NY Rangers – Columbus 2:4 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (kon.)
Tampa – Detroit 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Toronto 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg – Colorado 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Islanders 6:3 (kon.) | Calgary – Carolina 2:1 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:4 (kon.) | San Jose – Minnesota 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Toronto Maple Leafs
Pátek 13.12.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Příjemnou noc s NHL, dnes proti sobě budou stát St. Louis Blues a Toronto Maple Leafs. Pojďme si k oběma soupeřům říci více.

Velmi silný tým posledních let. Nejinak je tomu letos. Navíc se daří individualitám. Alexander Steen (21+12) i David Backes (13+14) patří k tomu nejlepšímu, co u týmu Blues najdeme. Forma týmu je navíc velmi dobrá. Z posledních sedmi zápasů vyhráli Blues čtyřikrát. Naposledy hráli venku s Winnipegem, se kterým zvítězili 2:1.

Toronto prožívá zatím úspěšnou sezonu. Pokud by tým bodoval tak, jako doposud, neměl by chybět ve vyřazovacích bojů Stanley Cupu. Forma Maple Leafs je ale horší. Z posledních sedmi zápasů tým vyhrál jen dvakrát – nad Dallasem a Ottawou. Daří se oběma brankářům, jak Bernierovi, tak Reimerovi. Výborné výkony podávají i Kessel, Lupul a kapitán Phaneuf.

Vzájemné střety

Z pěti posledních vzájemných zápasů má St. Louis tři výhry, Toronto dvě. Poslední duel skončil výhrou Toronta 3:2.

Češi a Slováci

Vladimír Sobotka: 29 zápasů (5+8)
    Roman Polák: 29 zápasů (3+4)

Utkání začíná ve 2:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

00:01

00:42
    Úvod utkání je zatím opatrný.

01:27
    Smith se dostal k dobrému zakončení z mezikruží, Elliot byl ale připraven a puk drží.

02:09
    Rychlý brejk Berglunda končí už ve středním pásmu.

02:23
    Elliot opět přerušuje hru.

03:00
    Vynikající pohyb Blues v útočném pásmu donutil hosty zahrát na icing.

03:10
    Pietrangelo se dostal ke gólové dorážce z mezikruží, Reimer puk ale v těžké chvíli chytá!

04:05
    Tarasenko zakládá další útok zatím lepšího týmu – St. Louis.

04:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Jak jednoduché to může být. Domácí tým srší energií, vtipem a jednoduchostí. DAVID BACKES dostal ideální přihrávku na volej zpoza branky od Steena, přičemž domácí kapitán se při zakončení nemýlil! Asistence: Alexander Steen, Jay Bouwmeester.

05:56
    Domácí Blues pokračují v ofenzivní hře, Toronto je pod těžkým tlakem.

06:12
    Reimer proti střele od modré zasahovat nemusel, puk jde vedle.

06:16
    Vhazuje se ve středním pásmu.

06:47
    Za podražení vyloučen McClement.

07:19
    Po střele Pietrangela zachraňuje Reimera tyč!

08:01
    Hostům se daří puk vyhodit.

08:23
    Po střele Schwartze puk Reimer raději podrží.

08:44
    A znovu! Po střele domácího celku od modré čáry v přesilovce zachraňuje nic nevidícího Reimera tyč!

09:18
    Maple LEafs jsou nyní kompletní, oslabení přežili jen zázrakem.

10:05
    Toronto se dostalo k první jakési útočné akci, Elliot ale zasahovat nemusel.

10:50
    Hostům se podařilo po přežitém oslabení tlak soupeře otupit, i nadále mají ale převahu Blues.

11:28
    Další zákrok si připisuje Reimer.

12:09
    Hosté vyváží puk do středního pásma, Toronto bylo pod dalším těžkým tlakem.

12:59
    A Blues vedou již 2:0. K perfektnímu výkonu domácího týmu nelze dodat nic víc než jen to, že vede naprosto zaslouženě. JADEN SCHWARTZ se dostal ke dvěma dorážkám v předbrankovém prostoru, přičemž ta druhá končí brankou. Asistence: Vladimír Sobotka, Barret Jackman.

