New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Detroit – Montreal 4:1 (kon.) | Florida – Colorado 2:3 (kon.)
Calgary – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Arizona 3:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 6:3 (kon.)
NY Islanders – St. Louis 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:3 (1:0, 4:3, 1:0)
Ottawa Senators
Sobota 25.01.2014, 18:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kanadsko-americká NHL má dnes na programu další zápasy, z nichž se zaměříme na duel, v němž Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Ottawa Senators. Původně se utkání mělo hrát z pátku na sobotu, ale kvůli posunu jiného utkání, bylo přesunuto na 18h. Podle kolektivní smlouvy totiž nesmí jeden celek hrát tři dny po sobě.

Hosté jsou na desátém místě tabulky Východní konference, když v 51 utkáních získali 54 bodů za 22 vítězství, 19 porážek a 10 porážek po prodloužení či samostatných nájezdech. Jejich brankový poměr činí 144:159. Na začátku sezóny měla Ottawa těžký los a jen občas získala body. Postupem času se rozehrála a nyní ji na postupovou osmičku, kterou hájí Flyers, schází pouhé 2 body.

Clarke MacArthur – 50z. – 39b. (18+21)

Domácí jsou ve Východní konferenci na 11. místě. V 50 utkání získali 53 bodů, takže na svého dnešního ztrácí jediný bod. V dnešním zápase jde tedy o šest bodů. Jejich brankový poměr je 125:142.

Češi a Slováci na ledě

Za Ottawu hraje stabilně Milan Michálek, který v dosavaním průběhu ročníku nastoupil k 51 utkáním a v nich získal 20 bodů za 7 branek a 13 asistencí.
    Za Hurikány nastupuje především Andrej Sekera, který je v klubovém bodování na třetím místě. Po zranění se vrátil do sestavy Jiří Tlustý a hned se zapojil do první formace. Třetím parťákem do týmu je Radek Dvořák.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Sekera, Faulk, Hainsey, Liles, Harrison, Komisarek – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Lindholm, J. Staal, Skinner – Ruutu, Nash, Dvořák – Bowman, Malhotra, Gerbe.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba, Methot – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Pancich, Nansen.

Utkání začne za malou chvíli.

Oba brankáři jsou ve svých brankách, utkání může začít.

00:01

00:06
    První vhazování utkání vyhráli hosté z Ottawy.

00:26
    Ta nakonec poslala puk za Chudobina, který za vlastní brankou puk zastavuje a přenechává svým spoluhráčům.

01:12
    Utkání začalo opatrně z obou stran.

01:20
    Ofsajd Hurikánů.

01:40
    Ve středním pásmu Michálek nepřešel podél hrazení, Staal získal kotouč.

01:52
    Jordan Staal nakonec přešel přes modrou čáru, ale o chloupek později než jeho spoluhráč. Ofsajd.

02:08
    Karlssonova střela od modré minula domácí branku.

02:26
    Prvním vyloučeným utkání se stává Radek Dvořák, který se provinil podražením na Condrovi.

02:38
    Carolina vyhazuje přes všechny čáry.

03:00
    Spezzova střela po nahrávce Karlssona, ale Chudobin odolal.

03:30
    Tlustý vyhodil přes všechny čáry. Carolina má chvilku oddechu.

04:00
    Ještě asi půl minuty do konce přesilové hry Ottawy, ale ta hraje ve středním pásmu.

04:26
    Vyloučený Dvořák skáče na led a zapojuje se do bránění.

05:10
    Celkem dlouhá doba se hraje bez přerušení. Carolina převáží puk přes střední čáru.

05:35
    Ottawa se však nechce nechat zahanbit a oplácí stejnou mincí, zatím žádná střela se netrefila mezi tři tyče.

06:00
    Domácí vyhráli vhazování před Lehnerem, ale vyhnali se z útočného pásma.

06:32
    Už jsou zase před Lehnerem, Skinner, ani Lindholm si na hostujícího brankáře nepřišli.

