Nacional – Porto 1:3 (kon.)
CD Nacional
1:3 (1:3)
FC Porto
Sobota 04.05.2013, 21:30 • Estádio da Madeira, Funchal • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Dobrý pozdní večer u fotbalu. O své slovo se hlásí portugalská Primeira Liga a s ní zápas CD Nacional – FC Porto, který budeme společně sledovat.

Domácí Nacional je momentálně na deváté pozici, když zatím posbíral 34 bodů. Žádný bohužel nepřidal v minulém týdnu, neboť na půdě Sportingu prohrál 1:2, i když k bodu nebylo daleko. V 5. minutě otevřel skóre domácí Capel a tento stav držel až do 74. minuty – to srovnal Candeias. Do konce chybělo pět minut, když se rozplynuly naděje Nacionalu na bod, vítézný gól Sportingu dal Rojo.

FC Porto má stále šance na titul, ale nesmí ztrácet body a musí doufat ve zaškobrtnutí Benfiky Lisabon. V posledním kole se Portu dařilo a doma porazilo Vitórii Setúbal 2:0. O výhře se rozhodlo mezi 64. a 67. minutou, to se trefili González a Defour. Do domácím bohatě stačilo a v naprostém poklidu dovedli utkání ke třem bodům.

Zda se to bude opakovat i nyní, to uvidíme od 21:30, to se totiž na Estádio da Madeira začne hrát. Hlavním rozhodčím bude Cosme Cunha Machado a na pomezí mu budou pomáhat Alfredo Augusto Braga a Tomás Santos. Nechoďte spát, prodlužte si sportovní večer a sledujte náš onlajn!

CD Nacional: Gottardi – Moreno, Miguel Rodrigues, Mexer, Fernando Marçal – Nuno Campos, Ali Ghazal, Jota – Candeias, Rondón, Mateus. Trenér: Manuel Machado.

FC Porto: Helton – Danilo, Ba, Otamendi, Mangala – González, Fernando, Moutinho – Rodríguez, Martínez, Varela. Trenér: Vítor Pereira.

Rozhodčí: Cosme Cunha Machado – Alfredo Augusto Braga, Tomás Santos.

1

1
    Hned v úvodních vteřinách musel domácí gólman zasahovat po centru, který se snášel do jeho branky.

2
    Rohový kop pro Porto.

2
    Centr pouze propadl pokutovým územím bez nějakého nebezpečí pro domácí obranu.

2
    Z hranice v´pana vystřelil Rodríguez a jeho tečovaná rána skončila jen těsně nad břevnem!

3
    Po rohu hlavičkoval Varela, ale pro hosty bohužel nad.

4
    Na druhé straně zaútočil Mateus a i když neohrozil branku, vybojoval alespoň rohový kop.

4
    Helton mohl zůstat v klidu, ani centr od rohového praporku, ani ten který přišel po pár vteřinách z druhé strany, ho neohrozil.

5
    Přímý kop pro Porto z pravé strany.

6
    Na nadýchaný centr si nejvýše vyskočil Martínez, ale netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.

7
    Po velice akčních minutách je tu menší zklidnění. Míč je u Heltona, ten jej rozehrává na své obránce.

8
    Další rohový kop Porta, před Danilem odvracel Fernando Marçal.

9
    Stadionem to jen zašumělo, když po Danilově hlavičce proletěl míč jen kousíček nad břevnem!

10
    Porto právě vstřelilo branku!
    Teď už ale akce hostů končí gólem! Po brankové čáře postupoval Martínez, poslal krátkou přihrávku na JAMESE RODRÍGUEZE a ten zblízka zasunul za Gottardiho!

11
    Nacional bude moci odpovědět rohovým kopem.

12
    K hlavičkovému pokusu se cpal Candeias, jenže trefil pouze Heltona. Rozhodčí jeho zákrok loktem přehlédl, od branky rozehrává trochu otřesený gólman.

13
    Za obranu pronikal Mateus, jenže Rondónova přihrávka byla příliš prudká a Mateus neměl nárok ji zachytit.

14
    Za obranu Nacionalu se dostal Martínez, už se chystal ke střele, když ho odzbrojil Mexer.

15
    Po rohovém kopu hlavičkoval Mangala a svým pokusem o zem trefil břevno!

15
    Další rohový kop už nebezpečný nebyl a domácí odkopli až k Heltonovi.

17
    Centr Moutinha z levé strany nedolétl ani do vápna, domácí hráči ho stačil odvrátit.

18
    Hosté zatím na hřišti vládnou, další akci táhli po pravé straně a jen trochu vysoký míč mířící na Danila, tuto akci zmařil.

19
    Už je to o dvě branky! Po centru z levé strany a Moutinhově přiťuknutí se patičkou prosadil ELIAQUIM MANGALA a krásným způsobem zvýšil na 2:0 pro Porto.

21
    Penalta pro Porto! Do pokutového území se dostával Varela, při pokusu o kličku byl podražen a rozhodčí neměl jinou volbu, než ukázat na penaltový puntík.

22
    K penaltě se postavil LUIS GONZÁLEZ, poslal gólmana na opačnou stranu a už je to o tři branky!

24
    Máme za sebou sotva čtvrtinu zápasu a je praktický rozhodnuto.

25
    Rohový kop pro Nacional.

26
    Centr mířil na bližší tyč, tam však byli pouze hosté a ti odvrátili.

26
    Penalta pro Nacional. Mangala zabránil střele vlastní rukou a uvidíme tak další pokutový kop.

26
    Eliaquim Mangala navíc dostává žlutou kartu.

27
    Nacional právě vstřelil branku!
    I druhý pokutový kop dnešního utkání končí gólem. Helton sice vystihl směr a na střelu si sáhl, jenže rána DANIELA CANDEIASE byla dostatečně prudká, aby skončila v síti.

29
    Uvidíme další nebezpečnou standardní situaci. Na hranicí vápna fauloval Daniel Candeias Danila a na pokyn asistenta sudího nařizuje hlavní rozhodčí přímý kop.

30
    Daniel Candeias obdržel za svůj zákrok žlutou kartu.

30
    Rodríguez vypálil přímo a míč o notný kus minul branku Nacionalu.

32
    Přímý kop i pro domácí a to po nedovoleném zákroku na Nuno Campose.

33
    Centr na malé vápno poslal Fernando Marçal, jenže v prostoru, kde letěl míč, vládne gólman Helton.

34
    Co chybělo k tomu, aby dalo Porto čtvrtý gól? Pouhé centimetry! Rodríguez nacentroval na Martíneze a ten potřeboval půlkrok, aby skluzem zasáhl míč a poslal jej za Gottardiho!

35
    Mangala reklamuje rohový kop a nakonec se svého domohl.

36
    Porto ho rozehrálo na krátko a před centrem byl faulován Moutinho. Hosté získali o něco lepší úhel na centr.

36
    Centr mířil na bližší tyč, kde si vyskočil Varela a poslal balon vysoko nad.

39
    Rohový kop pro Nacional po razantním odkopu, o který se postaral Ba.

39
    Centr končí v rukavicích brankáře Heltona, tahle standardka se domácím nepovedla.

40
    Rychlý výpad Porta stŕedem, technický pokus vyslal Rodríguez – Gottardi neměl těžkou práci.

41
    Přímý kop domácích, ten však skončil stejně, jako všechny podobné situace Nacionalu. Nepřesným centrem.

42
    Hra je plná faulů a z nich vznikajících standardek. Tu další mají k dispozici hosté, blíží se centr do vápna z pravého křídla.

43
    První centr Gottardi vyboxoval, následnou střelu Varely vyrazil na roh!

43
    S ním už si nemusel dělat těžkou hlavu, neboť i hosté se s těmito situacemi docela perou.

Rozhodčí s uplynutím 45. minuty ukončil poločas a poslal hráče do šaten. Lépe se jde hostům, ti totiž vedou 3:1, ktyž zejména úvod utkání byl v jejich režii. V 10. minutě zužitkoval Martínezův průnik Rodríguez, v 19. minutě se elegantní patičkou prosadil Mangala a konečně ve 22. minutě proměnil penaltu González. Teprve potom se ke slovu dostal Nacional a ve 27. minutě jsme byli svědky dalšího pokutového kopu. Ten dal Candeias a zasloužil se tak o snížení.
    Hra byla poznamenána poměrně velkým počtem faulů, jenže ani jednomu týmu dnes přímé kopy moc nejdou.

Druhý poločas začne přibližně v 22:31.

