Třinec – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Kladno – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Sparta – Chomutov 9:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 24.01.2014, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga

59:53
    Zaťovič měl na holi vyrovnání, avšak jen o pár centimetrů netrefil bránu!

59:49
    Energetici stále v šesti, vhazování po levici Šindeláře!

59:44
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je zaděláno na drama! Po velkém tlaku a několika neproměněných šancích se prosazuje tvrdou střelou kapitán MARTIN ZAŤOVIČ! Asistence: Michal Gulaši

58:57
    Domácí to zkusí v šesti, Závorka na střídačce.

54:43
    Zaťovič hledal před bránou nikým nehlídaného Pohla, ten ale netrefil zcela odkrytou bránu!

53:08
    Dnešní utkání sleduje 3220 prozatím smutných diváků.

47:23
    Obrovská šance domácí Energie! Tomáš Micka měl kotouč na holi a položeného Šindeláře, stačilo kotouč jen zvednout, to se mu ale nepovedlo a hostující gólman nakonec vše pokryl.

41:01
    Martin Zaťovič (KVA) byl při napadání až příliš horlivý a ze souboje odjíždí rovnou na trestnou lavici – 2 minuty za podražení.

39:35
    Tak přeci jenom se Karlovarští dočkali! Poslední minuta byla plně v režii Karlovarských, kteří si vytvořili drtivý tlak, jenž následně zužitkovali. Po velké skrumáži před bránou se přesnou dorážkou do odkryté klece prosadil TOMÁŠ MICKA! Asistence: Roman Vlach

36:18
    Zaťovič s Zuckerem ujížděli do přečíslení 2/1, avšak kapitánova přihrávka hbitého útočníka nenašla, byla jen o pár centimetrů delší, než by bylo potřeba.

35:42
    Jiří Drtina (KVA) zasáhl Svačinu holí do obličeje a ze souboje odešel s menším trestem. Početní výhoda pro hosty.

30:53
    Kapitán Martin Zaťovič (KVA) neunesl tlak na svůj tým a provinil se sekáním.

29:49
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Kanonáda hostujících Vítkovic! Během krátké chvíle se jim podařilo vstřelit třetí branku. Burger našel přesným pasem ONDŘEJE ŠEDIVÉHO, který se nyní proměnil z asistenta na střelce. Pohotovou ránou postřeluje Závorku, který se nestihl přesunout. Asistence: Jiří Burger, Peter Húževka

28:22
    Jako bych to zakřikl. Vítkovice početní výhodu využívají a navyšují své vedení na rozdíl dvou branek. RICHARD STEHLÍK dostal přesný pas na modrou, napřáhl a vyslal nechytatelnou dělovku, kterou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Šedivý

26:36
    Šance pro hosty na navýšení skóre. Michal Vachovec (KVA) si před bránou počínal nedovoleně a od rozhodčích vyfasoval dvouminutový trest – nedovolené bránění.

24:46
    Nedáš, dostaneš. Toto teď platí v Karlových Varech. Domácí mohli skórovat, avšak z rychlého protiútoku se radují hosté. MICHAL HLINKA se protáhl po pravé straně a přesnou střelou pod víko otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Michael Vandas

23:08
    Velká šance Vítkovic. Hned tři útočníci se snažili dorážet z předbrankového prostoru, avšak Tomáš Závorku se skvěle roztáhl a vše pokryl.

15:18
    V době kdy už domácí hráli ve čtyřech, fauloval Szturc (VIT) vysokou holí. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

14:12
    Energetici jdou do tří! Tomáš Micka (KVA) vyfasoval dvě minuty za napadení.

12:43
    Přesilovku si zahrají také Vítkovice. Gulaši (KVA) obdržel dvě trestné minuty za držení protihráče.

07:18
    Moc dlouho si to ale neužili, opět půjdou do čtyř. Na ledě bylo v jeden moment podle sudích 6 vítkovických hráčů a musí za to pykat. Dvě trestné minuty odsedí Ondřej Šedivý (VIT).

05:10
    Další vyloučení na straně hostů, dvě trestné minuty si za hákování odsedí Peter Húževka (VIT).

04:49
    První větší šance dnešního zápasu. Micka a Zucker se snažili dorážet před Šindelářem, avšak ani jeden netrefil kotouč tak, jak by potřeboval.

02:00
    První vyloučení dnešního zápasu. Tomáš Micka se prodíral do útočného pásma a byl seknut, vyloučen je Jan Štencel (VIT).

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 40. Micka (Vlach), 60. Zaťovič (Gulaši) – 25. Hlinka (Vandas), 29. Stehlík (Šedivý), 30. Šedivý (Burger, Húževka)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Rýgl, Drtina, Šmach, Gulaši, Dresler, Schusser – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Micka, Vlach, Zucker – Koblasa, Hruška R., Tomeček. Trenér Karel Mlejnek
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška M., Kudělka, Sloboda, Stehlík, Kovář, Štencel – Húževka, Burger (C), Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Němec. Kolouch, Kucsera. Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Tomáš Horák, Alexander Pavlovič – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda