Chievo – Cagliari 0:0 (kon.) | Fiorentina – AS Řím 0:1 (kon.)
Chievo Verona
0:0 (0:0)
Cagliari Calcio
Sobota 04.05.2013, 18:00 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Chievo je třináctým týmem italské Serie A, na osmnáctý Janov, tedy první sestupující příčku, má náskok sedmi bodů. Průběžné skóre týmu je 33:49, ze sedmnácti domácích duelů vytěžil dvacet čtyři bodů. Forma Chieva není nejlepší. Z posledních šesti ligových duelů tým dvakrát vyhrál, třikrát prohrál a jednou remizoval. Naposledy hrál doma s Janove a prohrál 0:1.

Cagliari také neoplývá nejlepšími výsledky. Z posledních šesti ligových kol má tým jen dvě výhry, k tomu dvě prohry a dvě remízy. Naposledy hrálo Cagliari doma s Udinese – a prohrálo 0:1. V tabulce je Cagliari desáté, na kontě má dvaačtyřicet bodů, to při skóre 41:53.

Pro podrobný průběh dnešního utkání sledujte onlajn reportáž, začínáme v 18:00.

Chievo Verona: Puggioni – Andreolli, Dainelli, Frey – Cofie, Hetemaj, Rigoni, Dramé, Cesar – Théréau, Paloschi.

Cagliari Calcio: Agazzi – Murru, Astori, Rossettini, Perico – Nainggolan, Nene, Conti, Ekdal – Sau, Dessena.

Rozhodčí: Pinzani – Rosi, De Pinto.

1

3
    První velká šance utkání! Sau dostal přihrávku za obranu a šel sám na Puggioniho, který jeho přízemní ránu vyráží!

5
    Domácí kombinují po pravém křídle, zatím nikam nespěchají.

9
    Hosté velmi dobře napadají, domácímu týmu tak nedovolují rozvinout větší útočné akce.

11
    Agazzi stahuje vysoký centr, tým Cagliari jde opět dopředu.

13
    Střelecký pokus Paloschiho blokuje pozorná obrana soupeře.

15
    Frey se těžce sbírá po přetrpení těžkého faulu, bude ale v pořádku.

18
    Rigoni bojoval o míč na levém křídle, balon se nakonec dostal pod kontrolu hráčů Cagliari. Tempo hry zatím pokulhává, oběma soupeřům chybí větší přesnost v kombinaci.

21
    Murru chtěl hru strhnout, jeho střela ale nedošla ani k brance.

23
    Roh Chieva odvrací pozorná obrana Cagliari.

26
    Centr z pravé strany před brankáře Agazziho nenašel nikoho, domácí to musí zkusit znovu.

29
    V posledních minutách to jsou domácí, kdo kontroluje vývoj hry, šance zatím ale nepřichází. Co není ale může být, domácí fotbalisté se snaží především o vysoké centry do vápna.

31
    Chievo zahrávalo rohový kop, centr od rohového praporku byl ale příliš dlouhý.

33
    Murru potrestán žlutou kartou za ošklivý šlapák.

36
    Od branky rozehrává Agazzi.

39
    Hostující Conti se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti, míč jde ale nad břevno.

44
    Nic z toho není, od branky rozehrává Agazzi.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

Nezáživná první půle končí, branka k vidění nebyla. Ani jeden tým neměl větší převahu, stav 0:0 je tak zasloužený... Druhá půle začne cca v 19:05.

46

47
    Úvod druhé půle spíše opatrný, nikdo nechce udělat chybu. Míč mají domácí a kombinují na obranné půli.

50
    Přízemní centr do vápna domácím nevyšel, Rossettini míč odvrací do bezpečí.

51
    Rigoni hlavičkuje po standardce domácích vedle, stejně je ale pískán ofsajd.

54
    Domácí začínají tlačit, Agazzi ale vysoký centr stahuje.

57
    Fotbalisté Cagliari nemohou ve druhé půli najít recept na přechod přes obrannou půlku hřiště, domácí mají navrch.

60
    Domácí zahrávají rohový kop...

60
    Jak už to tak dnes bývá, Agazzi stahuje vysoký míč. Gólman hostů si dnes často pro podobné míče vybíhá, zatím svému týmu velkou oporou.

63
    Rigoni potrestán za svůj skluz žlutou kartou, příští zápas tak musí vynechat.

65
    Na stadionu Marcantonio Bentegodi (Verona) dochází ke střídání. Odejde Daniele Dessena a místo něj si zahraje Thiago Ribeiro.

68
    Ojedinělá akce hostů. Nene odcentroval míč za obranu, Sauovi se na něj ale dosáhnout nepodařilo.

70
    Stoian nahrazuje bojovného Paloschiho.

72
    Tlak domácích je pryč, i tak je to ale Chievo, kdo se především snaží hrát fotbal. Výkon Cagliari dnes není dobrý, zatím na body ale stačí... Vydrží to?

74
    Cagliari střídají, Nene pryč, Ibarbo do hry.

76
    Hra přerušena, ošetřován je Conti.

79
    Agazzi rozehrává od branky, míč mají hosté.

80
    Sardo nahrazuje v sestavě hostů Cesara.

83
    Zápas se chýlí ke svému konci, oba týmy by za současné situace braly jeden bod. Nyní to jsou hosté, kdo po dlouhé době vytváří náznak tlaku na útočné půli.

85
    Rohový kop pro domácí, Astori ubránil situaci přesnou hlavičkou.

86
    Další roh domácích končí nepřesnou hlavičkou Dainelliho.

87
    Nainggolan pálí nepřesně.

90
    Cagliari střídá, ven jde Sau, místo něj přichází Eriksson.

90+1
    Nastavují se 4 minuty.

90+2
    Roh pro Chievo.

90+3
    Eriksson potrestán žlutou kartou v samém závěru.

Je tu konec, branka v zápase nepadla žádná, Chievo si tak s Cagliari rozdělí po jednom bodu do tabulky Serie A. Zápas nabídl minimum šancí, více jich měli i tak domácí. Ti zahrávali řadu rohových kopů, žádný ale nedokázali lépe zužitkovat. Zápas tak končí zaslouženou remízou.

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (19:56:23)