Třinec – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Kladno – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Sparta – Chomutov 9:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 24.01.2014, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga

Utkání je u konce, radují se hosté z Vítkovic a dlouhá cesta na Moravu tak bude příjemnější. Domácím se podařilo 16 vteřin před koncem vstřelit kontaktní branku, na vyrovnání už ale nedosáhli. Ode mne je to z dnešního zápasu vše, děkuji za sledování a někdy příště na shledanou. (20:21:35)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Richard Stehlík a Tomáš Micka.

60:00

59:53
    Zaťovič měl na holi vyrovnání, avšak jen o pár centimetrů netrefil bránu!

59:49
    Energetici stále v šesti, vhazování po levici Šindeláře!

59:44
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je zaděláno na drama! Po velkém tlaku a několika neproměněných šancích se prosazuje tvrdou střelou kapitán MARTIN ZAŤOVIČ! Asistence: Michal Gulaši

59:19
    Domácí nahazují do útočného pásma.

58:57
    Domácí to zkusí v šesti, Závorka na střídačce.

58:40
    Oddechový čas pro domácí. Uvidíme co jim trenér Mlejnek naordinoval. Čas ještě je, nejednou jsme v KV Areně viděli až neuvěřitelné obraty.

58:00
    Do konce třetiny, a nejspíše i zápasu, zbývají dvě minuty. Domácí fanoušci už ve velké počtu opouštějí halu.

57:41
    Karlovarští si v útočném pásmu vytvořili několik slibných šancí, ale díky obětavosti hostujících obránců Vítkovice vyhazují.

56:52
    Hlavy k časomíře zvedají často i hostující hráči, kteří už netrpělivě očekávají závěrečný hvizd rozhodčího.

56:28
    Nepovedená rozehrávka a zakázané uvolnění na straně Energie. Čas jim teď utíká velmi rychle.

56:05
    Silový souboj svedl Gulaši se Stehlíkem, vítězně z něj vyšel domácí obránce.

55:42
    Hra se otáčí, tlak si nyní vytváří domácí Energie.

55:16
    Vítkovice se nyní usadily v útočném pásmu a kombinují.

54:43
    Zaťovič hledal před bránou nikým nehlídaného Pohla, ten ale netrefil zcela odkrytou bránu!

53:51
    Energetici dávají všechny síly do útoku, a tak často zůstávají otevřená jejich zadní vrátka. Této situace se snažil využít Stehlík, avšak puk netrefil přesně.

53:08
    Dnešní utkání sleduje 3220 prozatím smutných diváků.

52:49
    Karlovy Vary opět zaujímají místo v útočném pásmu. Po boji v rohu kluziště ale kotouč končí v ochranné síti za brankou. Vhazovat se bude po pravici Šindeláře.

52:19
    Szturc mohl pálit, avšak ještě výhodněji postaveného Hlinku, ten kotouč ale netrefil.

51:34
    Hlinkovo nahození Závorkova kryl a rychle rozehrál, Energie opět bojuje o útočné pásmo.

50:41
    Milan Hruška vyvezl kotouč do útočného pásma hostujícího celku, a vítkovická obrana si tak na chvilku může oddychnout.

49:53
    Vysoké nahození Šindelář chytil do lapačky a snažil se rychle rozehrát, avšak napadání energetiků bylo tak urputné, až je z toho zakázané uvolnění.

49:11
    Karlovarští v posledních minutách ovládají hru a tlačí se za každou možnou střelou. Je na nich vidět velká snaha o vstřelení kontaktní branky.

48:15
    Zaťovičova pumelice z pravého kruhu šla jen do mantinelu za bránou, kotouč se následně dostal až do středního pásma.

47:43
    Ondřej Šedivý se protáhl po pravém křídle, avšak trefil jen Závorkovy betony.

47:23
    Obrovská šance domácí Energie! Tomáš Micka měl kotouč na holi a položeného Šindeláře, stačilo kotouč jen zvednout, to se mu ale nepovedlo a hostující gólman nakonec vše pokryl.

46:33
    Kotouč se po buly dostává až k Šindelářovi, Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní brány.

46:20
    Na steč se vydali i hostující útočníci, avšak z celé akce vytěžili jen vhazování po Závorkově pravici.

45:55
    Hosté jsou stále pod tlakem, který vyústil až v zakázané uvolnění. Vhazování po levici Šindeláře.

