Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – Detroit 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 1:3 (kon.) | San Jose – Calgary 2:1 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Chicago 0:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 4:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Calgary Flames
Sobota 06.04.2013, 04:30 • HP Pavilion • NHL

Domácí v dnešním utkání vítězí 2:1, když dokázali dvěma brankami ve třetí třetině otočit pro ně nepříznivý stav. Dále si tak upevňují pozici zajišťující PlayOff, pro hosty to znamená už asi definitivní pohřbení reálné šance na vyřazovací boje. Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný den! (07:12:00)

Tři hvězdy utkání

1. JOE PAVELSKI (SJO)

2. MIKKA KIPRUSOFF (CAL)

3. ANTTI NIEMI (SJO)

60:00

59:50
    Pokus Cammalleriho brankou nekončí, hosté už to nestihnou.

58:59
    Hned po buly střílí Carson, Niemi vyráží.

58:57
    Hosté to zkusí bez brankáře.

58:43
    Hosté se snaží odpovědět, Wideman pálí tvrdě, ale Niemi chytá.

57:54
    San Jose právě vstřelilo branku!

Přeci jen se domácí ještě před koncem třetí třetiny prosazují a nutno říct, že zcela zaslouženě. Obrat v zápase zařizuje svou brankou JOE PAVELSKI! Asistence: Brent Burns, TJ Galiardi.

57:39
    Hodně aktivní Burns opět prověřuje připravenost brankáře hostů, i teď ale z jejich minisouboje vychází vítězně muž s brankářskou výstrojí.

57:03
    A podobně si vede i Backlund, který domácí branku přestřeluje.

56:41
    Už tomu bude hodně minut, co se i hosté dostali do zakončení, Butler ovšem pálí mimo tři tyče domácí branky.

56:27
    Wingels pálí mimo. Branka hostů je teď v permanentním ohrožení.

55:41
    Ostrá střela příklepem domácího Burnse, ale stejně jako v předešlých případech, puk chytá Kiprusoff.

55:06
    Martin Havlát to zkoušel backhandem na Kiprusoffa, ten je opět úspěšný. Pokus českého útočníka byla již pětatřicátá střela domácích v tomto utkání.

54:12
    A podobně si vedl i útočník Gomez, také netrefuje brankový prostor.

54:01
    Proti další ráně Brauna od modré už zasahovat gólman hostů nemusí, letí totiž mimo branku.

52:40
    Domácí přidali na tempu a je z toho další pokus z jejich hole, tentokrát v podání Burnse, Kiprusoff opět dobře zasahuje.

51:53
    Po hodně dlouhé době se hráči San Jose a vůbec hokejisté obecně dostali do střelecké příležitosti, nicméně Havlát ji v branku nepřetavil.

47:54
    Sražená Stajanova střela nadělala Niemimu problémy, nicméně finský gólman kotouč nakonec drží ve své výstroji.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 43. Boyle (Couture, Tennyson), 58. Pavelski (Burns, Galiardi) – 18. Backlund (Cammelleri)

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Vlasic, Stuart, Braun, Tennyson – Burns, Thornton, Havlát – Wingels, Couture, Marleau – Sheppard, Pavelski, Galiardi – Burish, Gomez, Desjardins.
    Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – Wideman, Butler, Sarich, Brodie, Babchuk, Carson – Cammalleri, Tanguay, Horák – Stempniak, Stajan, Glencross – Červenka, Backlund, Hudler – Jackman, Begin, McGrattan.

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Gibbs, Nowak

Diváci: 17562