NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Carolina – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 2:3 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:3 (kon.)
Ottawa – Arizona 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina Hurricanes
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Washington Capitals
Sobota 21.12.2013, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácí Carolinou Hurricanes a hosty z Washingtonu Capitals. Úvodní buly je naplánováno chvíli po jedné hodině ranní.

Hostující tým odehrál zatím v základní části 34 utkání, v nichž nasbíral 39 bodů, za 18 výher, 13 porážek a 3 body získal po prohrách v prodloužení či nájezdech. Momentálně Washingtonu patří 5. místo ve Východní konferenci. Konta svých soupeřů zatížil 107 branky, jeho brankáři lovili ze sítě puk 102krát.

Michail Grabovskij – 32z – 27b. (9+18)

Carolina je ve stejné konferenci jako Washington na 9. místě, když získala ve 34 utkáních bodů 35. Začátek sezóny domácím vůbec nevyšel, pak se však dostali do herní pohody a začali sbírat nějaké body. Na přelomu října a listopadu se jim zranila největší ofenzivní hvězda Jeff Skinner, ale i přesto Carolina uhrála slušné výsledky. Jejich brankový poměr je 79:94.

Češi a Slováci na ledě

Za hosty pravidelně nastupuje třebíčský rodák Martin Erat, který v 31 utkáních nasbíral pouze 10 asistencí. Na druhé straně najdeme hned dvojici Čechů a jednoho Slováka. Andrej Sekera patří ke stabilním kamenům defenzivy Hurikánů. V útoku se dobře jeví i Jiří Tlustý, kterému zdatně sekunduje už šestatřicetiletý Radek Dvořák.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Peters) – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Harrison, Gleason – Ruutu, E. Staal, Skinner – Sjomin, J. Staal, Gerbe – Dwyer, Nash, Tlustý – Dvořák, Malhotra, Bowman.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Oleksy, Erskine – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – J. Ward, Erat, Chimera – Wilson, Beagle, Volpatti.

Rozhodčí: Watson, St. Pierre – Racicot, Wheler.

Utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:25
    Hosté zahájili první třetinu náporem.

00:46
    Carolina dostala kotouč aspoň do středního pásma.

01:08
    První střela utkání byla z hole Nathana Gerbeho, Grubauer byl na místě.

01:46
    Washington hrál chvíli ve středním pásmu, ale Hurikáni je dlouho s pukem hrát nenechali.

02:24
    Střela Nashe minula hostující branku.

02:56
    Carolina se na delší dobu usídlila před Grubauerem. Washington se nakonec dostává až před Warda.

03:20
    Jeff Skinner se dostal do brejku, ale vychytal jej spolehlivý Grubauer.

03:33
    Znovu hostující brankář udržel akcie svého týmu, když chytil šanci Jordana Staala.

04:10
    Caps se nemůže dostat do tempa, hrají bez puku, Hurikáni jsou aktivnějším týmem.

04:37
    Když už se konečně dostane Washington ke kotouči, tak nemůže postupovat vpřed kvůli ofsajdu.

04:53
    Tom Wilson v mezikruží napálil pouze postoj Cama Warda.

05:18
    Šance domácího týmu, puk poskakoval v brankovišti, ale ani jeden z útočníků Caroliny nedokázal puk usměrnit za záda Grubauera.

05:54
    Eric Staal dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

06:07
    Malhotra vyváží kotouč do bezpečí od vlastní branky.

06:34
    Ovečkin se ocitl sám na pravém kruhu, Ward jeho střelu vyráží betonem. Washington pokračuje v náporu.

07:08
    Carlsonova střela, Ward vyráží.

07:17
    Ihned z protiúkoku se ke střele dostal Jordan Staal, který si sjel od hrazení na střed hřiště, jenže na Grubauera si nepřišel.

07:54

08:25
    Carolina za brankou Grubauera, Ruutu přihrál na Skinnera, jeho střela minula hostující branku, diváci jen zahučeli.

09:15
    Riley Nash se protlačil přes modrou čáru, na kruhu napřáhl, mířil na lapačku Grubauera a našel ji úplně přesně.

09:15
    Následuje komerční přestávka.

09:28
    Nepřesnosti v rozehrávce Washingtonu dávají příležitost Carolině, aby založila další akci.

10:02
    Kombinaci Caps překazil před brankovištěm Bellemore.

10:42
    Grabovskij propouští kotouč za útočnou modrou, celá pětka hostů střídá.

11:12
    První přesilová hra pro domácí tým. Za držení hole si půjde sednou Karl Alzner, který nedovolil hrát Jeffu Skinenrovi.

