Česko U16
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Rusko U16
Sobota 21.12.2013, 16:00Reprezentace do 16 let

Dnešní zápas je u konce. Rusové v utkání dominovali ve všech směrech, ale leč se český tým snažil, na svého soupeře dnes vůbec neměl. Sborná vstřelila po dvou brankách ve všech třetinách na po zásluze vyhrála poměrem 6:0. S přáním příjemně prožitého sobotního večera se ze Strakonic loučí Petr Košatka. (18:08:47)

Nejlepším hráčem České republiky je vyhlášen Petr Kodýtek, na Rusko převezme stejné ocenění Nikita Popugajev (v utkání 2+2).

Ještě dojde k vyhlášení nejlepších hráčů utkání, kteří obdrží drobné ocenění od starosty města Strakonic Ing. Pavla Vondryse.

60:00

59:22
    Zápas už se pouze dohrává. V držení puku jsou Rusové, už se ale nikam neženou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

57:30
    Češi mohli ohrozit branku soupeře v přečíslení 2 na 1, opět ale Rusové rychlým návratem získali puk na vlastní hole.

56:40
    Další příležitost Rusů. Sám před Kloučkem stál tentokrát Abramov, branku českého výběru ale těsně minul.

56:00
    Poslední čtyři minuty utkání, Rusové rozjíždějí útok od vlastní branky.

54:38
    Češi se pokoušeli o rychlý protiútok, Rusové se ale stihli velmi rychle vrátit a hrozbu odvrátit.

54:10
    Verba hravě projel obranou českého týmu a ocitl se tváří v tvář Kloučkovi. Ten zázračně vytěsnil puk vyrážečkou.

52:42
    Pěkná akce na straně českého týmu, na jejíž konci stál u levé tyčky Bělohradský, ani tentokrát ale Češi neměli štěstí.

51:13
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Počet obdržených branek se vyšplhal na stejnou číslici jako včera. Rubcov přihrál puk před branku českého týmu kde aktivní NIKITA POPUGAJEV vleže dokázal usměrnit puk k pravé tyči. Asistence: German Rubcov, Maxim Bain.

49:42
    Před brankou ruského týmu se strhla potyčka, do které se zapojily dvě dvojice hráčů, které nakonec rozhodčí rozehnali. Vše se také obejde bez trestu.

49:00
    Rusové i po přesilovce v pásmu českého týmu setrvali, chybná nahrávka na modrou čárů však nakonec umožnila domácímu týmu propašovat puk z pásma.

48:33
    Český tým nepříjemně vyhlížející dvě minuty přečkal a je opět kompletní.

47:48
    České týmu se opět podařilo nasměrovat puk do bezpečných míst.

47:03
    Po střele Alexejeva od modré bylo před českou brankou velmi rušno, nakonec se ale podařilo hráčům nastupujícím v bílých dresech vyhodil kotouč ze třetiny.

46:33
    A následovat bude přesilová hra ruského výběru. Dvě minuty za podražení dostává Vála.

45:22
    Houževnatí Rusové i nadále mačkají český tým. Klouček se ocitl pod další sprškou střel, tu však Češi ustáli bez obdržené branky.

44:11
    A náskok ruského týmu opět narůstá. Abramov z pravé strany křížně přihrál LEONIDU LAVRINENKOVI, který příklepem uklidil puk k bližší tyči. Asistence: Vitalij Abramov, Platon Popov.

43:04
    Tým Ruska hraje v plném počtu.

42:23
    Zídek střílel od modré čáry a jeho pokus mířil mezi betony ruského brankáře. Ten ale i přes zakrytý výhled ránu chytá do lapačky.

41:04
    Vitalij Abramov (RUS) – 2 minuty, sekání. Přesilová hra pro český tým.

40:01

Ve druhé třetině byli Rusové jednoznačně lepší a svou převahu nakonec vyjádřili dvěma vstřelenými góly. Jejich brankový počin mohl být výraznější, Klouček si ale připsal několik velmi dobrých zákroků. Zápas bude pokračovat zhruba v 17:33.

40:00

39:33
    V závěru třetiny ještě krouží český tým v útočném pásmu, příliš mnoho času už ale nezbývá.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

37:40
    Nakonec Rusové čtvrtou branku před přestávkou stíhají a to po pěkně sehrané akci první ruské formace. Popuajev předložil před branku puk MIKHAJLU ŠEVČENKOVI, který už jen dorazil kus gumy do volného prostoru. Asistence: Nikita Popugajev

37:12
    I ve čtyřech Rusové předvádějí neskutečné věci. Rubcov prošel hned přes tři české obránce a nechybělo mnoho, aby se skóre opět měnilo, zakončení ruského hráče ale mínilo mimo klec.

