Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:0 (kon.)
Liberec – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:5 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:2 (kon.)
Mountfield HK
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
HC Sparta Praha
Neděle 20.10.2013, 17:30Tipsport extraliga

56:03
    Peter Frühauf se pakuje na trestnou lavici za hákování a Hradec už tak s velkou pravděpodobností na žádný zvrat v utkání mít nebude. Ale nikdy neříkej nikdy.

52:19
    Agresivně hrající Červený se dobře vrátil a zastavil Buchteleho, který si to uháněl zcela osamocený na Kacetla. Vzápětí však došlo mezi těmito horkokrevnými koni k potyčce a rozhodčí je oba posílají za katr. Oba si odsedí dvě minuty za hrubost.

45:58
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Kudrna míří na lavici hanby, jelikož se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí.

45:19
    Na trestnou lavici pak usedají oba zápasníci těžké váhy. Hradec si však zahraje dvě minuty přesilovku 5 na 4, jelikož Krejčík dostal narozdíl od Podlešáka dvě minuty navíc za držení protihráče. Oba pak vyfasovali po dvou minutách za hrubost.

33:49
    Sparta si zahraje další přesilovou hru. Harant použil svoji hokejku spíše jako dřevorubec a odchází si odsedět dvě minuty za sekání.

27:16
    První přesilovku v dnešním zápase si zahraje Sparta. Za podražení si dvě minuty odsedí Kudrna.

23:33
    Hradečtí si zahrají v početní převaze. Na trestnou lavici usedá Pacovský za podražení.

13:27
    Hradec bude každopádně hrát přesilovku 5 na 3. Za katr usedá Dominik Pacovský za nedovolené bránění.

11:54
    Domácí budou hrát přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Lukáš Přibyl, jenž si odpyká dvě minuty za zdržování hry.

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 52. Pláněk (Červený) – 30. Přibyl (Krejčík, I. Rachůnek), 32. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 36. Simon (Rolinek, Krejčík), 51. Klimek (Bahenský, Švrček), 58. Kumstát (Krejčík, Přibyl)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Škoda, Červený, Květoň – Suja, Langhammer, Podlešák – Švihálek, Tvrdík, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Hrbas – Pacovský, Simon, Rolinek "C" – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Kubát, Bahenský, Forman – Chlapík. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Bláha, Kostka

Diváci: 6 154