HC Vítkovice Ridera
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Rytíři Kladno
Úterý 21.01.2014, 17:00 • ČEZ arena Ostrava • Tipsport extraliga

Tři body zůstávají v Ostravě a to je pro domácí velmi důležité. Vítkovičtí se dokázali oklepat z první nevydařené třetiny, když od druhé části začali praktikovat svou hru a soupeře k ničemu příliš nepouštět.

Přeji Vám příjemný večer a u dalších onlajnů se budu těšit napočtenou. (19:36:08)

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Steel – Roman Szturc
    Rytíři Kladno – Sacha Treille

60:00

59:45
    Vítkovičtí rozehrávají ze svého obranného pásma.

59:30
    Vhazovat se bude po pravici Chábery.

59:05
    Dnešní utkání sleduje 4 766 diváků.

58:43
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se ujali puku, rozjížděli se do pásma, JIŘÍ BURGER si všimnul opuštěné branky a vystřelil – 5:2. Bez asistence.

58:35
    Chábera sprintuje z branky.

58:26
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Šindelář byl vyjetý z branky, puk se odrazil od zadního mantinelu přímo před brankovou čáru, nejpohotověji zareagoval PETR TENKRÁT, který snižuje na 4:2. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Kaberle.

57:15
    Vítkovičtí v pásmu, Šedivému střela nesedla, Burger na odražený puk nedosáhl.

56:53
    Hosté u domácí branky, Šindelář je ale v pohotovosti.

56:19
    Vítkovičtí si sjeli k brance, Němec nahrával do mezikruží na najíždějícího Kucseru, ale ten puk propásl..

56:01
    Kladenští posílají puk do bezpečí.

55:37
    Třetí vítkovická lajna se točí kolem Cháberovy klece, hledá skulinku...

55:00
    Vítkovičtí se musejí bránit, kladenští se vydávají ze všech sil.

54:39
    Kladnu přesilovka příliš nevyšla, Barinka se přesunuje na střídačku.

54:07
    Další vítkovické vyhození, kladenští spěchají zpět.

53:41
    Kotouč u Cháberovy klece, domácí střídají.

53:09
    Vhazování ve středním pásmu.

52:50
    Domácí vyhazují puk, Burger jej následuje.

52:39
    Barinka usedá na trestnou lavici za sekání.

52:22
    Rudovský to myslel dobře, ale v poslední chvíli přišel o puk.

52:03
    Vhazování u vítkovické klece, Kladno se ještě nevzdává.

52:00
    Probíhá komerční přestávka.

52:00
    Šindelář ukrývá puk do lapačky.

51:25
    Kladno se ujímá puku a přesunuje se do pásma.

50:45

50:41
    Němec se rozjel na branku, zakončil jen do Chábery, Kolouch už puk dojet nestačil.

50:36
    Kladno dobře narušuje domácí rozehrávku.

50:02
    Hosté kontrolují puk a vyhazují.

49:49
    Húževka poslal puk do branky, ten poskočil u Burgera, ale znova se odrazil mimo.

49:25
    Hosté vyhazují.

49:06
    Kotouč byl tečován a poskočil u Chábery, odrazil se ale mimo jeho klec.

48:45
    Hosté jdou do tří, za sekání je vyloučen obránce Růžička.

48:45
    Kudělka z kruhu tvrdě vypálil na Cháberu, ten kotouč kryje.

48:17
    Vítkovice před Cháberou, rozjíždějí přesilovku.

48:04
    Hra ve středním pásmu.

47:18
    Miloslav Hořava ve spolupráci s Kuchlerem sprintovali za pukem do pásma, ale domácí si je dokázali pohlídat.

47:08
    Hostující Treille byl za svůj výkon odměněn trestem na 2+2+10 minut za hrubost, domácí Hruška pak dostal 2+10 minut za hrubost. Vítkovice hrají v přesile.

47:08
    Mimo hru se dostali do šarvátky u vítkovické branky domácí Hruška s hostujícím Treillem, budou se rozdělovat tresty.

47:08
    Puk skákal do branky, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale gól to není!!

