Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Sparta – Kladno 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Olomouc
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 14.12.2013, 12:05 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. (14:07:04)

59:30
    Vítkovičtí drží kotouč za svou brankou, vše nasvědčuje tomu, že brankář Svoboda udrží čisté konto.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny a s nějvětší pravděpodobností i zápasu.

58:04
    Zatím to tak nevypadí, Kochta zůstává ve své kleci, a to i přesto, že jeho spoluhráči jsou v útočném pásmu.

57:47
    Kamil Přecechtěl si vyžádál time-out. Zkusí Mora své štěstí v power-play?

57:00
    Vše nasvědčuje tomu, že se utkání bude spíše dohrávat. Vítkovice hrají v poklidu, hlavním cílem hostujících hráčů teď bude udržet čisté konto.

55:42
    Holý vybízel k teči Ballnera, tan ale na letící kotouč nedosáhl.

55:05
    Ostřanský se mohl dostat s Jerglem do přečíslení, olomouckému kapitánovi ale kotouč ujel, proto se ho zmocnil hostující zadák Puzič.

54:20
    Olomouci už utíká čas, hráči se snaží kotouč nahazovat na branku, odkud jen je to možné. Zatím však nic nevychází.

53:11
    Brankář Svoboda se poměrně odvážně odhodlal rozehrávat kotouč za svou branku, tam však na něj dorážel jeden u Olomouckých. Brankář Steelu měl štěstí, že se poblíž nacházeli i jeho spoluhráči, protože on při snaze rozehrát zakopl.

52:16
    Příliš už se nedaří ani první formaci Olomouce. Nyní se útočná letka Králík, Jerg, Ostřanský vystavila do postavení mimo hru, která navíc bylo posouzené jako úmyslné.

51:36
    Mora svou přesilovou hru využít nedokázala, Vítkovice hrají v plném počtu.

50:41
    Hostující mančaft se dvakrát za sebou dokázal osvobodit, kotouč je nyní za brankou gólmana Kochty.

50:09
    Na ledě je samozřejmě první formace Mory, jenže ta nyní pohořela na tom, že David Škůrek neudržel kotouč v útočném pásmu. Odpískán ofsajd.

49:36
    Po dlouhé době je vyloučen také někdo z vítkovického celku. Za sekání dostává dvě minuty Jakub Illéš (VIT).

49:09
    Při Brandýšově střele se snažil Svobodovi clonit Tomáš Markl, hostující brankář si i přesto připsal celkem jednoduše vypadající zákrok lapačkou.

48:50
    Charvátovu nepříliš důraznou střelu krotí Kochta na svém levém chrániči.

47:51
    Olomoučtí už se těžko dostávají do tempa, o samostatnou akci se pokusil Králík, který obešel dva hráče soupeře, na třetího už ale nevyzrál.

46:51
    Rajnoch je na ledě, Mora hraje opět v pěti mužích.

46:01
    Vojtěch Tomi se šikovnou obhazovačkou dostal až před Kochtu, ten ale bekhendový pokus hostujícího forvarda chytil.

45:37
    Domácí se osvobozují, Vítkoviičtí musejí začít od své branky.

45:14
    Sysalův pokus z předbrankového prostoru Kochta parádním reflexem vytáhl mimo tři tyče!

44:51
    Trestná lavice olomouckých juniorů nezůstala dlouho prázdná. Za vysokou hůl je ze hry vykázán Michal Rajnoch (OLO).

44:19
    Pohlednou kombinaci první útočné formace Mory pokazila nepřesná přihrávka David Škůrka.

43:21
    Po tvrdém zákroku jednoho z Vítkovických zůstal na ledě ležet Brandýs, zdá se však, že bude v utkání i nadále pokračovat.

42:50
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, bude se vhazovat v neutrální zóně.

41:53
    Jergl už byl mimo střelecký úhel, proto na modrou čáru poslal kotouč pro Škůrka. Tomu ale černá guma přeskočila čepel, domácí tak mohli být rádi, že se někdo z hostů nedostal do úniku.

40:56
    Mora hraje v plném počtu.

40:57
    Vteřinu před koncem vypršení Ostřanského trestu se zaskvěl Kochta. Proti Tomiho střele, která už mířila za bližší tyč, vytasil reflexivně svou lapačku!

40:13
    Hosté začínají třetí třetinu početní převahou, v ní se teď střelecky prezentoval Slováček, Kochta ale našel kotouč ve své výstroji.

40:01

Vítkovičtí potvrzují roli mírného favorita. Mora se dlouho držela, pak se ale zbytečnými fauly nechala vylučovat, na což doplatila. O další dva přesné zásahy hostů se postarali Bail a Ollender.

Třetí část začne zhruba v 13:36.

40:00

39:24
    Davidu Brančíkovi se podařilo kotouč vyhodit do středního pásma, tam už jsou zase připraveni hostující hokejisté.

38:56
    Při bránění se však Milan Ostřanský (OLO) provinil hákováním, čímž tak posílá svůj celek opět do čtyř.

38:36
    Aktivní první útočná formace Mory si vzala znovu slovo, ovšem ani teď to brankou neskončilo. Ostřanský dával na Králíka, tomu ale chyběl krok k tomu, aby dosáhl na kotouč.

38:10
    Vykřesat nějakou naději do třetí části se snažil svou nepříliš prudkou střelou od modré čáry Brančík, Svoboda dal ale betony včas k sobě, proto pro něj nebyl problém puk zachytit.

36:50
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vteřinu po vypršení Soukalova trestu se Vítkovičtí potřetí v utkání prosazují. V předbrankovém prostoru si dobře počínal útočník SAMUEL OLLENDER, který zametl kotouč za brankáře Kochtu. Asistence: Marek Holý, Michal Jonáš.

36:38
    Olomouc poprvé během dlouhého oslabení vyhodila.

36:07
    Patrik Demel promáchl u pravé tyčky prudkou nahrávku, tady by byl domácí gólman bezmocný.

35:40
    Tomiho ránu zápěstím z prostoru mezi kruhy dokázal Kochta vyčapat!

34:59
    Vítkovičtá cítí, že tohle by mohl být rozhodující moment utkání, proto si trenér Jakub Petr bere oddechový čas.

34:59
    A je ještě hůře! David Nesvadba (OLO) vyhodil kotouč přes plexisklo na tribunu, což znamená jediné, dvě minuty za zdržování.

34:50
    A špatné časy pro Mory ještě zdaleka nekončí. Na trestnou lavici za sekání putuje Dalibor Soukal (OLO).

34:29
    Vítkovice se dostávají do vedení 2:0! V přesilovce se ke střele dostal MAREK BAIL, Kochta zřejmě znovu neměl příliš dobrý výhled na kotouč, i přesto si však tento moment za rámeček nedá. Střela mu škrtla lapačku a přepadla do branky. Asistence: Jakub Illéš, Marek Holý.

33:43
    Potřetí v utkání putuje na trestnou lavici hráč Olomouce. Za záchranou brzdu musel zatáhnout David Nesvadba (OLO), který dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

32:26
    Dominik Rudl se opřel do puku už ve středním pásmu, Kochta ale jeho dělovku chytil do lapačky. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.

31:57
    Velkou rychlost na pravém křídle nabral Dominik Bauer, měl však prostor pouze k behkendovému zakončení. To ale domácímu forvardovi vůbec nevadilo, jiní hráči by byli rádi, že by takovou střelu vyslali pomocí forhendového zakončení. Na Svobodu však nestačil ani tento pokus.

31:14
    Škutchanova střela z pravého kruhu mezi tři tyče Kochtovy branky neletěla, proto poté Mora vyhodila do obranného pásma hostů. Ti se následně provinili icingem.

30:24
    Po delší časové odmlce se do šance řítili vítkovičtí junioři, nakonec však byli zastaveni píšťalkou čárového sudího, který odpískal ofsajd.

29:43
    Betákova rána od levého hrazení Svobodu příliš nepřekvapila.

29:00
    Vyrovnání měl na holi kapitán Mory Milan Ostřanský! Ten zůstal na útočné modré čáře několik minut osamocený, nakonec dostal přihrávku a řítil se sám na Svobodu. Přehodit levý beton vítkovického strážce svatyně se mu ale nepodařilo.

28:30
    Jergl posunul za brankou na Králíka, který vyjel do brankoviště, ale bekhendem nedokázal kotouč procpal k bližší tyči.

27:30
    Bekhendový pokus Michala Rajnocha se otřel o vyrážečku hostujícího brankáře.

26:38
    Olomoučtí jsou v polsedních minutách lepším celkem, zatím se to však neprojevilo na světelné tabuli. Ta zůstává od první minuty stále nezměněna.

25:56
    Vítkovice hrají v plném počtu.

25:30
    Mora až příliš kombinuje, Jergl mohl spíše volit střelu, znovu se však rozhodl ještě přihrávat. To samé udělal po pár vteřinách i Ostřanský. Poté se do puku opřel Škůrek, branu ale netrefil.

