Ostrava – Teplice 7:0 (kon.) | Pardubice – Jihlava 1:0 (kon.) | Příbram – Frýdek-Místek 13:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
7:0 (4:0)
FK Teplice
Sobota 27.07.2013, 11:00 • Městský stadion Ostrava-Vítkovice • Celostátní liga staršího dorostu

Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a ono nebyl důvod. Dorostenci Baníku Ostrava v tomto utkání jasně dominovali a zcela po zásluze zvítězili. Kromě toho si Teplice z Ostravy odvezou sedm branek ve vlastní síti a to pro ně jistě není příliš dobrý vstup do soutěže.

S informací, že Baník Ostrava porazil v 1. kole dorostenecké ligy FK Teplice 7:0 se s Vámi přímo ze stadionu v Ostravě-Vítkovicích loučím a budu se těšit u dalších zápasů. (12:48:15)

90
    Bardoň rozehrává a Ostrava již jen kontroluje hru a nikam nespěchá.

89
    Dominik Tomšů našel v pokutovém území přesnou přihrávkou svého spoluhráče, ale ten ve stoprocentní šanci trefuje pouze Skaláka.

88
    Rodící se šance Teplic končí nepřesnou přihrávkou a tak se hra přesouvá zpět na útočnou polovinu Ostravy.

87
    Hosté se aktivním napadáním snaží alespoň o čestný úspěch.

86
    Baník drží míč pevně v moci a jenom potvrzuje svou dominanci v tomto utkání.

84
    Ostrava střídá a zachytá si také náhradní brankář Ostravy Tomáš Bardoň, který nahrazuje dnes bezchybného Pavla Vargu.

83
    Baník právě vstřelil branku!

Tentokrát už rozehrání standardní situace vyšlo na jedničku a JAKUB MAREK přidává další gól do teplické sítě.

83
    Baník však bude kopat další rohový kop, nyní však z druhé strany.

82
    Standardní situaci rozehráli domácí na krátko a až poté přišel centr, ten však obrana Teplic dokázala v pohodě odehrát do bezpečí.

82
    Průnik po křídle je zastaven, Ostrava však bude kopat rohový kop.

81
    Plesník v těžké pozici volá přihrávku na jistotu svému brankáři.

80

JAKUB MAREK dostal přihrávku do pokutového území a velmi elegantně přehodil padajícího Skaláka a navyšuje vedení Baníku už na 6:0.

80
    Již je vše v pořádku, hosté sportovně vrátili míč.

79
    Na hranici šestnáctky zůstal ležet jeden z domácích hráčů a Baník tak přerušil hru odkopem do zámezí.

78
    Velmi nebezpečnou střelou se prezentoval kapitán Baníku Jan Matěj, ale Skalák dokázal jeho dělovku vyrazit na roh.

77
    Romaněnko předvedl dobrý sprint po autové čáře a dostihl míč ještě na hrací ploše, jeho následný centr však byl o něco delší než bylo třeba.

76
    Tak toto byla opravdu nádherná akce dorostenců Baníku Ostrava, ti dokázali na hranici pokutového území rychlými přihrávkami vyšachovat teplickou obranu a ta odolala jen zásluhou dvou zákroků Skaláka a velké dávce štěstí.

75
    Laco Takács (TEP) si vyšlápl velmi ostře na jednoho z domácích a může být rád, že za tento zákrok viděl jen žlutou kartu.

75
    Rohový kop žádné výraznější nebezpečí nepřinesl. Domácí tým však zůstává nadále u míče na útočné polovině.

74
    Jan Romaněnko (OVA) mohl centrovat do pokutového území, kde měl hodně spoluhráčů. Rozhodl se však míč potáhnout a vystřelit, jeho pokus však byl zablokován na roh.

73
    Neumann šel odhodlaně do souboje, míč však nedokázal vybojovat a navíc mu byla zřejmě přišlápnuta noha. Prvotní výraz bolesti však rychle pominul a Neumann dále hraje.

71
    Teplický centr nedolétl příliš daleko, Baník otáčí hru směrem dopředu.

70
    Z otočky zkoušel vystřelit Neumann, ale jeho pokus byl hodně nedůrazný a Skalák s ním neměl moc práce.

70
    Hra se nám nyní zásluhou střídání hodně kouskuje a také míč velmi často končí díky nepřesnostem za autovou čarou.

68
    Martin Hlaváček (TEP) je střídán a místo něj se na hřiště podívá Martin Růžička. Připomínám, že v utkání staršího dorostu je možno střídat až pět hráčů.