07:20
    Sjomin málem puk ztratil, Komisarek mu přijel na pomoc a puk zůstal na hokejkách Hurikánů.

07:56
    Chudobin musel vytáhnout zákrok ramenem, když dostal zadovkou přihrávku Greening, domácí brankář jeho pokus opravdu vytěsnil nad branku.

08:25
    Chvilka oddechu pro oba týmy, je tu komerční přestávka.

08:33
    Andrej Sekera získal po vhazování ve středovém kruhu puk, přejel modrou čáru, Lehner měl s jeho bombou zápěstím problémy, ale dokázal puk vyrazit mimo své tyče.

09:08
    Karlsson ještě udržel útočné pásmo, jenže hosté se u kotouče příliš nezdrželi, naopak domácí spěchají před Lehnera.

10:00
    Opatrná hra na obou stranách pokračuje, zatím k vidění nebylo mnoho střeleckých pokusů, ale spíše více osobních soubojů.

10:30
    Carolina právě vstřelila branku!
    Rychlý přesun hry před Lehnera. Domácí přesunuli puk až za branku hostů, kde si jej vzal NATHAN GERBE, který z brankové čáry překvapil Lehnera, puk zaplul za jeho záda. Asistence: Manny Malhotra, Mike Komisarek.

11:36
    Ottawa se nevzdává a pokouší se o vyrovnání, ale Chudobin se zatím překvapit nenechal. Následuje reklamní přestávka.

11:49
    Michálkova střela vyplašila Chudobina, který zasahovat nemusel, střela proletěla vedle pravé tyče domácí klece.

12:27
    Zakázané uvolnění hostujících Senátorů.

12:40
    Malhotra s Bowmanem chtěli napodobit svého spoluhráče, Lehner byl tentokrát na jejich výpad připraven.

13:08
    Carolina se nechala zamknout ve vlastním obranném pásmu, Malhotra to řeší vyhozením přes všechny čáry.

13:15
    Další icing Caroliny.

13:21
    Třetí zakázané uvolnění v krátké době.

13:43
    Hostující kapitán Spezza se snažil před brankou najít Zibanejada, ale domácí obrana tento pas zablokovala a dokázala puk dostat z vlastní obranné třetiny.

14:38
    Po vstřelené brance tempo stouplo, teď již upadá do standardu dnešního utkání.

15:19
    Tlustý nedosáhl na volný kotouč, který mířil na Lehnera. Kdyby to český útočník dokázal zle by zavařil hostujícímu brankáři, který již byl v rozkleku.

15:19
    Colin Greening (OTT) – 2 minuty hákování.

15:25
    Karlssonovi se povedlo získat kotouč a poslal jej přes celé hřiště až za Chudobina.

16:04
    Tak mohlo být vyrovnáno, ale Karlsson, který se ocitl sám před Chudobinem nezvládl koncovku, do které jej poslal Turris.

16:23
    Gerbe na kruhu vyslal střelu zápěstím Lehner našel jeho pokus ve své lapačce, kterou stihl máchnout proti střele.

17:05
    Puk je stále v útočném pásmu Caroliny, hraje s ním Tlustý.

17:19
    Greening na ledě.

17:48
    Zibanejad nahrál na modrou na Spezzu, jeho nahození notně vystrašilo Chudobina, když se od jeho vyrážečky odrazilo těsně mimo jeho levou tyč.

18:47
    Ottawa se složitě dostává do útočného pásma.

18:55
    Nakonec se ke střele dostal Karlsson, ale minul.

19:05
    Nejprve hlavní rozhodčí ukázal na branku, na znamení vstřelené branky, nakonec podle videozáznamu se zjistilo, že to byla tyč. Autor střely, která nebezpečně napálila horní tyč byl Jordan Staal, který získal puk na modré čáře a od kruhů vyslal svoji střelu zápěstím.

19:34
    První třetina se již jen dohrává.

19:48
    Ještě jedno zakázané uvolnění Hurikánů.