24:09
    Domácí jsou v plném počtu, začíná jejich první přesilovka.

23:56
    Vítkovice dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Adam Škutchan (VIT).

23:40
    Dvě velké šance Mory v oslabení. Nejprve Jerglovu přihrávku neusměrnil do klece Králík, následně se prohnal až před Svobodu Ostřanský. I jemu chyběly centrimetry k tomu, aby dal branku.

22:55
    Illéš se proháčkoval až před Kochtu, nebyl však chamtivý a ještě se sanžil nahrát na Gelnara, ten byl ale obsazený.

22:09
    Tadeáš Kocián (OLO) je druhým hráčem, který dnes navštíví trestnou lavici. Dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

21:33
    Betákovo nahození ze střendího pásma se snažil dojet Rajnoch, to se mu ale nepovedlo. K puku měli blíže hosté.

20:57
    Churý nebezpečně dotíral na brankáře Kochtu, ten si ale nakonec dokázal poradit a puk má ve své moci.

20:01

První třetina je za námi. Vítkovice se záluhou Jonáše dostaly už v úvodní minutě do vedení. To jim vydrželo i po zbytek třetiny, proto Ostravané na Hané vedou 1:0

Druhá třetina startuje přibližně v 12:49.

20:00

19:30
    Kohouti se špatnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma, proto nyní musejí začínat od vlastní klece.

19:05
    V době, kdy byla ohlášena poslední minuta první části, se do puku opřel Soukal. Jeho bomba trefila Svobodu do masky, proto hlavní sudí po chvíli hru přerušil, aby se ujistil, že se hostujícímu brankáři nic nestalo.

18:37
    Hánl opustil trestnou lavici, což znamená, že je Olomouc opět v plném počtu.

18:17
    Jonášova rána od modré zaduněla o betony Kochty, následně puk domácí obránci odpálili do bezpečných míst.

17:32
    Ondřej Slováček byl na modré čáře dlouho nikým nehlídaný, proto se mohl s pukem posunout až do palebné pozice. Z té však tři tyče olomoucké svatyně netrefil.

16:52
    Kohoutům se podařilo dostat kotouč alespoň pár decimetrů za modrou čáru.

16:37
    To, co jsem před chvíli zmiňoval, už neplatí. Za sekání totiž odchází na trestnou lavici domácí Martin Hánl (OLO).

16:03
    Jergl byl na pravém křídle sám, zdálo se, že celou situaci vezme na vlastní osobu a vystřelí. On se však rozhodl nahrát puk na Králíka, to ale přečetl obránce ostavského mužstva a bylo po šanci.

15:26
    Sysala měl dobře našlápnuto, kolem obrovitého Škůrka se ale dostat nedokázal, proto se nyní chopili kotouče Olomoučtí.

14:47
    K vidění je několik osobních soubojů, oba celky se však zatím vyvarují faulům, a tak ještě na trestné lavici nikdo neseděl.

14:05
    Jakub Gelner napřáhl k ráně mezi kruhy, ta byla sice velice tvrdá, přesnost už však na místě nebyla.

13:51
    Rajnochův pokus od modré čáry byl zblokován a následně hráči Vítkovic poslán do středního pásma.

12:54
    Už to vypadlo, že čeká Jergla samostatný nájezd proti Svobodovi. Nakonec se však mladý útočník, který už se letpos několikrát objevil i v zápasech olomouckého A-týmu, vystavil do ofsajdu.

12:40
    Když je na ledě první lajna Olomouce, hraje se převážně ve třetině Vítkovic. Králík se teď tlačil do zakončení, ale ani on se zatím střelecky neprosadil.

12:10
    Holý chtěl žabičkou před brankou najít Illéše, k tomu se ale díky dobré práci domácí obrany puk nedostal.

11:20
    Druhá formace Vítkovic se dostala do postavení mimo hru, proto se nyní bude vhazovat ve středním pásmu.

10:46
    Mladí Kohouti v posledních minutách vyrovnali hru, Vítkovičtí byli zpočátku o hodně lepší, to už ale teď tvrdit nemůžeme.

09:23
    Ostřanský se kolem pravého hrazení prohnal až před Svobodu, ten mu ale nedovolil dát branku. K dorážce se tlačil Jergl, tomu ale puk odskočil od hole.

08:47
    Nyní musel Kochta předvést spíše rutinní zákrok, a to po střele od levého hrazení, kterou na něj vyslal Filip Kuťák.