45:23
    Mladá dvojice Koblasa – Vachovec bojovala v rohu hřiště o puk, který se jí nakonec podařilo získat. Koblasa poté vyzval ke skórování Davida Zuckera, ten ale před zcela odkrytou klecí vůbec netrefil kotouč.

44:52
    Oba týmy střídají a Energie pomalu rozjíždí další útok zpoza vlastní branky.

44:03
    Na druhé straně se do útočného pásma dral Pohl, o kotouč ale přišel hned za modrou čarou.

43:31
    Szturc nahodil do pásma a hned dvojice Vítkovických se vydává napadat.

43:10
    Energie už hrála v pěti a její nepřesná rozehrávka vyústila v zakázané uvolnění.

43:01

42:23
    Šedivý hledal před brankou své spoluhráče, kotouč ale adresáta nenašel a domácí opět vyhazují.

41:39
    Nyní akci Vítkovických zastavil ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:20
    Hostům se ale kombinace nedaří a Karlovy Vary vyhazují.

41:01
    Martin Zaťovič (KVA) byl při napadání až příliš horlivý a ze souboje odjíždí rovnou na trestnou lavici – 2 minuty za podražení.

40:33
    Ten se jim ale moc nepovedl a ke kotouči se dostala Energie. Z několika střela ale branka nepadla.

40:13
    Vhazování vyhráli hosté a rozjíždí první útok.

40:01

Druhá třetina přinesla hromadu branek, konkrétně hned 4, z toho tři spadly do sítě Energie. Tři branky během pěti minuty málem položily domácí na kolena, avšak urputnou snahou se jim v závěru třetiny podařilo snížit. Třetí perioda začne přibližně v 19:44.

Střely na bránu: 15 – 19 (celkem 24 – 21)
    Vyhraná vhazování: 13 – 13 (cel. 26 – 22)
    Hity: 5 – 3 (cel. 9 – 7)

40:00

39:35
    Tak přeci jenom se Karlovarští dočkali! Poslední minuta byla plně v režii Karlovarských, kteří si vytvořili drtivý tlak, jenž následně zužitkovali. Po velké skrumáži před bránou se přesnou dorážkou do odkryté klece prosadil TOMÁŠ MICKA! Asistence: Roman Vlach

38:23
    Zucker měl další dobrou šanci, když se protáhl mezi hostující obranou. Bekhendovým blafákem si ale na Šindeláře nepřišel.

37:42
    Domácí Energie hraje opět v plném počtu.

37:29
    Húževka hledal před bránou své spoluhráče, nikdo se ale puku neujal.

36:18
    Zaťovič s Zuckerem ujížděli do přečíslení 2/1, avšak kapitánova přihrávka hbitého útočníka nenašla, byla jen o pár centimetrů delší, než by bylo potřeba.

35:42
    Jiří Drtina (KVA) zasáhl Svačinu holí do obličeje a ze souboje odešel s menším trestem. Početní výhoda pro hosty.

35:12
    Vítkovice se snaží rozehrát, energetici úspěšně napadají.

34:33
    Ani jednomu týmu se nedaří udržet se po delší dobu v útočném pásmu.

33:58
    Šindelář si pohrál s domácími útočníky, kteří se snažili napadat vítkovickou rozehrávku. Kotouč v držení hostů.

33:11
    Vlach po buly vypálil, Šindelář byl ale na tuto situaci připravený a pohotově zasahuje lapačkou.

32:53
    Energie své oslabení přežila a Zaťovič už je zpět na ledové ploše.

32:43
    Šmach hledal v úniku Micku, ten ale na kotouč nedosáhl.

31:52
    Húževka se snažil tečovat Stehlíkovu ránu, kotouč ale nasměroval těsně vedle tyče Závorkovy brány.

31:20
    Domácí se osvobozují a střídají.

30:59
    Stehlík pálil od modré, a ačkoliv měl Závorka zakrytý výhled, dokázal zasáhnout a puk zastavit na své hrudi.

30:53
    Kapitán Martin Zaťovič (KVA) neunesl tlak na svůj tým a provinil se sekáním.

29:49
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Kanonáda hostujících Vítkovic! Během krátké chvíle se jim podařilo vstřelit třetí branku. Burger našel přesným pasem ONDŘEJE ŠEDIVÉHO, který se nyní proměnil z asistenta na střelce. Pohotovou ránou postřeluje Závorku, který se nestihl přesunout. Asistence: Jiří Burger, Peter Húževka

29:34
    Úspěšný zákrok Tomáše Závorky znamená vhazování v obranném pásmu domácích.

