Poruba 2011 – Přerov 3:2 (kon.) | Prostějov – Žilina 5:3 (kon.) | KTH Krynica – Havířov 1:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:3 (1:2, 4:0, 0:1)
MsHK Žilina
Sobota 17.08.2013, 14:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemné sobotní odpoledne z Ostravy – Poruby, kde je na programu utkání o třetího místo turnaje O pohár RT TORAX. V něm se utkají druholigový Prostějov s extraligovou Žilinou. Favorit je jasně dán, ale Jestřábi se tady prozatím prezentují velmi kvalitními výkony a mohou soupeře zaskočit.

LHK Jestřábi Prostějov: Kiša (Vydržel) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Kaluža, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal.

MsHK Žilina: Johanes (Mikoláš) – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Špila, Ostrčil, Loydl – Čavrk, Kalla, Kubiš, Linet, Novák, Lipovský, Valášek, Macejka, Jarab, Varga, Kropáč, Horský.

Rozhodčí: .

00:01

00:44
    Prostějov vstoupil do zápasu aktivně, Mikoláš si připisuje první zákrok.

01:29
    Žilina vstřelila branku!
    FILIP MACEJKA si nabruslil do útočné třetiny a nekompromisní střelou pod horní tyč otevírá skóre zápasu. Žilina se tak ujímá rychlého vedení. Asistence: Tibor Varga.

02:14
    Lipovský si drze najel před Vydržela, ale nedotáhl svou akci k zakončení.

03:10
    Jestřábi teď pořádně zavařili žilinské obraně. Kryl a následně Venkrbec nedotlačili kotouč za brankovou čáru. Akce však pokračovala a po pěkné souhře měl před sebou Kryl prázdnou branku, ale Mikoláš se stačil skvěle přesunout.

04:01
    Na opačné straně nechybělo mnoho, aby se Čavrk dostal do samostatného úniku.

04:41
    Tempo hry je o poznání vyšší než v dopoledním souboji o páté místo.

05:02
    Žilina posílá puk na zakázané uvolnění.

05:34
    Jarab se v souboji jeden na jednoho nedostal přes bránícího Veselého.

06:25
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Opět bylo před brankou Žiliny pořádné horko. Venkrbec si najel až před Mikoláše, který touš vyrazil před sebe a MARTIN KRYL už měl lehkou úlohu poslat jej do prázdné branky. Asistence: Matouš Venkrbec, Vladimír Stejskal.

07:25
    Útok slovenského extraligového celku zastavuje ofsajd.

07:54
    Jestřábi prozatím rozhodně nejsou horším týmem, ba naopak. Duba tvrdou střelou trefuje Mikolášův beton.

08:16
    Na opačné straně bylo lehké nahození tečováno a směřovalo do branky, Vydržel stačil reflexivně touš zachytit.

08:57
    Belay se pokoušel v předbrankovém prostoru najít u druhé tyče lépe postaveného Antončíka, kterému před poloprázdnou brankou sjel kotouč z hole.

09:30
    Jestřábi byli velmi aktivní a vynutili si soupeřův faul. Na lavici hanby usedá Adrián Lipovský – 2 minuty za podražení.

09:49
    Nedbálek vyzkoušel Mikolášovu pozornost střelou od modré.

09:53
    Okamžitě po buly vyhazuje Dávid Bajaník kotouč na žilinskou střídačku, což znamená 2 minuty za zdržování hry. Hosté se však velmi diví a reklamují, že šel kotouč na střídačku. Na Slovensku mají asi poněkud jiná pravidla. Každopádně Prostějov čeká 97 vteřin přesilovky 5 na 3!

10:29
    Žilina se osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

10:55
    A opět. Prostějovu se přesilovka příliš nedaří.

11:30
    Hosté už jsou ve čtyřech, v závěru dvojnásobné přesilovky to zkoušel z těžkého úhlu Belay.

11:53
    Žilina už hraje v plném počtu, těžké chvilky ustála bez větších problémů.

