Coimbra – Arouca 0:0 (kon.) | Rio Ave – Nacional 0:3 (kon.) | Marítimo – FC Ferreira 3:4 (kon.)
Olhanense – Estoril 1:2 (kon.) | Benfica – Belenenses 1:1 (kon.) | Braga – Sporting 1:2 (kon.)
Benfica Lisabon
1:1 (1:1)
CF OS Belenenses
Sobota 28.09.2013, 19:30 • Estádio da Luz • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Sobotní večer nabízí pro fanoušky portugalské kopané zajímavé derby. Jeden z kandidátů na celkové prvenství, Benfica Lisabon, přivítá na svém stadionu houževnatého nováčka – CF OS Belenenses.

Clube de Futebol Os Belenenses má jako nováček jasný cíl – zachránu v lize. Klub z Lisabonu loni zcela opanoval Segunda Ligu. Během 42 kol prohrál pouze šestkrát a s luxusním náskokem 21 bodů si zajistil s velkým předstihem postup do Primeira Ligy.

Favorizovaná Benfica ztrácí na vedoucí FC Porto ze čtvrtého místa 3 body, které se jistě pokusí získat v duelu s městským rivalem. Vzhledem k tomu, že druhá Braga vyzve od 21:15 třetí Sporting, je jasné, že vítězství nad Belenenses by Benficu bez ohledu na ostatní výsledky posunulo minimálně na třetí pozici zaručující kvalifikaci o Ligu mistrů.

Využijte možnosti sledovat lisabonské derby prostřednictvím našeho podrobného onlajn přenosu.

Benfica Lisabon: Moraes – Pereira, Luisão, Garay, Bruno Cortês – Pérez, Fejsa, Matić, Marković – Lima, Cardozo
    Náhradníci: Lopes, Đuričić, Gaitán, Gomes, Jardel, Rodrigo, Sulejmani

CF OS Belenenses: Jones – Duarte, Meira, Afonso, Ferreira – Daníelsson, Diakité, Silva – Pedro, Sturgeon, Fredy
    Náhradníci: Veloso, Diawara, Caeiro, Jónsson, Jorge, Kay, Arsénio

Rozhodčí: Martins – Oliveira, Castainça.

1

1
    Óscar Cardozo hned v úvodu utkání zkouší svoje štěstí. Jeho střela se otřela o jednoho z hostujících obránců a bude to rohový kop.

2
    Hned vzápětí druhý kop od rohového praporku pro domácí fotbalisty.

2
    Obrana hostí odvrací míč do bezpečí.

4
    Duarte Machado se provinil proti pravidlům. Standardní situace pro domácí z pravé strany.

5
    Ne. Přetažený centr. Z tohohle mráčku nemůže zapršet.

6
    Všech jedenáct hostujících fotbalistů je za míčem. Poctivá obrana a po zisku míče ve třech čtyřech hráčích zkusit rychlý brejk. To je zjevně dnešní taktika Belenenses.

8
    Nedorozumění v obraně hostů. João Meira chtěl hlavičkou poslat míč brankáři do rukavic, ale míč končí v autu a bude to roh.

9
    Óscar Cardozo z hranice pokutového území vysílá štiplavý pokus po zemi. Brankář Matthew Jones jej vytahuje konečky prstů na rohový kop.

10
    Na rohy to máme 4:0. I tato statistika jasně demonstruje převahu domácích v dosavadním průběhu zápasu.

11
    Také hosté umí zaútočit. João Pedro vyprášil Moraesovy rukavice z pětadvaceti metrů.

12
    Artur Moraes si vyskočil pro vysoký centr a uklidňuje své spoluhráče. Menší závar hostů je zažehnán.

14
    Lima pálí vysoko nad.

17
    Benfica právě vstřelila branku!
    Perfektní centr Limy, na který si naběhl ÓSCAR CARDOZO. A paraguayský kanonýr se většinou v takovýchto situacích nemýlí. Hlavičkou lízl balón, který se otřel o břevno a zapadl za bezmocného Jonese. Domácí se ujímají vedení.

