Kortrijk – Lierse 0:3 (kon.) | Mons – Gent 1:1 (kon.) | Charleroi – Mechelen 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Leuven 0:1 (kon.)
Waasland-Beveren
0:1 (0:0)
Oud-Heverlee Leuven
Sobota 04.05.2013, 20:00 • Freethiel-Stadion • Belgická Jupiler Pro League

Máme tu konec utkání, ve kterém jsme viděli jednu branku a to v podání Bjorna Ruytinxe a také jednu červenou kartu, kterou viděl D´Ulivo. Lovaň se díky tomuto vítězství dostává do finále o Evropskou ligu proti La Gantoise. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího zápisu na shledanou ! (22:01:36)

90+2
    Za zdržování hry vidí žlutou kartu Logan Bailly.

90+1
    Hlavní sudí uděluje další žlutou kartu, tentokráte ji vidí Karim Belhocine.

90
    Evariste Ngolok vidí ještě žlutou kartu za pokračující diskuzi k předešlému faulu.

89
    Po faulu na půlící čáře vidí žlutou kartu Bjorn Ruytinx.

87
    Hosté se ještě snaží přidat druhý pojišťovací gol, ale Coosemans všechny šance kryje.

Na hřiště vbíhá Kristof Lardenoit, který nahrazuje Jonase Ivense.

83
    Čtvrtý rohový kop pro hosty, který bezpečně zachraňuje Coosemans.

81
    Dlouhým pasem vyzývá Mikulič Ruytinxe k souboji s Sibumem, který vyhrává a míč posílá do zámezí.

79
    Postavení mimo hru a v něm Robson.

77
    Hosté po střele Ruytinxe se málem dostali do dvoubrankového vedení.

73
    Leuven právě vstřelilo branku!

BJORN RUYTINX se krásně uvolňuje a posílá míč za záda domácího brankáře.

71
    Hosté poprvé střídají. Hřiště opouští Chuka místo něj nastupuje Thomas Azevedo.

70
    Útočný faul Cerigiona.

69
    Hosté zvyšují tlak. Ibou pálí mimo branku.

68
    Další roh pro Lovaň, ale ani ten nepřináší nebezpečí pro domácí.

66
    Míč končí v rukavicích Coosemanse.

65
    Po střele Thompsona z dálky hosté budou zahrávat rohový kop.

63
    Po přihrávce Gislasona se Chuka dostává za domácí obranu, ale chce střílet z první a míč mu uskakuje od nohy.

61
    Domácí takticky faulují Vanaudenaerdeho na půlící čáře.

59
    Shish vysílá do úniku Soncka, který je bohužel pro domácí doběhnut a obehrán.

57
    Offside odpískán hostům.

55
    Hosté využívají svojí početní převahu a po ose Mikulič – Robson – Chuka, dostávají do veliké šance zápasu, Coosemans schovává míč v náručí.

54
    Autové vhazování provádí Mikulič.

53
    Domácí také vystrkují útočné růžky. Dopředu míří Sonck po přihrávce od Cavense, ale hosté jsou v obraně pozorní a odkopávají míč do autu.

51
    Velká šance v podání Robsona, který obehrává dva hráče domácích a běží z úhlu sám na branku, ale jeho střela míří těsně vedle branky.

50
    Lovaň nachytána v postavení mimo hru.

49
    Faul na půli hřiště v podání Ivense, následný volný kop končí odkopem od domácí branky.

47
    Hned na začátku druhé půle tu máme menší zdržení a to díky ošetřování Ngoloka.

46

Skončil nám první poločas, ve kterém jsme žádnou branku neviděli. V 38. minutě D´Ulivo po stažení Iboua viděl okamžitě z ruky Geldhofa po právu červenou kartu a do dnešního zápasu už nezasáhne. Doufejme, že druhý poločas nabídne i branky a započne okolo 21.10.