46:44
    Dobrý pokus Lukáče, ale Šindelář na svém místě.

46:37
    Patera ve spolupráci s Miloslavem Hořavou na Šindeláře nevyzráli.

46:11

46:04
    Gólmani si mohou na chvíli vydechnout, přetahovaná o puk se děje kolem středního pásma.

44:49

44:47
    Po nahrávce Černoška to zkusil Zagrapan.

44:31

44:30
    Vhazování u Chábery.

44:13
    Treille vyslal střelu ze střední vzdálenosti, Šindeláře příliš neohrozil.

44:00

43:27
    Vítkovice se stěhují do pásma.

43:08
    Huna se dostal až do kruhu u kladenské branky, protáhl Cháberu, ale puk končí v rohu.

42:49
    Síly na ledě srovnány, za hákování je vyloučen Burger.

42:31
    Dragoun se provinil sekáním a bude pykat.

42:19
    Hosté na krátkou chvíli v pásmu, Šindelář mohl být v klidu.

41:57
    Vítkovičtí mají puk plně pod kontrolou.

41:21
    Jankovičovi se za kladenskou brankou zamotal puk mezi nohy, Vandas jej nakonec dokázal vydolovat, nahrál přes odpor kladenského beka na ROMANA SZTURCE, který vystřelil téměř z nulového úhlu – a kotouč propadl horní částí do branky – 4:1. Asistence: Michal Vandas.

40:12
    Kladno se rozjelo do pásma příliš zhurta, je to ofsajd.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Do druhé třetiny nastoupili vítkovičtí jako vyměnění, začali praktikovat hru, která přinesla své ovoce nejen v minulých utkáních, ale také v této třetině. Hned v úvodu vstřelil vedoucí branku, vzápětí přidali další a kladenští si museli vybrat oddechový čas. Teď jsou na řadě kladenští, aby vymysleli nějakou účinnější taktiku na zlepšenou vítkovickou hru.

40:00

39:54
    Hra přerušena pro ofsajd Kladna.

39:41
    Treille se vydal do úniku podél mantinelu, zakončoval ale jen k Šindelářovým betonům.

39:26
    Zmatky před Cháberou, ale hosté reagovali duchaplně.

39:07
    Vítkovičtí se drží v pásmu, hosté se brání zuby nehty.

38:36
    Němec si nabruslil do pásma, poslal křižnou přihrávku na Kucseru, ale skóre se nemění.

38:23
    Hra u domácí branky.

37:58
    Chábera si připisuje dobrý zákrok, vhazuje se po jeho pravici.

37:48
    Kladenští kontrolují puk, ale krouží u své branky.

37:26

37:23
    Kladenští se dostali ke kotouči, rozjeli se do pásma, ale dostali se ofsajdu.

36:51
    Stehlík spíše jen nahodil puk na branku, ten se odrazil od Cháberových betonů.

36:20
    Kotouč u Šindeláře, domácí rozehrávají.

36:05
    Szturcova střela sražena do ochranné sítě.

36:00
    Kladenští se dostali do pohybu.

35:43
    Domácí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

35:26
    Kladno v pěti dlouho nehrálo, za sekání je vyloučen Petr Hořava.

35:13

35:01
    Domácí zpět v pásmu.

34:50
    Dragoun zamířil i s pukem do útočného pásma.

34:35
    Vítkovice se stahují k brance.

34:19
    Kladno se znovu dokázalo osvobodit.

33:58
    Vítkovice musejí zahájit útok od své branky.

33:23
    S pomocí mantinelu Růžička vyhazuje puk do bezpečí.

33:16
    Puk končí za Šindelářovou brankou.

33:13
    Za nedovolené bránění bude pykat hostující Patera.

33:13

32:55
    Domácí v pásmu, Kovář střílel zblízka, ale byl seknut.

32:19
    Burger si sebral puk a rozjížděl se na branku, byl přidržen na hranici pravidel, ale ustál to a stačil nahrát spoluhráčům.

31:46
    Vítkovice vyhazují puk z pásma.