07:45
    Velký tlak Vítkovic. Po střele Tomiho se do dorážky tlačil Holý, toho ale Kochta dokázal dokonce nadvakrát vychytat. Domácí brankář se následně na chvíli ocitl mimo své brankoviště, ale Tomimu zabráníl ve skórování pohotovým zákrokem holí Škůrek.

06:25
    Podobná situace jako u zatím jediného gólu utkání. Patrik Demel nahodil na branku, Kochta nic neviděl, naštěstí udělal univerzální zákrok, a to mu k zábránění projití kotouče za čáru stačilo.

06:18
    Domácí se na chvíli potřebovali vymanit z tlaku hostujícho celku, proto se nyní nedovoleně osvobodili.

05:47
    Nebezpečná střela zápěstím v podání Česlíka v brance neskončila, a to jen díky pohotovému zákroku ramenem, kterým se prezentoval Kochta.

04:41
    Zatím největší příležisost Kohoutů! Králík si sice puk předhodil víc než měl, nakonec na něj však dosáhal a uháněl společně s Jerglem do přečíslení dva na jednoho. Zakončoval nakonec Jergl, Svoboda se ale dobře přesunul a zachytil kotouč do lapačky.

04:11
    Vojtěch Tomi po odpískání najel do olomouckého brankoviště, svého brankáře však přijel statně bránit kapitán Milan Ostřanský.

03:50
    Ke střele mezi kruhy se nakonec dostal Brandýs, Svoboda se ale roztáhl jak široký, tak dlouhý a domácího hráče vychytal.

03:20
    Boj o puk za hostující klecí nakonec vyhráli olomoučtí hokejisté, kteří se snaží vytvořit si gólovou šanci pomocí kombinace.

02:22
    Nyní to vysoký bek olomoucké juniorky zkusil z velké vzdálenosti sám, pro gólmana Svobodu však nebyl ani tento zákrok nikterak specifický.

01:51
    Škůrek poslal na křídlo přesný pas na hůl kapitána Milana Ostřanského, ten svou sřelou zpoza obránce ale neuspěl.

01:00
    Mora chce však rychle odpovědět, Markl před brankou vítkovic ale netrefil prudkou přihrávku a následná střela Soukala letěla nad branku Svobody.

00:20
    A hned první šance hostujícího celku končí brankou. Nahození od modré čáry z hole MICHALA JONÁŠE zapadlo až za záda Jakuba Kochty, který měl zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Slováček.

00:06
    Domácí vyhráli první vhazování, ovšem Škůrek neposlal na rozjíždějícího se Jergla přesný pas, a tak se hned po šesti vteřinách píská zakázané uvolnění.

00:01

Oba celky už nastupují na ledovou plochu, za pár minut může utkání začít.

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Brančík, Rašner, Nesvadba, Soukal, Brandýs, Hradil – Ostřanský (C), Králík, Jergl – Hánl, Rajnoch, Kocián – Beták, Bauer, Zezula – Markl, Vrána, Konečný.
    Trenér: Kamil Přecechtěl.

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Horváth) – Jonáš, Bail, Demel, Puzič, Charvát, Rudl, Černín – Tomi, Slováček, Churý – Holý (C), Sysala, Ballner – Kuťák, Illéš, Ollender – Škutchan, Česlík, Gelnar.
    Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Dědek – Klein, Toman.

Vítejte u sledování online přenosu z utkání 26. kola NOEN extraligy juniorů, ve kterém se setkají celky HC Olomouc a HC Vítkovice Steel, utkání startuje od 12:00. Kohoutům se podařil valašský trip z minulého týdny, kdy si ze Vsetína (5:3) a ze Zlína (4:3 s.n.) odvezli vítězství. I díky těmto bodům jsou tak Hanáci s 33 body na sedmém místě. Vítkovičtí byli v předchozích dvou duelech dokonce stoprocentní, dýky zdolaly HC Moundfield (8:1) a Kometu Brno (2:0). Vítkovice se drží se 37 body na čtvrtém místě se ztrátou pěti bodů na lídra z Chomutova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 1. Jonáš (Slováček), 35. Bail (Illéš, Holý), 37. Ollender (Holý, Jonáš)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Jonáš, Bail, Demel, Puzič, Charvát, Rudl, Černín – Tomi, Slováček, Churý – Holý (C), Sysala, Ballner – Kuťák, Illéš, Ollender – Škutchan, Česlík, Gelnar.

Rozhodčí: Dědek – Klein, Toman