Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:0 (kon.)
Liberec – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:5 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:2 (kon.)
Mountfield HK
1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
HC Sparta Praha
Neděle 20.10.2013, 17:30Tipsport extraliga

58:25
    Jakub Suja se dostal ve vlastním oslabení k zakončení, kdy z vrcholu kruhů napálil puk přimo na Pöpperleho, ten měl ale výhled čistý a černou pryž v klidu kryje.

57:03
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hostující hráči brzy využívají dvojnásobnou početní převahu. Po nahození Krejčíka se před brankou Hradce nejlépe zorientoval PETR KUMSTÁT, jenž pohodlně dorazil puk za záda Kacetla. Asistence: Jakub Krejčík, Daniel Přibyl.

56:37
    Sparta si zároveň s vyloučením bere oddechový čas.

56:03
    Peter Frühauf se pakuje na trestnou lavici za hákování a Hradec už tak s velkou pravděpodobností na žádný zvrat v utkání mít nebude. Ale nikdy neříkej nikdy.

54:05
    A Šimánek už už zvedal ruce, ale jeho střela z bezprostřední blízkostí také míří mimo.

53:49
    Frühauf těsně minul branku Pöpperleho.

52:19
    Agresivně hrající Červený se dobře vrátil a zastavil Buchteleho, který si to uháněl zcela osamocený na Kacetla. Vzápětí však došlo mezi těmito horkokrevnými koni k potyčce a rozhodčí je oba posílají za katr. Oba si odsedí dvě minuty za hrubost.

51:06
    Mountfield právě vstřelil branku!
    A přeci jenom se Hradec dočkává gólového zásahu! Čtyřgólové vedení Spartě moc dlouho nevydrželo. Červený našel na vrcholu kruhů stojícího MARTINA PLÁŇKA, který si nejdříve puk zpracoval, aby posléze vyslal pumelici, která se zastavila až v levém horním rohu Pöpperleho svatyně. Asistence: Rudolf Červený.

50:04
    A už je to o čtyři branky. Na modré čáře se uvolnil LUKÁŠ KLIMEK, který si to namířil rovnou na Kacetla a hradecký gólman neměl proti precizně provedené bekhendové kličce sparťanského útočníka sebemenší šanci. Asistence: Zdeněk Bahenský, Jan Švrček.

47:04
    Harant se obtočil kolem sparťanské klece a už to vypadalo, že zamíří přímo mezi betony Pöpperleho, ale ten jeho nesmělý pokus nakonec kryje.

46:29
    To je pro Hradec ale škoda, a to doslova a do písmene, jelikož útočník Škoda těsně přestřelil branku Sparty.

45:58
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Kudrna míří na lavici hanby, jelikož se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí.

45:19
    Na trestnou lavici pak usedají oba zápasníci těžké váhy. Hradec si však zahraje dvě minuty přesilovku 5 na 4, jelikož Krejčík dostal narozdíl od Podlešáka dvě minuty navíc za držení protihráče. Oba pak vyfasovali po dvou minutách za hrubost.

45:19
    A je z toho mela Podlešáka s Krejčíkem, kteří jsou v klinči.

43:45
    Kudrna tečoval střelu Ptáčka, ale černá pryž si to namířila kolem pravé tyče mimo branku Pöpperleho.

42:14
    Klimek se ocitl zcela osamocený před Kacetlem, střelou z první však orazítkoval pouze tyč jeho klece!

35:33
    Sparťané střílejí další gól! Krejčík nahodil od modré puk před Kacetla, ten se odrazil od Rolinka přímo k DOMINIKU SIMONOVI, který střelou z mezikruží vymetl levý horní roh Kacetlovy kasy. Asistence: Tomáš Rolinek, Jakub Krejčík.

34:55
    Klimek měl před sebou odkrytou horní polovinu hradecké kasy, ale sparťanský útočník branku Kacetla přestřelil.

33:49
    Sparta si zahraje další přesilovou hru. Harant použil svoji hokejku spíše jako dřevorubec a odchází si odsedět dvě minuty za sekání.