31:10
    Hostující Treille nastřelil jen svého spoluhráče.

31:04
    Hosté okupovalo útočné pásmo, Šindelář raději po chvíli přikrývá puk.

30:38
    Kladno se propracovalo do pásma.

30:25
    Huna dostal přihrávku za modrou, sám ujížděl na Cháberu, ale jeho střela mezi betony neprošla.

29:49
    Ofsajd pro domácí.

29:45
    Vítkovický gólman v kruhu, rozehrává na spoluhráče ve středním pásmu.

29:22
    Zagrapan to myslel dobře, ale neměl, komu by přihrál, Sloboda jej nakonec u Šindeláře obral o puk.

28:47
    Od modré tvrdě vypálil Kucsera, vítkovičtí i nadále u Cháberovy klece.

28:15
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

28:02
    Rychlý nájezd vítkovických Chábera ustál.

27:36
    Havlíček nahodil puk k brance, Šindelář jej kontroloval pohledem.

27:23
    Vítkovice v pásmu, ale hosté jdou ihned po puku.

27:02
    Domácí si sjíždějí pro puk ke své brance.

26:31
    Barinka zachytil na modré prudkou přihrávku, vypálil, ale vyražený puk dostává Miloslav Hořava do středního pásma.

26:14
    Hra se kouskuje, zakázané uvolnění kladenského celku.

26:07

26:07
    Zakázané uvolnění pro Kladno.

25:48
    Vítkovičtí v pásmu, beton Chábery prověřil Němec.

25:27
    Němec přerušil kladenskou rozehrávku.

25:17
    Kladno se pokoušelo kombinovat do pásma, ale je z toho další zakázané uvolnění.

25:01

24:48
    Kladenští v pásmu, dobře clonili domácímu gólmanovi, ale nebyli přesní.

24:07
    Fanoušci už se také dostali do své provozní teploty a vytvářejí bouřlivou atmosféru.

23:40
    Vítkovice zpět u Chábery, zkoušejí jeho pozornost.

23:06
    Hosté vyhazují do pásma před Šindeláře.

23:00
    Domácí drželi hostující hráče u Chábery, Kudělka při jedné ze střel zlomil hůl, Chábera teď pochytal snad sedm vítkovických pokusů.

22:07
    Hra ve středním pásmu, ale u puku domácí.

21:44
    Vítkovičtí se derou do branky, ale Chábera vše viděl.

21:03
    Oddechový čas pro hosty.

21:03
    Roman se v rohu ujal puku, chtěl si objet branku, ale přihrál k bližší tyči na číhajícího RUDOLFA HUNU, který zvyšuje na 3:1. Asistence: Ondřej Roman, Vladimír Svačina.

20:30
    Kapitán Kladna hostí si nechává vysvětlit postup rozhodnutí od hlavního rozhodčího.

20:30
    Vítkovice se ujímají vedení, když byl Húževka v dobré šanci sražen u branky, najíždějící JIŘÍ BURGER dostal puk do odkryté branky – 2:1. Asistence: Peter Húževka.

20:30
    Najíždějící domácí hráč byl faulován a nedokázal dotáhnout puk do branky, následně byl puk doražen, ale rozhodčí jdou opět využít služeb videa.

20:22
    Hosté dokázali dostat puk do střední části.

20:10
    Puk vyhráli vítkovičtí a už jsou v pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:53.

K první přestávce se týmy rozešly smírně 1:1, ale byli to právě hosté, kteří první polovinu třetiny hráli aktivněji, výborně bránili a vítkovické téměř k ničemu nepustili. Uvidíme, zda se domácí dokáží s touto kladenskou hrou srovnat a vymyslet nějaký recept.

20:00

19:47
    Šindelář ještě nemůže pomýšlet na přestávku, přihrávky hostí jsou nevyzpytatelné.

19:29
    Kladenští se přesunují k vítkovické brance.

19:13
    Vítkovice v pásmu, ale hosté je k ničemu nepouštějí.

18:57
    Hra se přelévá od branky k brance.

