Ústí n. L. – Zlín 1:2 (kon.) | Bohem. Pr. – Pardubice 0:4 (kon.) | Most – Bohemians 1905 0:1 (kon.)
Táborsko – Opava 5:3 (kon.) | Vlašim – Varnsdorf 2:1 (kon.) | HFK Olomouc – Sokolov 1:0 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
1:2 (1:0)
FC Zlín
Sobota 04.05.2013, 10:15FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ústečtí měli zápas výborně rozehraný, ale neproměnili spoustu šancí, a tak Zlín během tří minut v rozmezí 58. a 61. minuty skóre otočil. V závěru první půle pak Železník zazdil penaltu. (12:09:51)

90+3
    Ještě v závěru rohový kop pro domácí, ve vápně je i gólman Novák.

90+3
    Ústečtí ale v nastavení nemají šance, tohle si už Zlín patrně pohlídá.

90
    Sudí Lerch nastavil tři minuty!

90
    Zmatku v ústecké rozehrávce chtěl využít Bartolomeu, jeho přízemní střelu ale Novák pokryl.

89
    Zlín už pouze brání, uvidíme jestli Arma dokáže v závěru vyrovnat.

88
    Poslední střídání Ševců. Hrušku nahradil Ruskovský.

87
    Poslední střídání Army. Na hrotu útoku nahradil Moulise Pavel Džuban.

86
    Peterkův centrl prosvištěl vápnem a málem zapadl do branky. Chyběly milimetry!

84
    Fastav Zlín vystřídal. Polácha nahradil Dobeš.

83
    Ústecký Moulis hraje velmi aktivně, nyní jeho střele chyběla přesnost.

82
    Bartolomeu (ZLN) za faul na Moulise vyfasoval žlutou kartu!

79
    Pavlíček (UNL) inkasoval žlutou kartu.

79
    Nyní Malcharek faulovál sám sebe, sudí Lerch mu na jeho skok do trávníku skočil a odpískal faul.

78
    Ústecký Hanich byl sám před bránou, proč z jasné pozice netrefil branku zůstává otázkou!

77
    Bartolomeu chtěl centrovat z rohu hřiště, jeho pokus byl ale velmi nepřesný.

74
    Ústí podruhé střídá. Veverku nahradil Pavlíček.

73
    Utkání sleduje v "bojových podmínkách" ústeckého stadionu 680 diváků.

71
    Zlín se začal soustředit na defenzivu, Ústí to teď s bušením do zavřených vrat bude mít složité.

68
    Střídá i Zlín. Železníka nahradil Bartolomeu.

67
    Ústecký kouč Bičovský vystřídal. Hovorku nahradil Hanich.

67
    Poláchova tečovaná střela orazítkovala břevno ústecké branky!

66
    Kroča (ZLN) dostal žlutu kartu.

65
    Ústecký Moulis se uvolnil ke skvělé střele zpoza vápna, míč ale o centimetry minul brankovou konstrukci!

63
    To je divočina, to není ani možné, co sledujeme v průběhu druhé půle. Poté, co domácí neproměnili tři vyložené šance a sudí Lerch jim neuznal gól, hosté ze Zlína během tří minut otočili vývoj zápasu.

61
    Zlín právě vstřelil branku!
    Po pravé straně unikal LUKÁŠ ŽELEZNÍK a nikým nehlídaný napálil míč přesně k tyči za bezmocného Nováka.

58
    Ševci vyrovnávají skóre hodně kuriózní brankou. Poznar protečoval skákající míč před stojícího brankáře Nováka, jenže do dráhy střely se vložil ADNAN ZUKIČ a po jeho vlastním zásahu se mohli radovat hráči Zlína.

58
    V posledních minutách bylo před bránou Zlína pořádně dusno! Hned několik šancí spálili fotbalisté Ústí.

56
    Po rohovém kopu dorazil míč do sítě Moulis, ale gólovou radost fanoušků k překvapení všech zastavil ofsajdový praporek postranního sudího Štěrby. Skóre se nemění.

55
    Opět v akci domácí Moulis. Tentokrát se zasekávačkou před vápnem zbavil Kroči a jen úžasný zákrok gólmana Kořínka zabránil dalšímu gólu v hostující síti.