20:00

První třetina je za námi, domácí vedou po opatrném začátku o jednu branku. V závěru třetiny však mohli přidat i druhou, rozhodčí ji nejprve uznali, ale pak prozkoumali střelu J. Staala na videu a tam zjistili, že se o gól nejednalo. Sám střelec z toho ani překvapený nebyl. Dalším 40 minut bude ještě mnohem napínavějších, proto zůstaňte s námi.

20:11
    Po vyhraném vhazování se Ottawa zakázaně uvolnila, hra se vrátí před Robina Lehnera.

20:38
    Úspěšná formace domácích se usadila za brankou Senátorů.

21:04
    K šanci se však nedostali, na druhé straně se neprosadila ani Ottawa.

21:40
    Spezza poslal puk za branku domácích, kde si pro něj sjel Zibanejad, sekunduje mu u tyče hlídkující Michálek.

21:48
    Chudobin nakonec zasahuje po střele Zibanejada.

22:05
    Těžký úhel měl ke střele Bowman, hostující branku z velkého úhlu netrefil.

22:40
    Karlsson rozjíždí veškeré akce Ottawy. Před modrou přihrál Da Costovi, který nahodil na Chudobina, málem si domácí brankář jednoduchý puk hodil do vlastní branky.

23:56
    Hra se pohybuje především ve středním pásmu.

24:08
    Spezza našel v útočném pásmu Phillipse, který minul domácí branku.

24:25
    Domácí jsou v těchto fázích hry silně pasivní, Chudobin musel opět zasahovat. Opět byl přesný v provedení zákroku, takže na ukazateli skóre svítí stále stav 1:0.

24:45
    Eric Staal minul levou tyč Lehnerovy branky, Tlustý pokračuje v akci.

24:50
    Kterou přerušuje Robin Lehner svým přesným zásahem.

25:16
    Jordan Staal se dostal až za obranu podél hrazení, z kruhu vystřelil, Lehner puk vyrazil Staal ještě dorážel a div, že puk nepřeletěl ležícího hostujícího brankáře.

25:26
    Zakázané uvolnění Ottawy.

25:43
    Domácí se snaží vrátit aktivitu na vlastní hokejky, což je jim daří. Lehner musel přerušit hru před dotírajícím Ruutem.

26:05
    ERIC STAAL dostal přihrávku od Alexandra Sjomina do jízdy, když si předtím ruský hráč stál puk pro sebe. Na červené našel právě Staala, který tváří v tvář hostujícímu brankáři trefil mezi jeho betony. Asistence: Alexandr Sjomin, Ron Hainsey.

26:37
    A je to o tři branky. Gerbe se dostal do útočného pásma, před brankou viděl volného MANNYHO MALHORTU, který neměl problém prostřelit Lehnera. Asistence: Nathan Gerbe, Drayson Bowman.

27:54
    Dvořák to zkusil z kruhu, Lehner jeho pokus vyrazil, domácí se však k dorážce již neprotlačili.

28:27
    Domácí jsou evidentně na koni. Lehner musí stále zastavovat jejich útoky.

28:40
    Michálkův průnik skončil zblokovanou střelou do ochranné sítě.

28:50
    Jordan Staal po vhazování přejel až za branku Lehnera, kterou objel a chtěl překvapit hostujícího brankáře, ten se stačil ke své levé tyči přemístit.

29:54
    Znovu u kotouče Jordan Staal, jeho pokus srazil do rohu Gryba.

30:23
    A do třetice Jordan Staal, tentokrát z kruhu trefuje tyč hostující branky, k dorážce se jeho spoluhráči nedostali, Lehner stačil puk zalehnout.

30:31
    Ottawa hraje jako opařená, nedokáže ani pořádně vyhodit kotouč ze své obranné třetiny.

31:00
    Když se jim to povede, je z toho nahození, které míří na Chudobina. Ten hru přerušuje a nechá vhazovat po své levici.

31:19
    Chudobin za svojí klecí zastavuje puk a po hrazení rozehrává.

