Ostrava – Zlín 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Táborsko 4:0 (kon.) | Sparta – Jablonec 2:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
4:0 (1:0)
FC SILON Táborsko
Neděle 16.02.2014, 14:00 • Městský stadion v Mladé Boleslavi • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobré odpoledne u sledování atraktivního utkání mezi prvoligovou Mladou Boleslaví a druholigovým Táborskem. Zápas je pro domácí tým generálkou na jarní část Gambrinus ligy, zatímco hosté si v zimě ještě několikrát přátelsky zahrají.

Mladá Boleslav v přípravě dosud sehrála osm zápasů: FK Mladá Boleslav – Pardubice (NFL) 1:0, FK Mladá Boleslav – Příbram (GL) 1:0, FC Hradec Králové (NFL) – FK Mladá Boleslav 3:3, FK Mladá Boleslav – Most (NFL) 3:0. Na soustředění v Turecku potom zápasy FC Dinamo Tbilisi (Gruzie) – FK Mladá Boleslav 1:2, CS Panduri Targu Jiu (Rumunsko) – FK Mladá Boleslav 0:0, FK Ordabasy Šymkent (Kazachstán) – FK Mladá Boleslav 2:4 a MFC Pesci (Maďarsko) – FK Mladá Boleslav 1:1.

Táborsko si přípravu zpestřilo zimní Tipsport ligu. Ve skupině B skončilo druhé za prvoligovou Duklou Praha. V Tipsport lize táborští fotbalisté porazili Slavii Praha U21 2:0, Viktorii Žižkov 2:1, prohráli s Duklou Praha 2:5 a přemohli Pardubice 2:0. V dalších zápasech Táborsko zdolalo Loko Vltavín 1:0 a střížkovské Bohemians 3:1. Posledním výsledkem je prohra 1:3 v Kolíně.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Kysela, Kúdela, Dosoudil, Janíček – Jarolím, Ščuk – Zahustel, Štajner, Šultes – Nešpor
    Náhradníci: Vraštil, Mehanovič, Bořil, Fousek, Magera, Chramosta, Rosa

FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Mrár, Ciferský, Štrbák – Džafič, Javorek, Šiml, Vukadinovič – Strnad, Šimák
    Náhradníci: Hric, Kotrba, Nešický, Musiol, Rabiňák, Turek, Hňuk

Rozhodčí: Mrkáček – Rais, Pekař.

Obě mužstva se rozcvičují. Hrát se bude na hřišti č. 1, které však není hřištěm pro mistrovská utkání Gambrinus ligy. Je to bývalá hlavní plocha s nejlepším trávníkem na Městském stadionu.

1

1
    Výkop provedli hosté a Štajner po krátké chvíli fauloval.

2
    Boleslavští kombinují na vlastní polovině, útočnou akci nepřesně založil stoper Dosoudil.

3
    Ščuk ztratil lacině míč ve středu hřiště a hosté se hnali do přečíslení, ale na velkém vápně akci pokazili.

4
    Janíček vypálil z úhlu a jeho falší trefená střela Tomovu bránu o velký kus minula.

5
    Nešpor si naběhl do ofsajdu, u míče je Táborsko.

6
    Jarolím posunul míč do souboje Nešporovi, který jej udržel pro Zahustela. Ten byl faulován.

6
    Se stavem mohl pohnout Štajner. Míč mu na velkém vápně skočil proti noze a boleslavský mazák bránu těsně minul. Gólman Toma se jen ohlédl.

7
    Povedená střela Šimáka z pětadvaceti metrů! Diviš se musel hodně natahovat, aby pokus vyrazil na roh.

8
    Šimák se postavil i k rozehrávce rohového kopu, který nebyl nebezpečný.

9
    Šultes se snažil hlavou posunout míč Nešporovi mezi obránce, ale i když hlavou trkl zuřivě, míč na místo určení nedoletěl.

11
    Sladký rychle vystoupil proti Štajnerovi a srazil jeho centr. Pro míč si došel brankář Toma.

12
    Šultes se rukama nad hlavou hlásil na levé straně o míč. Dosoudil si ho všiml, ale centr byl hodně vysoký a skončil v autu.

13
    Táborští postupovali ve čtyřech proti neúplné obraně Mladé Boleslavi. Ciferský napřáhl ke střele ještě před pokutovým územím a nastřelil pouze nohy Dosoudila.

14
    A zase hosté rychle vyváželi balón. Po levé straně táhl akci Vukadinovič, při pokusu o oběhnutí Janíčka ale zahrál rukou.

16
    Strnad poslal míč do běhu Šimákovi, kterému byl při hraniční situaci odpískán ofsajd. Boleslav měla štěstí.

17
    Šiml posunul po pěkné uličky míč Strnadovi, který se mohl hnát na Diviše. Jenže se skluzem na poslední chvíli přispěchal Kúdela a míč mu vypíchl.

20
    Po dvaceti minutách můžeme objektivně prohlásit, že hosté mají při útočení navrch a jsou aktivnějším týmem.

20
    Teď ale útočí Boleslav. Na centr Štajnera z levé strany nedosáhl u zadní tyče Zahustel.

22
    Parádní akce Mladé Boleslavi. Dosoudil dlouhým nákopem nalezl Zahustela, který získal míč v těžkém souboji a narazil na střelu Šultesovi. Jeho tvrdá rána prolétla těsně vedle pravé tyče.

24
    Teď po dvou sporných zákrocích trochu planou emoce, ale pokračuje se.

24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Odražený míč se dostal poblíž pokutového puntíku na nohu JIŘÍHO ŠTAJNERA, který uklidil míč k levé tyči a ještě při tom dostal pěkně "naloženo".

27
    Šultes patou posunul míč Jarolímovi, který byl před zraky svého otce u střídačky faulován.