28:58
    Hra se přelévá ze strany na stranu, do šancí se dostávají oba celky.

28:22
    Jako bych to zakřikl. Vítkovice početní výhodu využívají a navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. RICHARD STEHLÍK dostal přesný pas na modrou, napřáhl a vyslal nechytatelnou dělovku, kterou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Šedivý

27:44
    Další vyhození karlovarské Energie. Hostům se tato přesilovka moc nedaří.

27:08
    Kudělka pálil od modré, jeho střelu i následné dorážky Závorky vychytal a domácí se následně osvobozují.

26:36
    Šance pro hosty na navýšení skóre. Michal Vachovec (KVA) si před bránou počínal nedovoleně a od rozhodčích vyfasoval dvouminutový trest – nedovolené bránění.

25:53
    Vítkovice dále tlačí, jsou usazeni v útočném pásmu a domácí mají plné ruce práce.

24:46
    Nedáš, dostaneš. Toto teď platí v Karlových Varech. Domácí mohli skórovat, avšak z rychlého protiútoku se radují hosté. MICHAL HLINKA se protáhl po pravé straně a přesnou střelou pod víko otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Michael Vandas

23:46
    Šanci na skórování si vytvořili i domácí. Vojtěch Tomeček si objel bránu a snažil se zakončit na vzdálenější tyč, tu ale minul o pár centimetrů.

23:08
    Velká šance Vítkovic. Hned tři útočníci se snažili dorážet z předbrankového prostoru, avšak Tomáš Závorku se skvěle roztáhl a vše pokryl.

22:49
    Domácí se usazují v útočné třetině a začínají kombinovat.

22:01
    Szturc nahodil z velkého úhlu na Závorku, puk raději kryje. Vhazování v obranném pásmu karlovarských hokejistů.

21:38
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu a vhazovat se bude po pravici Šindeláře.

20:54
    Balán se prodral až před Šindeláře, tam byl ale o kotouč obrán a následně natlačen na hostujícího brankáře.

20:17
    Karlovarští vyhráli vhazování a drali se do útoku, hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

20:01

První třetina už je minulostí. Branka nepadla, i když k tomu oba týmy měly dost možností. Domácí hráli zpočátku hned tři přesilovky, ale ani jednu nevyužili. Hosté zase měli k dispozici dvojitou početní výhodu, ale ani oni ji nezužitkovali a stav zápasu je tak bezbrankový. Druhá perioda začne přibližně v 18:51.

Střely na bránu: 9 – 2
    Vyhraná vhazování: 13 – 9
    Hity: 4 – 4

20:00

19:27
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden tým už nechce chybovat.

19:01
    Do konce první třetiny zbývá necelá minuta, na puku jsou domácí.

18:45
    Zaťovičova formace se hnala do přečíslení, vítkovická obrana se ale stihla vrátit a z celé akce tak sešlo.

18:07
    Domácí mají puk pod kontrolou a chystají se k založení další útočné akce.

17:27
    V plném počtu už je i hostující tým a bude se hrát opět v pěti hráčích na obou stranách.

17:13
    Milan Hruška nahodil ze středního pásma, Závorku jeho ránu vyráží až do ochranné sítě.

16:40
    Energie už hraje v plném počtu, a má tak k dispozici krátkou přesilovou hru.

15:54
    Vlach se protáhl po levém křídle a prověřil Šindelářovu vyrážečku. Ta byla na správném místě a hostující gólman kotouč vyrazil.

15:18
    V době kdy už domácí hráli ve čtyřech, fauloval Szturc (VIT) vysokou holí. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

15:12
    Domácí vyhazují a sklízí za to potlesk karlovarských diváků.

14:34
    Vítkovičtí jsou usazeni v útočném pásmu. Po nahození jednoho z hostujících obránců a teči karlovarského beka se puk octil v ochranné síti.

14:12
    Energetici jdou do tří! Tomáš Micka (KVA) vyfasoval dvě minuty za napadení.

13:43
    Další vyhození energetiků, oba týmy odjíždějí střídat.

13:20
    Vítkovickým se nepodařilo nahození do útočného pásma a je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po Šindelářově pravici.

12:46
    Ihned z buly ale Energie vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Vítkovice musí rozehrávat zpoza vlastní brány.

12:43
    Přesilovku si zahrají také Vítkovice. Gulaši (KVA) obdržel dvě trestné minuty za držení protihráče.

12:02
    Hra se trochu uklidnila, vše se odehrává převážně ve středním pásmu, které oba týmy pozorně brání.