68
    Skalák nyní převedl dva těžké zákroky a hlavně díky němu se v posledních momentech nemění skóre na ještě výraznější.

67
    Michal Chládek (TEP) viděl žlutou kartu za velmi ostrý zákrok.

66
    Karel Neumann (OVA) v pádu dokázal vystřelit a míč jen těsně prolétl kolem pravé tyče Skalákovi brány.

65
    Baník drží míč v blízkosti rohového praporku a z tohoto místa bude také vhazovat.

65
    Zdeněk Behan (OVA) je dalším hráčem, pro kterého utkání končí. Místo něj si zahraje Jan Romaněnko

63
    Míč se pohybuje převážně ve středu hřiště, Baník si hlídá vedení a toto utkání podle všeho s přehledem zvládne.

61
    Baník si připravil hromadné střídání hned tří hráčů. Odešli Martin Honiš, Jakub Švehlík a autor čtyř branek Marek Szotkowski. Na hřiště se podívají Radim Plesník, Karel Neumann a Dominik Tomšů.

60
    Po hodině hry je zde třetí střídání na straně Teplic. Odešel Ondřej Mach a místo něj na trávník vyběhl Daniel Vokoun.

59
    Celba hledal přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, ale míč byl na Krčmáře dlouhý.

58
    Brankář Ostravy Varga si zakřičel a míč dokázal ze vzduchu lapit.

58
    Dobrou uličkou se hosté uvolnili, ale následná přízemní přihrávka do pokutového území byla sražena na roh.

57
    Teplice sice standardní situaci rozehrály rychle, ale nepřesně.

56
    Hlaváček (TEP) si posunul míč více na střed a poté vypálil, míč však letěl o něco výše než bylo potřeba.

56
    Karčmář bojoval o míč, ale pomohl si rukou a to neuniklo pozornosti rozhodčího.

55
    Dobrá akce Teplic končí tvrdou, ale nepřesnou střelou z deseti metrů.

54

Jenže z další akce se už Baník prosazuje a opět se do listiny střelců zapsal MAREK SZOTKOWSKI. Ten se dostal k míči na hranici pokutového území a přesnou střelou k tyči nedal Skalákovi šanci.

54
    Tak toto bylo hodně slaboučké zakončení jednoho z domácích z hranice šestnáctky.

53
    Pronikajícího Celbu zastavil Kodeš a udělal to sice riskantně, ale dobře. Bude z toho jenom roh pro Ostravu.

53
    Karčmář si vyměnil míč se Švehlíkem, ten však byl velmi dobře zastaven ukázkovým skluzem.

51
    Adam Karčmář ve druhém poločase zaměstnává obranu Teplic svými náběhy do šestnáctky a opět tam udělal velmi dobrý průvan. Nakonec však s míčem skončil až za čárou.

50
    Karčmář se dostal k míči na pravé straně pokutového území a vypálil. Míč však letěl přesně doprostřed brány a tak ho Skalák vyrazil.

50
    Behan se opět dral do pokutového území, ale byl dobře bráněn dvojicí obránců a tak se nedostal k důraznému zakončení.

49
    Karčmář (OVA) vyhrál souboj na pravé straně a dokázal odcentrovat, jenže v pokutovém území se k míči nedostal nikdo z jeho spoluhráčů.

48
    Zdeněk Behan se dnes mohl podruhé zapsat do listiny střelců, prodral se kolem obránce a rázem byl před Skalákem, jeho přízemní střela sice Skalákovi vypadla z rukavic, ale teplický brankář míč stihl zachytit téměř okamžitě.

47
    Marek Szotkowski (OVA) přidává kromě hattricku také žlutou kartu za faul na útočné polovině.

46
    Teplice vstoupili do druhého poločasu aktivně a jejich zajímavou příležitost zastavil pouze zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

46
    Druhý poločas otevřeli výkopem domácí fotbalisté.

46

První poločas utkání dorostu Baníku Ostrava s Teplicemi je ukončen a domácí tým může být jistě velmi spokojen. Baník byl v průběhu zápasu aktivnější a dokázal svou aktivitu proměnit i v góly a to hned čtyři. Tři z nich dal Marek Szotkowski, který tak nastřílel za první poločas hattrick, k němu se přidal jedním gólem Zdeněk Behan.

Druhý poločas začne přibližně v 12:02.

45+1
    Ostravané drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchají, skóre 4:0 jim v poločase jistě stačí.