16:00
    St. Louis se po ubráněném oslabení opět snaží vytvořit tlak v útočném pásmu...

16:10
    A domácí navyšují skóre! Po ubráněném oslabení se k voleji z mezikruží dostal DEREK ROY, který z první překonává Reimera v brance! Asistence: Chris Stewart, Jaden Schwartz.

16:10
    Reimera v brance nahrazuje Bernier.

17:27
    Icing domácích.

18:00
    Dvě minuty do konce třetiny, domácí s přehledem kontrolují náskok.

18:49
    Maple Leafs jsou v útočném pásmu neškodní, do protiútoku tak mohou spěchat domácí.

19:38
    Domácí ještě tlačí v útočném pásmu, třetina už směřuje ale ke konci.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 3:05.

St. Louis bylo v první třetině jasně lepší a zaslouženě vede o tři branky. Postupně se trefili Backes, Schwartz a Roy. Hosté vystřídali gólmany, Reimera nahradil Bernier.

20:01

20:29
    Tak to je tedy úvod! Blues vstupují do druhé třetiny nejlépe jak mohli. CHRIS STEWART dostal v rychlém brejku nabito na levý kruh, odkud z první propálil Berniera v brance. Asistence: Vladimír Sobotka, Jaden Schwartz.

21:06
    Maple Leafs jsou pod tlakem už i v prvních vteřinách druhé třetiny, dnes to s Torontem vypadá velmi zle.

21:45
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Teď ale záblesk šance pro hosty. NAZEM KADRI propálil Elliota střelou na lapačku z levého kruhu, hosté se prosazují dnes poprvé. Asistence: Phil Kessel.

22:24
    Menší roztržka za brankou Elliota, hra přerušena.

22:24
    Jackman vyloučen za podražení.

23:33
    Toronto se dostalo do tlaku, domácí mají v oslabení problémy.

24:13

25:27
    Toronto nepůsobí odevzdaným dojmem, Blues ještě nemají vyhráno.

26:28
    Clarkson vyloučen za úder na hlavu.

27:18
    Po zdařilé kombinaci Blues hosté vyhazují.

28:28
    Hosté opět kompletní.

29:16
    St. Louis se opět dostává do svého klasického tlaku, Bernier musí puk vyrážet do ochranné sítě.

30:00
    Jsme v půli utkání, domácí drží tříbrankový náskok, který je naprosto zasloužený. Dokáží hosté zdramatizovat zápas?

30:55
    Útok zakládají hosté, je z toho jen icing.

31:52
    Toronto je pod tlakem, rozhodně to zatím na nějaký obrat nevypadá.

32:58
    Elliot nemá ve druhé třetině zatím moc práce, uvidíme, jestli toho hosté využijí.

33:27
    Do brekju spěchají domácí.

33:54
    Bernier hru raději přeruší.

34:45
    Hra nyní nemá takový spád, tempo spíše stagnuje.

35:30
    Kessel zavezl puk do pásma, Elliot ale zasahovat nemusel.

36:32
    Velký tlak do branky nyní předvedli Maple Leafs, Elliot ale situaci společně s obránci ustál.

37:02
    Steen pálí tahem z mezikruží, puk jde ale vedle pravé tyče.

37:56
    Clarkson si vyměnil několik ostrých ran pěstí s českým obráncem Polákem, oba borci míří na trestnou lavici.

39:00
    MInuta do konce třetiny, St. Louis se může těšit ze zaslouženého náskoku.

39:35
    Domácí s přehledem kontrolují náskok, Toronto si šance nevytváří.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 3:59.

Domácí jsou lepším týmem a zaslouženě vedou. Ve druhé třetině se prosadili Stewart a Kadri.

40:01

40:48
    Oba týmy vstupují do třetiny velmi aktivně...

41:14
    Halák přerušuje hru včasným zákrokem.

42:37
    Puk na tribuně, hra přerušena.

43:19
    Bluesmani ve třetí třetině jsou zatím spíše obezřetní, nikam se nehrnou.

