Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
Nashville Predators
3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Montreal Canadiens
Neděle 22.12.2013, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezké nedělní ráno u sledování dalšího zápasu, který nám nabízí program NHL. Na ledě Bridgestone Areny, tedy Nashvillu Predators se dnes představuje Montreal Canadiens.

Nashville zažívá letos výsledky jako na houpačce, po třech zápasech s výhrou naopak přišla už dvouzápasová série bez výhry. V Poledním utkání na ledě Tampy prohráli Predátoři 4:2, když čtyři góly inkasoval gólman Hutton ze čtrnácti střel a do branky šel Marek mazanec. Ten prožívá neuvěřitelnou sezónu, kterou začal na farmě, ale po zranění jedničky, Fina Rinneho se dostal do prvního týmu a už má na svém kontě 15 utkání a dnes připíše další, jelikož by měl být zahajujícím brankářem.

Montreal je na tom v sezóně lépe, i přes dva odehrané zápasy více. Aktuálně jsou hráči Canadians na čtvrtém místě ve východní konferenci s minimální ztrátou na nejlepší, ovšem se dvěma odehranými utkáními navíc. Velmi sledovanými hráčem v dnešním utkání bude útočník Daniel Brierre, který se v posledním utkání vůbec nevešel do sestavy. Jak to bude dnes?

Vzájemné utkání
    Oba týmy se už letos jednou potkaly. 19. října na ledě Bell Center byli úspěšnější hráči Nashvillu, kteří vyhráli v Montrealu 2:1, když vítězný gól dal talentovaný obránce Seth Jones.

Československá stopa v utkání
    Marek Mazanec (NSH) 15 zápasů, 812 minut, 409 zákroků, 33 gólů, 91,9%
    Peter Budaj (MTL) 9 zápasů, 527 minut, 236 zákroků, 17 gólů, 92,8%
    Tomáš Plekanec (MTL) 37 zápasů, 22 bodů (11+11), 10 trestných minut

Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Weber, Josi, Ellis, Klein, Jones, Ekholm – Nystrom, Fisher, Stalberg – Bourque, Cullen, Smith – Spaling, Legwand, Hornqvist – Wilson, Gaustad, Hendricks
    Trenér: Barry Trotz.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Boullion, Jemelin, Murray, Diaz – Galchenyuk, Plekanec, Gionta – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bourque, Eller, Briere – Moen, Prust, Bournival
    Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: O'Halloran, Morton – Shewchyk, Racicot.

Začátek zápasu se tradičně o několik minut zpozdí, za malou chvíli už ale obě mužstva nastoupí na ledovou plochu.

Obě mužstva konečně nastupují na led, za malou chvíli zazní obě státní hymny.

Po státní hymně Kanady reprezentující dnešní vystoupení Montrealu Canadiens přijde na řadu hymna americká.

Máme po hymnách, jde se na věc!

00:01

00:14
    První útok Montrealu zastaven kvůli postavení mimo hru.

01:00
    Hosté od samého úvodu diktují hru, což se před zápasem předpokládalo.

01:24
    Mazanec si připisuje první těžší zákrok, střílel Max Pacioretty.

02:05
    Canadiens stále pokračují v tlaku v útočné třetině, Marek Mazanec v brance Predátorů musí být stále na pozoru!

02:30
    Viktor Stalberg se ale z protiútoku dostal do samostatného úniku, jeho střelu ale zastavila dobře postavená tyč!

03:09
    Carey Price hodně pomáhá svým spoluhráčům při rozehrávce.

03:38
    Predátoři se z vlažného úvodu trochu oklepali, Weberovu střelu zastavili hostující hráči ještě před Pricem.

04:23
    Craig Smith napřáhl ke střele, puk ale zastavil dobře clonící P. K. Subban.

05:10
    Kleinova střela sražena do rohu kluziště, kde probíhá tuhý boj o kotouč.

