NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Toronto Maple Leafs
Pátek 13.12.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:41:04)

1. Jaden Schwartz (STL) 1+2
    2. Alexander Steen (STL) 1+1
    3. Chris Stewart (STL) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:33
    Roman Polák (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:11

Je tu konec, domácí St. Louis poráží Toronto 6:3. Domácí měli zápas jednoznačně pod kontrolou a naprosto zaslouženě vítězí. Na týmu Blues byla znát velká herní pohoda, na šest branek se tým pořádně ani nenadřel. Zároveň ale svým fanouškům předváděl pohlednou kombinační hru, naopak Toronto se se svým klasicky defenzivním stylem dnes vůbec nechytalo.

60:00

59:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tak to tedy byl gól do prázdné... Vystřelením puku z obranného pásma o plexisklo se přes celé hřiště trefil kapitán DAVID BACKES! Bez asistence.

59:00
    Minuta do konce, domácí směřují k výhře.

58:05
    Maple Leafs odvolali brankáře!

57:50
    Ofsajd domácích.

57:31
    Puk mají hosté, času na srovnání ale není moc.

56:52
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, hosté se dostávají na kontakt! Nešťastný moment pro domácí, nahození JAMESE VAN RIEMSDYKA ztečoval za vlastního brankáře obránce Pietrangelo. Bez asistence.

56:40
    Stewart zkusil vystřelit z úhlu, puk ale na branku hostů neprošel.

56:01
    Icing Blues.

55:46
    Maple Leafs ještě tlačí v útočném pásmu a zkouší snížit.

55:00
    Pět minut do konce třetiny, domácí vedou o tři branky.

54:30
    Hostům se ještě v závěru za jasného skóre daří alespoň snížit. Byl to NIKOLAJ KULJOMIN, který se trefil střelou zápěstím z mezikruží do horního rohu branky. Asistence: Mason Raymond, Trevor Smith.

54:11
    Domácí opět nastěhovaní v útočném pásmu.

53:21
    Z hokejistů domácích je vidět velká pohoda, ta se koneckonců projevuje jasně i na skóre...

52:30
    Brejk domácích skončil ve středním pásmu.

51:50
    Blues směřují k jednoznačnému dvoubodovému zisku, Toronto v posledních minutách naprosto neškodné.

50:33
    Nyní se už hostům daří vyhodit.

50:10
    Bernier vyráží střelu Pietrangela od modré do rohu kluziště.

49:01
    Za sekání vyloučen tvrďák Clarkson.

48:09
    St. Louis dnes předvádí svým fanouškům výbornou show, nyní ale musí zvládnout oslabení.

47:19
    Cole vyloučen za hrubost.

47:04
    A je zřejmě rozhodnuto. ALEXANDER STEEN dává svůj 22. gól v sezoně, to když se trefil pohotovou střelou zápěstím z pravého kruhu. Asistence: T. J. Oshie, Alex Pietrangelo.

46:49
    Bernier přerušuje hru.

46:12
    Maple Leafs jsou pod tlakem, domácí hrají ve velké pohodě.

45:11
    Toronto nepůsobí tolik odhodlaným dojmem zápas otočit, jako ve druhé třetině. Chtělo by to více pohybu.

44:21
    Steen pálí z voleje z mezikruží nad!

44:08
    Domácí se nyní ale usadili v útočném pásmu a tlačí soupeře.

43:19
    Bluesmani ve třetí třetině jsou zatím spíše obezřetní, nikam se nehrnou.

42:37
    Puk na tribuně, hra přerušena.

41:14
    Halák přerušuje hru včasným zákrokem.

40:48
    Oba týmy vstupují do třetiny velmi aktivně...

40:01

Domácí jsou lepším týmem a zaslouženě vedou. Ve druhé třetině se prosadili Stewart a Kadri.

Třetí třetina začne cca ve 3:59.

40:00

39:35
    Domácí s přehledem kontrolují náskok, Toronto si šance nevytváří.

39:00
    MInuta do konce třetiny, St. Louis se může těšit ze zaslouženého náskoku.

