CSKA Moskva – Groznyj 1:0 (kon.) | Rostov – Kubaň Krasnodar 0:2 (kon.) | Machačkala – Kazaň 2:1 (kon.)
Zenit – Vladikavkaz 4:0 (kon.)
FK Rostov
0:2 (0:0)
FK Kubaň Krasnodar
Sobota 04.05.2013, 13:45 • Stadion Olimp - 2, Rostov • Ruská Premier Liga

Ve druhém poločase ukázali hráči Krasnodaru svoji trpělivost a počkali si na chyby soupeře, který se snažil tlačit dopředu. Dvěma brankami v osmi minutách obrátili zápas ve svůj prospěch a zcela ovládli utkání. Stav klání 0:2. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 53%/47%.
    Celkem střel: 15/13.
    Rohové kopy: 5/2.
    Fauly: 15/18.
    Žluté karty: 2/1. (15:36:24)

90+2
    Za ostrý zákrok ve středu pole dostává žlutou kartu domácí Alexandr Gatčan.

90+1
    Hlavní arbitr dnešního zápasu Sergej Lajuškin nastavuje ještě dvě minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.

90
    Hosté s míčem na kopačkách kontrolují závěrečné minuty již zřejmě rozhodnutého utkání.

88
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Poloz, přichází Kiričenko.

87
    Na protější straně se neprosadil Poloz.

86
    Nebezpečná rána z trestného kopu Kulika, kterého fantasticky vychytal domácí brankář Pletikosa.

86
    Hosté získali dobrou střeleckou možnost z přímého volného kopu po faulu na neúnavného Niculae.

85
    U pravé postraní čáry se však neprosadil hostující Ozbiliz, navíc je mu ještě odpískán offside.

84
    Kalačev si však neporozuměl s Holendou a Tlisov obrací hru.

84
    Domácí hráči FK Rostov jsou již opět nastěhováni před vápnem protivníka.

83
    Centr z kopačky Kulika mířil na zadní tyč, kde jej chytá domácí brankář Pletikosa.

83
    Po rychlém úniku Niculae vybojovali hosté rohový kop.

82
    Domácí se snaží dostat soupeře do tlaku, ale zatím si střeleckou možnost nevytvořili.

80
    Na druhé straně v obrovské šanci hostující Niculae, který těsně střílí vedle pravé tyče Pletikosovy brány.

78
    Centr od rohového praporku směřující na zadní tyč chytá s přehledem Bělenov.

78
    Ve slibné možnosti domácí Kalačev, kterému nahrál Holenda. V poslední chvíli mu skočil do střely jeden z bráních hráčů soupeře. Následuje rohový kop.

77
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Popov, přichází Tlisov.

77
    Ale jejich spolupráce neměla dlouhého trávní, dopředu jdou domácí.

76
    Navíc Niculae kombinuje se střídajícím Ozbilizem na polovině soupeře.

75
    Po dlouhém nákopu je chycen český útočník Jan Holenda v offsidové pasti.

74
    Krasnodaru se opět daří kouskovat hru a nepouštět soupeře do blízkosti vlastní brány.

72
    Centr od rohového praporku odvrací na malém vápně domácí obrana do bezpečí.

71
    Hosté po prúniku Niculae vybojovali rohový kop.

70
    Kterou zakončuje ze střední vzdálenosti přízemní ránou Kalačev. Bělenov chytá.

70
    FK Rostov zakládá další útočnou akci.

69
    Také na druhé straně v pernamenci domácí gólman Pletikosa po zakončení Niculae.

68
    Nebezpečný centr z levé strany v podání Guelora na zadní tyč zakončuje nabíhající Poloz, ale jeho slabou hlavičku Bělenov chytá.

68
    Ale domácí se přes větší úsilí udrželi na polovině soupeře.

67
    Holenda ubráněn při pokusu o dlouhý centr.

66
    Domácí se snaží překvapit soupeře, ale po překročení středové čáry naráží jejich útoku na dobře zformovanou obranu protivníka.

65
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Lazovič, přichází Holenda.

63
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Bucur, přichází Ozbiliz.

63
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Margasov, přichází Lepskij.

62
    Hostům se daří držet míč daleko od vlastní svatyně.

60
    Ale Poloz si pomáhá proti soupeři nedovoleně. Bělenov může uklidnit své spoluhráče.

59
    Bělenov měl plné rukavice práce se zakončením domácího Kalačevova, který se dostával středem do zakončení. Domácí zamčeli svého soupeře před jeho pokutovým územím.

58
    Lazovič se opět musel prát s velkou přesilou, přesto uhájil míč, který jeho spoluhráči posouvají na soupeřově polovině vpřed.

56
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Bucur natáhl na sebe bránící hráče i s gólmanem Pletikosem, nahrál před bránu, kde stál úplně volný IVELIN POPOV, který svou druhou brankou v utkání výrazně hatí domácích chutě po bodovém zisku v dnešním zápase.