45+1
    Domácí se snaží ještě vyrovnat. Ale střela Shishe končí po teči hostující obrany v zámezí. Následný roh hosté ubránili.

45
    Nastavují se 2 minuty.

44
    Domácí poprvé střídají. Hřiště opouští Stijn De Smet místo něj nastupuje Vito Plut.

44
    Další rychlý útok v tandemu Robson – Chuka, ale chuka je dostižen domácí obranou.

42
    Druhý roh za sebou Mikulič odkopává daleko od své branky.

41
    Míč z rohu míří na na hlavu hostující obrany, která ho posílá na další roh.

40
    Domácí tlačí i o deseti. Remacle posílá střelu zpoza vápna a Bailly musí vyrazit míč na roh.

38
    Cedric D´Ulivo stahuje v úniku Iboua a musí odejít do sprch. Pro domácí to bude oslabení trvající 50 minut.

36
    Gislason posílá krásný pas na Chuku a ten jde do třech hráčů a je faulován blízko domácí branky.

35
    Domácí Sonck se dostává ke střele díky dlouhému vhazování od D´Uliva, avšak jeho střela jde mimo.

33
    U míče je hostující obrana a Ibou musí faulovat.

32
    Domácí načapáni v postavení mimo hru.

30
    Útok Lovaně končí na kopačkách obránce Blondelleho.

29
    Následný přímý volný kop končí vysoko nad branku.

28
    Domácí Sibum se dere do útoku, ale je faulován blízko vápna.

26
    Souboj u pomezní čáry vychází lépe pro hosty, kteří dostávají výhody vhazování.

25
    Waaslandský útok zastavuje praporek pomezního rozhodčího, offside.

24
    Van Goethem vysílá do úniku Chuku, ale ten tváří tvář Coosemansovi netrefuje branku.

22
    Na druhé straně v tomtéž prohřešku polapen Remacle.

20
    V offsidovém postavení nachytán Ibou.

18
    Po faulu na Cerigiona se kope přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti. Míč končí ve zdi.

16
    Po souboji ve vápně následuje druhý roh pro domácí, Ivens trefuje hřiště, ale míč je v Baillyho rukavicích.

15
    Také domácí dostávají šanci zahrávat rohový kop, míč z kopačky Ivense končí nad brankou.

12
    Robson provádí vhazování, ale je neúspěšný a míč končí na kopačkách domácí obrany.

11
    I na druhé straně se rodí protiútok, Ibou ve spolupráci s Chukou kazí kombinaci.

9
    Nebezpečný protiútok v podání domácích, Sonck kazí finální přihrávku.

7
    Útočný faul na polovině hřiště v podání Lovaně.

5
    Hosté jsou více aktivnější a zahrávají první roh utkání, avšak domácí obrana je pozorná.

3
    První střela zápasu a to v podání hostí, ale Chuka mijí branku.

1

Dobrý den, vítám Vás u zápasu nejvyšší belgické ligy mezi domácím týmem KV Red Star Waasland a hosty Oud-Heverlee Leuven. Jedná se o 6. kolo nadstavbové části, kdy vítěz postoupí do finálového zápasu o Evropskou ligu pro příští ročník.

Ve čtyřčlenné skupině jsou domácí na posledním místě s 5 body se ztrátou dvou bodů na vedoucí trio a s pasivním skore 3:6. Jejich postup je jen v rovině teorie. Potřebovali by porazit soupeře minimálně o 3 branky a doufat, že v souběžně hraném utkání Sporting Charleroi – YR KV Mechelen skončí zápas bezbrankovou remízou.

To hosté z Lovaně jsou na tom lépe, tabulku vedou díky většímu počtu vstřelených branek se 7 body a mají nejlepší výchozí pozici před posledními zápasy nadstavbové části. Vítěz této skupiny se utká o vstupenku do Evropské ligy s jistým vítězem skupiny druhé La Gantoise, který vede tabulku o 4 body a je jejím jistým vítězem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.