36:22
    V oslabení ujel všem Abramov a v samostatné akci zkoušel zakončení do bekhendu, ale Klouček jeho záměr dobře vystihl.

35:29
    Bude se vylučovat a také tentokrát to bude na straně Rusů. Dvě minuty pro ruského brankáře Sekačjova za podražení odsedí Lavrinenko.

35:00
    V pěti jsou Rusové opět velmi důrazní před brankou českého týmu. Klouček před dojíždějícími hráči Sborné raději přikryl puk pod lapačkou.

34:12
    Češi se na dobrou minutu v pásmu soupeře zdrželi, o kloudnější zakončení se ale nikdo z hráčů hrajícím v bílých dresech nepostaral. Rusko v pěti hráčích.

32:12
    Rusové hráli chvíli v šesti a hlavní rozhodčí si toho dobře všiml. Češi si chvíli oddechnout od náporu soupeře.

31:00
    Aktivně hrající Popugajev českého gólmana opět zaměstnal, tentokrát si na něho však nepřišel a bude z toho pouze vhazování před brankou domácího výběru.

30:27
    Po ráně jednoho z ruských beků se Klouček blýskl semaforem, za který sklidil zasloužené ovace publika.

29:44
    Rusové hrají s vervou i nadále a Češi pouze přihlíží, jak se hráči v červeným dresech prohání v jejich třetině.

28:22
    Nakonec se Rusové přece jenom dočkali a v přesilovce se rodí jejich třetí gól. Popugajevova střela se odrazila od českého brankáře a puk následně dorazil do brány MAXIM BAIN. Asistence: Nikita Popugajev.

28:03
    Závar před brankou českého týmu. Klouček nakonec puk před brankovou čarou udržel, když jej přikryl pod lapačkou.

27:38
    Polovina z trestu je pryč, Češi poprvé vyhodili puk z pásma a unavená čtveřice odchází střídat.

26:32
    Rusové jsou v této fázi utkání hodně nepříjemní a Češi se krčí hluboko ve své obraně. Nakonec se také budou muset bránit i nadále, Kulichova hokejka se dostala do kontaktu s obličejem jednoho z Rusů.

25:32
    Po střele Minulina se po puku natahoval Petkov, český gólman už jej však měl ve své moci.

25:02
    České týmu odpískán přísnější ofsajd.

24:25
    Tým České republiky hraje v plném počtu.

24:03
    Po přihrávce zpoza brány měl na hokejce třetí branku Ruska Podkorytov, za jehož zakončením se Klouček již otáčel,nakonec ale našel puk pod svou výstrojí.

23:00
    Od modré střílel Alexej, jeho pokus však Klouček vykopnul pravým betonem a následně se také podařilo českým barvám vyhodil puk z pásma.

22:25
    Sebastian Janda (CZE) – 2 minuty, podržení. Přesilovka o chvíli poté čeká ruské hráče.

22:00
    Rusové prakticky neměli problém dvě minuty ve čtyřech zvládnout. Pouze na pár vteřin je český tým zavřel v pásku před jejich brankou.

20:45
    Zatím se českému týmu vůbec nedaří soupeře dostat pod tlak.

20:01

20:00
    Rusové se se svým příchodem na led opozdili a čeká je dvouminutový trest. Trest odsedí Chuvilov.

Skončilo úvodních dvacet minut utkání a stav je stejný jako včera – 0:2. Češi nezačali vůbec špatně a v první polovině třetiny byli lépe hrajícím týmem na ledě, Rusové se ale osmělili a dvěma góly dali zapomenout nepříliš výraznému začátku. Uvidíme, co přinese další vývoj utkání, pokračovat budeme přibližně v 16:47.

20:00

19:43
    U levé tyče se probojoval do opakovaného zakončení domácí Najman, Sekačjov si ale prostor u levé tyče pohlídal a zamezil změnám stavu. Velká škoda pro Čechy, gól do šatny by jistě týmu před dalším průběhem velmi prospěl.

19:15
    Češi se snažili o kloudnou kombinaci, která by vedla ke kontaktní brance, soupeř ale bránil velmi dobře a dvě minuty přečkal bez větších potíží.

17:15
    Češi si mohou chvíli oddechnout. Dvě minuty pro ruského hráče Lavrinenka za držení.

17:03
    Rusové po první brance neskutečně ožili a tlak před českou brankou se stupňoval. Nakonec druhou branku vystřelil PLATON POPOV, který se prosadil po samostatné akci, kdy projel domácí obranou jak nůž máslem a ranou k levé tyči zvýšil. Bez asistence.

14:53
    Tak první branky v utkání se nakonec dočkává hostující výběr z Ruska. Před českou bránou uplatnil důraz NIKITA POPUGAJEV a úspěšně dorazil střelu svého spoluhráče. Asistence: Maxim Bain, Vjačeslav Ševčenko.