37:56
    Clarkson si vyměnil několik ostrých ran pěstí s českým obráncem Polákem, oba borci míří na trestnou lavici.

37:02
    Steen pálí tahem z mezikruží, puk jde ale vedle pravé tyče.

36:32
    Velký tlak do branky nyní předvedli Maple Leafs, Elliot ale situaci společně s obránci ustál.

35:30
    Kessel zavezl puk do pásma, Elliot ale zasahovat nemusel.

34:45
    Hra nyní nemá takový spád, tempo spíše stagnuje.

33:54
    Bernier hru raději přeruší.

33:27
    Do brekju spěchají domácí.

32:58
    Elliot nemá ve druhé třetině zatím moc práce, uvidíme, jestli toho hosté využijí.

31:52
    Toronto je pod tlakem, rozhodně to zatím na nějaký obrat nevypadá.

30:55
    Útok zakládají hosté, je z toho jen icing.

30:00
    Jsme v půli utkání, domácí drží tříbrankový náskok, který je naprosto zasloužený. Dokáží hosté zdramatizovat zápas?

29:16
    St. Louis se opět dostává do svého klasického tlaku, Bernier musí puk vyrážet do ochranné sítě.

28:28
    Hosté opět kompletní.

27:18
    Po zdařilé kombinaci Blues hosté vyhazují.

26:28
    Clarkson vyloučen za úder na hlavu.

25:27
    Toronto nepůsobí odevzdaným dojmem, Blues ještě nemají vyhráno.

24:13
    Domácím se daří vyhodit.

23:33
    Toronto se dostalo do tlaku, domácí mají v oslabení problémy.

22:24
    Jackman vyloučen za podražení.

22:24
    Menší roztržka za brankou Elliota, hra přerušena.

21:45
    Teď ale záblesk šance pro hosty. NAZEM KADRI propálil Elliota střelou na lapačku z levého kruhu, hosté se prosazují dnes poprvé. Asistence: Phil Kessel.

21:06
    Maple Leafs jsou pod tlakem už i v prvních vteřinách druhé třetiny, dnes to s Torontem vypadá velmi zle.

20:29
    Tak to je tedy úvod! Blues vstupují do druhé třetiny nejlépe jak mohli. CHRIS STEWART dostal v rychlém brejku nabito na levý kruh, odkud z první propálil Berniera v brance. Asistence: Vladimír Sobotka, Jaden Schwartz.

20:01

St. Louis bylo v první třetině jasně lepší a zaslouženě vede o tři branky. Postupně se trefili Backes, Schwartz a Roy. Hosté vystřídali gólmany, Reimera nahradil Bernier.

Druhá třetina začne cca ve 3:05.

20:00

19:38
    Domácí ještě tlačí v útočném pásmu, třetina už směřuje ale ke konci.

18:49
    Maple Leafs jsou v útočném pásmu neškodní, do protiútoku tak mohou spěchat domácí.

18:00
    Dvě minuty do konce třetiny, domácí s přehledem kontrolují náskok.

17:27
    Icing domácích.

16:10
    Reimera v brance nahrazuje Bernier.

16:10
    A domácí navyšují skóre! Po ubráněném oslabení se k voleji z mezikruží dostal DEREK ROY, který z první překonává Reimera v brance! Asistence: Chris Stewart, Jaden Schwartz.

16:00
    St. Louis se po ubráněném oslabení opět snaží vytvořit tlak v útočném pásmu...

12:59
    A Blues vedou již 2:0. K perfektnímu výkonu domácího týmu nelze dodat nic víc než jen to, že vede naprosto zaslouženě. JADEN SCHWARTZ se dostal ke dvěma dorážkám v předbrankovém prostoru, přičemž ta druhá končí brankou. Asistence: Vladimír Sobotka, Barret Jackman.

12:09
    Hosté vyváží puk do středního pásma, Toronto bylo pod dalším těžkým tlakem.

11:28
    Další zákrok si připisuje Reimer.

