Bulharsko – Slovinsko 1:5 (kon.) | Andorra – Dánsko 0:2 (kon.) | Chorvatsko – Lotyšsko 3:1 (kon.)
Rusko – Estonsko 1:0 (kon.) | Černá Hora – Irsko 0:0 (kon.) | Srbsko – Itálie 1:0 (kon.)
Bělorusko – Arménie 0:1 (kon.) | Polsko – Řecko 3:1 (kon.) | Moldavsko – Litva 3:0 (kon.)
Rumunsko – Německo 2:2 (kon.) | Švédsko – Malta 5:0 (kon.) | Anglie – San Marino 9:0 (kon.)
S. Makedonie – Norsko 1:3 (kon.) | Sev. Irsko – Kypr 1:0 (kon.)
Severní Makedonie
1:3 (1:0)
Norsko
Úterý 19.11.2013, 19:30 • National Arena Filip II Macedonian, Skopje • Kvalifikace ME U21

I když to po prvním poločase vypadalo, že Makedonie má navrch, když vstřelila branku Norsku těsně před odchodem do šaten, hosté se nedali a hned od začátku druhého poločasu šláply na plyn. Hned ve 47. minutě srovnal skóre Rashani a když v 54. minutě přidával druhou branku Val. Berisha, bylo jasné, že Norové už si zápas nenechají ujít. To stvrdil v 71. minutě Nielsen, který pálil přesně do černého. Norové touto výhrou ve své tabulce předskakují jejich dnešní soupeře a musejí počkat na ostatní zápasy, aby mohli vyhodnotit, zda to byla výhra cenná či nikoli. (21:25:44)

90+3
    Elyounoussiho faulem končí dnešní zápas.

90+2
    Markoski fauluje ve vzdušném souboji.

90+2
    Makedonci mají výhodu rohového kopu.

90
    Další technické střídání. Hřiště klidným krokem opouští Rashani, kterého na hrací ploše nahrazuje Jonassen.

89
    Markoski mijí jen o pár centimetrů hostující branku!

88
    Trajkovski jde zahrávat další roh. Z něho tentokráte domácí reprezentanti nic nevytěžili.

87
    Elyounoussi se také pokouší o střelu. Ta se mu daří, ale zásah Ilieva byl velmi jistý.

86
    Dav. Babunski rozehrává rohový kop. Míč letí až na hlavu Trajkovskiho, který posílá svojí hlavičkou míč do rukavic brankáře.

86
    Trajkovski vyzkoušel pozornost soupeřova brankáře. Ten v zapeklité situaci drží svůj tým stále s dvoubrankovým vedením.

85
    Toto střídání je spíše taktického rázu. Berntsen nahrazuje na hřišti vyčerpaného Ulvestada.

83
    Ihned je Bojku atakován Elyounoussim. Volný kop pro Makedonii.

81
    Makedonie naposledy vystřídala. Babunski posílá na trávník Bojku, opačným směrem putuje Dor. Babunski.

80
    Dav. Babunski se ocitl v roli faulovaného. K zemi ho srazil Svensson.

78
    Teď už se ale žlutí. Rozhodčí uděluje žlutou kartu Davidovi Babunskimu, který zákeřným faulem poslal k zemi Elyounoussiho.

78
    Nielsen je napomínán rozhodčím po faulu na Zajkoviho.

75
    Přichází další faul hostů, tentokrát se provinil střelec poslední branky, Nielsen.

74
    Svensson fauluje na polovině hřiště.

73
    Trenér domácích na to odpovídá střídáním. Do hry posílá Markoskiho, který nahrazuje odcházejícího Micevskiho.

71
    Norsko právě vstřelilo branku!
    HAVARDU NIELSENOVI se podařilo úteci do protiútoku a svému týmu zařídit vedení už o dvě branky!
    Bez asistence

69
    Nordsteien sahá po prvním střídání. Ze hřiště odchází zcela unavený Oldrup Jensen, kterého nahrazuje Svensson.

67
    Ta se dlouho neraduje a volný kop tentokráte přenechává Norsku za faul Najdoskiho.

66
    Elyounoussi fauluje Alilovskiho – volný kop pro Makedonii.

66
    To samé se jim povedlo i u jeho spoluhráče Velkoskiho.

65
    Obránci hostů zablokovali Dav. Babunskimu střelu.

65
    Rashaniho faul znamená další pokus Makedonců o zvrat zápasu.

63
    Dor. Babunski se pokusil o střelu. Střela mu nesedla a míč končí v ochranné síti za brankou.

62
    Ulvestad fauluje, coz neznamená nic jiného, než volný kop pro Norsko.

61
    Val. Berisha daruje volný kop Makedonii za faul na Micevskiho.

58
    V dnešním zápase dohrál Nikolov, naopak Zhuta jde sbírat další minuty do svých statistik.

57
    Micevski byl o něco důraznější v souboji s Ulvestadem. Rozhodčí píská faul.

55
    Elyounoussiho pokus končí v rukavicích Ilieva.

54
    Z pokutového kopu navyšuje vedení svého týmu VALON BERISHA.

53
    Velkoski fauluje Ulvestada ve vlastním pokutovém vápně. Je nařízena penalta!

51
    To samé na druhé straně, kde se provinil Elyounoussi v souboji s Trajkovskim.

50
    Grogaard je důrazně napomínán po faulu na Nikolova.

47
    Z protiútoku, po rozehrání volného kopu Makedonců, se trefuje přesně do černého ELBASAN RASHANI.
    Asistence: Håvard Nielsen

46
    Hned z kraje druhého poločasu Grøgaard fauluje Nikolova.

45+1
    Střelec branky byl nyní v úplně jiné situaci a musel faulovat pronikajícího Oldrup Jensena.

