
    Szabadosová přerušuje hru.

55:51
    Nabídka na teč pro Tikkinenovou se neujala, domácí ve čtyřech.

55:13
    Kanada zblokovala střelu od modré a osvobozuje se.

54:54
    Rajahuhtaová neprotlačila puk z velkého úhlu před brankoviště.

54:25
    Další dlouhá dvojnásobné přesilovka pro Finsko! Lauriane Rougeauová (CAN) – 2 minuty za podražení.

53:49
    Přesilovka pro severský celek. Brianne Jennerová (CAN) – 2 minuty za hákování.

53:31
    Finská brankářkská jednička Noora Rätyová není na střídačce. Pokud za to mohou zdravotní problémy, pak má Finsko pro zítřejší čtvrtfinále problém.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 15. Bramová (Ouelletteová, Wardová), 17. Jennerová (Birchardová, Poulinová), 19. Jennerová (Heffordová, Poulinová), 39. Agostaová-Marcianová (Irwinová, Vaillancourtová), 42. Agostaová-Marcianová (Irwinová, Wardová), 45. Vaillancourtová (Agostaová-Marcianová, Bonhommeová), 46. Wakefieldová (Johnstonová), 47. Agostaová-Marcianová (Vaillancourtová, Birchardová)

Kanada: Szabadosová (Labonteová) – Birchardová, Wardová, Rougeauová, Fortinová, Laroucqueová, Mikkelsonová, Bonhommeová – Heffordová „C“, Jennerová, Poulinová – Agostaová-Marcianová, Irwinová, Vaillancourtová – Johnstonová, Wakefieldová, Spoonerová – Appsová, Ouelletteová, Bramová. Trenér: Dan Church.
    Finsko: Rätyová (45. Räisänenová) – Lindstedtová, Hiirikoskiová „C“, Jalosuová, Tarkkiová, Terhová, Kilponenová, Tarvainenová, Villiläová – Voutilainenová, Tikkinenová, Rantamäkiová – Rajahuhtaová, Välimäkiová, Karvinenová – Hoviová, Tapaniová, Tuominenová – Mäkinenová, Saarimäkiová, Tuomanenová. Trenér: Mika Pieniniemi.

Rozhodčí: Hertrichová (GER) – Johnsonová (USA), Kúdelová (SVK).

Diváci: 18 013