05:42
    Poprvé v zápase se domácí hráči na delší dobu usadili v útočném pásmu, Price ale může být zatím v klidu.

06:20
    Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za hru vysokou holí je na 2 minuty vyloučen Matt Cullen.

06:56
    Plekanec vybídl k zakončení Andreje Markova, jehož střelu ale zastavili domácí obránce a následně poslali puk alespoň do středního pásma.

07:21
    Početní výhoda Canadiens zatím nevypadá nijak přesvědčivě.

07:57
    Marek Mazanec se zatím při přesilovce soupeře příliš nezapotil.

08:20
    Cullen se vrací do hry, domácí hrají v plném počtu.

08:43
    Patric Hornqvist dlouho čekal se svou střelou, když ji konečně vyslal, tak na Price nevyzrál.

09:26
    Tvrdý hit nyní předvedl u mantinelu malinký Brian Gionta.

10:17
    Price sice chtěl opět pomoci svým obráncům s rozehrávkou, nyní ale pouze namazal Ryanu Ellisovi přímo na hokejku, brankář Montrealu se ale nakonec stihl vrátit.

11:11
    Carey Price si vychutnal střelu Romana Josiho od modré čáry, puk schoval do lapačky. Krátce předtím pálil opět Ryan Ellis, minul ale branku.

11:30
    Montreal právě vstřelil branku!
    Marek Mazanec poprvé v dnešním zápase kapituluje, nepovedené vyhození Ekholma podél hrazení zastihl P. K. SUBBAN, který si s pukem sjel do mezikruží, odkud prostřelil mladého českého brankáře! Asistence: Lars Eller.

12:13
    Zakázané uvolnění Canadiens.

12:57
    Další tuhý boj o puk u střídaček vyhráli domácí hokejisté, kteří rychle zakládají nový útok.

13:20
    Hosté přidávají další branku, domácí obrana zcela zaspala, nechala MAXE PACIORETTYHO pláchnout po levé straně a hráč takový kvalit, jaké americký útočník má, si s touto situací poradil s bravurou, na jeho bekhendový blafák byl Mazanec krátký! Asistence: Brendan Gallagher a Alexej Jemelin.

13:54
    Stalberg mohl snížit na rozdíl jedné branky, podruhé v zápase ale po jeho střele zvoní tyč!

14:15
    Canadiens zatím dávají Predátorům lekci z produktivity, ze čtyř střel se už dvakrát radovali z branky!

14:37
    Hosté přidávají třetí branku, Galchenyuk vyslal do brejku své parťáky z útoku a zkušení mazáci Gionta s Plekancem si se situací poradili báječně, Gionta vrátil puk TOMÁŠI PLEKANCOVI, který lehkou tečí překonává Mazance potřetí! Asistence: Brian Gionta.

14:37
    Přichází výměna brankářů na straně Predators, domácímu koučovi Barrymu Trotzovi už došla trpělivost s Markem Mazancem a po třech inkasovaných brankář posílá do hry Cartera Huttona.

15:20
    Montreal se opět tlačil k brance, kterou už stráží Hutton, ten si připisuje první úspěšný zákrok.

15:57
    Matt Hendricks se pokusil probudit svůj tým vyvolanou bitkou s Travisem Moenem, domácí útočník rozdal v tomto souboji více ran a nakonec i skolil svého soka na led, při odchodu do šatny ještě hecoval své spoluhráče.

16:25
    Rene Bourque dostihl puk, jeho bekhendová střela z úhlu ale nebyla dobrá, mířila mimo.

16:55
    První lajna Montrealu vedená Tomášem Plekancem se nyní usadila v útočném pásmu.

17:16
    Hornqvistovu střelu Price pouze vyrazil před sebe a k dorážce se cpal Roman Josi, skvělou obrannou práci ale předvedl Alex Galchenyuk, který tak domácímu obránci zmařil dorážku do prázdné branky!

17:48
    Seth Jones se dostal s pukem do ofsajdu.

