NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Carolina – Washington 2:4 (kon.) | New Jersey – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Vancouver 2:3 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Florida 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 4:3 (kon.)
Ottawa – Arizona 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Winnipeg Jets
5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Florida Panthers
Sobota 21.12.2013, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Ode mě je to už z dnešního zápasu vše, budu se těšit někdy příště. Na shledanou. (04:55:53)

3. Michael Frolík (WPG) 1+1

Je rozhodnuto. Winnipeg potvrdil roli mírného favorita a poráží Floridu. ve třetí třetině už žádná další branka nepadla, avšak nudný hokej to také nebyl. Do pěstní výměny názoru se ještě ke konci pustili Upshall a Kane, to už ale na výsledek nemělo vlliv.

60:00

59:34
    Do pěstní potyčky se pustil Kane s Upshallem, opět to končí remízou. Zatímco Upshall obdržel minuty jen 2, Kane vyfasoval rovnou 4 – hrubost.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.

58:30
    Florida má jednu z mála posledních šancí na alespoň kosmetické upravení výsledku.

57:37
    Drtivý tlak Winnipegu. Panteři neví kam dřív skočit, a když už získali puk, vyhodili ho na zakázané uvolněné.

56:48
    Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

56:10
    Fleischmann vybojoval puk za svojí bránou a zakládá útok.

55:20
    Wheeler a Ladd ujížděli do přečíslení dvou na jednoho. Prvně jmenovaný vzal celou akci na sebe a po krátké stahovačce přišla střela tahem, se kterou Markstrom neměl žádný problém.

55:05
    Bergenheim vystihl rozehrávku domácích a ihned jak vyšťouchl puk, poslal ho na Pavelce. Ten ho vyráží do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

54:10
    Drtivý tlak Winnipegu, obránci Floridy neví kam dřív skočit.

53:11
    Kane se dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku mu ale Markstrom vyhryl!

52:34
    Domácí hrají v plném počtu.

52:14
    Útok Panterů překazil ofsajd.

51:39
    A další Fleischmannova střela, tentokrát Pavelec zasahovat nemusel, střela šla mimo bránu.

51:16
    Tomáš Fleischmann vyslal skrytou střelu od modré, Pavelec byl ale pozorná a stihl včas zareagovat.

50:34
    Adam Pardy (WPG) usedá na trestnou lavici, obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

50:25
    Boyes pálil ihned po buly. Střela sice měla jak razanci, tak i rychlost, chyběla ji však přesnost.

50:08
    Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění na straně domácích.

49:27
    Trouba vyslal ostrý projektil od modré, avšak puk mířil až moc nad bránu.

49:06
    Frolík s Kanem aktivně napadali, což vyústilo v zakázané uvolnění Panterů.

48:09
    Wheeler se hnal sám do protiútoku proti dvěma obráncům. Oba dva obešel a stihl dvakrát vystřelit.

47:17
    Boyes pálil tvrdě od modré, avšak trefil jen Kanea do kotníku.

46:28
    Marcel Goc vypálil přes půlku hřiště, Pavelec si plachtící puk pohlídal a pohotově ho odrazil do rohu. Následuje komerční přestávka.

45:59
    Puk je mimo hřiště a vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

45:07
    Florida vystrkuje růžky a vypadá, že se ještě pokusí porvat o konečný výsledek.

44:43
    Dlouhou dobu se hrálo bez přerušení, hra se přelévala ze strany na stranu, nahoru a dolu. Taková hra se musí fanouškům líbit.

43:39
    Kane s Frolíkem na ledě, Winnipeg usídlen v útočném pásmu.

42:20
    Jokinen a Thorburn operovali v útočném pásmu, vytvořili si několik šancí, k brance to ale nevedlo.

41:15
    Ačkoliv jsou hosté už opět v plném počtu, jsou pod tlakem.

40:55
    Wheeler páli z pravého kruhu, Markstrom vyráží.

40:01
    Winnipeg začíná svou 57 vteřin dlouhou přesilovku.

40:01

Statistiky ve druhé třetině
    Střely – 9:5, hity – 10:9, vyloučení – 0:1

Druhá třetina nebyla o nic méně atraktivnější než třetina první. Branky padly "pouze" tři, avšak pro českého fanouška mají hodnotu vyšší. Do tříbrankového vedení nejprve odskočili Jets zásluhou Kanea, avšak Floridě se podařilo zareagovat díky brance Bjugstada. Pátou branku domácích ale přidal Michael Frolík a na tu už Florida nezareagovala. Winnipeg tak jde do třetí částí s tříbrankovým vedením. Nutno podotknout, že pokud je na ledě Frolík a Kane, dostává se Florida do úzkých. Uvidíme, s čím na ně vyrukují do třetí periody.

40:00

39:37
    Ladd nepřesnou přihrávkou vyhnal Winnipeg z útočné třetiny.

39:03
    Dvě trestní minuty Upshalla (FLA) – vysoká hůl.

