DR Kongo – Gabon 0:1 (kon.) | Burundi – Mauritánie 3:2 (kon.)
Burundi
3:2 (1:1)
Mauritánie
Sobota 18.01.2014, 19:00 • Peter Mokaba Stadium (Polokwane) • Africké mistrovství národů

Hráči Mauretánie sedí na hrací ploše a odevzdaně brečí. Nejvíc asi prohru prožívá Traoré. Zápasu by asi nejvíce slušela remíza, Mauretánie hrála dobře na míči a Ould Voulany společeně s Moulayem Ahmedem předváděli dobrý fotbal, hlavně v první půli. Burundi získávalo hlavně na chybách mauretánské obrany. Ve 26. minutě navíc Burundi neproměnilo penaltu. Neúspěšný exekutor ale napravil svoji pověst nádherným gólem z nastaveného času. Děkuji za sledování online přenosu z Afrického národního šampionátu. U nějakého dalšího na shledanou. (20:59:20)

90+5

90+4
    Burundi právě vstřelilo branku!
    Nádherný gól SELEMANIHO NDIKUMANY! Ten natáhl z 35 metrů a vymetl šibenici za Souleymanem, který neměl nárok. Střelec branky tak vynahrazuje neproměněnou penaltu gólem v poslední minutě zápasu.

90+3
    Oba týmy se snaží vstřelit branku, ale vypadá to na remízu.

90+2
    Burundi hraje s míčem, ale Mauretánie často rozehrávku vystihne a pošle dlouhý míč dopředu, kde je sbírá brankař Arakaza.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90
    Burundi má roh. Coulibaly odvracel před jedním z útočníků Burundi.

88
    První střídání Burundi. Odešel Nduwarugira, kterého nahradil Nzohabonayo.

86
    Abdoul Fiston utekl mauretánské obraně a snažil se poslat míč podél vyběhnuvšího Souleymaneho. Střela ale zamířila o metr vedle.

83
    Moulaye Ahmed trestuhodně přestřelil branku z penaltové vzdálenosti, když míč moc podkopl. Mauretánie mohla jít do pozdního vedení.

81
    A s tím Burundi nenaložilo dobře. Duhayindavyi překopl všechny své spoluhráče.

80
    Z celé akce vzešel rohový kop.

78
    To bude přímý kop z dobré pozice pro Burundi. Yacoub Fall sestřelil Ndarusanzeho těsně před vápnem.

76
    Burundi by rádo získalo své vedení zpět.

74
    Na hřišti se hráči navzájem nešetří, a tak je na hřišti často doktor burundského, ale i mauretánského týmu.

72
    Arakaza vytáhl skvělý zákrok proti Traorému!

71
    Sidi El Hacen přepustil své místo Gayemu.

70
    Mauretánie právě vstřelila branku!
    Traoré nahrál hlavou na TAGHIYOULLAHA MOHAMEDA DENNU, jenž hlavou přehodil zblízka brankaře Arakazu, který neměl žádnou šanci na míč dosáhnout.

Vladimír Koča

Branky: 11. A. Fiston, 62. Nduwarugira, 90+4. S. Ndikumana – 1. Ould Voulany, 70. Denna

Karty:   12. Fiston (BDI), 21. Harerimana (BDI) – 2. Ould Voulany (MAU), 64. Sy (MAU), 68. Sidi El Hacen (MAU)

Neproměněná penalta: 25. S. Ndikumana (BDI), brankář Souleymane zneškodnil

Burundi: Arakaza – Harerimana, Nsabiyumva, I. Hakizimana, I. Hakizimana – Duhayindavyi, Y. Ndikumana, Nduwarugira (88. Nzohabonayo) – Ndarusanze, Fiston, S. Ndikumana.
    Náhradníci: S. Nduwimana – J. Nduwimana, Nkurikiye, Shabani, Nahimana, P. Hakizimana, Habonimana, Moussa, Rugumandiye, Rugonumugabo, Nzohabonayo, Tuyihimbaze

Mauritánie: Souleymane – Coulibaly, Sy, Y. Fall, Wade – Sidi El Hacen (71. Gaye), Samb, Denna – Moulaye Ahmed, Ould Voulany (56. Traoré), M. Niass (65. Deina Bah).
    Náhradníci: C. Fall – Sakho, Ould Varajou, Bagayoko, Deina Bah, Sow, A. Niass, Vall, Lo, Abdallah, B. Touré, Gaye

Rozhodčí: Wiish (SOM) – Khumalo (RSA), Mahamadou (NIG)