18:15
    Canadiens si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění je vyloučen Viktor Stalberg.

18:32
    Markov dostal výbornou přihrávku, svou šanci si ale sám zmařil, když nestřílel z prvního doteku.

18:57
    Shea Weber jako správný kapitán osvobozuje svůj tým.

19:23
    Domácí hráči opět vyhazují až k Priceově brance.

19:45
    Parádní akci chtěl Markov ještě vyšperkovat přihrávkou na Desharnaise, do puku ale sáhli domácí obránci.

19:53
    Seth Jones nyní inkasoval velmi tvrdý úder pukem do hlavy po ráně Markova od modré čáry, po krátké chvíli se ale sám zvedl z ledu a odjíždí na střídačku.

20:00

První třetina proběhla jasně v režii Montrealu, který se již v první dvacetiminutovce ujal tříbrankového vedení. Nutno ale dodat, že i Nashville měl několik dobrých šancí, Viktor Stalberg dokonce dvakrát nastřelil tyčku.

Do vedení ale šli hosté až ve 12. minutě, kdy se po hrubé chybě Ekholma prosadil parádní střelou nejproduktivnější hráč Canadiens v letošní sezóně, obránce P. K. Subban.

Další branku přidal dvě minuty na to Max Pacioretty, který dotáhl svůj únik úspěšným bekhendovým blafákem. Jen pár vteřin na to se už Marek Mazanec pakoval z branky Predators, když se prosadil Tomáš Plekanec.

Montreal tak po prvních dvaceti minutách vede na ledě Nashvillu 3:0!

20:15
    Stalberg je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

20:41
    Domácí se budou určitě snažit zvednout svou hru na jinou úroveň, přihrávka na Stalberga byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Pricem.

21:01
    Price je v úvodu druhé třetině pod palbou střel, tentokrát lapil nahození Kevina Kleina od modré čáry.

21:33
    Hosté si při své první útočné akci ve druhé třetině neprosadili, dopředu může postupovat Patric Hornqvist.

22:18
    Matt Hendricks, který se v závěru první třetiny snažil probudit svůj tým bitkou s Travisem Moenem, nyní nedokázal ani tečovat těžkou přihrávku přes celé kluziště, píská se tak zakázané uvolnění.

23:00
    Proslov Barryho Trotze o přestávce si domácí hráči vzali k srdci.

23:31
    Zákrok Careyho Price znamenal založení útoku pro Paciorettyho, který se snažil hledat před brankou Gallaghera, domácí obránci se ale stihli vrátit.

24:07
    Obrovská šance Nashvillu! Hornqvist se opět dostal do samostatného úniku, svou kličku do forhendu ale nedotáhl do úspěšného konce, Price zasáhl svým pravým betonem!

24:30
    Hosté v ofsajdu.

25:05
    Price je zatím ve druhé třetině pod palbou střel, Canadiens se zatím spíše brání.

25:29
    Hutton si málem srazil do vlastní branky střelu Bournivala.

25:58
    Seth Jones se vydal na útočný výlet, jeho střela končí mimo tři tyče.

26:20
    Shea Weber musí rychle zpátky pro puk k vlastní brance, icing se pískat nebude.

26:56

27:43
    Max Pacioretty předvedl divákům svou techniku, zacvičil s jedním z obránců, Huttona ale moc neohrozil, pouze navezl puk od brankoviště, v brance se poté ocitl sám.

28:14
    Matt Cullen se nenápadně dostal do šance, jeho střelu na bližší tyč ale Price dokázal zlikvidovat.

28:33
    Carey Price kryje také střelu Romana Josiho, ve druhé třetině si hostující brankář zatím hodně zachytá.

29:12
    Daniel Briere vzal v situaci 3 na 2 vše na sebe, svou skrytou střelou možná trochu Huttona překvapil, nicméně nepřekonal.

29:55
    V útočné třetině opět Predátoři.