11:20
    Erat sice prohrál vhazování, Chimerovi se stejně povedlo vyhodit.

12:10
    Chimera se srazil s Joelem Wardem za domácí brankou, čehož domácí tým nestihl využít.

12:43
    Carolině se přesilová hra nedaří.

13:04
    Grubauer vyráží střelu od pravého hrazení, obrana poslala kotouč směrem do středního pásma.

13:26
    Jay Harrison vyzkoušel pozornost Grubauera od modré, to už hosté hráli v plném počtu.

13:41
    Domácí jsou ve střelbě aktivnější, ale Grubauer je prozatím nepřekonatelný.

13:23
    Green zastavil útok Caroliny, předal na Grabovskeho, všichni hráči Hurikánu musí zabrat nazpět.

14:38
    Ovečkin předal na modrou na Carlsona, který minul domácí branku.

15:01
    Bäckström se protlačil ke střelbě před brankovištěm, poprvé trefil hruď domácího brankáře, od ní se odrazil před Warda a zůstal tam chvíli ležet. Hostující útočník přijel k dorážce pozdě.

15:09
    Zakázané uvolnění Caroliny Hurricanes.

15:32
    Na druhé straně to zakázané uvolnění nemohlo být, puk ani nepřešel přes brankovou čáru. Sekera obrací hru.

16:27
    Tuomo Ruutu se ocitl v útočném pásmu dříve než puk, takže mu je pískán ofsajd, vhazovat se bude na středovém kruhu.

16:50
    Celá formace Washingtonu se prorotovala v útočném pásmu, resp. v rohu útočného pásma, ale ke střele se nedostala.

17:07
    Nakonec se hosté dostali do ofsajdu.

17:12
    Carolina právě vstřelila branku!
    JORDAL STAAL dostal přihrávku na modrou čáru přesně do jízdy, na kruhu zamířil a trefil přesně k levé tyči hostující branky. Asistence: Alexandr Sjomin, Justin Faulk.

18:22
    Erat vybojoval puk a útočné pásmo, přenechal puk Jasonu Chimerovi, který se dostává za branku domácího týmu.

19:00
    Při ohlášení jedné minuty do první sirény napřáhl na modré Carlson, ale branku netrefil.

19:41
    Za vysokou hůl dostává trest Eric Staal (CAR).

19:57
    Carlson sestřelil svého hráče clonícího před Wardem.

20:00

Je za námi první třetina, ve které padla pouze jediná branka a to do sítě Grubauera. Carolina je v utkání aktivnější, ale více než jednu branku zatím hostující brankář nedovolil. Washington se o příliš akcí nepokusil. Na začátku druhé třetiny bude dohrávat ještě 1:41 dlouhou přesilovku.

20:04
    Domácí vyhráli vhazování a vyhazují přes všechny čáry.

20:26
    Washington se díky Ovečkinovi dostal do pásma.

20:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Nicklas Bäckström vystřelil, Ward vyrazil, MARCUS JOHANSSON nadvakrát puk dorazil přes Wardův beton. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin.

22:00
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmu nechce udělat chybu.

22:50
    Washington vyhrál vhazování ve vlastní třetině a vyváží kotouč k červené čáře.

23:17
    Tentokrát si přesilovou hru zahraje domácí tým, Nicklas Bäckström usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.

23:35
    Špatně zahrané vhazování, bude se opakovat.

23:47
    Skinnerova šance, Grubauer vyráží, následně hosté posílají puk přes všechny čáry.

24:23
    Carlson vypálil z vlastní třetiny, Ward musel být v pozoru, protože puk letěl na něj.

24:32
    Oleksy zachránil Washington tím, že kutálející se puk za Grubauera poslal mimo tři tyče hostující branky. Grubauerovi propadla střela Jordana Staala.

24:53
    Sekera posla puk na Faulka, jeho střelu Grubauer vyráží.

25:17

25:51
    Ofsajd Caroliny.

25:55
    Bellemore nahazuje za Grubauera.

26:07
    Domácí tam chvíli o puk bojovali, nakonec Washington puk vyváží směrem Cam Ward.

26:32
    Následuje reklamní přestávka.

26:45
    Dwyer projel přes střední pásmo až ke střele, ale jen minul hostující svatyni.

27:35
    Caps hrají ve vlastním obranném pásmu, puk má na hokejce Ovečkin.

28:00
    Nakonec se přes Alznera dostal do středního pásma, kde hraje již Carolina.

28:19
    Tuomo Ruutu fauluje Joela Warda a dostává 2 minuty za držení.