18:08
    Hosté u Šindeláře, ke střele se ovšem nedostali.

18:01
    Domácí zpět u Chábery, ale nepřesná přihrávka končí na hokejce hráče v modrém.

17:38
    Kladno stále u puku, ale domácí je nemíní pustit blízko k brance.

16:51
    Vítkovicím se v pásmu nevedlo, iniciativu přebírají hosté.

16:26
    Kladenští zatlačili Šindeláře do branky, Kaberle ani Zagrapan ale puk do sátě nedostali.

16:00
    Kladenský gólman ve střehu, hosté u puku.

15:35
    Domácí se vymanili z kladenského útoku a sami se rozjíždějí na Cháberu.

15:12
    Je vyrovnáno! Z rohu nahrával Huna na zcela volného KAROLA SLOBODU, který udělal jeden krok do výhodnější pozice a vypálil – 1:1. Asistence: Rudolf Huna, Vladimír Svačina.

14:58
    Po krátké rozehrávce jsou domácí opět u kladenské branky.

14:32
    Vítkovičtí dorážejí na kladenskou klec, ale Chábera je na svém místě.

13:59
    Burger i Šedivý u Chábery, ale ten byl pozorný.

13:38
    Vítkovice se snaží prodrat do útočné třetiny, ale jde to těžce.

13:00
    Útok domácího týmu střídá protiútok hostí, nepřesnost Černoška a Zagrapana má na svědomí to, že se skóre nemění.

12:38

12:25
    Vítkovice se dostaly do pásma, hnaly se na branku, ale Svačina byl pomalejší než puk, který Chábera v klidu přikryl.

11:35
    A kladenští se ujímají, nutno říct zaslouženě, vedení! Branka byla připsána MICHALOVI LUKÁČOVI – 0:1. Asistence: Sacha Treille.

11:35
    Hráči obou týmů krouží na svých polovinách, hostující fanoušci se dožadují gólu.

11:35
    Bude se telefonovat s videorozhodčím, kladenští puk za Šindeláře dostali, ale zdá se, že mohl být přikopnut bruslí.

11:24
    Šindelář neví, kterou střelu dříve lapat, doráží na něj Tenkrát, Lukáč i Dragoun, nakonec si lehá na záda a ukrývá pod sebou puk.

11:10
    Puk se teď ocitá v pásmu před Cháberou, ale Petr Hořava jej měl pod kontrolou.

10:51
    Kotouč sražen do ochranné sítě za brankou Vítkovic.

10:34
    Vhazování po pravici vítkovického gólmana.

10:32
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

10:27
    Závar u Šindeláře, domácí nevědí, kam dřív skočit.

09:54
    Domácí se záludně dostali do pásma, ale hosté jsou u puku jako první.

09:33
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma, ale je z toho ofsajd.

09:21
    Jankovič vyslal dalekonosnou střelu, Šindelář neměl problém.

09:00
    Hosté výborně brání svou modrou, domácí se přes ni ne a ne dostat.

08:28
    Černošek a poté Treille se pokusili marně vyzrát na vítkovického brankáře.

08:03
    Vítkovičtí ztratili ve středním pásmu kotouč.

07:41
    Hosté v ofsajdu.

07:24
    Kladenští před Šindelářem, Dragoun s pukem krouží pásmem..

07:01

06:52
    Petr Hořava vyhodil obloučkem jen do středního pásma k vítkovickému hráči.

06:39

06:39
    Vítkovice se dostaly do ofsajdu.

06:18

06:01
    Zleva zkusil střílet Rudovský, ale Šindelář byl ve střehu.

05:54
    Kladno u Šindeláře, Černošek z otočky netrefil odkrytý prostor.

05:33
    Kotouč u kladenské klece.

05:28
    Vítkovičtí si přesnými přihrávkami dobře krátili čas z oslabení.

05:04
    Hosté jsou v pásmu, ale nemají plnou kontrolu kotouče.

02:45
    Stehlík to zkoušel od modré, Chábera tlumí puk na výstroji.

02:38
    Vítkovičtí točí bránící čtveřici.