30:11
    Plekanec s Galchenyukem se řítili proti Weberovi do přečíslení, český forvard vystřelil ale hodně nepřesně.

31:00
    Nashville je sice možná ve druhé třetině aktivnějším týmem, stále ale musí stahovat tříbrankové manko.

31:30
    Carter Hutton likviduje střelu Reneho Bourquea.

31:51
    Nashville právě vstřelil branku!
    Konečně se domácí hokejisté dočkali! Po souboji v rohu kluziště získal Stalberg puk, Cullen jej předložil do vyložené pozice GABRIELU BOURQUEOVI, který osamocený před brankou snižuje na rozdíl dvou branek! Asistence: Matt Cullen a Viktor Stalberg.

32:45
    První vstřelené branka Predátorům nalije určitě novou krev do žil.

33:21
    Po dlouhé době v útoku také Montreal, Tomáš Plekanec se ale ke střele nedostal.

33:44
    Po Josiho střele puk skotačil na hranici brankoviště, Price se ale skvěle roztáhl a nedal tak domácím hráčům šanci dorážet.

34:10
    Nashville vede ve druhé třetině na střely 15:3!

34:30
    Hutton raději stáhne Paciorettyho střelu do své lapačky, nebude si komplikovat situaci nějakou zbytečnou rozehrávkou.

35:06
    Brierovi vůbec nesedla střela, puk se sotva došoural k brance.

35:34
    Hutton se štěstím zasáhl proti tvrdé ráně Tomáše Plekance.

36:10
    V posledních vteřinách hry se hraje hodně plynule, z velkého tlaku Predators trochu ustoupilo.

36:49
    Přesilová hra pro Predators, za vysokou hůl na 2 minuty vyloučen David Desharnais.

37:01
    Price zastavil ránu Romana Josiho od modré čáry, před brankou se snažil clonit a případně tečovat nebo dorážet Patric Hornqvist.

37:34
    David Legwand si připravil střelu, ani pokus nejproduktivnějšího hráče Predators se ale nesešel s úspěchem.

38:03
    Hostům se nepodařilo vyhodit, tlak domácích sílí.

38:09
    Domácí nakonec přesilovou hru využívají! Montreal měl dobrou šanci vyhodit kotouč, unavená čtveřice hostů pak ale zcela zapomněla na NICKA SPALINGA, který do prázdné branky tečuje střílenou přihrávku Webera! Asistence: Shea Weber a Craig Smith.

38:40
    Domácí hokejisté se opět usadili v útočné třetině a ještě do konce druhé třetiny se budou snažit vyrovnat.

39:04
    Brendan Gallagher si připravoval puk na střelu, kus černé pryže mu ale nakonec sjel z čepele.

39:31
    Fisher hledal před brankou Hornqvista, který se ale nedokázal dobře zorientovat, puk tak pouze projel těsně vedle pravé tyčky!

39:58
    Po sražené střele Gabriela Bourquea se ještě bude vhazovat v útočném pásmu Preds.

40:00

Druhá třetina nabídla velký návrat Predators do utkání, domácí dokázali téměř umazat tříbrankový náskok Montrealu z první třetiny.

Aktivní hra přinášela domácím po celou dobu prostřední části hry řadu příležitostí, poprvé se ale dokázal prosadit až ve 32. minutě Gabriel Bourque.

Velmi důležitou branku na 2:3 z pohledu Nashvillu pak ve 39. minutě vstřelil Nick Spaling. Po dvou třetinách tak Montreal stále vede na ledě Nashvillu, už ale pouze 3:2!

40:34
    Montreal se určitě snaží vstoupit lépe do třetí třetiny než do té druhé.

41:30
    Desharnais zastavil puk na útočné modré čáře, Pacioretty se ke střele ale nedostal.

41:56
    Zakázané uvolnění Candiens.

42:49
    Domácí se usadili v útočném pásmu, rána Webera končí na zadním mantinelu.

