Admira – Rapid 2:0 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
2:0 (1:0)
SK Rapid Vídeň
Neděle 18.08.2013, 16:30 • Trenkwalder Arena, Maria Enzersdorf • Rakouská Bundesliga

Bojovnost dnes slavila úspěch nad fotbalovostí. Favorizovaný Rapid se ve druhém poločase snažil alespoň vyrovnat, soupeře tlačil, ale hosté nedokázali i díky výborně chytajícímu Leitnerovi proměnit žádnou ze svých příležitostí. V nastaveném čase tak pečetil vítězství Admiry 2:0 Schicker. Hrdinou zápasu je rozhodně Wilfried Domoraud. Ten v prvním poločase otevřel skóre duelu a na Schickerově pojistce se podílel přesným centrem. Admira se tak dočkala prvního vítězství v sezóně a z posledního místa tabulky postoupila až na sedmé. Rapid je nyní pátý. (18:34:43)

90+6
    Běží už poslední minuta avizovaného nastavení, míč do hry uvede domácí gólman Leitner.

90+4
    Domácí zápas v euforii dohrávají. O vítězství je už nic nepřipraví.

90+2
    Admira právě vstřelila branku!
    A s největší pravděpodobností je rozhodnuto! Střelec prvního gólu Admiry Domoraud utekl po levé straně a poslal do šestnáctky přesný centr, který našel přímo hlavu RENEHO SCHICKERA, jenž nasměroval míč přesně do pravého horního rohu z pohledu bezmocného Novoty – 2:0!

90+1
    Sudí Harkam domácí rozhodně nepotěšil informací, že se bude nastavovat šest minut!

90
    Výborný obranný zákrok Ruseka, který ve skluzu obral o míč Grozureka.

89
    Schicker si došel pro faul Pichlera a hostující hráč navíc vyfasoval i žlutou kartu.

88
    Poslední střídání domácích. Dohrál Schick, naskočil Auer.

87
    Pěknou ranou z dálky se prezentoval hostující Petsos. Leitner se stačil vymrštit do vzduchu a vyrazit míč nad břevno.

85
    Domoraud pronikal po levé straně, svůj centr ale následně odevzdal jen do rukavic brankáře Novoty.

84
    Vídeňskému Rapidu už pomalu dochází čas. Pro Admiru by to bylo velice cenné vítězství. Ale ještě nepředbíhejme.

82
    Ofsajd, který byl odmáván a odpískán Burgstallerovi.

80
    A následoval i třetí roh v krátkém sledu. Po něm se dostával do zakončení Bosković, jelikož domácí brankář si nedokázal dojít pro vysoký míč, ovšem hlavička hostujícího útočníka mířila nad.

79
    Další roh pro Rapid...

78
    Burgstaller se objevil sám před brankářem Leitnerem. V souboji přes něj přepadl, ale penalta se nepíská. Je z toho jen rohový kop.

77
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Behrendt, přichází Bosković.

76
    Schick dostal žlutou kartu za nesportovní chování, kdy nechtěl vhazujícímu hráči Rapidu odevzdat míč.

75
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Schachner, přichází Rusek.

74
    Do šance se málem dostal Burgstaller. Balón mu ale při zpracování trochu odskočil a stal se tak kořistí pro vybíhajícího Leitnera.

73
    Sabitzer si na levém křídle přehodil míč na pravou nohu a vypálil. Střela mu však vůbec nesedla a skončila na tribuně za bránou domácích.

72
    Domoraud se pokusil uvolnit Schickera, ale jeho přihrávka neprošla.

71
    Už se znovu hraje. Rapid má na vyrovnání i s nastavením něco přes dvacet minut.

70
    Rozhodčí Harkam nařídil, stejně jako v první půli, pauzu na pití.

68
    To je neskutečné! Rene Schicker se po hrubce Pichlera, který před ním nedokázal uklidit míč, dostal do samostatného úniku na brankáře Novotu. Dokázal sice slovenského brankáře obstřelit, ale zároveň minul i bránu. To byla obrovská šance Admiry!

67
    Sax si naběhl na dlouhý pas za hostující obranu, ale byl v ofsajdu.

65
    Úplně sám se před brankářem ocitl Sabitzer. Bránu minul, ale poté vyšlo najevo, že byl stejně v ofsajdu. Případný gól by tedy neplatil.

63
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Steffen Hofmann, přichází Grozurek.

63
    Po delší době se připomněli domácí. Schick se na levém křídle moc hezky zbavil Trimmela a přihrávkou pod sebe našel Saxe, který z 10 metrů přestřelil.

