Kolumbie – Ekvádor 1:0 (kon.) | Kazachstán – Faerské ostrovy 2:1 (kon.) | Rusko – Lucembursko 4:1 (kon.)
Česko – Arménie 1:2 (kon.) | S. Makedonie – Wales 2:1 (kon.) | Norsko – Kypr 2:0 (kon.)
Malta – Dánsko 1:2 (kon.) | Rumunsko – Maďarsko 3:0 (kon.) | Turecko – Andorra 5:0 (kon.)
Ukrajina – San Marino 9:0 (kon.) | Lotyšsko – Litva 2:1 (kon.) | Bosna – Slovensko 0:1 (kon.)
Gruzie – Francie 0:0 (kon.) | Slovinsko – Albánie 1:0 (kon.) | Švýcarsko – Island 4:4 (kon.)
Estonsko – Nizozemsko 2:2 (kon.) | Finsko – Španělsko 0:2 (kon.) | Irsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Itálie – Bulharsko 1:0 (kon.)
Německo – Rakousko 3:0 (kon.) | Lichtenštejnsko – Řecko 0:1 (kon.) | Polsko – Černá Hora 1:1 (kon.)
Skotsko – Belgie 0:2 (kon.) | Anglie – Moldavsko 4:0 (kon.)
Severní Irsko
2:4 (1:1)
Portugalsko
Pátek 06.09.2013, 20:45 • Windsor Park, Belfast • Kvalifikace MS (Evropa)

Viděli jsem velmi zajímavý zápas, Kdo před zápasem tipoval, že padne víc jak jedna červená kerta, tak měl pravdu. V prvním poločase si nejprve hosté vytvořili tlak, který korunovali brankou bruna Alvese. Domácí před koncem poločasu vyrovnali, a ještě než se šlo do šaten, tak sihl nesportovní chování Hélder Postiga a Portugalsko hrálo o deseti. Ve druhém poločase pak Wward, ač v ojasném ofsajdu, vstřelil druhýgól a Severní Irsko vedlo. JEjich vedení zkoplikoval svoji druhou žlutou Bruit, čím síly na hřišti srovanal. Vzápětí i sóre srovnal Cristiano Ronaldo. Ten stejný hráč pak v 77. minutě srhl vedení opět na stranu Portugalců, ale to nebylo jeho poslední slovo. V 80. minutě se zbytečně nechal vyloučit Lafferty a hosté měli jednoho muže navíc. A teď přišel poslední moment hvězdy s číslem 7, který zahrál asi z dvacetimetrů přímý kop, tak, že Roy Carrol v domácí brance neměl šanci. Pak už se zápas jen dohrával.
    To je pro dnešek ode mne vše a příště zas napočtenou. (22:46:05)

90+4
    Nani našel na velkém vápně Ruben Amorima, který vyzkoušel Carrolla. Ten vykopl míč směřující k levé jeho tyči.

90+3
    Carroll špatně rozehrál, ale Nani toho nedokázal využít a míč má opět Roy Carroll.

90
    Hlavní sudí nastaví ještě 4 minuty.

90
    Taktické střídání Paula Benta. Odchází kapitán a střelec 3 branek Cristiano Ronaldo, A nastupuje Ruben Amorim.

88
    Utkání se už jen dohrává, vše podstatné se již odehrálo a v hlavní roli byl muž s číslem 7.

83
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    A je tu hattrick! CRISTIANO RONALDO se postavil k přímému kopu. Ve zdi mu místo udělali spohráči, Cristiano jen trefil tu mezírku a Carroll plachtil zbytečně.

82
    Fábio Coentrão běžel s míčem přes celou polovinu Norwod jej stíhal a dostihl, ale zabránil dalšímu průchodu nedovoleným zákrokem.

80
    Kyle Lafferty si příliš dlouho nezahrál, João Pereira odkopával míč a hráč Severního Irska šel proti míči skluzem, přičemž Portugalce trefil a byl ihned vyloučen. Přesilovku si zahrají hosté.

77
    A je tu obrat Portugalců, na cetr si opět naběhl CRISTIANO RONALDO a hlavou se opět nemýlil.

76
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Ferguson, přichází Baird.

75
    Naniho klička doprostřed, střela pravou nohou a Roy Carroll měl co dělat, aby míč vyrazil. Zbytek dokonal jeho spoluhráč, když odkopl co nejdál.

73
    Zelení opět přidali na důrazu a přesnosti a začínají se více přemisťovat na polovinu Portugalska.

71
    Autor druhé dnešní branky Severích Irů Jamie Wrm si jde odpočinout, nahradí jej Corry Evans.

68
    CRISTIANO RONALDO si naběhl na rohový kop. na hraně malého vápan vyskočil výš než Fergusson a Carrollovi nedal šanci.

67
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází McGinn, přichází Lafferty.

66
    Teď měl Roy Carroll štěstí, když vytáhl z pětadvacetimetrů jedovku Miguela Velosa. Roh.

65
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Nélson Oliveira.

David Sochor

Branky: 36. McAuley, 52. Ward – 21. Bruno Alves, 68. Cristiano Ronaldo, 77. Cristiano Ronaldo, 83. Ronaldo

Karty:   32. Davis (NIR), 39. Brunt (NIR), 62. Carroll (NIR), 82. Norwood (NIR) – 7. Pepe (POR), 43. Cristiano Ronaldo (POR), 59. Fábio Coentrão (POR)   61. Brunt (NIR)   80. Lafferty (NIR) – 43. Hélder Postiga (POR)

Severní Irsko: Carroll – J. Evans, McAuley, Ferguson (76. Baird), Hodson – Brunt, Paterson, Davis, McGinn (67. Lafferty) – Ward (71. C. Evans), Norwood. Trenér: O'Neill.
    Portugalsko: Rui Patrício – João Pereira, Pepe, Bruno Alves, Fábio Coentrão – João Moutinho, Miguel Veloso, Raul Meireles (55. Nani) – Vieirinha (65. Nélson Oliveira), Hélder Postiga, Cristiano Ronaldo (90. Ruben Amorim). Trenér: Paulo Bento.

Rozhodčí: Makkelie – Goossens, van Dongen