Senica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Prešov – Michalovce 5:2 (kon.) | Trnava – Bardejov 4:5 (po pr.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Detva – Prievidza 7:3 (kon.)
HC Dukla Senica
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Topoľčany
sk Neděle 22.12.2013, 17:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

V tretej tretine napokon domáci rozhodli o svojom víťazstve gólom z 53. minúty, kedy sa presadil Jarolín, ktorý dorazil do bránky Ivičičovu strelu. Domáci teda v tomto zápase zaslúžene zvíťazili 3:1 a ukončili tak dvojzápasovú sériu prehier. (19:26:17)

60:00

59:30
    Zápas sa blíži ku koncu, o výsledku je zrejme rozhodnuté.

58:48
    Hostia stále v štyroch, Seničanom sa však presilovka zatiaľ využiť nedarí.

58:11
    Šedivého strela vysoko na ochrannú sieť.

57:25
    Presilovka hostí končí, oba tímy budú hrať vo štvorici. Na dve minúty odchádza Chylo.

56:01
    Domáci sa ihneď po vhadzovaní oslobodzujú.

55:52
    Prvé vylúčenie na domácej strane – na dve minúty odíde Kalináč.

55:42
    Veľká šanca na ďalší gól po chybe brankára hostí, Mikolášek mal pred sebou odkrytú bránku, Surovkova prihrávka však bola príliš rýchla.

55:18
    Hostia v plnom počte.

54:17
    Seničania nasťahovaní v pásme, skúšajú pridať ďalší gól.

53:18
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí – dve minúty pre Košeckého.

52:26
    Senica dala gól!
    Domáci sa v pásme dostali k puku, Zima najprv vyrazil Ivičičovu strelu k ľavej žŕdke, tam však stál nikým nepokrytý RENÉ JAROLÍN a pohodlne zavesil. Asistencie: Martin Ivičič, Tomáš Méry.

51:34
    Kalináčova prihrávka pred bránku na osamoteného Sajdla, tomu však puk nesadol.

51:00
    Opäť zmätky pred topoľčianskou bránkou, zase z toho ale nič nebolo.

50:43
    Vaškovičova strela z ľavého kruhu, s tou však Zima nemal veľký problém.

50:20
    Skrumáž pred bránkou hostí, puk sa Seničanom za Zimov chrbát dotlačiť nepodarilo.

49:45
    Až v tretej tretine prichádza prvé vylúčenie zápasu – na trestnú lavicu odchádza hráč hostí Kolník za hákovanie.

49:34
    Domáci v pásme, zatiaľ sa im však nedarí nič vymyslieť.

47:35
    Hra hostí sa oproti predchádzajúcim dvom tretinám zlepšila, zatiaľ to ale na góly nestačí.

Monika Krutá

Branky a nahrávky: 20. Vaškovič (Jarolín, Ivičič), 33. Méry (Vaškovič, Jarolín), 53. Jarolín (Ivičič, Méry) – 36. Mihálik (Drahovský)

HC Dukla Senica: Peksa- Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič (C), Méry, Jarolín, Mikolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek
    HC Topoľčany: Zima – Drahovský, Kolník, Chromý, Bystričan, Kutňanský, Sluka – Káčer (C), Chylo, Mihálik J., Košecký, Tvrdík, Mihálik M., Barčák, Raček, Dobrý

Rozhodčí: Valachovič – Kovalík, Mĺkvy