12:48
    Pořádně rušno bylo naopak před Vydrželem, kotouč poskakoval kolem brankoviště, ale žádný z hráčů v bílých dresech jej trefit nedokázal.

13:17
    Trenér Málek se hodně zlobí, Prostějov vyhazuje na zakázané uvolnění.

14:02
    Slibnou akci Hanáků zastavuje hvizd čárového Parmy – ofsajd.

14:15
    Vydržel se musel roztáhnout na brankové čáře, aby zachytil pokus Valáška.

14:37
    Belay se dostával do zajímavé pozice, v poslední možnou chvíli mu zabránil ve střele jeden z bránících hráčů.

15:29
    Sledujeme naprosto vyrovnanou partii, které prozatímní nerozhodný stav sluší.

16:19
    Luňákovi nevyšla přihrávka do druhé vlny a hodně se nyní na sebe zlobí. Přesto zůstávají Jestřábi v útočné třetině.

16:44
    Jaroslav Kalla se dostal až za prostějovskou obranu a mířil sám na Vydržela. Zvolil rychlou a tvrdou střelu, ta však orazítkovala jen horní tyč!

17:24
    Na ledě zůstává ležet Tibor Varga, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

17:31
    Ve středu hřiště zbytečně fauluje Lukáš Duba – 2 minuty za hákování. První přesilovka pro Žilinu.

17:56
    Radim Ostrčil mířil na vzdálenější tyč, Vydržel stačil dobře vymrštit svůj beton.

18:38
    Žilina přesilovou hru využívá. Varga totiž našel výborně u druhé tyče postaveného RADOSLAVA KROPÁČE a ten střelou z první trefil volný prostor u tyčky Vydrželovy branky. Asistence: Tibor Varga.

19:25
    Žilina působí po vedoucí trefě hladově a okupuje útočnou třetinu.

20:00

Skončila první třetina souboje o třetí místo, ta nabídla naprosto vyrovnanou partii, ale šťastnější jdou do šaten hokejisté slovenské Žiliny, kteří v závěru třetiny využili přesilovou hru. Jestřábi však rozhodně mohou stále pomýšlet na úspěch v tomto utkání.

20:01

20:31
    Špila to zkusil od levého mantinelu, Vydržel chytá.

21:12
    Prostějovská obrana trestuhodně zapomněla za sebou na Filipa Macejku, který udělal blafák, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sjel z hole.

21:39
    Michal Černý zůstal úplně sám mezi kruhy v ideální střelecké pozici! Měl dostatek prostoru i času, ale přestřelil branku Mikoláše.

22:13
    Šimon Antončík si vysloužil 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovou hru si zahraje Žilina.

22:47
    Hosté při vlastní přesilovce vyhazují puk na zakázané uvolnění.

23:10
    Matej Valášek se dostal za obranu Hanáků a Aleš Knesl musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Uvidíme trestné střílení!

23:10
    Valášek to neudělal vůbec dobře, neměl ideální rychlost a jakoby ani nevěděl, co udělá. I proto možná nakonec vůbec nezakončil.

24:00
    Ve druhé třetině není rozhodně o zajímavé situace nouze. Další nadějně vypadající akce Žiliny končí nepřesností.

24:13
    Prostějov se ubránil a hraje v plném počtu.

25:04
    Přesilovou hru si zahraje také Prostějov. Slavomír Hriňa inkasuje 2 minuty za držení protihráče.

25:39
    Kořínkovi utíká puk na útočné modré, Žilina si tak může na chvíli oddechnout.

26:24
    Jestřábům schází střelba, Žilina se opět osvobozuje.

26:55
    Prostějov nyní nevyužil stoprocentní gólovou šanci a Lukáš Luňák se naprosto správně chytá za hlavu. Po pěkné souhře totiž před ním stála úplně prázdná klec slovenského týmu. Situaci očividně podcenil a trefil jen ležícího Mikoláše.

27:04
    Žilina je v plném počtu...

27:50
    ...ovšem ne na dlouho. Anton Čavrk totiž vidí 2 minuty za držení protihráče. Další přesilovka pro Hanáky.