54
    Hráči Krasnodaru však hrozí z rychlých protiútoků. Nyní jej vede Bucur.

53
    Hráči FK Rostov však naráží na neprostupnou obranu, která jim nedovoluje dostat se do šance.

51
    Hosté nyní kombinují na půlící čáře a dopředu příliš nepospíchají.

50
    V postavení mimo hru domácí Poloz.

50
    Domácí se snaží ihned odpovědět a obléhají bránu soupeře.

49
    Za svléknutí dresu při vstřelení branky dostává žlutou kartu hostující Ivelin Popov.

48
    Ovšem otevřenější obrany využili hráči Krasnosdaru. Hostující IVELIN POPOV převzal na hranici vápna míč a v tísni dvou bránících hráčů napálil míč za záda bezmocného Pletikosa. Posouvá tak svůj tým do vedení.

47
    Domácí se snaží vstoupit do druhé poločasu aktivnějši. Ve vápně se neprosadil v hlavičkovém souboji Lazovič. Hosté obrací hru.

46

Právo výkopu nyní mají domácí hráči. Rostov rozehraje druhý poločas.

Týmy se již vrací na hrací plochu, kde za bezbrankového stavu rozehrají druhý poločas.

V první části zápasu s minimem šancí měli územní převahu hráči Krasnodaru, kteří si ovšem nevytvořili dostatek šancí ke vstřelení gólu. Stav po prvním dějství 0:0.

45+1
    Také vážnější situace před Bělenovovem, který musel likvidovat nepříjemné zakončení Lazoviče.

45+1
    Ale výborně zabojoval dozadu domácí Kalačev.

45
    Závěrečné chvíle první části utkání se dohrávají na polovině domácích.

44
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě minutu nad základní hrací dobu v prvním poločase.

42
    S příbývajícíma minutama prvního poločasu se však hra opět zpomaluje. Ofenzivní pasti obou celků se stává již krátce překročení půlící čáry.

40
    Centr od rohového praporku končí přímo v rukavicích Pletikosa.

39
    Hosté po další akci vybojovali rohový kop.

38
    Kde je však výborně ubráněn domácí Guelor.

38
    Ale obrana Krasnodaru zahnala domácí až na vlastní polovinu. Ti se nyní pokouší prosadit na pravé straně.

37
    Také domácí po delší době na polovině soupeře.

36
    Ten však sbírá ze vzduchu centr směřující na malé vápno.

36
    Opět hosté rychle nastěhováni před bránou Pletikosa.

35
    Ovšem přichází dlouhý nákop až z vlastní poloviny hřiště v podání hostujícího Armase, který vyslal dopředu Popovova, který se dostal přes bránícího Běljajevova a naservíroval přesnou přihrávku na hranici vápna, kde ve vyložené brankové příležitosti přestřeluje bránu Bucur.

34
    FK Kubaň Krasnodar musí hledat složité cesty na soupeřovu polovinu. Domácí zkvalitnili obranu středu hřiště.

32
    Další pokus o prúnik středem zastavuje domácí obrana.

31
    Domácí Guelor se uvolňoval ve středu pole před vápnem soupeře, ale jeho ránu sráží hostující obrana.

30
    Kde se však domácí neprosadili, po rychlém brejku chycen v postavení mimo hru na druhé straně hostující Niculae.

29
    Hráčům domácího celku se daří po delší době dostat z tlaku protivníka a obráti hru na jeho polovinu.

28
    Přichází však nepřesný pas na Niculaeva, který končí v rukavicích Pletikosa.

28
    Krasnodar však opět nastěhovaný před šestnáctkou soupeře.

27
    Na protější straně přichází střela Kozlovova z uctivé vzdálenosti, která také směřuje pouze do středu brány Pletikosova.

26
    Další pas na obsazeného Lazoviče sbírá hostující obrana. Domácí jsou nuceni se opět pouze bránit.

24
    Hosté kontrolují míč na své polovině.

23
    Ale ani protiútok soupeře neměl dlouhého trvání, Lazovič se nedokázal prosadit proti přesile.

23
    Hostující Popov obrací hru na druhou stranu, ovšem po přihrávce na volného Jonovova ztrácí hosté míč.

22
    Poloz však centroval opět pouze na hlavu bránícího hráče. FK Kubaň se ubránil.

21
    Další útok FK Rostov přinesl standartní situaci u pravého rohového praporku protivníka.

20
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Xandão, přichází Armas.

18
    Domácí opět vyrovnávají hru. Guelor se snažil nebezpečně centrovat před Bělenovova. Ale pas ve vápně odvrací hostující obrana.