61
    Další ofsajd hostí.

60
    Rapid kombinuje na polovině soupeře, domácí zatím odolávají.

58
    Sabitzer naložil v souboji Ebnerovi a vidí žlutou kartu. Domácí stoper je podruhé v krátkém čase ošetřován.

56
    Domácí posílají čerstvé síly do ofenzivy. Schicker nahrazuje Riveru.

56
    Petsos poslal míč z přímého kopu vysoko nad domácí bránu.

55
    Windbichler fauluje asi 30 merů od brány Burgstallera. Standardní situace pro hosty.

55
    Burgstallerovi odmáván ofsajd. Hodně těsný, pokud vůbec byl.

54
    Tak Ebner je zpět na trávníku.

53
    Ebner je odchází ze hřiště v doprovodu fyzioterapeutů. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

51
    Po vzdušném souboji mezi Sabitzerem a Ebnerem zůstal domácí stoper ležet na trávníku.

49
    Mohlo být vyrovnáno! Schrammel poslal do vápna velmi pěkný centr, na který si naběhl Schaub. Jeho prudkou hlavičku ale dokázal Leitner vyrazit. Rapid začal druhý poločas s chutí.

48
    Přízemní centr Schauba skončil jen u jednoho z domácích zadáků.

47
    Tentokrát Burgstallera zastavil ofsajd.

46
    Hosté se hned v úvodu druhého poločasu dostali do útoku. Spolupráce Burgstallera se Steffenem Hofmannem však k zakončení nevedla.

46

Po prvním poločase domácí Admira překvapivě vede nad Rapidem 1:0. Poslední tým tabulky se prezentuje bojovným výkonem a je nebezpečný i v ofenzivě. Gólové příležitosti jsme tak viděli na obou stranách, ale jediným střelcem prvního poločasu se stal ve 36. minutě Domoraud, který svou střelu, jenž se ještě otřela o bránícího hráče, poslal přesně do šibenice brány Rapidu.

45+3
    V úplném závěru poločasu ještě zahrozil Burgstaller. Z křídla si míč navedl do středu hřiště a z 12 metrů vystřelil. Bohužel pro hosty nad.

45+2
    Burgstaller se dokázal na levém křídle uvolnit a poté hledal ve vápně Sabitzera. Před ním uklidil míč vracející se Katzer.

45+1
    V první půli bude sudí nastavovat dvě minuty.

45+1
    Po faulu Schicka budou ještě rozehrávat hosté, ale z vlastní poloviny.

45
    Tohle Sabitzer pokazil. Do šestnáctky mu nabíhala hned trojice spoluhráčů, ale útočník hostí nedokázal přesně přihrát.

42
    Hráči Rapidu mohou děkovat brankáři Novotovi, že neprohrávají už 2:0. Po pravé straně prokráčel až do vápna Sax a jeho ránu slovenský gólman konečky prstů vytěsnil na roh.

41
    Domácí zatím mohou být s tím, co předvádějí, spokojeni. Jejich obrana zatím nájezdům Rapidu odolává a ofenziva hrozí z rychlých kontrů.

38
    Trimmel inkasoval žlutou kartu za faul na Domorauda.

36
    Poslední tým tabulky se ujímá vedení! Po centru Schicka odvrátila hostující obrana míč jen k WILFRIEDOVI DOMORAUDOVI, který na nic nečekal a z první vypálil. Jeho střela se ještě otřela o záda obránce Trimmela a zapadla přesně do protější šibenice!

35
    Schaub si v šestnáctce krásně narazil míč se spoluhráčem a díky tomu se dostal do velmi dobré šance. Jeho křížná střela ale vzdálenější tyč domácí brány minula.

34
    Hra opět zahájena.

32
    Vzhledem k teplému počasí, které v Mödlingu panuje, nařídil sudí Harkam pauzu na občerstvení.

29
    Žlutou kartu dostává Ebner (FC Admira Wacker Mödling).

28
    Velmi nadějná možnost pro Admiru. Rivera obral o balón váhajícího Trimmela a poslal do vápna nebezpečný centr, který před bránou promáchl Sax. Následně se na rohu pokutového území dostal k míči Schick, jehož tvrdou ránu k bližší tyči Novota vyrazil.

27
    Hostující Hofmann chytl za dres unikajícího Schicka a je z toho žlutá karta.

26
    Burgstaller si zabíhal za obranu, ale Windbichler mu pohotovým skluzem zabránil v tom, aby pronikl až před brankáře. Balón se však odrazil na hranici šestnáctky, kde číhal Schaub. Svou technickou střelou k pravé tyči ale nechal jen vyniknout domácího brankáře Leitnera.

25
    Rapid je týmem, který se snaží tvořit hru. Musí si však dávat pozor na brejky Admiry, o které se domácí pokouší při každé příležitosti.

23
    Sabitzer jednomu z domácích stoperů pořádně znepříjemňoval život, hráč Admiry však ještě stačil poslat hlavou míč do náručí brankáře Leitnera.

23
    Standardní situaci zahrával Hofmann. Ten nacentroval míč do domácí šestnáctky, ale jeho spoluhráči se k zakončení nedostali.