02:17
    Vítkovičtí znovu v pásmu.

02:01
    Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Havlíček.

01:50
    Domácí nahodili puk do středního pásma a urychleně střídají.

01:25
    Z nepřehledné situace před domácí brankou mohli kladenští vstřelit první gól, byli ale nepřesní.

01:18
    Výborný zásah Šindeláře proti střele Zagrapana.

01:01
    Vítkovičtí kontrolují puk, ale nemohou se dostat z pásma.

00:43
    Treille si najel do pásma a prověřil domácího gólmana.

00:20
    Hra u Šindeláře, ten zatím nemusí zasahovat.

00:04
    Hosté ujíždějí pro puk ke své brance.

00:01

Kladenští vjíždějí na led jako první, v těsném závěsu pak domácí celek.

Domácí fanoušky jistě potěší, že do sestavy se po zranění vrací mladičký bek Jan Štencel.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Štencel, Bail – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, Jankovič, Hořava – Treille, Dragoun, Lukáč – Tenkrát, Zagrapan, Rudovský – Hořava, Patera, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Kuchler

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Barvíř, Blümmel.

Obě mužstva se už setkala třikrát, dvakrát vyhrály Vítkovice poměrem 2:1. V prvním vzájemném měření sil padlo nejvíce branek, na kladenském ledě se body rozdávaly až po samostatných nájezdech, po kterých kladenští zvítězili 6:5. Jestli bude toto utkání plné branek nebo naopak opatrné s minimem gólů, uvidíme už od 17:00. Jste vítáni.

V čele kanadského bodování domácích je Ondřej Roman s osmatřiceti body (11+27). Nejvíce branek, a to 17, si připsal Rudolf Huna (celkem 17+13). Nejlépe si mezi obránci stále vede Karol Sloboda se sedmnácti body (7+10). Osmačtyřicet trestných minut si na své konto připsal obránce Milan Hruška. Z dvojice gólmanů teď dostává prostor Filip Šindelář s průměrem 2,53 a úspěšností 91,74%.

Pavel Patera je nejproduktivnějším hráčem Kladna s čtyřiadvaceti body (5+19), nejlepším střelcem týmu je Sacha Treille s dvanácti góly – (12+3). Nejlepším mezi obránci je s jednadvaceti body (3+18) Tomáš Kaberle. Titul nejtrestanějšího hráče patří obránci Davidu Růžičkovi, který si vykoledoval už 64 trestných minut. Jan Chábera je jasnou brankářskou jedničkou týmu, jeho úspěšnost je 90,85% a průměr obdržených branek.

Kladno je v neúplné tabulce na předposledním, třináctém, místě, s osmnáctibodovým náskokem na poslední Chomutov. Na desáté místo, zaručující předkolo play-off jim naopak schází bodů šestnáct.

Vítkovice se i přes poslední prohru udržely na velmi příznivém, čtvrtém místě tabulky a mají o co bojovat. Navíc svými letošními výkony namlsaly diváky, kteří si teď každý zápas vychutnávají se vším všudy.

Předehrávka 42. kola Tipsport extraligy bude třetím domácím zápasem v řadě v pěti dnech, které vítkovické mužstvo sehraje. Vítkovičtí budou chtít navázat na sérii vítězství, kterou jim v nedělním utkání přerušila Plzeň. Kdo se ostravskému mužstvu tentokrát postaví do cesty? Tým kladenských Rytířů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 16. Sloboda (Huna, Svačina), 21. Burger (Húževka), 22. Huna (Roman, Svačina), 42. Szturc (Vandas), 59. Burger – 12. Lukáč (Treille), 59. Tenkrát (Patera, Kaberle)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Kovář, Stehlík, Štencel, Bail – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Kucsera, Kolouch, Němec
    Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Růžička, Kaberle, Černošek, Doudera, Jankovič, P. Hořava – Treille, Dragoun, Lukáč – Tenkrát, Zagrapan, Rudovský – M. Hořava, Patera, Eberle – Šilhavý, Havlíček, Kuchler

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Barvíř, Blümmel

Diváci: 4 766