54
    Z následného rohu hlavičkoval Dvořák a až na brankové čáře vytáhl jeho pokus jeden ze zlínských obránců.

53
    Moulis dostal míč za obranu a tváří tvář nedokázal překonat gólmana Kořínka.

51
    Zlín začal ve druhé půli s aktivní hrou a už několikrát ohrozil branku svého dnešního soupeře.

48
    K Malcharkovi se odrazil míč a zlínský hráč z jasné pozice netrefil bránu! Velká šance Ševců na vyrovnání.

46

Za pár chvil začne druhý poločas na suverénně nejkatastrofálnějším druholigovém stadionu v Čechách. Navíc v době rekonstrukce se diváci tísní na jedné minitribuně, skutečně podmínky hodné profesionální soutěže...

První poločas nabídl řadu nepřesností a vedoucí gól ústecké Army zásluhou kanonýra Veverky. V nastaveném čase pak mohl vyrovnat zlínský Železník z penalty, jenže trefil pouze tyč.

45+1
    Sám faulovaný Lukáš Železník napálil míč z penalty do tyče! Skóre se nemění.

45
    Lukáš Dvořák (UNL) za penaltový faul uviděl od sudího žlutou kartu!

45
    Dvořák strhnul ve vápně Železníka, který doskakoval na míč ve vápně. Sudí Lerch neváhal ani vteřinu a nařídil penaltu!

42
    Moulis kličkoval, posléze našel Veverku v ofsajdové pozici, takže ústecký forvard nemohl hrát.

40
    Ševci kopali dva rohové kopy v krátkém sledu, vyrovnávací branky se ale nedočkali.

38
    Ústí právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení zásluhou ústeckého kanonýra RICHARDA VEVERKY. Ten si naběhl na milimetrově přesný centr Moulise a hlavou poslal míč za bezmocného Kořínka.

37
    Dvořákův dalekonosný nákop vyrazil Kořínek před Veverku, jehož ránu z otočky dostal posléze do bezpečí Kroča. Zajímavý závar před brankou Zlína!

34
    Poláchovu tvrdou ránu ze střední vzdálenosti vytěsnil Novák nad břevno!

32
    Moulis to zkusil z dálky, ale jeho střela byla více než bídná.

30
    Zlínský Hruška dobíhal do vápna ze druhé vlny, jeho střela ve skluzu ale nebyla dostatečně razantní.

28
    Veverka vyzkoušel brankáře, Kořínek si s jeho střeleckým pokusem poradil.

25
    Zlínští předvedli rychlý protiútok, kdy vyšachovali ústeckou obranu, Železník ale posléze zakončoval v ofsajdu.

22
    Benčíkův roh našel pouze rukavice gólmana Kořínka.

20
    Oba soupeři spoléhají především na bojovnost, navíc doplácejí na řadu nepřesností v rozehrávce.

17
    Železník střílel z otočky, gólman Novák musel být u tyčky včas.

15
    Domácí se derou do útoku a mají více ze hry. Zlínští vstoupili do zápasu velmi aktivně, nyní ale hrají bez míče.

11
    Veverka pálil ve vápně, jeho střelu na brankové čáře zablokoval Kroča!

9
    Ústecký Moulis se prokličkoval až do vápna a jeho výbornou střelu k tyči vytěsnil brankář Kořínek na roh!

6
    Po špatné rozehrávce domácích se snažil střelou z dálky překvapit gólmana hostující Polách. Nakonec mířil těsně nad břevno.

3
    Oba celky se snaží hrát kombinačně a po zemi. V úvodních třech minutách jsme šanci neviděli.

1

Ve 26. kole FNL hostí fotbalisté Ústí nad Labem na vlastním trávníku soupeře ze Zlína. Jedná se o zápas dvou celků ze středu tabulky, které se ale ještě v závěru soutěže mohou bodově dotáhnout na špičku druholigového pelotonu.

Ústí zažilo vynikající vstup do jarní části sezóny a už to vypadalo, že zasáhne do bojů o postup do nejvyšší soutěže. Po nedávné výhře nad HFK Olomouc se vyhouplo už na čtvrté místo tabulky a hrálo o obhajobu druholigového titulu. Jenže po posledních porážkách doma se Sokolovem a na hřišti Karviné kleslo až na devátou příčku.

Zlín dosud nasbíral o tři body více než Severočeši, což mu přináší dosavadní páté místo v tabulce. Ševci doráží na čtvrtý Varnsdorf, který má o bod více, na postupové druhé místo, které drží drží klokani z Bohemians 1905 ale má osmibodové manko.

Před týdnem Zlín remizoval se Žižkovem 1:1. Poslední vzájemný duel mezi Fastavem a Ústím vyzněl podstatně lépe pro fotbalisty z Moravy, kteří na podzim zvítězili 5:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.