22
    Na křídlo si naběhl Katzer, dostal přihrávku od Saxe, ale zahnal se s míčem až za brankovou čáru.

20
    Nadějně vyhlížející akce domácích. Ti měli před sebou poměrně hodně prostoru, ale Rivera dostal přihrávku do ofsajdu.

19
    Hosté dlouho okupovali prostor před šestnáctkou Admiry, ale nakonec si v útoku počínali nedovoleně. Rozehrávat budou domácí.

18
    Žlutou kartu dostává Schachner (FC Admira Wacker Mödling).

17
    Po rohovém kopu domácích se míč odrazil k Schachnerovi, který z hranice šestnáctky pálil těsně vedle tyče brány, kterou stráží Novota. Ten se jen díval.

16
    Hosté mohli jít do rychlého protiútoku, ale celou akci zpomalili. Nakonec byl Sabitzerovi stejně pískán ofsajd.

13
    Rapid drží balón, ale zatím spíše poblíž středové čáry.

10
    Hosté se teď hodně zlobí! Hofmann vysunul Burgstallera, který se ocitl za zády domácí obrany a upaloval proti brankáři. Windbichler mu však stihl ve skluzu míč vypíchnout a přitom podrazil Burgstallerovy nohy. Hráči Rapidu se dožadovali penalty, ale já bych řekl, že domácí hráč zasáhl čistě.

8
    Hofmann zkusil z rohového kopu překvapit domácího brankáře, když zatočil balón směrem na bránu. Míč však přelétl břevno.

7
    Hostující Schaub si to ve středu hřiště namířil mezi dva protihráče a vybojoval pro Rapid faul.

6
    Zatím vidíme poměrně dost nepřesností v kombinaci obou týmů.

5
    Rivera vybojoval důrazným napadáním aut pro mužstvo z Mödlingu.

4
    Schick posílal centr před hostující bránu, ale balón odkopl jeden ze stoperů.

2
    Velká chyba pomezního rozhodčího. Ten chybně odmával Burgstallerovi ofsajd. Hostující hráč přitom mohl postupovat sám na domácího gólmana.

1
    Hofmann se snažil protlačit kolmici na Burgstallera. Přihrávku však zastavila domácí obrana.

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání, ale k míči se již dostali hráči Rapidu.

1

Hráči obou týmů už nastupují na trávník. Admira bude hrát v červeno-bílém, Rapid v tradiční bílo-zelené kombinaci.

FC Admira Wacker Mödling: Leitner – Weber, Windbichler, Ebner, Katzer – Schick, Schwab, Schachner, Domoraud – Sax, Rivera. Trenér: Oliver Lederer

SK Rapid Vídeň: Novota – Trimmel, Dibon, Pichler, Schrammel – Petsos, Behrendt – Schaub, S. Hofmann, Burgstaller – Sabitzer. Trenér: Zoran Barišić

Rozhodčí: Harkam – Ciochirca, Trampusch.

Náhradníci:

FC Admira Wacker Mödling: Kuttin – Schößwendter, Drescher, Auer, Schicker, Rusek, Mikuš.

SK Rapid Vídeň: Radlinger – Sonnleitner, M. Hofmann, Bosković, Denner, Bajrami, Grozurek.

Admira a Rapid v prvních čtyřech kolech:

FC Admira Wacker Mödling:
    1. kolo: Austria Vídeň – Admira 2:0 (0:0)
    2. kolo: Admira – Innsbruck 1:2 (1:1)
    3. kolo: SV Grödig – Admira 7:1 (3:1)
    4. kolo: Admira – Sturm Graz 1:1 (0:1)

SK Rapid Vídeň:
    1. kolo: Wolfsberg – Rapid Vídeň 2:2 (0:2)
    2. kolo: Rapid Vídeň – Wiener Neustadt 4:0 (2:0)
    3. kolo: Sturm Graz – Rapid Vídeň 2:4 (1:0)
    4. kolo: Rapid Vídeň – Austria Vídeň 0:0

Oba týmy se v rakouské Bundeslize pravidelně potkávají od roku 2011, kdy se Admira po pěti letech vrátila zpět do nejvyšší soutěže. Od té doby se tito soupeři utkali osmkrát a mnohem úspěšnější je Rapid, který pětkrát zvítězil, dvakrát remizoval a pouze jednou Admiře podlehl. V loňském ročníku skončilo utkání na Rapidu remízou 1:1 a na půdě Admiry vyhrál Rapid 0:2.

Přeji příjemné nedělní odpoledne všem příznivcům fotbalu. V 5. kole rakouské Bundesligy přivítá Admira Wacker Mödling na svém stadionu Rapid Vídeň. Jasným favoritem utkání jsou hosté. Vždyť Admira v předchozích čtyřech utkáních uhrála jediný bodík a v tabulce je poslední. Naopak Rapid má jako každý rok ty nejvyšší ambice a pokud by v Mödlingu zvítězil, posunul by se ze čtvrtého místa až na druhé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.