11:32
    Postupný útok Energie zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:08
    Po levém křídle se do útočného pásma protáhl Svačina, ale mířil jen do Závorkových betonů.

10:34
    Za Závorkovo bránou se vytvořila skupina hráčů bojujících o puk, vše ukončil hvizd rozhdočího.

10:00
    Po polovině první třetiny můžeme říci, že domácí jsou prozatím lepším týmem, ale z velké části je to zapříčiněno početními výhodami.

09:18
    Ani třetí přesilovku energetici nevyužili a Vítkovice tak hrají opět v pěti hráčích.

08:28
    Hovorka na modré hledal Gulašiho, tomu kotouč ale přeskočil hůl a proklouzl až do středního pásma.

07:56
    Energetici chvíli kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nepropracovali a hosté opět vyhazují.

07:21
    Hosté vyhráli vhazování a vyhazují přes celé hřiště.

07:18
    Moc dlouho si to ale neužili, opět půjdou do čtyř. Na ledě bylo v jeden moment podle sudích 6 vítkovických hráčů a musí za to pykat. Dvě trestné minuty odsedí Ondřej Šedivý (VIT).

07:10
    Hosté hrají v plném počtu.

06:27
    Vlach nabízel kotouč před branku, ten ale adresáta nenašel a ocitl se až ve středním pásmu.

06:03
    Stehlík vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí pro kotouč až k Závorkovi.

05:27
    Ostravané ale opět vyhazují, Energii se prozatím ani druhá přesilovka moc nedaří.

05:10
    Další vyloučení na straně hostů, dvě trestné minuty si za hákování odsedí Peter Húževka (VIT).

04:49
    První větší šance dnešního zápasu. Micka a Zucker se snažili dorážet před Šindelářem, avšak ani jeden netrefil kotouč tak, jak by potřeboval.

04:23
    Micka protečoval puk do středního pásma, avšak kotouč se zvedl až příliš a končí mezi diváky. Vhazování ve středovém kruhu.

04:00
    Domácí přesilovku nevyužili a Vítkovice hrají v plném počtu.

03:26
    Další osvobození hostujícího celku, puk se jim podařilo vyhodit až k Závorkovi.

02:48
    Vítkovičtí vyhazují a střídají, Energie rozjíždí novou útočnou akci.

02:24
    Karlovarští vyhráli vhazování a ihned se dostali do šance. Balán nahazoval zpoza brány a Šindelář si málem srazil puk do vlastní brány.

02:00
    První vyloučení dnešního zápasu. Tomáš Micka se prodíral do útočného pásma a byl seknut, vyloučen je Jan Štencel (VIT).

01:45
    Vítkovice jsou stále na puku, nedaří se jim ale projít do útočného pásma.

01:06
    Z akce ale nic nevytěžili a domácí se osvobozují. Vítkovičtí rozehrávají zpoza vlastní brány.

00:47
    Hosté se usadili v útočném pásmu a začínají kombinovat.

00:13
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a ihned se drali do útoku, ten jim však překazil čárový rozhodčí poté, co jim odpískal ofsajd.

00:01

Na ledě už jsou nastoupeny oba celky, nic nebrání začátku tohoto klání.

Karlovarská KV Arena už se pomalu plní, dalekou cestu neurazili jen Ostravané, ale také i počtená skupinka jejich fanoušků, čímž si vysloužili nejen můj obdiv. Utkání začne přibližně za 11 minut.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Šmach, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Micka, Vlach, Zucker – Koblasa, Hruška R., Tomeček. Trenér Karel Mlejnek

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška M., Kudělka, Sloboda, Stehlík, Kovář, Štencel – Húževka, Burger (C), Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Němec. Kolouch, Kucsera. Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Tomáš Horák, Alexander Pavlovič – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Domácí Energii se v letošní sezoně opět nepovedl nepovedl vstup a od prvních zápasů se pohybuje okolo 10. až 12. pozice. Změna přišla až s výměnou trenéra, od té doby se energetici zlepšují, avšak na posun tabulkou to zatím nestačí. Momentálně totiž drží 12. pozici se ziskem 55 bodů a skóre 91:107. Forma z posledních zápasů je také velmi dobrá. Stejně jako Vítkovice získali Karlovarští 12 bodů když postupně zvítězili nad Kladnem (4:1), Pardubicemi (4:1), Kometou Brno (3:2) a Chomutovem (2:1). O body je dokázali obrat je Slávisté, když v KV Areně vyhráli 2:0.