45
    V prvním poločase nastavuje rozhodčí dvě minuty.

45
    Plyne poslední minuta prvního poločasu, přímo na hrací ploše je ošetřován kapitán Baníku Jan Matěj, ten však bude v pořádku.

44
    Jan Matěj zůstává ležet na trávníku blízko autové čáry, akce Teplic však i přesto pokračovala a skončila dobrou střelou, kterou musel Varga krýt

44
    Baník rozehrával rohový kop, ale ten nepřinesl příliš vzrušení.

42
    Je to až neuvěřitelné co nyní neproměnili hráči Baníku v branku! Po nádherné přihrávce musel předvést Skalák dobrý zákrok proti jednomu hráči, jenže míč se odrazil následně k dalšímu a ten měl před sebou prázdnou branku. Kulatý nesmysl však přizvedl a ten se odrazil od břevna pryč z šestnáctky.

41
    Tak dlouho hosté kombinovali s míčem na hranici dvaceti metrů až o něj přišli. Přitom minimálně dvakrát mohl přijít centr do šestnáctky, případně střela.

40
    Už zvedali hráči Baníku ruce opět nad hlavu, ale tentokrát se po střele ze vnitřku šestnáctky rozvlnila pouze boční síť.

39
    Rychlý protiútok Teplic vedl Takács, ale ten o míč zásluhou dobrého obranného zákroku přišel.

38
    Standardní situace Baníku rozehráno do autové čáry končí pouze zblokovanou střelou.

36

Baník rozehrál standardní situaci od rohového praporku na krátko a následně se domácí usadili před brankou Teplic. Po jedné střele se míč odrazil od Skalákových rukavic do tyče, od té však doputoval přesně na kopačku MARKA SZOTKOWSKÉHO a ten neměl problém do odkryté brány zkompletovat svůj hattrick.

35
    Hlavičkový souboj vyhrál Takács a přihrál tím Uhlířovi. Jakub Uhlíř míč okamžitě Takácsovi vrátil, ale ten v pokutovém území upadl. Rozhodčí okamžitě naznačuje, aby teplický hráč vstal – jednalo se o čistý zákrok.

34
    Varga vystartoval rychlé z brány a odkopl míč před dotírajícím soupeřem.

33
    Nádherná akce Baníku skončila míčem v síti, Skalák již byl naprosto překonán, ale dorážející Szotkowski stál v ofsajdu a tak se jeho hattrick zatím nekoná.

31
    Rozhodně nejzajímavější akce Teplic v průběhu prvního poločasu, po rychlé střele musel Varga předvést kvalitní zákrok. Brankář Baníku dokázal míč vyrazit do bezpečí.

31
    Zajímavá akce Baníku skončila střelou, ta však prostor brány minula.

30
    Teplice střídají také podruhé. Dušan Tesařík odchází a místo něj si zahraje Michal Chládek.

30
    Jakub Uhlíř (TEP) si vyměnil míč se spoluhráčem a nakonec se snažil sám odcentrovat, to se mu však nepovedlo.

29
    Obranu této standardní situace Teplice zvládly na jedničku.

28
    Zajímavá akce Baníku končí rohovým kopem.

27
    První střídání je zde a na vývoj reaguje teplický kouč změnou. Hřiště opouští Petr Doubek a místo něj si zahraje Petr Kodeš.

27
    Po souboji Behana s Horvátem končí na zemi domácí hráč.

26
    Takács se snažil podržet míč, jenže obrana Baníku zapracovala velmi dobře.

25
    Uhlíř (TEP) se dostal do zajímavé pozice a dobře odcentroval, jeho spoluhráč v pokutovém území však míč nezpracoval ideálně a to celou akci Teplic zabrzdilo.

24

Utkání se nám začíná proměňovat v exhibici! Ve 24. minutě vede Baník už 3:0, se trefil se MAREK SZOTKOWSKI a opět se jednalo o gól z nenápadné akce, kterou nezvládla vyřešit teplická obrana.

23
    Honiš zvládl souboj s Takácsem a následně s přehledem odkopl míč do bezpečí.

23
    Přesně v polovině prvního poločasu dochází k hromadnému občerstvení hráčů.

22
    Velmi pohledná akce domácích fotbalistů. Po individuální akci se Baník dostal až do pokutového území, v tom přišly dvě tvrdé střely. První z nich byla zablokována a ta druhá letěla těsně mimo spojnice tyčí.