20
    Rohový kop pro CF OS Belenenses.

21
    Luisão hlavičkuje pryč z vápna.

23
    Bruno Cortês motá soupeře u levé postranní čáry a hledá ve vápně Óscara Cardoza. Ten je však v obklíčení dvou obránců a nemá šanci se dostat k míči.

26
    Faul na Ezequiela Garaye. Sudí jej postřehl a píská.

28
    Velké zaváhání Limy, který zbytečnou ztrátou ve středu pole vybídl hosty k rychlému kontru. Sturgeonovi ale zakončení nesedlo.

30
    Rohový kop pro hosty.

30
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Tak to je studená sprcha pro domácí fotbalisty, kteří zaspali při bránění rohového kopu. MOURTALA DIAKITÉ přesnou hlavičkou vyrovnává na 1:1.

33
    Enzo Pérez hledá svým centrem Cardoza, ale míč letí více než 5 metrů nad hlavou domácího forvarda. Nepřesné, až to bolelo.

35
    Lazar Marković si sběhl do středu pole a vyzval kolmicí Óscara Cardoza. Příliš dlouhý míč a hosté odvrací na roh.

37
    Lazar Marković střílí takovým podivným akrobatickým stylem. Ve výskoku, z voleje, ale hlavně – dva metry vedle pravé tyče.

39
    Nemanja Matić střílí, ale míč mu sjíždí z kopačky. O střele se v tomto případě snad ani nedá mluvit.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu.

41
    Na trávníku leží Lazar Marković a drží se za levou patu. Vypadá to, že to snad nebude nic vážného.

43
    Rohový kop pro domácí.

43
    Příliš vysoký centr přeletěl všechny hlavy v pokutovém území.

44
    Cardozo sklepl hrudí pro Limu. Brazilský útočník ale prováhal správný moment k zakončení.

45
    Hlavní arbitr nenastaví v první půli ani vteřinku navíc.

Takticky pojatý první poločas. Benfica buší do modrobílé hráze. Hosté vyčkávají v bloku a spoléhají se na rychlé brejky nebo standardní situace.

Po hlavičkách Cardoza ze 17. minuty a Diakitého ze 30. minuty je skóre po prvních pětačtyřiceti minutách nerozhodné 1:1.

Druhý poločas začne přibližně v 20:32.

46

46
    Domácí kouč Jorge Jesus přichystal v poločasové přestávce jedno střídání. Lazar Marković zůstává na lavičce a na trávník vbíhá Nicolás Gaitán.

47
    Bruno Cortês si naskočil do Pedra a sudí píská faul. Přímák z pravé strany pro domácí.

48
    V pořadí již šestý rohový kop Benfiky Lisabon.

49
    Óscar Cardozo nenalezen = pro hosty nebezpečí o síle nula.

52
    Duarte Machado zkřížil cestu Bruno Cortêsovi. Další rohový kop.

53
    Z tribun se ozývá pískot. Domácí fanoušci nejsou spokojeni s remízovým stavem. Dnešní výkon Benfiky nestojí za nic. Hosté brání pozorně. Nepouští se do žádných zběsilostí a Jesusovi svěřenci si s nimi neví rady.

56
    Luisão hlavičkuje do zámezí. roh pro Belenenses.

56
    Benfika si náběh hostujících fotbalistů s přehledem pohlídala.

57
    Ostrý zákrok zezadu. Nemanja Matić vidí po zásluze žlutou kartu a stává se prvním potrestaným hráčem dnešního utkání.

60
    Cardozův loket vyletěl příliš vysoko. Filipe Fereira padák zemi, ale sudí zřejmě tento žlutě zavánějící zákrok přehlédl.

62
    V rychlém sledu tři rohové kopy Benfiky Lisabon.

63
    Až ten třetí znamenal pro branku Jonese vážné nebezpečí. Cardozo zakončoval hlavou – deset centimetrů nad.

64
    Domácí podruhé střídají. Hřiště opouští Nemanja Matić, opačným směrem putuje Miralem Sulejmani.

65
    Střídání také na druhé straně. Mamadou Diawara nahrazuje Sturgeona.

68
    Polovina druhé půle za námi. Domácí stále nemohou najít klíče od zamčených dveří s názvem CF OS Belenenses.

70
    Rohový kop pro domácí fotbalisty. Na rohy to je dnes 12:3.

70
    Matthew Jones má míč ve své moci. Óscar Cardozo se čílí na sudího. Zdálo se mu, že byl jedním z hostujících obránců stažen k zemi. Měla to být penalta? Nu, pískat se dala, ale nemusela.