43:25
    Montreal se do útočného pásma dostává už pouze sporadicky.

44:45
    Nashville stále pokračuje ve své aktivní hře, kterou nastolil v prostřední části hry.

45:23
    Spalingova střela sražena hodně mimo branku.

46:11
    Chvílemi to nyní vypadá, jako kdyby Predátoři hráli v přesilové hře.

47:05
    Hosté dokázali pouze dostrkat puk na druhou stranu kluziště tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

47:34
    Nyní se ale Montreálští dostali do obrovské šance, Pacioretty s Gallagherem ale se svými střelami na Huttona nevyzráli!

48:09
    Carter Hutton má puk opět ve své moci, střílel Daniel Briere.

50:20
    Se střelou se nyní vystřídail na obou stranách Pacioretty a Hornqvist, oba bezúspěšně.

51:27
    Další z řady zakázaných uvolnění hostů vrátí hru zpátky před Price.

52:15
    Čas pro domácí plyne hodně rychle, Predátoři stále potřebují ještě jednu branku.

52:33
    Zakázané uvolnění Predators.

53:32
    Obrovská šance pro domácí na srovnání, P. K. Subban míří na trestnou lavici za podražení.

53:40
    Predátořiv početní výhdoě opravdu srovnávají na 3:3! Po rychlé akci se prosazuje SHEA WEBER! Asistence: Mike a Patric Hornqvist.

56:31
    Price likviduje střelu Mattu Cullena.

59:10
    Vypadá to, že utkání směřuje do prodloužení.

58:14
    Craig Smith vyslal další střelecký pokus, který lapí Carey Price.

60:00

60:01

60:41
    Mike Fisher se neprosadil.

61:43
    Canadiens již zkraje nastaveného času rozhodují o svém dnešním vítězství, v prodloužení o všem rozhodl DAVID DESHARNAIS!

Do vedení šli hosté až ve 12. minutě, kdy se po hrubé chybě Ekholma prosadil parádní střelou nejproduktivnější hráč Canadiens v letošní sezóně, obránce P. K. Subban.

Zvýšená aktivita přinášela domácím po celou dobu prostřední části hry řadu příležitostí, poprvé se ale dokázal prosadit až ve 32. minutě Gabriel Bourque.

Velmi důležitou branku na 2:3 z pohledu Nashvillu pak ve 39. minutě vstřelil Nick Spaling. Domácím se nakonec podařilo srovnat krok, v 54. minutě se prosadil Shea Weber!

V prodloužení ale o výhře Montrealu nakonec rozhodl David Desharnais, Canadiens tak v nervy drásajícím zápase poráží Predators 4:3 po prodloužení!

Hvězdy utkání:
    1. David DESHARNAIS (MTL) 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:01, vítězný gól v prodloužení
    2. Shea WEBER (NSH) 1+1, 3 střely, čas na ledě 29:40
    3. P. K. SUBBAN (MTL) 1+0, 6 střel, čas na ledě 27:22

Československá stopa v utkání:

Marek MAZANEC (NSH) 2 úspěšné zákroky, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 40%

Tomáš PLEKANEC (MTL) 1+0, 4 střely, čas na ledě 18:26

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:10:56)

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 32. Bourque (Cullen, Stalberg), 39. Spaling (Weber, Smith), 54. Weber (Fisher, Hornqvist) – 12. Subban (Eller), 14. Pacioretty (Gallagher, Jemelin), 15. Plekanec (Gionta), 62. Desharnais

Nashville Predators: Mazanec (od 15. Hutton) – Weber, Josi, Ellis, Klein, Jones, Ekholm – Nystrom, Fisher, Stalberg – Bourque, Cullen, Smith – Spaling, Legwand, Hornqvist – Wilson, Gaustad, Hendricks

Rozhodčí: O'Halloran, Morton – Shewchyk, Racicot

Diváci: 16095