37:53
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Ladd nahodil na Markstroma, ten puk vyrazil pouze před sebe. tam se ho ujal MICHAEL FROLÍK a vsítil pátou branku domácích! Asistence: Andrew Ladd, Dustin Byfuglien

37:18
    Winnipeg ujížděl do přečíslení 3 proti 1, avšak finální Wheelerova přihrávka byla nepřesná a do útoku jde Florida!

36:33
    Campbell se pokoušel ohrozit Pavelce střelou od modré, avšak ten byl pozorný a puk vyráží do rohu hřiště.

35:39
    na ledě je opět Kaneova formace a Winnipeg si ihned vytváří tlak.

34:29
    Marcel Goc měl před sebou zcela odkrytou bránu, avšak tu netrefil a skóre se nemění. Florida si také po dlouhé chvíli vytvořila tlak, který je ale přerušen dalším komerčním brejkem.

33:45
    Další nepřesná rozehrávka hostů dává šanci Jets na rozjetí útočné akce.

33:06
    Domácí vedou i na střely, a to 20 – 13.

32:09
    Útočná formace ve složení Frolík, Scheifele, Kane dělá Floridě vrásky na tvářích, Kdykoliv jsou na ledě, dostávají se Panteři pod tlak, nejinak tomu bylo před malou chvílí. Před další obdrženou brankou zachránil Floridu Markstrom.

31:17
    Fleischmannova rozehrávka byla nepřesná a do útoku jdou Jets.

30:23
    Winnipeg se ihned po buly prodral do útočného pásma, kde se také pokusil ohrozit Marstroma. Byfuglienova rána ale byla pomalá a byla vidět, tudíž neměla šanci na úspěch.

30:05
    Barkov se protáhl po levé straně až do útočného pásma, odkud vystřelil. Rána ale neměla dostatečnou razanci a Pavelec s ní neměl problém. Následuje komerční přestávka.

29:48
    Trouba vypálil tahem od modré a Markstrom měl co dělat, aby ránu vytěsnil mimo tři tyče.

28:45
    Frolíkova formace nadělala Floridě hodně práce. Nejprve hledal Kane Frolíka před brankou, když přihrával z rohu hřiště, následně mu přihrával znovu, tentokrát zpoza brány. Frolík se ale ani jednou neprosadil.

27:29
    Ani jednomu týmu se nedaří udržet v útočném pásmu a hra je tak velmi neuspořádaná. Bude se vhazovat po Pavelcově pravici.

26:42
    Evander Kane si v dnešním zápase připsal už 5 úspěšných hitů!

26:28
    Následuje komerční přestávka.

25:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Winnipeg si pohrával s pukem ve vlastním obranném pásmu a to se mu nevyplatilo! Nepřesnou rozehrávku zachytil NICK BJUGSTAD trefuje do horního levého růžku Pavelcovy brány. Bez asistence.

25:08
    Hry byla značně neurovvaná, Pavelec tedy raději kryje puk. Vhazování po jeho levici.

24:44
    Wheelerovu akci zastavil ofsajd.

23:52
    Florida drží puk na svých hokejkách a dostává Winnipeg pod mešní tlak.

23:10
    Hra se trochu uklidnila a Panteři rozehrávají zpoza vlastní brány.

22:20
    Florida se na malou chvíli osvobozuje, jinak má prozatím převahu domácí Winnipeg.

21:03
    A opravdu je tu další branka, u Winnipegu už čtvrtá! Frolík s EVANDEREM KANEM ujeli hostující obraně a druhý jmenovaný pohotově zakončil do odkryté klece! Asistence: Michael Frolík, Mark Scheifele

20:17
    Puk vyhráli domácí a v čele s Frolíkem se vrhají vstříc dalším brankám.

20:01

První třetina byla hodně divoká. Už po pár vteřinách se do sebe pustili Burch a Thorburn a byla z toho pořádná bitka. Do vedení se nejprve dostala Florida, ale Winnipeg díky třem přesilovkovým gólům skóre zcela otočil v jeho prospěch. Druhá třetina začne přibližně za 15 minut.

20:00

19:51
    Olsen prověřil Pavelce, ten puk vyráží do ochranné sítě. V posledních sekundách se opravdu zapotil.

19:10
    Neuvěřitelný zákrok Ondřeje Pavelce! Tygřím skokem přes celé brankoviště zabránil téměř jistému gólu.

17:54
    Frolík kouzlil v útočném pásmu a dvakrát vyzval Enstroma ke skórování, to se mu ale nepovedlo.

15:57
    Studená sprcha pro hosty, Winnipeg využívá i zbytek přesilovky. BLAKE WHEELER byl před bránou dobře postavený a ztečoval puk za Markstroma. Asistence: Zach Bogosian, Jacob Trouba

15:25
    A domácí využívají dvojnásobnou přesilovku! Před brankou se utvořil skrumáž těl, ze které se puk dostal na modrou k TOBIASU ENSTROMOVI, který vše propálil! Asistence: Olli Jokinen, Dustin Byfuglien

14:26
    A další vyloučení na straně hostů, za hru vysokou holí si odsedí dvě minuty Marcel Goc (FLA).