29
    Pěkný křížný míč pro Džafiče, jenž u postranní čáry ztroskotal na obránci Janíčkovi.

30
    Povedená rána Šimáka se snášela pod břevno, boleslavský gólman byl hodně z brány a stačil míč aspoň přizvednout na roh!

32
    Šimák nastřelil při pokusu o centr Janíčka a je z toho roh.

33
    Šimákův centr od rohového praporku našel hlavu stopera Mrára a byly z toho potíže! Míč prolétl těsně nad břevnem.

34
    Kyselův centr z pravé strany u zadní tyče hlavičkoval Šultes mimo a ještě má nějaké zdravotní potíže. Za pomoci brankáře Tomy odkulhal ze hřiště.

36
    Štajner v obležení sice kličkoval, ale přihrál nepřesně. Táborsko však u míče dlouho nepobylo.

37
    Šultes po obstřiku levé nohy pokračuje ve hře.

38
    V souboji dvou šestnáctek uspěl útočník Nešpor. Stoper Mrár se mu totiž proběhl po patách a poslal Nešpora k zemi.

39
    Trochu frustrovaný Nešpor teď zakopl míč, pro tentokrát stačí pouze ústní pokárání.

41
    Teď jsou při útočení bezradní hosté a Boleslav kontroluje hru. Blíží se poločas.

42
    Hosté předvedli sérii narážeček, ta poslední na Strnada však mířila do ofsajdu. Ale byla po pěkná podívaná.

43
    Po centr Jarolíma se bude kopat další roh proti bráně Táborska.

43
    Pěknou akci Mladé Boleslavi zakončil z hranice šestnáctky Šultes. Při střele podklouzl a míč skončil vedle pravé tyče.

45
    V poslední minutě ještě roh pro hosty, který byl mizerně provedený.

45

Mladá Boleslav vede po prvním poločase 1:0 díky brance Štajnera ze 24. minuty. Tento gól přerušil aktivitu Táborska, které bylo do té doby lepším týmem. Druhý poločas začne přibližně v 15:03

46
    Mladá Boleslav o přestávce vystřídala. Do druhého poločasu nastoupí místo Martina Nešpora Jan Chramosta.

46

47
    V první velké šanci druhého poločasu byl Štajner, který hlavou z velké blízkosti nedokázal překonat brankáře Tomu!

50
    Chramosta střílenou nahrávkou od brankové čáry posílal míč před bránu, míč ale sebral Toma.

51
    Šimákův centr z levé strany byl hodně vysoký a nepřesný.

52
    Odpískán faul na Jarolíma, což se hostům dost nelíbí.

54
    Na Chramostovi je vidět, jakou má chuť do fotbalu. Vybojoval autové vhazování.

55
    Zmatky v boleslavské obraně. Vukadinovič nejprve přetlačil Kyselu a míč vrátil před bránu, kde zaváhal Dosoudil a míč promáchl. Nikdo z táborských hráčů toho nedokázal využít.

56
    Domácí zdvojnásobili své vedení. Na centr z pravé strany si naskočil JASMIN ŠČUK a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Tomy.

59
    Sladkého pokus před šestnáctkou Boleslavští tečovali na roh, který se Táborsku moc nepovedl.

60
    Chramosta střílel po zemi a Toma si připsal dobrý zákrok.

61
    Boleslav podruhé vystřídala. Místo autor prvního gólu Jiřího Štajnera přišel do hry Lukáš Magera.

62
    A ještě jedno střídání Mladé Boleslavi. V obraně nahradil Tomáše Janíčka Antonín Rosa.

65
    Táborsko poprvé vystřídalo. Místo Petra Javorka přišel Aleš Nešický.

65
    Ze hry odešel Marián Štrbák a přišel Jiří Rabiňák.

68
    V sestavě Mladé Boleslavi nahradil Jan Bořil Ondřeje Zahustela.

68
    Pavla Šultese vystřídal Josef Eliáš.

71
    Série střídání ubrala na plynulosti hry.

78
    Táborsko okupuje boleslavskou polovinu, ale dobře organizovanou obranu Mladé Boleslavi se mu nedaří překonat.

79
    Ciferský měl snížení na noze při mele v pokutovém území, ale skvělým zákrokem ho vychytal brankář Diviš.

79
    Místo Jana Šimáka přišel na hřiště Václav Kotrba.

81
    Magera našel svým centrem u zadní tyče mladíka Eliáše, který hlavou prověřil Tomu.

82
    Třetí branku domácích přidal hlavou JAN BOŘIL, snad nejmenší hráč na hřišti. Toma na míč nemohl dosáhnout, mířil přesně k tyči.

84
    JAN CHRAMOSTA přidal čtvrtou branku po spolupráci Magery s Bořilem.

87
    Vukadinovič mohl zaznamenat aspoň čestný gól Táborska v závěru utkání, to by mu ale Diviš nesměl ránu chytit!

88
    Ivana Ciferského nahradil na hřišti Jakub Hric.

89
    Kúdela prodloužil dlouhou rozehrávku Sladkého do zámezí.

90
    Rychlou akci Mladé Boleslavi zakončil po přihrávce Jarolíma Kysela, rána to byla tečovaná, proto Boleslav rozehraje roh.

90+1
    Roh nebyl provedený ideálně, blíží se konec.

Mladá Boleslav navzdory slabšímu výkonu přehrála druhý tým Fotbalové národní ligy vysoko 4:0. V prvním poločase otevřel skóre Štajner, po přestávce zvýšil Ščuk a Bořil s Chramostou slepenými góly výhru pečetili.

Z Mladé Boleslavi je to vše, příjemný zbytek nedělního odpoledne třeba u sledování olympijských přenosů na našem webu. (15:57:50)