46

46
    Domácí udělali do druhé půle dvě změny, odešli Mateus a Moreno a na jejich místa nastoupili Ladji Keita a Claudemir.

46
    Hned po úvodním hvizdu se ke střele dostal Rodríguez, jenže vysoko přestřelil.

48
    Několik nepřesných přihrávek hráčů Porta a dopředu mohou jí domácí plejeři.

50
    Do sóla se už už dostával Keita, jenže v posledním okamžiku přišel o míč díky Otamendimu a ze zakončení nic nebylo!

52
    Žlutou kartu za skluz dostal hostující Fernando.

54
    Hosté notně přitvrdili i když díky svému náskoku by mohli hrát ve větším klidu.

55
    Střídající Keita je při chuti. Nyní se dostal po centru zprava k hlavičce, ale zatím se pouze zastřeluje.

56
    Claudemir zezadu fauloval Gonzáleze, nyní se to obešlo bez karty, hosté budou pouze rozehrávat přímý kop.

56
    Ani tato standardní situace nepřinesla nějaké ohrožení.

57
    Varela chtěl nacentrovat na malé vápno, tam však hlídkoval Gottardi a stáhl si míč do náruče.

59
    Moutinhovi byla odpískána hra rukou, i když on ukazuje, že míč zasáhl pouze hlavou.

61
    V posledních minutách ubyly šance, spíše se bojuje ve středu hřiště.

62
    Poslední střídání domácího celku. Odchází Nuno Campos a do hry se dostává Diego Barcellos.

64
    Hosté kombinují u středu hřiště, dále se však nemohou probojovat.

65
    Po dlouhé době jsme viděli střelu, vyslal ji domácí Candeias, potřeboval by však, aby mířila tak o tři metry níže.

67
    Rohový kop pro Porto. Po centru se do míče opřel hlavou Mangala a jen těsně minul!

69
    Hosté střídají, odešel Fernando a zápasu zasáhne André Castro.

70
    Tvrdou ránu ze své kopačky vypustil Barcellos, jenže zapomněl přidat přesnost.

71
    Brankář Helton nikterak nepospíchal s rozehrávkou, sudímu došla trpělivost a udělil mu žlutou kartu za zdržování.

73
    Porto bylo velice blízko čtvrtému gólu. do zakončení se cpal Martínez, ale ještě před ním srážel centr bránící Mexer a trefil vlastní tyč!

74
    Na pravé straně měl trochu prostoru González a tvrdou ranou prověřil Gottardiho připravenost. Ten vyrazil na roh.

75
    Jak dopadla tato standardka je zbytečné se rozepisovat – opět neznamenala vážnější ohrožení.

77
    Hosté chystají další střídání, čeká se jen na vhodný okamžik.

78
    Do zakončení se dostával Danilo, trefil pouze před ním stojícího obránce.

78
    Je tu zmiňované střídání. Odešel Silvestre Varela a na zbývající minuty nastoupil Steven Defour.

80
    Hosté rozehráli další rohový kop, ke střele se dostal González, ale zcela minul zařízení.

82
    Stejně dopadl i jeho spoluhráč, Danilo.

84
    González dostal přihrávku do uličky, postupoval na Gottardiho, ten měl k míči blíže a odkopl tak do bezpečí.

85
    Je tu poslední střídání Porta, z trávníku odchází Luis González a na zbývající minutky nastupuje Marat Izmajlov.

88
    Rondón vyslal dlouhý křížný pas na Candeiase, jenže ten byl až příliš prudký a nedal se zachytit na hrací ploše.

89
    Ještě jedna žlutá karta, dostal ji domácí Ladji Keita.

90
    Přímý kop Nacionalu, odražený míč se dostal ke Candeiasovi a jeho pokus z 20 metrů o kousek minul Heltonovu bránu.

90
    Sudí přidá dvě minuty.

90+1
    Marat Izmajlov si za tvrdý zákrok vysloužil žlutou kartu.

Máme tu konec, hosté vyhrávají 3:1 a připisují si důležité body pro boj o portugalský titul. Druhý poločas přinesl spíše boj, než technickou podívanou a i když se objevilo několik šancí, tak se už skóre nezměnilo. Nejblíže gólu byl hostující Mangala a po něm i Martínez.

To je pro dnešní večer vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:27:21)