14:22
    Češi se snažili přečíslit obranu soupeře, přechod přes modrou se jim ale nevydařil a píská se ofsajd.

13:32
    Pár vteřin ve čtyřech Češi zvládli bez problému a po v tuto chvíli již obě mužstva hrají v pěti.

13:08
    Rusové jsou již kompletní, čeká je ještě zkrácená přesilová hra 5 na 4.

12:35
    Češi jsou ve čtyřech.

12:28
    Rusové byli v posledních vteřinách velmi nepříjemní a na českou branku postupně mířily tří střely z bezprostřední blízkosti, ani jedna ale nebyla přesná.

11:32
    Další vylučování. Václav Zídek (CZE) – 2 minuty, hákování. Česko čeká oslabení 3 na 4.

11:08
    Rusové už zvedali ruce nad hlavu, nakonec se ale bude pouze vylučovat, dokonce na jejich straně. Ševčenko odchází za hákování. Pokračovat se bude ve 4 hráčích na obou stranách.

10:35
    Teprve nyní Rusové operovali s pukem v nebezpečné blízkosti české branky a Kafariát usedne ke dvěma za hákování.

10:00
    Polovina první třetiny je pryč a diváci na strakonickém zimním stadionu zatím přihlíží mírné převaze českého týmu, která však stále nebyla okořeněna gólem. Rusové jsou zatím nevýrazní.

08:27
    Další zakončení českého týmu v utkání. Tentokrát byla k vidění Najmanova střela švihem vyslaná z levého kruhu, Sekačjov však chytá touš do lapačky.

07:28
    Rusům se nevydařil rychlý vpád do třetiny a píská se ofsajd.

06:43
    Hosté hrají v plném počtu.

06:28
    Po křížné Bělohorského přihrávce měl první branku na holi Zachar, v brankové šanci ale nepřesně přesměroval puk a skóre tak zůstává stejné.

05:30
    Kulich se snažil projít obranou Rusů individuálně, na konci své akce ale mířil velmi nepřesně.

04:43
    Šabanov ve středním pásmu podrazil jednoho z Čechů a domácí výběr bude hrát další přesilovou hru.

04:30
    Rychlý protiútok Čechů končí zákrokem na druhé straně hřiště.

04:18
    Ševčenko zakončoval přečíslení Rusů 3 na 2 přímou střelou do brankáře českého týmu. Před tím se následně bude také vhazovat.

03:33
    Češi jsou na začátku utkání poměrně aktivní a útočné akce svého soupeře včas blokují.

02:42
    Rusko je kompletní.

02:02
    Janda vyslal od modré hned dva prudké pokusy za sebou. První ruský brankář zneškodnil vyrážečkou, druhý nemířil mezi tyče.

01:40
    Čechům se nedaří návrat před ruskou branku.

01:11
    Sergašov zachytil českou kombinaci a okamžitě nasměroval puk ven ze třetiny.

00:42
    Český výběr si zahraje přesilovou hru. Popugajev usedne k menšímu trestu za nedovolené bránění.

00:01

Zazněly státní hymny obou zemí, zápas může začít.

Česko U16: Klouček (Kořenář) – Doudera, Novák, Starosta, Vála, Kachyňa, Janda, Tinděra – Bělohorský, Zachar, Havelka – Michnáč, Karafiát, Kačírek – Hrala, Kodýtek, Najman – Tomaník, Kulich, Dejmek – Zídek.

Rusko U16: Sekačjov (Berdin) – Zajtsev, Minulin, Sergašov, Zabolotskij, Ryženkov, Makejev, Alexejev, Lavrinenko – Popugajev, Ševčenko, Bain – Šabanov, Rubcov, Petkov – Chuvilov, Meščerjakov, Verba – Popov, Abramov, Podkorytov.

Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Charvát, Jindra.

Příjemné sobotní odpoledne ze Strakonic. Ze zdejší hokejové haly se Vám přihlásíme v 16 hodin, a to s komentováním druhého přátelského utkání výběrů České republiky a Ruska. Série tří zápasů zápasů odstartovala včera na soběslavském ledě a pokračovat bude zítra v nedalekém Písku.

Včerejší zápas potvrdil veškeré předpoklady. Ruská sborná kontrolovala tempo utkání od samého začátku a dočkala se zasloužené výhry 6:2. Čeští mladíci se prosadili pouze v závěrečném dějství, kdy oba dva góly českého výběru zaznamenal plzeňský útočník Petr Kodýtek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 15. Popugajev (Bain, Ševčenko), 18. Popov, 29. Bain (Popugajev), 38. Ševčenko (Popugajev), 45. Lavrinenko (Abramov, Popov), 52. Popugajev (Rubcov, Bain)

Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Charvát, Jindra