32:00
    Začíná se hrát nahoru – dolů.

32:03
    Da Costův pokus k Chudobinovi nedolétl, do ochranné sítě nad jeho brankou však ano.

32:22
    Vhazované kotouče zastavuje připravený Chudobin a ukazuje práci s holí.

33:07
    Sekera předvedl pěkný průnik až před Lehnera, který jeho pokus zastavil betonem.

33:23
    Znovu v akci Andrej Sekera, který se z modré dostal až na pravý kruh, přihrál mezi kruhy volnému RILEYMU NASHOVI, který se trefil přesně nad levé rameno Lehnera. Asistence: Andrej Sekera, Radek Dvořák.

33:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa snižuje, Gryba od modré vystřelil, Chudobin vyrazil jen před sebe, MacArthur posunul přes brankoviště na volného KYLEA TURRISE, který měl snadnou pozici, aby trefil prázdnou branku. Asistence: Clarke MacArthur, Eric Gryba.

34:44
    Zibanejad přihrál na Spezzu, jeho projektil Chudobin zastavuje betonem.

35:12
    Domácí se dostali po vstřelené brance pod tlak, ale zatím drží Ottawu v dostatečné vzdálenosti.

35:54
    Nepřesná rozehrávka Senátorů končí zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Lehnera.

36:00
    Puk opustil po zásahů hráčů Caroliny hrací plochu, vhazovat se bude před jejich útočnou modrou.

36:21
    Chris Neil (OTT) – 2 + 2 minuty vysoká hůl.

36:32
    Sekerovo nahození Lehner vyrazil, ale spoluhráči slovenského beka se přes Karlssona nedostali k dorážce.

37:17
    Sjomin hledal Erica Staala, ale ten to měl na dlouhou hůl, takže hosté mohou vyhodit.

37:45
    Senátoři střílí branku v oslabení. Na přihrávku se před brankovištěm natáhl KYLE TURRIS a přehodil ležícího Chudobina. Asistence: Clarke MacArthur, Eric Gryba.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

39:14
    Skinnerův pokus zachytil Karlsson a posílá puk daleko od své branky.

39:27
    Tak přeci jen domácí využívají přesilovou hru. TUOMO RUUTU se na červené čáře dostal ke kotouči, dovezl si jej až do střelecké pozice, odkud překonal Lehnera. Asistence: Andrej Sekera, Alexandr Sjomin

39:37
    A je to zas o dvě branky. Bobby Ryan nahodil puk na Chudobina, který puk vyrazil před sebe, ten dojel MIKA ZIBANEJAD a stačilo mu puk došťouchnout za záda bezmocného Chudobina. Asistence: Bobby Ryan, Cory Conacher.

40:00

Divoká třetina skončila brankovou přestřelkou. Domácí se nejdříve dostali do 3 brankového vedení, které hosté postupně snižují. Třetí třetina bude ještě nesmírně zajímavá. Zatím mají k výhře blíže domácí Hurikáni.

40:13
    Třetí třetina začala náporem domácích hokejistů.

40:43
    Karlsson čeká až mu naskočí čerstvé síly, aby mohl sám vystřídat.

41:49
    Skinnerova ostrá rána prověřila Andersona, ten jeho pokus vyráží do rohu kluziště.

42:37
    Dvořák s Jordanem Staalem jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný vzal střelu na sebe, jenže minul hostující branku.

43:28
    Cecimu se střela od modré nepovedla, Carolina však dojela s pukem pouze na červenou čáru.

43:55
    Spezza v ofsajdu, bude se vhazovat na útočné modré Senátorů.

44:18
    Vzájemné vyloučení Cory Conacher (OTT) a John-Michael Liles (CAR) oba 2 minuty sekání.

45:05
    Hra ve čtyřech více vyhovuje domácímu týmu. Anderson přerušuje hru.

46:10
    Karlsson ve třetí třetině bude stále častěji na ledě, hosté se budou pokoušet o vyrovnání.