28:25
    Ovečkinovu střelu Ward chytá.

28:34
    Hosté obrací díky přesilovkám vývoj utkání. Bäckström našel na modré JOHNA CARLSONA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nicklas Bäckström, Troy Brouwer.

30:00
    Carolina se snaží odpověď, ale puky létají mimo Grubauerovu branku.

30:23
    Vhazovat se bude před útočnou modrou čárou domácího týmu, který se provinil ofsajdem.

30:34
    Za basseballový úder, pomocí něhož puk opustil hřiště, dostává 2 minuty Karl Alzner, přesné znění trestu je zdržování hry.

31:16
    Je vyrovnáno! Andrej Sekera od modré vystřelil Grubauer pouze puk vyrazil a do sítě jej dorazil RILEY NASH. Asistence: Andrej Sekera, Nathan Gerbe.

32:04
    Ovečkin se nevyhnul protihráči, který mu těsně za útočnou modrou padl pod nohy a sebou vzal i kotouč.

32:55
    Hraje se na horu dolů, ani jeden tým teď nemá puk déle na svých hokejkách.

33:21
    Washingtonu se přechod do útočné části hřiště nepovedl, je tu další ofsajd.

33:47
    Carolina na chvíli vybojovala útočné pásmo, ale Ruutu poslal kotouč do rohu, kde jej získali hosté.

34:11
    Alexandr Sjomin zbytečně fauluje na středu hřiště, v momentě, kdy Carolina získala puk. Za své podražení si odpyká 2 minuty na lavici hanby. Vhazovat se bude před Camem Wardem.

34:16
    Ovečkin po vhazování minul domácí branku.

34:33
    Dvořák vyhazuje přes všechny čáry.

34:51
    Další vyhození domácího celku.

35:13
    Ovečkin začíná další atak útočného pásma Hurikánů.

35:31
    Třetí využitá přesilovka Washingtonu! Mike Green na modré napřáhl, puk před brankovištěm zvedl Bellemore, podle rozhodčích jej ještě tečoval TROY BROUWER. Asistence: Mike Green, Nicklas Bäckström.

37:09
    Washington je zas na koni a tlačí se znovu do útočného pásma.

37:16
    Wilson zbytečně rozvířil vášně, když nebezpečně dohrál u hrazení Bellemora.

37:20
    Pokračuje se ve hře bez vyloučení.

38:13
    Orlov poslal puk podél hrazení, zakázané uvolnění to není, Hurikáni musí hrát.

38:43
    Jeff Skinner se proháčkoval až před Grubauera, jeho klička do bekhendu a umístění mezi betony se nepovedlo. Hostující brankář sklapl betony včas.

38:57
    Icing Caroliny.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Grabovskeho střelu Ward vyráží do rohu, kde s pukem hrají domácí.

39:49
    Ward raději nahození od modré čáry kryje, na rozehrávku si netroufl. Bude se vhazovat tedy před jeho brankou.

40:00

Washington ve druhé dvacetiminutovce otočil vývoj zápasu díky třem využitým přesilovým hrám. Carolina za stavu 21 pro Caps ještě našla odpověď, ale na na třetí branku v síti Cama Warda zatím odpovědět nedokázala. Třeba se ji to povede v třetině závěrečné, proto zůstaňte s námi.

40:06
    Hosté vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny a dostali puk za Warda.

40:28
    Troy Brouwer dostává 2 minuty za podražení.

40:42
    Po Sekerovi vypálil Sjomin, ale minul Grubauerovu branku.

41:14
    Tak dlouho Carolina kombinovala až puk získal Chimera, který jej poslal přes všechny čáry.

41:47
    Sekerova střela minula hostující branku. Skinner pokračuje v útočném pásmu.

42:11
    Nakonec hosté dostali puk do středního pásma.

42:25
    Tři vteřiny před návratem vyloučeného Brouwera se bude vhazovat před útočnou modrou Hurikánů.

42:43
    Washington v obranném pásmu čelí atakům Caroliny, ale již je hostující tým v plném počtu.

43:33
    Tlustého zblokovaná střela končí v rohu obranného pásma Caps.

43:52
    Dlouho se hraje bez přerušení.

44:13
    Gleason vystřelil, ale jen pukem udeřil o zadní hrazení.

44:51
    Dvořák u levé tyče hostující branky, jeho předávka na Malhotru byla zblokována. I tak se však domácí udrželi v útočném pásmu.

45:33
    Alexandr Sjomin si vybruslil do střelecké pozice, když se na modré vyhnul Fehrovi. Grubauer jeho pokus chytá.