28:26
    Extraligový tým vyhazuje až za Vydrželovu branku.

29:02
    Venkrbec to udělal velmi šikovně a natlačil se až před Mikoláše, který opět odolal tlaku do brankoviště.

29:50
    Žilina je kompletní, každopádně Jestřábi by si za svou snahu nějaký ten gól už zasloužili.

29:57
    Naprosto zaslouženě máme srovnáno a začíná se opět prakticky od začátku. Coufal našel LUKÁŠE LUŇÁKA, který odčinil předchozí zaváhání a tentokrát už překonává Mikoláše přesnou střelou. Asistence: Viktor Coufal.

30:59
    Teď měl naopak Prostějov štěstí, že Linet netrefil skákající kotouč letící okolo pravé tyče.

31:37
    Prostějov otáčí průběh utkání a poprvé v zápase se ujímá vedení. Venkrbec poslal touš na modrou na JAKUBA KOŘÍNKA a jeho střela prošla až za záda Mikoláše, který měl zakrytý výhled. Asistence: Matouš Venkrbec.

32:52
    Pokus Bajaníka zablokovala prostějovská obrana, touš končí v ochranné síti.

33:38
    Žilina se nemůže dostat do hry, Jestřábi působí sebevědoměji.

34:23
    Prostějov je v laufu a střílí další gól. Antončík si dobře povyjel zpoza branky před Mikoláše, který jeho pokus vyrazil pouze k FRANKU KUČEROVI, který měl lehkou úlohu zamést puk do prázdné branky. Asistence: Šimon Antončík, Martin Belay.

34:56
    Matouš Venkrbec si vypomohl faulem. Hlavní rozhodčí ukazuje 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka pro MsHK.

35:53
    Žilina měla velký tlak, ale dobrý přístup Hanáků ji nedovolil vystřelit. Nakonec domácí vyhazují puk a odchází střídat.

36:21
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se po pravici Vydržela.

36:56
    Prostějov se ubránil a hraje v plném počtu hráčů.

37:30
    Hanáci vyhazují na zakázané uvolnění.

37:51
    Hriňa střílel z první, Vydržel vyráží ramenem do rohu kluziště.

38:33
    Tak toto byla vskutku nádherná akce, která by v extralize rozhodně byla nominována na Zlatou helmu. Prostějovská pětice naprosto vyšachovala extraligového soupeře, který v tu chvíli asi ani nevěděl, jak se jmenuje. Ve finální fázi krásné kombinace na jeden dotek vylepšil Stejskal pozici ještě přihrávkou na MATOUŠE VENKRBCE a ten neměl problém trefit poloprázdnou klec. Jestřábi vedou už 5:2! Asistence: Vladimír Stejskal, Viktor Coufal.

39:28
    Žilina je vývojem druhé třetiny evidentně pořádně zaskočena.

40:00

Druhá třetina patřila jasně prostějovským Jestřábům, jejichž útočná síla je obrovská. Extraligová Žilina tak je blízko dalšímu pro slovenský hokej nepříliš lichotivému výsledku. Hanáci dokázali ve druhé části čtyřikrát skórovat a otočit výsledek z 1:2 na 5:2!

Další třetina začne přibližně v 15:33.

40:01

40:53
    Několik náznaků žilinských šancí zastavuje pozorná prostějovská obrana.

41:27
    Varga to zkoušel přes obránce, Vydržel chytá.

42:14
    Kučera si sjel dobře mezi kruhy, Mikoláš si zkušeně povyjel a zmenšil střelecký úhel.

43:01
    Přihrávka do země nikoho z hole Bajaníka hatí akci extraligového celku.

43:59
    Žilina je častěji na puku, ale do vyložených šancí se prozatím nedostává.

44:44
    Lukáš Duba si pomohl menším háčkem a míří na trestnou lavici. Pravdou zůstává, že žilinský útočník padal až příliš ochotně. Přesilovka pro MsHK.

45:30
    Kotouč opět nepříjemně poskakoval před brankou Vydržela, hostům chybí větší důraz.