46:18
    Oba týmy v plném počtu.

47:15
    Domácí vyhráli vhazování, Chudobin musel být připraven, puk letěl jeho směrem.

47:55
    Ottawa se stále častěji tlačí před Chudobina, domácí však situaci zatím zvládají.

49:00
    Hraje se nahoru dolů, oba brankáři zatím zasahovat příliš nemuseli.

49:12
    Anderson raději přerušuje hru, aby dovolil svým spoluhráčům zkonsolidovat síly.

49:24
    Neilův pokus likviduje Chudobin. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

50:11
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých deset minut, domácí stále vedou o dvě branky a snaží se nepouštět Senátory před Chudobina. Zásah Sjomina poslal kotouč ze středního pásma mimo hrací plochu.

50:30
    Karlsson nezvládl rozehrávku a poslal puk přímo na Jordana Staala, který vyzkoušel pozornost Andersona.

51:00
    Lindholm nepřešel přes Karlssona, ale domácí dostali puk za hostující branku.

52:24
    Dvořák se ocitl na levém kruhu pro vhazování, měl možnost přihrát spoluhráči, rozhodl se zavést puk ke střele, ale obrana Ottawy jej odzbrojila.

53:13
    Čas pracuje proti hostům, neustále jim ubíhá, domácí je nepouští do vážnějších akcí. Ottawa to tak bude mít velmi náročné.

53:24
    Zakázané uvolnění hostů.

53:54
    Bobby Ryan (OTT) podrazil Andreje Sekeru a bude pykat 2 minuty na trestné lavici.

54:07
    Sekerova střela míjí hostující branku.

55:00
    Dokonce druhé třetiny chybí 5 minut, domácí hrají přesilovku, ale ta se jim příliš nedaří.

55:20
    Lindholmův pokus likviduje připravený Anderson.

55:31
    Další zákrok Craiga Andersona po střele Justina Faulka.

55:54
    Ryan na ledě, Carolina nevyužila další přesilovku.

56:49
    Anderson zatím drží Ottawu nad vodou, ale již se blíží konec utkání, hosté to budou mít s vyrovnáním hrozně těžké.

57:27
    Neustále se hraje spíše za brankou Ottawy než před Chudobinem.

57:44
    Hosté nahodili puk ze středního pásma, aby to nebyl ofsajd musí jej vyklidit, Carolina má čas na kontrolu puku.

58:09
    Andreson míří na střídačku. Hosté to zkusí se šesti bruslaři.

58:19
    Nathan Gerbe získal puk přešel přes Karlssona nahrál na MANNYHO MALHOTRU, který rozhoduje utkání. asistence: Nathan Gerbe, Drayson Bowman.

58:31
    Za zdržování hry si půjde sednou domácí hráč Mike Komisarek.

59:00
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

59:29
    Sjomin dostal puk do středního pásma, domácí diváci už začínají vstávat.

60:00

Je dobojováno, domácí si udrželi ve třetí třetině vybudovaný náskok. Hosté na začátku třetiny vyměnili nejistého Lehnera za Andersona, který byl jistější a držel akcie Ottawy na možnost bodu. Ta zhasla minutu před koncem, kdy se do prázdné branky trefil podruhé v zápase Manny Malhotra.

Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:49

to je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších utkání NHL napočtenou. (21:13:20)

David Sochor

Branky a nahrávky: 11. Gerbe (Malhotra, Komisarek), 27. E.Staal (Sjomin, Hainsey), 27. Malhotra (Gerbe, Bowman), 34. Nash (Sekera, Dvořák), 40. Ruutu (Sekera, Sjomin), 59. Malhotra (Gerbe, Bowman) – 34. Turris (MacArthur, Gryba), 38. Turris (MacArthur, Gryba), 40. Zibanejad (Ryan, Conacher)

Ottawa Senators: Lehner (41. Anderson) – Karlsson, Cowen, Ceci, Phillips, Gryba, Methot – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Pancich, Nansen

Diváci: 11 458