46:22
    Eric Staal selhal tváří v tvář Grubauerovi.

47:00
    Carlson nepustil do šance Jordana Staala.

47:40
    Druhá formace Washingtonu se usadila v útočném pásmu, ale hraje se především v rozích útočného pásma.

48:12
    Dlouhý pas za obranu dostal Jordan Staal, ale opět netrefil branku. Diváci jen povzdechli.

49:09
    Krásný pas dostával Jiří Tlustý do jízdy, ale v útočném pásmu byl o chloupek dříve než měl a tak je mu pískán ofsajd.

49:23
    Teď se již český reprezentační útočník ke střele propracoval, ale jeho nahození od modré čáry pouze otestoval pozornost hostujícího brankáře.

49:41
    Riley Nash přejel modrou čáru a za kruhem vystřelil, Grubauer jeho pokus kryje lapačkou.

49:41
    Po rozdmíšce před Grubauerem dostává 2 minuty domácí Tim Gleason a hostující John Erskine oba dostali menší trest za hrubost.

50:43
    Hra 4 na 4 vyhovuje Ovečkinovi a Washingtonu.

51:07
    Ovečkin operoval okolo branky Warda, jeho pokus vytěsnil Ward mimo, v práci svého kapitána pokračuje Martin Erat.

51:41
    Oba týmy v plném počtu.

52:08
    Eric Fehr za modrou natáhl a jeho střela zápěstím našla připravenou rukavici Cama Warda.

52:22
    Dwyer s Tlustým hrají za brankou Washingtonu.

52:50
    Na chvíli se hosté osvobodili, ale Oleksy už obrací, aby mohl případně začít bránit.

53:05
    Ferhova střela končí v moci Warda.

53:30
    Tak teď Grubauer ani nevěděl, jak mu puk vyplul mimo jeho branku. Diváci už viděli puk téměř v brance.

54:04
    Jedna z posledních reklamních přestávek.

54:07
    Sekera po vhazování trefil pouze Grubauerovo rameno.

54:35
    Hosté jsou v útočném pásmu, Chimera hraje s pukem.

54:55
    Chimera s Wardem lze zatápěli domácí obraně, ta se díky Sekerovi dostal k puku.

55:10
    Jeff Skinner chtěl vzít vyrovnání na sebe, ale nebylo mu umožněno se prokličkovat až před Grubauera.

55:10
    John Carlson (WSH) – 2 minuty hákování.

55:42
    Sekerovu bombu Grubauer vyráží, Eric Staal se k dorážce tlačil, ale byl vytlačen za branku.

56:20
    Velký tlak Caroliny Grubauer ustál, nakonec hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:10
    Hosté v plném počtu, ale musí se bránit.

57:17
    Riley Nash na hranici brankoviště udělal ještě kličku do bekhendu, puk se mu nepodařilo dostatečně zvednout.

57:27
    Carolina začíná další z pokusů o zteč branky Washingtonu.

57:38
    To nakonec přerušuje hvizd čárového na znamení ofsajdu.

57:52
    Washington je pod obrovským tlakem, ale hostující brankář stále drží nadějný výsledek.

57:59
    Zakázané uvolnění Caps.

58:07
    Erat s Ovečkinem se dostali až na polovinu Caroliny.

58:33
    Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:49
    Eratovi se nepovedlo vyhodit, stále hrají domácí.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:21
    Přetížená obrana Washintgonu se jen tak tak drží.

59:36
    ALEXANDR OVEČKIN se vydal za vyhozeným kotoučem, i přes snahu domácích obránců se dostal k puku a pohodlně jej dorazil do prázdné branky. Asistence: Nicklas Bäckström, Martin Erat.

60:00

Je dobojováno, ve třetí třetině si hosté pohlídali vytvořený náskok. Při hře bez brankáře se trefil do opuštěné klece Ovečkin, který tak završil svou 400 branku v NHL. Domácím se v poslední třetině v útočné fázi příliš nevedlo.

Andrej Sekera (CAR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 25:33

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a u dalších zápasů NHL napočtenou. (03:53:25)

David Sochor

Branky a nahrávky: 18. J. Staal (Sjomin, Faulk), 32. Nash (Sekera, Gerbe) – 21. Johansson (Bäckström, Ovečkin), 29. Carlson (Bäckström, Brouwer), 36. Brouwer (Green, Bäckström), 60. Ovečkin (Bäckström, Erat)

Rozhodčí: Watson, St. Pierre – Racicot, Wheler

Diváci: 17737