Muži - Skikros (rozjížďky) 1. V. Öehling Norberg (SWE) (kon.) | Muži - Skikros (osmifinále) (kon.)
Muži - Skikros (čtvrtfinále) (kon.) | Muži - Skikros (semifinále) (kon.)
Muži - Skikros (finále) Vítěz: J. F. Chapuis (FRA) (kon.) | Ženy - Half pipe (kvalifikace) 1. M. Martinodová (FRA) (kon.)
Ženy - Half pipe (finále) Vítěz: M. Bowmanová (USA) (kon.)
Muži - Skikros (finále)

Vítěz: J. F. Chapuis (FRA)

Čtvrtek 20.02.2014, 11:41 • Rosa Chutor Extreme Park • Zimní olympijské hry - Akrobatické lyžování
Sledujte:

Pro tuto chvíli je to ode mě vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (11:55:08)

Čech Tomáš Kraus skončil už v osmifinále, ve kterém bohužel neustál jeden ze soubojů na lokty a po dopadu upadl. S olympijskými hrami, které byly jeho poslední, se tak nerozloučil tím správným způsobem.

Byla to jednostranná záležitost od Francie v tomto závodě. Možná, že vůbec poprvé má tahle země na zimních olympijských hráč všechny své zástupce na bedně.

Medailové pozice:

zlato: Jean Frederic Chapuis (FRA)
    stříbro: Arnaud Bovolenta (FRA)
    bronz: Jonathan Midol (FRA)

Finále skikrosu mužů skončilo.

VF
    Chapuis se stává olympijským vítězem! Druhý nakonec dojel Bovolenta, který se držel po celý závod těsně za tímto vítězem. Třetí dojel poslední Francouz na startu Midol, který potvrdil dominanci své země na těchto olympijských hrách. Kanaďan Leman smutní, ve finálové jízdě upadl, mezi trojicí soupeřů z jednoho kraje se neprosadil a skončil "bramborový."

VF
    Stupně vítězů obsadí nakonec kompletně Francouzi! Leman totiž spadnul po jednom z velkých skoků.

VF
    Leman se dostává na třetí místo. Na čele se odehrává velký boj o první pozici mezi Bovolentou a Chapuisem.

VF
    Chapuisovi start vyšel nejlépe, Kanaďan Leman je zatím čtvrtý za trojicí Francouzů.

Jak dopadne boj o medaile ve Velkém finále?

1. Brady Leman (CAN)
    2. Jean Frederic Chapuis (FRA)
    3. Arnaud Bovolenta (FRA)
    4. Jonathan Midol (FRA)

MF
    Korotkov udržel první místo a na domácích Hrách skončí na pátém místě. Eigler, který nedojel, si připsal osmé místo. Flisar vybojoval pro Slovinsko šesté místo, Niederer pro Švýcarsko sedmé.

MF
    Pořád je to hodně tuhý boj! Za Korotkovem se pořadí neustále mění, ve hře je stále i Flisar. Bohužel už ne Eigler, který upadl.

MF
    Korotkov znovu skvěle odstartoval a dostal se do čela. Eigler se drží těsně za Rusem. Flisar bohužel začíná ztrácet.

Připraveno je nejprve Malé finále:

1. Filip Flisar (SLO)
    2. Armin Niederer (SUI)
    3. Jegor Korotkov (RUS)
    4. Florian Eigler (GER)

Finále skikrosu mužů začalo.

Jean Frederic Chapuis, Jonathan Midol, Arnaud Bovolenta a Brady Leman, to je čtveřice, která si to rozdá o tři cenné kovy. Čeká nás také malé finále, v němž se představí Jegor Korotkov, Armin Niederer, Florian Eigler a Filip Flisar.

Malé finále:

Velké finále:

Zlato z Vancouveru bude obhajovat Švýcar Michael Schmid, který ovšem na této olympiádě nepatří k úplným top favoritům, stříbro naopak tehdy získal Rakušan Andreas Matt, který by měl i nyní pomýšlet na příčky nejvyšší. V Soči chybí pouze bronzový Nor Audun Gronvold, který již ukončil kariéru. Zapomínat bychom neměli rovněž na Alexe Fivu ze Švýcarska, Davida Duncana z Kanady či Victora Öehlinga Norberga z Norska.

Trať:

Skikrosaři budou muset ujet celkem 1250 metrů, čeká na ně celkem osm částí překážek, které jsou vždy rozdělené skokem. Převýšení sjezdovky je 210 metrů, průměrný sklon činí 16%. 25 různých skikrosařských elementů, z toho 9 zatáček, to jsou hrozby závodu v Soči, který, obdobně jako na všech připravených sportovištích, nebude vůbec jednoduchý. "Každý olympijský program či mistrovství světa obsahuje několik speciálních částí," obhajoval složitost této trati Martin Fiala, bývalý česko-německý skikrosař, rodák z Prahy, který spolu s členy lyžařské asociace design a pozici překážek vymýšlel.