20
    Rychlý protiútok Baníku končí zablokovanou střelou.

20
    S přetaženým centem se snažil Uhlíř ještě něco udělat, ale nakonec sám sebe dostal až za autovou čáru.

19
    Takács (TEP) sice vyhrál vzdušný souboj, míč se však od něj odrazil do země nikoho.

18
    Jan Matěj se odhodlal ke střele, ta mu však vůbec nesedla a tak si Teplice mohou konečně v defenzívě odpočinout a hlavně zkusit vymyslet něco směrem dopředu.

18
    Další z rychlých akcí, ale zakončení bylo tentokrát nepřesné.

17
    A opět se mohlo skóre měnit, ale po krásné střele se míč odráží od břevna teplické brány. Baník nyní na hřišti dominuje.

16
    A mohlo to být už 3:0! Rychlá akce Baníku po pravé straně skončila přesnou přihrávkou na Švehlíka, ten vracel míč opět před branku, ale tam zakročila teplická obrana.

16
    Z toho mohla být velmi dobrá šance Teplic, ale přihrávka na nabíhajícího Hlaváčka byla nepřesná a tak míč sebral Varga.

15
    Nepřesná střela jednoho z domácích hráčů končí nad bránou Skaláka.

15
    Na začátku patnácté minuty si hodně komplikoval život brankář Varga, který nejdříve zavařil obránci a poté musel v těžké pozici odkopnout míč do zámezí.

14
    Akce Baníku po pravém křídle skončila nezdarem.

13
    Série teplických faulů, po tom posledním na trávníku zůstal ležet Martin Honiš, ale zřejmě bude v pořádku.

13
    Martin Hlaváček (TEP) výtečně napadal, ale nakonec se k míči neprodral.

12
    Opět Teplice pouze odkoply míč a ten v pohodě sebrala obrana Baníku. Fotbalisté v bílém jsou zatím jasně lepším týmem na hřišti a vypovídá o tom i skóre.

11
    Batryn Mykhaylo (TEP) se neodhodlal ke střele a místo toho si ještě potáhl míč, tento moment však stačil obraně Baníku, aby zakročilo: Mykhaylo navíc ihned na to fauluje a rozhodčí mu rázně domlouvá.

10
    Takács bojoval o míč a už to vypadalo, že se k němu i dostane. Nakonec však obrana Baníku vše vyřešila.

9

Tak to byl gól jako blesk z čistého nebe! Z ničeho nic se dostal k míči ZDENĚK BEHAN a posílá Baník už do dvoubrankového vedení. Takový vstup do soutěže si Teplice asi nepředstavovaly.

8
    Napadání Teplic bylo velmi nepříjemné, ale Baníkovci dokázali za pomoci brankáře situaci vyřešit.

8
    Baník se dostal do rychlého brejku, ale nakonec z něj nic nebylo. Míč se odrazil ke Skalákovi a ten v pohodě rozehrál.

6
    Jakub Uhlíř (TEP) se dral do velmi zajímavé pozice a dostal přesnou přihrávku od Takácse, ale nakonec byl obránce Baníku u míče včas. Kromě toho se píská Uhlířovi útočný faul.

5
    Nakonec však napadání hostů zapříčinilo nepřesnou rozehrávku, po které budou vhazovat Teplice.

5
    Honiš (OVA) si vyměnil několikrát míč s brankářem Vargou, Baník nikam nespěchá.

3
    Tvrdý souboj u autové čáry mezi Honišem a Uhlířem končí úspěchem prvního jmenovaného, Baník tak okamžitě otáčí hru směrem dopředu.

2

Rychlá akce Baníku končí úvodní brankou a to hned ve druhé minutě zápasu, krásnou střelou se prosadil MAREK SZOTKOWSKI, který nedal Skalákovi žádnou šanci.

2
    Uhlíř (TEP) velmi dobře napadal, ale obrana Baníku zapracovala dobře.

1
    Ten však žádné výraznější nebezpečí před bránkou Skaláka nepřinesl.

1
    Baník se okamžitě tlačil do útoku a výsledkem je první rohový kop utkání.

1
    Zápas zahájili výkopem hráči Teplic, ale jejich první pokus o útok byl neúspěšný.

1

-2
    Trojice rozhodčích již přivádí hráče na hřiště, utkání nám začne za malou chvíli.

-5
    Do začátku zápasu zbývá pět minut, Baník dnes nastoupí v bílých dresech, soupeř z Teplic ve žluto-modrém.