14:15
    Panterům se podařilo vyhodit a domácí zakládají útok zpoza vlastní brány.

14:02
    Dmitrij Kulikov (FLA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:15
    Frolík výborně našel Enstroma, ten si na svého krajana v bráně nepřišel.

12:27
    Goc napadal rozehrávku domácích a nadělal jim velké problémy, nakonec se mu povedlo získat puk a zakládá útočnou akci.

11:42
    Puk mimo hřiště, vhazování po Pavelcově pravačce.

11:06
    Je vyrovnáno! Parádní akce domácích. Puk putoval přes Scheifelea, Kanea až na JACOBA TROUBU, který ho pohotově uklidil za Markstroma. Asistence: Mark Scheifele, Evander Kane

09:39
    Na ledě se porvalo mnoho hráčů a rozhodčí rozdělil tresty: Ladd – 2 minuty za hrubost, Gudbranson – 2 minuty za hrubost, Bergenheim také 2 minuty za hrubost.

08:37
    Upshall a Kane obdrželi shodně 2 minuty za hrubost.

07:46
    A je tu první branka zápasu! Puk se podivně odrazil před branku a tam se ho ujal SHAWN MATTHIAS a se štěstím propálil Pavelce mezi betony. Bez asistence

07:17
    Trouba obkroužil celé útočné pásmo, objel branku, najel si do pravého kruhu a vypálil, Markstrom jeho střelu kryje.

06:57
    Winnipeg hraje v plném počtu, následuje komerční přestávka.

06:45
    Byfuglien a Wheeler kombinovali v útočeném pásmu. Floridě se přesilovka vůbec nedaří.

05:40
    Byfuglien ujel v oslabení, ke střele se sice nedostal, avšak zdržel hru na několik cenných vteřin.

04:57
    Evander Kane (WPG) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

04:39
    Kane a Jokinen vyšachovali celou floridskou obranu, avšak druhý jmenovaný puk netrefil přesně a z celé akce nic nebylo.

03:19
    Boyes dostal přesnou přihrávku a měl před sebou úplně prázdnou bránu, puk však netrefil!

02:58
    Puk mimo hrací plochu, vhazování pře Markstromem.

02:33
    Burch a Thurnburn si to rozdali na férovku, oba obdrželi pětiminutový trest za hrubost.

02:01
    Hodně dramatický a rychlý úvod utkání, Winnipeg dostává Floridu pod tlak.

00:30
    Wheeler ostřeluje Marstroma ze všech stran, zatím neúspěšně.

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a jdou do útoku.

00:01

Stadionem zazní národní hymny a vše následně může vypuknout.

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Pardy, Byfuglien, Enstrom, Bogosian, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – Frolík, Scheifele, Kane – Albert, O´Dell, Tangradi

Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Fleischmann – Boyes, Barkov, Bergenheim – Goc, Matthias, Kopecký – Barch, Gomez, Hayes

Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Miller, Cameron.

Československá stopa v utkání

Na domácí straně by se měl představit Michael Frolík a také je možný start brankáře Ondřeje Pavelce. Za hosty by to měl Tomáš Fleischmann a také slovenský bojovník Tomáš Kopecký.

06.12.2013 Florida – Winnipeg 5:2

Winnipeg také nepředvádí zrovna oslnivé výkony. V západní konferenci mu patří 12. příčka s 35 body. Skóre se zastavilo na čísle 95:106. Forma Jets z posledních zápasů také nestojí moc za řeč, z pěti zápasů vyhráli jen jeden, když porazili Columbus 3:2. Tahounem týmu je s 31 body (14+17) B. Little, a zároveň je také nejlepším střelcem.

Florida nevstoupila do sezony tak, jak by si představovala. V tabulce Východní konference drží 13. pozici se ziskem 33 bodů, při skóre 85:112. V posledních zápase ale zažívá ohromnou formu, když se jí podařilo vyhrát posledních 5 zápasů v řadě. Naposledy porazila včera v noci Ottawu 4:2. Lídrem kanadského bodování týmu je Tomáš Fleischmann, který má na kontě 19 bodů (5+14). Nejlepším střelcem je pak s devíti brankami B. Boyes.

Dobrý den, vítám u vás o online přenosu z nejslavnější hokejové ligy světa, NHL. Představí se nám celek Winnipeg Jets, který na svém stadionu přivítá Floridu Panthers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 12. Trouba (Kane, Scheifele), 16. Enstrom (Jokinen, Byfuglien), 16. Wheeler (Trouba, Bogosian), 22. Kane (Frolík, Scheifele), 38. Frolík (Ladd, Byfuglien) – 8. Matthias, 26. Bjugstad

Rozhodčí: Pochmara, St. Laurent – Miller, Cameron

Diváci: 15004 (vyprodáno)