31:06
    Hosté jdou v krátké době dokonce do dvoubrankového vedení! Rachůnek vyslal do úniku kolem levého mantinelu LUKÁŠE KLIMKA, který zamířil přesně mezi betony Kacetla. Asistence: Ivan Rachůnek, Vladimír Sičák.

29:28
    Tak to je pro domácí rána. Jako blesk z čistého nebe přichází gólový zásah Sparty, která se díky DANIELU PŘIBYLOVI dostává do jednobrankového vedení. Sparťanský útočník šikovně ztečoval nahození Krejčíka a puk si to namířil až za záda beznadějně se ohlížejícího Kacetla. Asistence: Jakub Krejčík, Ivan Rachůnek.

27:16
    První přesilovku v dnešním zápase si zahraje Sparta. Za podražení si dvě minuty odsedí Kudrna.

24:22
    Rachůnek s Kumstátem se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný trefil tyč hradecké kasy!

23:33
    Hradečtí si zahrají v početní převaze. Na trestnou lavici usedá Pacovský za podražení.

19:58
    Kudrna v sámem závěru zkusil ještě jednu kulišárnu, kdy chtěl hned tři sparťanské obránce obelstít stahovačkou. Už to vypadalo, že se mu to povede, ale nakonec upadl a nic z toho nebylo.

16:50
    Mertl nahodil puk od mantinelu přímo na Pöpperleho, před kterým ještě clonil Kudrna a rázem z toho byla pořádná neplecha před sparťanskou klecí.

14:33
    Mertl vyslal na Pöpperleho jedovatou střelu, po níž ještě dorážel Kudrna, ale ani jeden pokus se neuchytil.

13:52
    Mertl stojící mezi kruhy minul Šimánkovu přihrávku a hledištěm to jen zahučelo.

13:27
    Hradec bude každopádně hrát přesilovku 5 na 3. Za katr usedá Dominik Pacovský za nedovolené bránění.

13:27
    Ouu, tak to je pro Hradec rána. Do branky totiž Červený zamířil až po odpískání rozhodčího, gól tak být uznán nemůže.

12:41
    Vydarený pálil z mezikruží, ale jeho střela byla zblokována a dopadla mimo sparťanskou klec.

11:54
    Domácí budou hrát přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Lukáš Přibyl, jenž si odpyká dvě minuty za zdržování hry.

11:29
    Přibyl se dostal kolem levého mantinelu až před Kacetla, ale střelou švihem nad vyrážečku hradeckého gólmana nepřekonal.

10:52
    Hradečtí jsou nyní ve velkém tlaku! Švrček navíc hraje bez hole, takže to vypadá jako přesilovka 5 na 4.

08:24
    Červený se na modré čáře dostal do úniku, ale střelou mezi betony nesupěl.

07:16
    Langhammer to zkoušel z ostrého úhlu, ale kasu Sparty nakonec netrefil.

04:44
    Pláněk vystřelil od modré čáry, puk se odrazil před branku, kde stál Podlešák, ten ale poskakující kotouč za záda Pöpperleho nedokázal dopravit.

03:49
    Mertl si to nášlápl kolem pravého mantinelu, ale kasu Sparty jen těsně přestřelil.

02:54
    Klimek se ocitl před Kacetlem zcela osamocený, avšak střelou z první hradeckého brankáře nepřekonal.

Na ledovou plochu už naskakují hráči obou mužstev a zápas začne za malou chviličku. Před úvodním buly se však pocty dočká František Ptáček, jenž dnes symbolicky proti Spartě odehraje 1100. zápas v nejvyšší soutěži!

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 52. Pláněk (Červený) – 30. Přibyl (Krejčík, I. Rachůnek), 32. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 36. Simon (Rolinek, Krejčík), 51. Klimek (Bahenský, Švrček), 58. Kumstát (Krejčík, Přibyl)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Škoda, Červený, Květoň – Suja, Langhammer, Podlešák – Švihálek, Tvrdík, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Hrbas – Pacovský, Simon, Rolinek "C" – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Kubát, Bahenský, Forman – Chlapík. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Bláha, Kostka

Diváci: 6 154