Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 22.12.2013, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus oplatil Philadelphii páteční prohru na ledě Flyers a v domácím zápase porazil Letce 6:3 se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (04:01:08)

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (CBJ) 0+1, 2 střely, čas na ledě 2:45
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:22

1. Ryan Johansen (CBJ) 2+0
    2. RJ Umberger (CBJ) 2+0
    3. David Savard (CBJ) 1+1

Zajímavý zápas končí. První třetina byla v režii Columbusu. Domácí svoji převahu potvrdili v jedenácté minutě, kdy se trefil Johansen. Také na začátku druhé části byli domácí aktivnější, ale gólu se dočkali až v pětatřicáté minutě po střele Umbergera. Jenže v čase 37:40 – 38:00 přišla hororová dvacetivteřinovka domácích. Nejprve se totiž trefil Wayne Simmonds a poté vyrovnal Sean Couturier. Columbus mohl být rád, že byl konec této periody, protože Philadelphia byla na koni. Jenže ve třetí dvacetiminutovce se hosté rychle oklepali z brzkého vyrovnání a oplatili hostům téměř stejnou mincí. V rozmezí dvou minut se trefil David Savard a Boone Jenner. Když přidal sedm minut před koncem Ryan Johansen svůj druhý gól v zápase, bylo rozhodnuto. Philadelphia ještě zkusila hru bez gólmana a podařilo se jí zápas lehce zdramatizovat. Na začátku devětapadesáté minuty se prosadil zblízka Wayne Simmonds. Jenže krátce na to již risk nevyšel a definitivní podobu zápasu nasadil RJ Umberger.

60:00

59:44
    Utkání se v klidu dohrává.

58:43
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ale stéblo naděje Philadelphie plavalo nad hladinou jen čtyřiadvacet vteřin, protože poté kousek za útočnou modrou vybojoval puk RJ UMBERGER a bekhendem jej pohodlně posílá do opuštěné klece. Asistence: Arťjom Anisimov, Jack Johnson.

58:19
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Malou naději hostům vykřesal WAYNE SIMMONDS, který z předbrankového prostoru dorazil střelu Voráčka za záda McElhinneyho. Asistence: Jakub Voráček, Mark Streit.

58:03
    Philadelphia se nyní usadila před gólmanem Columbusu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:55
    Hra je nyní hodně kouskovaná, čas ubíhá pouze po několika vteřinkách a následuje přerušení.

57:42
    Po buly vyhazuje Columbus pouze na zakázané uvolnění.

57:37
    Philadelphia sei bere oddechový čas.

57:37
    Branka hostů je stále prázdná, Emery je na střídačce.

57:37
    Dále než kousek za obrannou modrou se nyní hráči Columbusu nedostanou.

56:55
    Hosté vyhráli buly a zůstávají před McElhinneym.

56:51
    Lecavalierův pokus vyráží McElhinney jen na hůl Girouxe, který zblízka nepřekonává domácího mága.

56:42
    Dubinsky se řítil na prázdnou klec, a ač blokován bekem, v pádu bekhendem vystřelil, ale netrefil opuštěnou branku.

56:31
    Hosté to zkusí v šesti.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Johansen (Foligno, Gáborík), 35. Umberger (Wisniewski, Murray), 44. Savard (Nikitin, Tropp), 46. Jenner (Nikitin, Savard), 53. Johansen (Tropp, Tjutin), 59. Umberger (Anisimov, Johnson) – 38. Simmonds (Giroux, Hartnell), 38. Couturier (Read, Lecavalier), 59. Simmonds (Voráček, Streit)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (McKenna) – Tjutin, Johnson, Murray, Wisniewski, Nikitin, Savard – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Calvert, Johansen, Umberger – Foligno, Anisimov, Gaborik – Tropp, Letestu, Comeau. Trenér: Todd Richards.
    Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Timonen, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Gustafsson – Raffl, Giroux, Voráček – Hartnell, B. Schenn, Lecavalier – Read, Couturier, Simmonds – VandeVelde, Hall, Rinaldo. Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Darcy Burchell, Dan O´Rourke – Bryan Pancich, Darren Gibbs