Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)

Radek Dvořák (CAR) (0 + 0), 1 střela, čas na ledě: 12:45

Nakonec se zápas v Tampě stal utkáním českých hráčů. Oba góly Caroliny vstřelil Jiří Tlustý. A ten rozhodující domácího klubu pak v prodloužení zařídil tvrdou střelou Radko Gudas. Bolts tedy berou vítězství v nastaveném čase a budou mít klidnější spaní.

62:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, vítězství z dnešního zápasu si odnese tým Tampa Bay Lightning! Po celou dobu prodloužení se sice domácí výběr bránil, avšak jediný lepší útok v nastaveném čase končí v síti brankáře Caroliny. A je to další Čech, který se prosazuje během dnešní noci. Na pravé straně se totiž rychle rozjel RADKO GUDAS, jenž nedává gólmanovi Canes šanci. Asistence: Nate Thompson.

61:29
    A znovu hosté, Jeff Skinner se ještě zkusil obtočit kolem branky Bishopa, ale je mu odpískán ofsajdn.

60:53
    Bolts jako by zatím v prodloužení zapomněli na svou aktivitu ze samotného závěru třetí části. Jsou to právě oni, kdo musí dávat pozor před vlastním brankářem.

60:15
    Jako první se v prodloužení pouští do akce Carolina, zaváží puk za branku a akce končí tradičně – předáním puku na hole Tampy Bay.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnání Tampy Bay, vítěze dnešního zápasu ovšem ne. Budeme tedy sledovat prodloužení případně samostatné nájezdy, které určí vítěze.

60:00

59:48
    Hosté to ale nejspíš zvládnou, skvělý je opět Justin Peters.

59:25
    Poslední půlminuta třetí třetiny probíhá za branky Caroliny, kde je hodně rušno.

58:25
    Hokej jako by začínal být každou vteřinou na ledě více a více vysilující pro oba celky. Jak Bolts tak Canes zaváží puk z jedné strany na druhou a do šancí se nedostávají ani teď.

57:32
    Vhazování po pravici brankáře Carolina Hurricanes. Ten má aktuálně daleko více práce než Bishop na druhé straně kluziště.

56:48
    Pokud se někdo snaží o vstřelní branky, tak je to určitě Tampa. Přestože nemá vyložené šance, drží se v pásmu svého soupeře.

56:03
    Bolts vůbec neměli špatnou příležitost, ale bylo jich možná až moc na brankovišti Peterse, který nakonec puk z jejich holí povedně vypichuje pryč.

55:31
    Hra přerušena, odpískáno postavení mimo hru Tampy Bay.

55:04
    Oběma týmům půjde hlavně o nedělání chyb v obraně, které by v tuto chvíli dost možná rozhodly o vítězi dnšního utkání. Poslední minuty probíhají hodně ve středním pásmu kluziště.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 17. Hedman (Filppula, Killorn), 48. Louis (Hedman, Filppula), 63. Gudas (Thompson) – 5. Tlustý (Dwyer, Nash), 31. Tlustý (E., Hainsey)

Tampa Bay Lightning: Bishop – Hedman, Salo, Gudas, Carle, Šustr, Brewer – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Thompson, Brown – Cote, Pyatt, Pánik
    Carolina Hurricanes: Peters – Sekera, Faulk, Hainsey, Bellemore, Harrison, Gleason – Ruutu, Staal E., Skinner – Semin, Staal J., Gerbe – Dwyer, Nash, Tlustý – Dvořák, Malhotra, Bowman

Rozhodčí: Dennis LaRue, Justin St. Pierre – Brian Mach, Jonny Murray

Diváci: 19204