44:08
    Domácí se nyní ale usadili v útočném pásmu a tlačí soupeře.

44:21
    Steen pálí z voleje z mezikruží nad!

45:11
    Toronto nepůsobí tolik odhodlaným dojmem zápas otočit, jako ve druhé třetině. Chtělo by to více pohybu.

46:12
    Maple Leafs jsou pod tlakem, domácí hrají ve velké pohodě.

46:49
    Bernier přerušuje hru.

47:04
    A je zřejmě rozhodnuto. ALEXANDER STEEN dává svůj 22. gól v sezoně, to když se trefil pohotovou střelou zápěstím z pravého kruhu. Asistence: T. J. Oshie, Alex Pietrangelo.

47:19
    Cole vyloučen za hrubost.

48:09
    St. Louis dnes předvádí svým fanouškům výbornou show, nyní ale musí zvládnout oslabení.

49:01
    Za sekání vyloučen tvrďák Clarkson.

50:10
    Bernier vyráží střelu Pietrangela od modré do rohu kluziště.

50:33
    Nyní se už hostům daří vyhodit.

51:50
    Blues směřují k jednoznačnému dvoubodovému zisku, Toronto v posledních minutách naprosto neškodné.

52:30
    Brejk domácích skončil ve středním pásmu.

53:21
    Z hokejistů domácích je vidět velká pohoda, ta se koneckonců projevuje jasně i na skóre...

54:11
    Domácí opět nastěhovaní v útočném pásmu.

54:30
    Hostům se ještě v závěru za jasného skóre daří alespoň snížit. Byl to NIKOLAJ KULJOMIN, který se trefil střelou zápěstím z mezikruží do horního rohu branky. Asistence: Mason Raymond, Trevor Smith.

55:00
    Pět minut do konce třetiny, domácí vedou o tři branky.

55:46
    Maple Leafs ještě tlačí v útočném pásmu a zkouší snížit.

56:01
    Icing Blues.

56:40
    Stewart zkusil vystřelit z úhlu, puk ale na branku hostů neprošel.

56:52
    Ale pozor, hosté se dostávají na kontakt! Nešťastný moment pro domácí, nahození JAMESE VAN RIEMSDYKA ztečoval za vlastního brankáře obránce Pietrangelo. Bez asistence.

57:31
    Puk mají hosté, času na srovnání ale není moc.

57:50
    Ofsajd domácích.

58:05
    Maple Leafs odvolali brankáře!

59:00
    Minuta do konce, domácí směřují k výhře.

59:31
    Tak to tedy byl gól do prázdné... Vystřelením puku z obranného pásma o plexisklo se přes celé hřiště trefil kapitán DAVID BACKES! Bez asistence.

60:00

Je tu konec, domácí St. Louis poráží Toronto 6:3. Domácí měli zápas jednoznačně pod kontrolou a naprosto zaslouženě vítězí. Na týmu Blues byla znát velká herní pohoda, na šest branek se tým pořádně ani nenadřel. Zároveň ale svým fanouškům předváděl pohlednou kombinační hru, naopak Toronto se se svým klasicky defenzivním stylem dnes vůbec nechytalo.

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:33
    Roman Polák (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:11

1. Jaden Schwartz (STL) 1+2
    2. Alexander Steen (STL) 1+1
    3. Chris Stewart (STL) 1+1

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:41:04)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 5. Backes (Steen, Bouwmeester), 13. Schwartz (Sobotka, Jackman), 17. Roy (Stewart, Schwartz), 21. Stewart (Sobotka, Schwartz), 48. Steen (Oshie, Pietrangelo), 60. Backes – 22. Kadri (Kessel), 55. Kuljomin (Raymond, Smith), 57. Van Riemsdyk

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Cole – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Roy – Cracknell, Lapierre, Morrow.
    Toronto Maple Leafs: Reimer (17. Bernier) – Franson, Gunnarsson, Liles, Gardiner, Fraser, Ranger – Kessel, Kadri, Van Riemsdyk – Clarkson, Smith, Raymond – Kuljomin, Holland, Lupul – D´Amigo, McClement, McLaren.