Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Sparta – Kladno 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Olomouc
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 14.12.2013, 12:05 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

57:47
    Kamil Přecechtěl si vyžádál time-out. Zkusí Mora své štěstí v power-play?

49:36
    Po dlouhé době je vyloučen také někdo z vítkovického celku. Za sekání dostává dvě minuty Jakub Illéš (VIT).

45:14
    Sysalův pokus z předbrankového prostoru Kochta parádním reflexem vytáhl mimo tři tyče!

44:51
    Trestná lavice olomouckých juniorů nezůstala dlouho prázdná. Za vysokou hůl je ze hry vykázán Michal Rajnoch (OLO).

40:57
    Vteřinu před koncem vypršení Ostřanského trestu se zaskvěl Kochta. Proti Tomiho střele, která už mířila za bližší tyč, vytasil reflexivně svou lapačku!

38:56
    Při bránění se však Milan Ostřanský (OLO) provinil hákováním, čímž tak posílá svůj celek opět do čtyř.

36:50
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vteřinu po vypršení Soukalova trestu se Vítkovičtí potřetí v utkání prosazují. V předbrankovém prostoru si dobře počínal útočník SAMUEL OLLENDER, který zametl kotouč za brankáře Kochtu. Asistence: Marek Holý, Michal Jonáš.

35:40
    Tomiho ránu zápěstím z prostoru mezi kruhy dokázal Kochta vyčapat!

34:59
    Vítkovičtá cítí, že tohle by mohl být rozhodující moment utkání, proto si trenér Jakub Petr bere oddechový čas.

34:59
    A je ještě hůře! David Nesvadba (OLO) vyhodil kotouč přes plexisklo na tribunu, což znamená jediné, dvě minuty za zdržování.

34:50
    A špatné časy pro Mory ještě zdaleka nekončí. Na trestnou lavici za sekání putuje Dalibor Soukal (OLO).

34:29
    Vítkovice se dostávají do vedení 2:0! V přesilovce se ke střele dostal MAREK BAIL, Kochta zřejmě znovu neměl příliš dobrý výhled na kotouč, i přesto si však tento moment za rámeček nedá. Střela mu škrtla lapačku a přepadla do branky. Asistence: Jakub Illéš, Marek Holý.

33:43
    Potřetí v utkání putuje na trestnou lavici hráč Olomouce. Za záchranou brzdu musel zatáhnout David Nesvadba (OLO), který dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

29:00
    Vyrovnání měl na holi kapitán Mory Milan Ostřanský! Ten zůstal na útočné modré čáře několik minut osamocený, nakonec dostal přihrávku a řítil se sám na Svobodu. Přehodit levý beton vítkovického strážce svatyně se mu ale nepodařilo.

23:56
    Vítkovice dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Adam Škutchan (VIT).

23:40
    Dvě velké šance Mory v oslabení. Nejprve Jerglovu přihrávku neusměrnil do klece Králík, následně se prohnal až před Svobodu Ostřanský. I jemu chyběly centrimetry k tomu, aby dal branku.

22:09
    Tadeáš Kocián (OLO) je druhým hráčem, který dnes navštíví trestnou lavici. Dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

16:37
    To, co jsem před chvíli zmiňoval, už neplatí. Za sekání totiž odchází na trestnou lavici domácí Martin Hánl (OLO).

07:45
    Velký tlak Vítkovic. Po střele Tomiho se do dorážky tlačil Holý, toho ale Kochta dokázal dokonce nadvakrát vychytat. Domácí brankář se následně na chvíli ocitl mimo své brankoviště, ale Tomimu zabráníl ve skórování pohotovým zákrokem holí Škůrek.

04:41
    Zatím největší příležisost Kohoutů! Králík si sice puk předhodil víc než měl, nakonec na něj však dosáhal a uháněl společně s Jerglem do přečíslení dva na jednoho. Zakončoval nakonec Jergl, Svoboda se ale dobře přesunul a zachytil kotouč do lapačky.

00:20
    A hned první šance hostujícího celku končí brankou. Nahození od modré čáry z hole MICHALA JONÁŠE zapadlo až za záda Jakuba Kochty, který měl zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Slováček.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 1. Jonáš (Slováček), 35. Bail (Illéš, Holý), 37. Ollender (Holý, Jonáš)

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Brančík, Rašner, Nesvadba, Soukal, Brandýs, Hradil – Ostřanský (C), Králík, Jergl – Hánl, Rajnoch, Kocián – Beták, Bauer, Zezula – Markl, Vrána, Konečný.
    Trenér: Kamil Přecechtěl.

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Jonáš, Bail, Demel, Puzič, Charvát, Rudl, Černín – Tomi, Slováček, Churý – Holý (C), Sysala, Ballner – Kuťák, Illéš, Ollender – Škutchan, Česlík, Gelnar.
    Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Dědek – Klein, Toman