17
    Pas od rohového praporku odhlavičkovává do bezpečí na přední tyči domácí Gatčan.

16
    Hosté získávají stále větší územní převahu, nyní zastaven Bucur pouze za cenu rohového kopu.

15
    Po ostrých zákrocích ve středu hrací plochy dostává první žlutou kartu v zápase domácí Vladimir Kisenkov.

13
    Domácí Kisenkov se snažil prosadit po svém levém křídle, ale opět jeho snahu hatí přesila protivníka. Oba soupeři neriskují.

13
    Také domácí ovšem po zisku míče nikam nepospíchají a přihrávají si na krátko na své polovině.

12
    Krasnodar zatím kombinací na půlící čáře kontroluje průběh zápasu.

11
    Ale středem hřiště se neprosadili. V zápětí však ihned získávají míč po nepřesné přihrávce protivníka.

11
    Hosté se na delší dobu usadili na soupeřově polovině.

10
    Hráči Rostova se snaží o kombinaci a zatlačit soupeře k jeho bráně. Soupeř spoléhá na rychlé brejky.

9
    Po menší odmlce ve slibné možnosti hostující Guelor, který se probíhel podél levé postranní čáry, ale hodil si míč příliš dopředu a ten končí v zámezí.

8
    Hlavní pozornost se přesunula doprostřed hřiště, kde míč putuje často z držení obou týmů.

6
    Hra se ovšem nyní zpomaluje, na vině je nepřesnost z obou stran.

4
    Domácí stále aktivnější. Lazovič se po přihrávce Kalačevova probíjel do ofenzívy, ale tentokrát jej výborně a hlavně čistě zastavila hostující obrana.

3
    Ale pas byl před Bělenovova velmi nepřesný.

3
    Úvodní minuty utkání jsou hodně hektické. V hlavní roli opět domácí, když se Lazovič poroučel při jednom souboji k zemi a Rostov bude zahrávat zajímavou standartní situaci.

2
    Na druhé straně se ve výborné střelecké pozici ocitl hostující Niculae a připsal si slušný pokus na soupeřovu bránu.

1
    Domácí se pokusili vyslat dlouhým nákopem dopředu Lazoviče, který ovšem míč nestihl zachytit a ten končí v rukavicích hostujícího brankáře Bělenovova.

1

Po úvodním losování zahájí zápas výkopem hráči domácího Rostova

Hlavní aktéři dnešního utkání již vstupují na hrací plochu. Následuje státní hymna

FK Rostov: Pletikosa, Margasov, Getigežev, Djakov, Kisenkov, Kanga Kakou, Gatčan, Běljajev, Kalačev, Lazovič, Poloz.

FK Kubaň Krasnodar: Bělenov, Xandão, Dealbert, Kozlov, Jonov, Kaboré, Leandro, Kulik, Popov, Niculae, Bucur.

Rozhodčí: Lajuškin – Kulagin, Leběděv.

Vítám Vás na odpoledním klání mezi týmy Rostov a Kubaň Krasnodar. Přípravy na samotné zahájení jsou již v plném proudu. Za několik desítek minut zápas začne.

Prvním květnovým víkendem pokračuje „nekonečná“ ruská nejvyšší fotbalová soutěž, která také nabídne zajímavou podívanou ze středu ligového pelotonu. O poháry usilující Kubaň zavítá na horkou půdu Rostova. Poslední utkání skončilo těsným vítězstvím hráčů Krasnodaru 1:0. Nenechte si ujít napínavou podívanou z největší země světa, která startuje ve 13:45 hodin odpoledne.

FK ROSTOV:
    Sestupem ohrožení domácí již netrpělivě vyhlíží další prvoligové klání, ve kterém by si rádi napravili svoji reputaci. S pětadvaceti získanými body okupují těsné příčky nad sestupovými zónami, na které mají před 27. kolem náskok pouze lepšího skóre. Hráči Rostovu sbírají body především ze svého hřiště, kde se s bilancí (6-6-1) řadí k průměrným týmům ligy.

V minulých dvou zápasech si domácí nepřipsali jediný bod a po prohře doma s celkem Terek (0:3) a v hlavním městě s místním Lokomotivem (3:1) se propadli už na jedenáctou pozici v tabulce.

Nejlepší střelci:
    Jan Holenda (6)
    Dmitrij Kiričenko (5)
    Dmitrij Poloz (2)

FK KUBAŇ KRASNODAR:
    Král remíz z poslední doby FK Kubaň se drží ve středu ligové tabulky, kde ztrácí na postup do evropských pohárů pouze tři body. Nyní však po šesti remízách v řadě pouze stagnuje okolo klidného středu. Po dvou remízových zápasech z domácího prostředí se Zenitem Petrohrad 2:2 a s Lokomotivem Moskva 0:0 přijíždí na půdu sestupem ohroženého Rostova.

Hostům se na cizích hřištích poměrně daří s bilancí (5-2-6) a se sedmnácti vybojovanými body přispívají k vyrovnanosti ligy v této statistice. Hráči Krasnodaru spoléhají také na svoji poměrně vysokou produktivitu (41).