71
    Arsénio je novým hráčem do modrobílé hradby. Přichází na místo Fredyho.

73
    Óscar Cardozo se natahoval po centru Enza Péreze marně.

74
    Další z plejády centrů. Lima na Cardoza – příliš vysoký míč. Možná by to chtělo zkusit i jinou variantu ve finální fázi. Na Cardoza si hosté dávají od 17. minuty bedlivý pozor.

75
    Standardní situace z levé strany pro hosty.

76
    Artur Moraes boxuje míč pryč z pokutového území.

76
    Tiago Silva hasí rychlý brejk domácích. Jasná žlutá karta. Hostující záložník ani neprotestuje.

78
    Matthew Jones příliš otálel s odkopem od branky. Dostává žlutou kartu. Jistě mu to ale žíly netrhá. Vteřinka ke vteřince sedá...

80
    Miralem Sulejmani podťatý k zemi. Píská se faul na polovině hřiště.

80
    Jorge Jesus vytahuje své poslední eso z rukávu. Na hřiště pouští rychlíka Rodriga. Dolů jde Lima.

82
    Zraněného Tiaga Silvu odváží stylový zahradní traktůrek. Hosté si nemohou dovolit v závěru hru o desíti, proto je na snadě okamžité střídání. Atmosféru portugalského derby okusí také islandský záložník Eggert Jónsson.

85
    Hosté hrají závěr utkání po taktické stránce famózně. Další fotbalista v modrém se svíjí na trávníku bolestí a v permanenci jsou chlapci s nosítky.

86
    Matthew Jones si ještě vyžádal novou kopačku na pravou nohu. Sudí Jorge Joaquim Martins de Barros Tavares mu ji poslušně přináší. A čas plyne vesel dál.

87
    Tak už se konečně hraje. Bude zajímavé sledovat, kolik minut sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.

88
    Kop od rohového praporku pro Benfiku Lisabon.

88
    Rodrigo na střílenou přihrávku nedosáhl. Matthew Jones se připravuje k odkopu.

89
    Tak jak? Podaří se domácímu favoritovi v závěru zápasu vstřelit vítěznou branku?

90
    Hlavní arbitr dává fotbalistům k dispozici ještě 6 minut.

90+1
    Óscar Cardozo tečuje patičkou střelu Enza Péreze. Tři metry od levé tyče.

90+2
    João Pedro pošetřil minutku. Místo toho, aby se nadechl k velkému sólu skrz rozhozenou obranu Benfiky, raději zpomalil a začal kličkovat. Hostům to stačí.

90+4
    A je to právě João Pedro, kterého chytla křeč do pravé nohy. A teď dokonce i do levé. Chvilka oddechu.

90+5
    Mamadou Diawara předvedl divákům, že když je potřeba, umí přitvrdit. Za ostrý skluz zezadu jasná žlutá.

90+6
    Zahanbit se nenechal ani Ljubomir Fejsa. Žluté ocenění také pro něj.

90+7
    Arsénio si vzal time-out. S míčem v ruce za postranní čarou zvažoval všechny možné varianty vhazování. Jeho rozjímání přerušuje až hlavní rozhodčí, který přispěchal se žlutým kartónkem nad hlavou.

Tak to byl vyloženě taktický masterpiece v podání CF OS Belenenses. Od 75. minuty utkání se stihlo odehrát dobrých 5-6 minut. Zbytek času vyplnila zranění, křeče, střídání, rozvážné odkopy od branky či promyšlená autová vhazování. Bod ze hřiště favorita se zkrátka cení zlatem, fanoušek fotbalu až na druhém místě.

Hostům patří gratulace za výstavně ubráněný bod. Utkání končí remízou 1:1. (21:32:47)