Lavička náhradníků:

FC Baník Ostrava: Bardoň – Romaněnko, Plesník, Tomšů, Neumann, Švelko, Malý

FK Teplice: Richter – Flégl, Kodeš, Chládek, Růžička, Vokoun

Rozhodčí: Antoníček – Pochylý, Nesrsta.

FC Baník Ostrava: Varga – Karčmář, Honiš, Celba, Švehlík, Szotkowski, Behan, Marek, Matěj, Ožvolda, Helešic

FK Teplice: Skalák – Doubek, Mach, Prochzáka, Mykhaylo, Hlaváček, Takács, Holenda, Tesařík, Uhlíř, Horvát

-35
    Ještě jednou hezký den, vítám Vás přímo z Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Zápas se odehraje na hlavním hřišti.

Utkání se odehraje na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích a řídit by jej měl hlavní rozhodčí Antoníček, kterému budou na čarách asistovat pánové Pochylý a Nesrsta.

Zápas má plánovaný výkop v 11:00 a já se před začátkem zápasu opět přihlásím již přímo ze stadionu.

Zápasy v minulé sezóně:

V loňské sezóně se týmy střetly v lize dvakrát, v 5. kole 31. srpna vyhrál Baník doma 3:1. 22. března se hrálo v Teplicích a tam branka nepadla.

Samozřejmě sestavy obou týmů budou kvůli věkovým limitům v letošní sezóně jiné, ale přesto by tato statistika mohla nějakou roli hrát.

Z tábora FK Teplice:

Teplický dorost U19 se připravoval na novou sezónu kromě jiného také na pětidenním soustředění v Roudnici nad Labem. Ještě před tím odehráli hráči Teplic přátelské utkání s Jabloncem a po gólové přestřelce skončil zápas vítězstvím Teplic 9:3. Utkání se hrálo hodně netradičně na 3 x 30 minut a každou část hry ovládli Teplice poměrem 3:1.

Na již zmiňovaném soustředění v Roudnici odehráli Tepličtí zápas s Hradcem Králové, ale ten se jim hrubě nevydařil a výsledkem byla vysoká prohra 0:7.

Hlavním cílem všech kategorií teplické mládeže je předvádět ofenzivní fotbal plný napadání, agresivity a útočné hry, tak aby padalo hodně branek. Takové bylo alespoň podle oficiálních stránek FK Teplice vyjádření šéftrenéra mládeže Michala Kolčavy.

Z tábora FC Baník Ostrava:

Před začátkem letní přípravy hlavní trenér týmu Rostislav Helštýn mluvil o tom, že kostru týmu tvoří hlavně hráči z bývalé kategorie U17. Ještě na samotném začátku přípravy celý tým absolvoval soustředění v Háji ve Slezsku a následně už kromě tréninků odehrál i několik turnajů a přátelských zápasů.

Hned v prvním přípravném zápase změřili fotbalisté Baníku síly s hráči Karviné a zvítězili 2:3, když všechny branky padly v prvním poločase. Poté se mladí Baníkovci převedli na turnaji Zlatý kahan a skončili třetí za Ružomberkom a Bánskou Bystricou.

Celou přípravu uzavřel turnaj v Bánské Bystrici a Baník i zde skončil třetí z pěti mužstev. Baník postupně porazil Podbrezovou a Prešov, poté remizoval s Bánskou Bystricou a porážku si nechali svěřenci trenéra Helfštýna až na poslední zápas s Budapeští.

Dorostenci Baníku Ostrava dnes vstoupí prvním zápasem do nového ročníku Celostátní ligy staršího dorostu. V prvním kole Ostravané přivítají soupeře z Teplic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jozef Valenčík

Branky: 2. Szotkowski, 9. Behan, 24. Szotkowski, 36. Szotkowski, 54. Szotkowski, 80. Marek, 83. Marek

Karty:   47. Szotkowski (OVA) – 67. Chládek (TEP), 75. Takács (TEP)

FC Baník Ostrava: Varga (84. Bardoň) – Karčmář, Honiš (61. Plesník), Celba, Švehlík (61. Neumann), Szotkowski (61. Tomšů), Behan (65. Romaněnko), Marek, Matěj, Ožvolda, Helešic
    FK Teplice: Skalák – Doubek (27. Kodeš), Mach (60. Vokoun), Prochzáka, Mykhaylo, Hlaváček (69. Růžička), Takács, Holenda, Tesařík (30. Chládek), Uhlíř, Horvát

Rozhodčí: Antoníček – Pochylý, Nesrsta