NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Carolina – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 2:3 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:3 (kon.)
Ottawa – Arizona 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina Hurricanes
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Washington Capitals
Sobota 21.12.2013, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a u dalších zápasů NHL napočtenou. (03:53:25)

3. Jordan Staal (tCAR) 1+0

Je dobojováno, ve třetí třetině si hosté pohlídali vytvořený náskok. Při hře bez brankáře se trefil do opuštěné klece Ovečkin, který tak završil svou 400 branku v NHL. Domácím se v poslední třetině v útočné fázi příliš nevedlo.

60:00

59:36
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEXANDR OVEČKIN se vydal za vyhozeným kotoučem, i přes snahu domácích obránců se dostal k puku a pohodlně jej dorazil do prázdné branky. Asistence: Nicklas Bäckström, Martin Erat.

59:21
    Přetížená obrana Washintgonu se jen tak tak drží.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Eratovi se nepovedlo vyhodit, stále hrají domácí.

58:33
    Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:07
    Erat s Ovečkinem se dostali až na polovinu Caroliny.

57:59
    Zakázané uvolnění Caps.

57:52
    Washington je pod obrovským tlakem, ale hostující brankář stále drží nadějný výsledek.

57:38
    To nakonec přerušuje hvizd čárového na znamení ofsajdu.

57:27
    Carolina začíná další z pokusů o zteč branky Washingtonu.

57:17
    Riley Nash na hranici brankoviště udělal ještě kličku do bekhendu, puk se mu nepodařilo dostatečně zvednout.

57:10
    Hosté v plném počtu, ale musí se bránit.

56:20
    Velký tlak Caroliny Grubauer ustál, nakonec hosté vyhazují přes všechny čáry.

David Sochor

Branky a nahrávky: 18. J. Staal (Sjomin, Faulk), 32. Nash (Sekera, Gerbe) – 21. Johansson (Bäckström, Ovečkin), 29. Carlson (Bäckström, Brouwer), 36. Brouwer (Green, Bäckström), 60. Ovečkin (Bäckström, Erat)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Peters) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Harrison, Gleason – Ruutu, E. Staal, Skinner – Sjomin, J. Staal, Gerbe – Dwyer, Nash, Tlustý – Dvořák, Malhotra, Bowman.
    Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Oleksy, Erskine – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – J. Ward, Erat, Chimera – Wilson, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Watson, St. Pierre – Racicot, Wheler

Diváci: 17737