Bastia – Bordeaux 1:0 (kon.) | Lorient – Guingamp 2:0 (kon.) | Nice – Ajaccio 2:0 (kon.)
Rennes – Évian TG 0:0 (kon.) | Sochaux – Montpellier 0:2 (kon.)
SC Bastia
1:0 (1:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 18.01.2014, 20:00 • Stade Armand Césari, Furiani • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je ode mne pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera či dobrou noc a u dalších zápasů Ligue1 napočtenou. (21:54:49)

Žluté karty: 2 – 1

Tak nakonec hlavní rozhodčí celých 5 minut nenastavil. Hosté dnes zaslouženě vyhráli, vstřelili jediný gól. Bordeaux vyšlo opět naprázdno. Tento zápas měl obdobný scénář jako ten poslední, kdy Bordeaux prohrálo doma s Toulouse. Tam také muselo dohánět jednobrankové manko. A i přes velký tlak v závěru utkání ani posledně, ani dnes na vyrovnání nedosáhlo. Bordeaux čeká sešup tabulkou, naopak Bastia by mohla o nějakou příčku vyskočit.

90+3
    Bastia si pomáhá dalekými odkopy na polovinu Bordeaux. To se musí rychle vracet, protože na jejich polovině je již pouze brankář Carrasso.

90+2
    Mariano při převzetí přihrávky podklouzl a po jeho zásahu míč končí v zámezí. Domácí již nikam spěchat nebudou. Ví moc dobře, že hrát musí především hosté.

90+1
    Bylo nastaveno 5 minut. To bude pro domácí ještě peklo.

90
    Začala poslední minuta druhé půle, domácí takticky dohrávají zápas a snaží se držet míč co nejdále od vlastní branky.

89
    Po rohu se k míči za šestnáctkou domácích opřel Mariano, jenže jeho pokus se vznesl příliš nad branku.

87
    Bastia spěchala na druhou stranu. Ilan za vápnem použil špici aby vystřelil, míč jen lízl pravou tyč hostující branky.

87
    Přímý kop Obraniaka od půlící čáry odvrací domácí obrana.

86
    Bordeaux si vytvořilo velký tlak, kterým se snaží o vyrovnání.

85
    Domácí jim někdy svými nedolovenými zákroky pomáhají. Přímý kop ze 40 metrů.

84
    Carrasso si pomohl s Marianem. Hosté budou nyní v každém případě pospíchat.

83
    Leca sebral ze vzduchu vysoký míč mířící do jeho vápna. Hosté se přibližují.

82
    Dlouhé míče Bordeaux končí na pozorné obraně domácích, tudy cesta hostů rozhodně nepovede.

81
    Domácím k zisku 3 bodů zbývá ještě něco málo ke 14 minutám včetně nastavení.

80
    Na krátko rozehraný přímý kop skončil na kopačkách Boudebouze, který si míč připravil na střelu, jenže jeho pokus šel po trávníku, takže ji Carrasso zachytil.

79
    Žlutou kartu dostává Julien Faubert (Girondins Bordeaux).

David Sochor

Branky: 42. Ba (Raspentino)

Karty:   28. Diakité (BSA), 79. Cahuzac (BSA) – 79. Faubert (BOR)

SC Bastia: Leca – Romaric, Harek, Squillaci, Diakité – Krasić (51. Khazri), Ba (61. Boudebouz), Cahuzac (C), Raspentino – Ilan, S. Yatabaré (72. Modesto).
    Náhradníci: Samuel – Modesto, Cioni, Boudebouz, Palmieri, Bruno, Khazri.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Orban – Obraniak, Biyogo Poko (46. Hoarau), Saivet, Sertic (77. Traoré), Maurice-Belay – Rolán (71. Faubert).
    Náhradníci: Olimpa – Savić, Faubert, N'Guémo, Traoré, Hoarau.

Rozhodčí: Bien – Plancon, Grosbost