45:57
    Jestřábi se osvobozují a aktivním napadáním šetří cenné vteřiny.

46:41
    Kalla nemířil vůbec špatně do horní části branky, ale Vydržel předvedl kvalitní zákrok lapačkou.

46:44
    Jestřábi jsou kompletní.

47:53
    Prostějov uzamkl soupeře do třetiny a roztočil kolotoč přihrávek.

48:46
    Pro změnu Žilina operuje dlouho v útočném pásmu, ale stále to je takové nemastné neslané.

49:29
    Radoslav Kropáč oslabuje svůj tým, vysloužil si 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Jestřáby.

50:01
    Coufal si nyní dovolil projet obranou soupeře jako nůž máslem, natlačil se před Mikoláše, ale ve finální fázi minul těsně vzdálenější tyč.

50:42
    Další útok Jestřábů zastavuje ofsajd.

51:29
    Žilina se ubránila a hraje v plném počtu hráčů.

52:00
    Nahození z rohu kluziště pro jistotu Mikoláš ukryl pod lapačku.

52:51
    Žilina má sice snahu něco s výsledkem udělat, ale nedaří se ji. Prostějov navíc dobře brání a nepouští soupeře do šancí.

53:37
    Další zbytečný faul na straně Žiliny. 2 minuty za sekání si odpyká Jakub Loydl. Přesilovka pro Prostějov.

54:19
    Slovenský tým vyhazuje až k Vydrželově brance.

55:02
    Obrana Žiliny opět propadla a Belay se snažil najít lépe postaveného Kučeru, který trestuhodně ve velké šanci netrefuje ideálně puk.

55:37
    Žilina je kompletní, v závěru přesilovky ještě pálil Knesl.

56:08
    Martin Kryl se drze natlačil až před Mikoláše, ten si prostor u tyče pohlídal.

56:24
    Na opačné straně se na brankové čáře efektivně roztáhl Vydržel, kotouč skončil pod jeho tělem.

57:18
    O vítězi je rozhodnuto. Kolibár trefuje lapačku hostujícího gólmana, který má v posledních minutách více práce než jeho protějšek.

57:54
    Tak přece jen je tady možná drama. TIBOR VARGA vletěl do obranné třetiny Jestřábů a jeho tvrdá střela do horní části branky propadla Vydrželovi přes vyrážečku až do branky. Asistence: Filip Novák.

58:16
    Zakázané uvolnění Prostějova.

58:30
    Rychlý protiútok Prostějova a v něm Belay mířící jen do připraveného Mikoláše.

58:54
    Branka Žiliny zůstává prázdná, hosté to zkouší se šesti hráči v poli!

59:21
    Hráči Žiliny kombinují v útočné třetině, ale je to bez střelby.

59:45
    Tak už rozhodnuto je. Filip Macejka totiž inkasuje 2 minuty za sekání a závěr bude Prostějov dohrávat v přesile jednoho hráče.

60:00

Skončilo utkání o konečné třetí místo, které možná poněkud překvapivě ovládl Prostějov, který zdolal slovenskou extraligovou Žilinu naprosto zaslouženě 5:3.

Hokejisté Prostějova právě převzali pohár za třetí místo na turnaji. Večer nás pak čeká souboj polského výběru vedeného trenérem Zacharkinem s Havířovem.

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale už za hodinu se opět přihlásím z finálového souboje, který startuje v 17:30. (16:06:27)
    Branky a nahrávky: 7. Kryl (Venkrbec, Stejskal), 30. Luňák (Coufal), 32. Kořínek (Venkrbec), 35. Kučera (Antončík, Belay), 39. Venkrbec (Stejskal, Coufal) – 2. Macejka (Varga), 19. Kropáč (Varga), 58. Varga (Novák)

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Kiša) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Kaluža, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal.
    MsHK Žilina: Mikoláš (Johanes) – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Špila, Ostrčil, Loydl – Čavrk, Kalla, Kubiš, Linet, Novák, Lipovský, Valášek, Macejka, Jarab, Varga, Kropáč, Horský.

Rozhodčí: Mikula – Parma, Jureček