10:50
    Hostům se podařilo po přežitém oslabení tlak soupeře otupit, i nadále mají ale převahu Blues.

10:05
    Toronto se dostalo k první jakési útočné akci, Elliot ale zasahovat nemusel.

09:18
    Maple LEafs jsou nyní kompletní, oslabení přežili jen zázrakem.

08:44
    A znovu! Po střele domácího celku od modré čáry v přesilovce zachraňuje nic nevidícího Reimera tyč!

08:23
    Po střele Schwartze puk Reimer raději podrží.

08:01
    Hostům se daří puk vyhodit.

07:19
    Po střele Pietrangela zachraňuje Reimera tyč!

06:47
    Za podražení vyloučen McClement.

06:16
    Vhazuje se ve středním pásmu.

06:12
    Reimer proti střele od modré zasahovat nemusel, puk jde vedle.

05:56
    Domácí Blues pokračují v ofenzivní hře, Toronto je pod těžkým tlakem.

04:48
    Jak jednoduché to může být. Domácí tým srší energií, vtipem a jednoduchostí. DAVID BACKES dostal ideální přihrávku na volej zpoza branky od Steena, přičemž domácí kapitán se při zakončení nemýlil! Asistence: Alexander Steen, Jay Bouwmeester.

04:05
    Tarasenko zakládá další útok zatím lepšího týmu – St. Louis.

03:10
    Pietrangelo se dostal ke gólové dorážce z mezikruží, Reimer puk ale v těžké chvíli chytá!

03:00
    Vynikající pohyb Blues v útočném pásmu donutil hosty zahrát na icing.

02:23
    Elliot opět přerušuje hru.

02:09
    Rychlý brejk Berglunda končí už ve středním pásmu.

01:27
    Smith se dostal k dobrému zakončení z mezikruží, Elliot byl ale připraven a puk drží.

00:42
    Úvod utkání je zatím opatrný.

00:01

Utkání začíná ve 2:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Češi a Slováci

Vladimír Sobotka: 29 zápasů (5+8)
    Roman Polák: 29 zápasů (3+4)

Vzájemné střety

Z pěti posledních vzájemných zápasů má St. Louis tři výhry, Toronto dvě. Poslední duel skončil výhrou Toronta 3:2.

Toronto prožívá zatím úspěšnou sezonu. Pokud by tým bodoval tak, jako doposud, neměl by chybět ve vyřazovacích bojů Stanley Cupu. Forma Maple Leafs je ale horší. Z posledních sedmi zápasů tým vyhrál jen dvakrát – nad Dallasem a Ottawou. Daří se oběma brankářům, jak Bernierovi, tak Reimerovi. Výborné výkony podávají i Kessel, Lupul a kapitán Phaneuf.

Velmi silný tým posledních let. Nejinak je tomu letos. Navíc se daří individualitám. Alexander Steen (21+12) i David Backes (13+14) patří k tomu nejlepšímu, co u týmu Blues najdeme. Forma týmu je navíc velmi dobrá. Z posledních sedmi zápasů vyhráli Blues čtyřikrát. Naposledy hráli venku s Winnipegem, se kterým zvítězili 2:1.

Příjemnou noc s NHL, dnes proti sobě budou stát St. Louis Blues a Toronto Maple Leafs. Pojďme si k oběma soupeřům říci více.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 5. Backes (Steen, Bouwmeester), 13. Schwartz (Sobotka, Jackman), 17. Roy (Stewart, Schwartz), 21. Stewart (Sobotka, Schwartz), 48. Steen (Oshie, Pietrangelo), 60. Backes – 22. Kadri (Kessel), 55. Kuljomin (Raymond, Smith), 57. Van Riemsdyk

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Cole – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Roy – Cracknell, Lapierre, Morrow.
    Toronto Maple Leafs: Reimer (17. Bernier) – Franson, Gunnarsson, Liles, Gardiner, Fraser, Ranger – Kessel, Kadri, Van Riemsdyk – Clarkson, Smith, Raymond – Kuljomin, Holland, Lupul – D´Amigo, McClement, McLaren.