45
    Makedonie právě vstřelila branku!
    Makedoncům se přeci jen daří vsítit branku ještě před koncem prvního poločasu! Zasloužil se o ní DARKO VELKOSKI.

43
    Elyounoussi se pokusil o střelu. Jeho střela byla bohužel pro Norsko zablokována.

40
    Velkoski se provinil faulem.

35
    Nikolov znovu zahrával rohový kop, ale byl to nepřesný centr.

35
    Micevski posílá další pozdrav na Norskou branku. Rossbach i tentokráte na svém místě, vyráží na roh.

34
    Nikolov rozehrával pro Makedonii rohový kop. Míč dokázal zakroutit na hlavu Trajkovsiho, Rossbach byl však proti vstřelení branky a míč chytil.

33
    Další faul od hráče Val. Berisha.

32
    Dor. Babunski se dostal do zakončení, ale jeho střele chyběla přesnost. Míč míjí branku.

30
    Val. Berisha byl tím, kdo rozehrával volný kop. Ten se neuchytil a do protiútoku mohli jít domácí a tak Val. Berisha raději fauloval.

29
    Ristovski musel faulovat Rashaniho, pokud nechtěl způsobit jednogólovou ztrátu svého týmu na Norsko.

29
    Dav. Babunski zahrával rohový kop. Ten se ale vůbec nepovedl.

28
    Vel. Berisha nešikovně fauloval Alilovskiho. Zatím se karty neudělují.

23
    Ulvestad se prohřešil faulem. Volný kop pro domácí.

22
    Na druhé straně míjí branku Ristovski.

21
    Nielsen se dostal do zakončení, jenže jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

18
    Další faul Norů. Tentokráte se provinil Skaasheim, který fauloval Trajkovskiho.

17
    K přímému kopu se postavil Dav. Babunski, jeho pokus o střelu končí mimo vymezený prostor.

16
    Grogaard fauluje Nikolova, volný kop pro Makedonii.

15
    Tentokrát bude zahrávat volný kop Nikolov, kterého zfauloval Oldrup Jensen.

14
    Elyounoussi bude zahrávat volný kop po faulu Alilovskiho.

13
    Bjornbak rozehrává volný kop. Ve vápně sice našel hlavu Ulvestada, ten se však nachází v ofsajdu.

12
    Velkoski fauluje na útočné polovině.

9
    Nielsen se dral do útoku, když v tom ho zastavuje praporek pomezního, který znamená první ofsajd pro jeho reprezentaci.

8
    Ulvestadova střela byla zblokována domácí obranou.

6
    Elyounoussi fauloval na polovině hřiště Velkoskiho.

3
    První střelu na branku vyslal Dav. Babunski. Rossbach je na svém místě a střelu chytá!

1

Makedonie: Iliev – Ristovski (C), Najdoski, Zajkov, Alilovski – Velkoski, Dav. Babunski, Micevski, Nikolov – Rrajkovski, Dor. Babunski
    Trenér: Boban Babunski
    Náhradníci: Dimitrievski – Dragarski, Askovski, L. Zhuta, Naumchevski, Bojku, Markoski

Norsko: Rossbach – Skaasheim, Grogaard, Valsvik, Bjornbak – Ulvestad, Oldrup Jensen, Val. Berischa (C), Rashani – Nielsen, Elyounoussi
    Trenér: Trond Nordsteien
    Náhradníci: Falch – Amundsen, Jonassen, Svensson, Berntsen, Drage, Gulbrandsen

Rozhodčí: Pisani C. – Francalanza Ch., Debono T.
    4R: Lautier Ch..

Nejlepšími střelci Makedonie jsou Darko Velkoski a Boban Nikolov kterým se podařilo jedenkrát překonat brankáře soupeře.

Nejlepšími střelci Norska jsou Etzaz Hussain a Mushaga Bakenga, kteří se do sítě soupeře trefili 2-krát.

Dnešní zápas bude řídit Clayton Pisani, kterému budou na lajnách vypomáhat Christopher Francalanza a Thomas Debono (všichni z Malty). Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Christopher Lautier (MAL).

Makedonie
    Makedonie zatím sehrála ve skupině osm pouze 3 zápasy, ve kterých uhrála 1 vítězství, 1 remízu a 1 porážku. Skóre je velmi nízké a neutrální – 2:2. Přesto se drží domácí na 3. příčce se ziskem 4 bodů. Ve svém posledním zápase v kvalifikaci na ME hráčů do 21 let uhrál tento tým na domácí půdě výhru 1:0 nad reprezentanty Ázerbajdžánu. I díky této výhře se jim bude v tomto zápase lépe hrát.

Norsko
    Hosté z Norska zaujímají ve své skupině poslední místo se ziskem pouhých 3 bodů za 1 vítězství a 4 porážky. Stejně jako zápasová bilance, proti Norsku odpovídá i skóre, které je negativní a činí 6:16. To však neznamená, že se dnešním hostitelům z Makedonie nepokusí sebrat body, které by poté scházeli v bojích o přední příčky. Pokud chce Norsko stále přemýšlet o postupu, musejí vyhrát dnešní a nadcházející 2 utkání. Poslední představení Řecka na hřišti Izraele znamenal prohru 4:1.

První vzájemný souboj v této kvalifikaci, mezi těmito dvěma týmy, skončil v poměru 2:1 pro Norsko.

Dobrý den, vítejte u dalšího zápasu kvalifikace o Mistrovství Evropy hráčů do 21 let ve skupině 8. Dnes proti sobě nastoupí celek Makedonie a Norska. Zápas se odehraje na stadionu National Arena Filip II Macedonian, Skopje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.