Sporting – Arouca 5:1 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 0:3 (kon.) | Gil Vicente – Coimbra 2:0 (kon.)
Marítimo – Benfica 2:1 (kon.) | Setúbal – Porto 1:3 (kon.)
CF OS Belenenses
0:3 (0:1)
Rio Ave FC
Neděle 18.08.2013, 17:00 • Estádio do Restelo • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný nedělní podvečer a vítám Vás u 1. kola portugalské Primeira Liga mezi domácí celkem CF OS Belenenses a hosty CF OS Belenenses. Výkop je naplánován na 17:00.

Pro domácí celek to bude velká událost, protože se bude jednat o zápas v nejvyšší soutěži po 3 sezonách strávených o soutěž níže. V minulé sezoně neměl Belenenses ve 2. lize žádnou konkurenci a postoupil z 1. místa.

To hostující celek je už v této soutěži nějakou tu sezonu a bude jistě chtít na nováčkem zvítězit. V minulé sezoně skončil Rio Ave na 6. místě tabulky s 42 body. Žádné poháry ho letos nečekají, takže se může plně soustředit na ligové boje.

Obě družstva už jsou na trávníku, co nevidět se začne.

1

3
    Domácí celek získává první roh utkání, Meira zahrává míč jen do rukavic Salina.

5
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Přihrávku Marcela zužitkoval BRUNO BRAGA!

7
    U postranní čáry Silva nedokáže zpracovat míč, autové vhazování pro Ave.

9
    Útočného faulu se dopouští před vápnem Fredy.

11
    Pokus Fragy z levé strany hřiště končí výkopem domácího brankáře.

13
    Domácí se tlačí za vyrovnáním. Jorge po pravé straně táhne míč, jeho následný centr končí vysoko nad brankou.

15
    Střelu Meiry zpoza vápna Salin vytlačuje na druhý roh Belenensesu.

16
    Afonso si staví míč k zahrávání kopu, Salin vyskakuje nejvýše a drží míč v rukavicích.

18
    I hosté zahrávají roh, Wakaso však přestřeluje branku.

20
    Hosté díky střele Ukry získávají druhý roh za sebou, ale se stejným výsledkem jako ten předešlý.

23
    V tlaku pokračují hráči Rio Ave, ale přidat druhý zásah se jim zatím nedaří.

25
    Tvrdou střelu vysílá Danielsson, Salin ji nadvakrát likviduje do svých rukavic!

27
    Pokus na druhé straně v podání Wakasa končí mimo branku.

29
    Na levé straně hřiště kombinuje Ferreira spolu s Fredym, poslední přihrávka se jim nedaří a míč končí v autu.

31
    Spolupráce Lopese s Ukrou, končí střelou prvně jmenovaného mimo branku.

33
    Na půlící čáře fauluje Rodriguez Sturgeona.

35
    Útočného faulu se ve vzduchu dopouští Braga.

37
    Hostující celek se v napadání často dopouští faulů, nyní fauloval Ukra.

39
    Nějakých 20 metrů před vápnem fauluje Marcelo Fredyho. Zajímavý přímý kop pro domácí.

40
    Afonso přestřeluje zeď i branku. Odkop od branky pro hosty.

42
    Rychlým únikem se po pravé straně dere Lionn, v tísni se snaží nahrát Tarantinimu, ale jeho pokus je příliš dlouhý a končí v autu.

44
    Hosté se znovu dostávají k míči, ale centr Lopese jde po zemi a domácí obrana nemá problém zneškodnit tuto akci.

45
    Za hraní rukou vidí žlutou kartu Marcelo.

Máme u konce první půli, ve které měli převahu hráči hostí. Tuto snahu korunoval v 5. minutě Braga.

Před začátkem druhé půle tu máme střídání. Diakite zůstává v šatně, jeho místo nahradí Arsenio.

46

48
    Za ostrý skluz zezadu vidí žlutý kartonek Tiago Silva.

50
    Pokus Marcela zpoza vápna končí vyražením Jonese do zámezí.

51
    Rohový kop zahrává Fraga, Jones vyskakuje nejvýš, avšak míč vyráží jen na další roh.

52
    Opět se míče ujímá Fraga, Afonso hasí nebezpečí okamžitým odkopem míče.

54
    K rohovému kopu hostí se staví Wakaso.

55
    Wakaso zahrává rohový kop a nachází hlavu ALBERTA RODRIGUEZE, který zvyšuje na 2:0!

58
    Domácí podruhé střídají. Trávník opouští Fredy, jeho místo zaujme Miguel Rosa.

60
    Za simulování vidí žlutou kartu Tarantini.

63
    V postavení mimo hru je načapán Hassan.

65
    Hosté získávají další rohový kop díky střely Lopese.

66
    Před rozehráním rohového kopu dává ještě rozhodčí kázání hráčům v malém vápně.

67
    Wakaso posílá míč do ohně, kde vyskakuje nejvýše Jones a chytá do rukavic.

69
    Další rohový kop pro hosty, nyní díky zblokovanému centru Lionna.

70
    K míči se staví Tarantini, ale posílí míč ihned za brankovou čáru.

72
    Za úder loktem do obličeje vidí žlutou kartu Joao Afonso.

74
    Domácí naposledy střídají. Tiago Silva přepouští své místo Deyversonovi.

76
    Hra je přerušena kvůli zranění domácího hráče Ros, který je na nosítkách odnášen ze hřiště.

78
    Hosté poprvé střídají, Roderick nahradí na zbytek utkání Wakasa.

80
    Za úmyslnou hru rukou vidí žluté napomenutí Diego Lopes.

82
    Rio Ave dohrávají tento zápas, do útoku se moc nehrnou a snaží se mít co nejvíce balon pod svou kontrolou.

84
    Do útoku se snaží probít Ferreira, hostující obrana získává míč pro sebe.

86
    Ukra míří do útrob stadionu, jeho místo zaujímá Yonathan Del Valle.

88
    Hassan přihrává na puntíku pro penaltu stojícímu YONATHANU DEL VALLU, který po dvou minutách na hřišti zvyšuje na 3:0!

90
    Hosté drží míč pod svou kontrolou.

90+1
    Taktické střídání u hostí, Diego Lopes přepouští své místo Tiagu Pintovi.

Máme u konce zápas 1. kola, ve kterém zvítězili hosté Rio Ave FC. Vítězství 3:0 se vytvořilo díky brankám Bragy z 5. minuty, Rodrigueze z minuty 55. a posledním golem Del Valli z 88. minuty. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou! (19:07:19)