Buffalo – Boston 5:4 (po pr.) | Montreal – Detroit 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:6 (kon.)
Vancouver – St. Louis 1:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Stadion Litoměřice
4:3 (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0.)
HC Olomouc
Čtvrtek 27.02.2014, 18:00 • Kalich Arena • Play-off Chance ligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kališníci snížili stav série na 1:2

Třetí čtvrtfinálové utkání zahájila lépe Olomouc, kterou poslal do vedení Selingr. Domácím se však podařilo vyrovnat v přesilové hře a do vedení Stadion dostal v závěru druhé třetiny Budínský. Kohouti však opět lépe začali poslední třetinu a vyrovnání zařídil Švaňhal. O vítězi utkání nerozhodla základní hrací doba ani následné desetiminutové prodloužení. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Martin Chabada a Stadion si tak připsal výhru 3:2.

Pokud chtějí domácí pomýšlet na návrat série zpět do Litoměřic, musejí dnes podruhé proti Olomouci uspět. Včerejší utkání dospělo až k samostatným nájezdům a hráčům zcela jistě ubylo mnoho sil. Nicméně dnes musí opět proti Kohoutům zabrat a vybojovat druhou výhru. Ve včerejším utkání zachytali skvělé oba brankáři. Z výhry se však radoval domácí Tomáš Král, který zneškodnil všechny tři střelce Olomouce v nájezdech a v utkání si připsal 35 zákroků.

Čtvrté utkání mezi domácími Litoměřicemi a Olomoucí se odehraje dnes ve čtvrtek 27. února. Domácí celek po včerejší výhře po samostatných nájezdech se pokusí o vyrovnání čtvrtfinálové série na 2:2. Na Kališníky však nečeká lehký zápas, Kohouti jsou soupeřem, který dokáže trestat každou chybu. O tom, zda Litoměřice zdramatizují vývoj čtvrtfinálové série, se dozvíme dnes od 18:00 v Kalich Areně.

HC Stadion Litoměřice: Král (Lavinger) – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – T. Doležal, Chabada, Čermák, Chlapík, Hašek, Novák, Budínský, Koudelka, Z. Doležal, Bahenský, Rubeš, Procházka.

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal..

00:01

00:29
    První šance utkání. Ostřížek střílel z mezikruží a jeho střelu dorážel Selingr.

00:52
    První vyloučení utkání. Dvě minuty za držení dostává Jiří Ondrušek (OLO).

01:24
    Koudelka nepřesnou přihrávkou vyhání domácí z útočného pásma.

02:20
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Chabada z levého mantinelu našel před branou úplně volného JAKUBA ŠULCE, který propasíroval kotouč pod Vošvrdovými betony. Asistence: Martin Chabada, Tomáš Doležal.

03:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu a nebezpečnými pokusy ohrožují litoměřickou branku.

05:21
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákování dostává Jakub Herman.

06:46
    Domácí stále drží Olomouc pod tlakem.

07:05
    Olomouc se po dlouhé době strávené v obranném pásmu osvobozuje.

07:21
    Hosté s přehledem ubránili oslabení a jsou v plném počtu.

08:47
    Stadion velmi aktivně napadá a hosté mají velké problémy s rozehrávkou.

08:47
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Martin Procházka.

08:54
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté také využívají hned první početní výhodu. Střelu Bartoně od modré čáry Král pouze vyrazil na hůl ROSTISLAVA MAROSZE a ten uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence:Jakub Bartoň, Jan Knotek.

09:33
    Kucharczyk vybídl přihrávkou Selingra, který trefil připraveného Krále.

10:05
    Švaňhalovu přihrávku na volného Kindla zblokoval Husák.

11:19
    Po nepřesné rozehrávce hostů následuje vhazování po na Vošvrdově levici.

11:29
    Hašek vyhrál buly přímo na Míku, kterého ale vychytal hostují gólman.

12:40
    Po krásné kombinaci Olomouce se ke střele dostal Selingr, ale střelu vytěsnil Král za vlastní branku.

13:46
    Sledujeme velmi vyrovnané utkání, které sčítá mnoho šancí na obou stranách.

15:46
    Novák zblokoval střelu hostujícího obránce na modré čáře, z toho se dostal do samostatného úniku, ve kterém nedokázal vyzrát na Vošvrdu.

17:16
    Po nepřesné rozehrávce Husáka se bude vhazovat v obranném pásmu Litoměřic.

17:54
    Domácí lehkým obloučkem vyhazují do středního pásma a odchází střídat.

19:30
    Míka čeká za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče.

20:00

Úvod první části byl z obou stran velmi aktivní a zároveň atraktivní. Přinesl hned dvě branky, po využitých přesilových hrách. Zbytek první třetiny se nesl v podobném duchu, ale už bez využitých šancí, kterých bylo nespočet. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:22
    Tomáš Doležal se pokoušel vystřelit přes Bartoně, ten ale jeho střelu zblokoval.

21:14
    Humphries přihrál na Nováka a ten z pravého kruhu vyzkoušel Vošvrdu.

21:40
    Chlapík z kleku pálil, ale Vošvrda byl připraven.

22:35
    Zdeněk Doležal pálil z levého kruhu, Vošvrda kotouč pouze vyrazil před sebe, ale Budínský nedokázal kotouč zvednout přes ležícího Vošvrdu.

23:43
    DAVID OSTŘÍŽEK nahodil kotouč ze středního pásma na Krále, který kotouč nedokázal zkrotit. Asistence: Radim Kucharczyk, Pavel Selingr.

23:50
    Švaňhal střílel přes obránce a Král znovu předvedl nejistý zákrok.

26:20
    Kolář pálil od modré čáry a Vošvrda předvedl nepřesný zákrok.

26:59
    Čermák pálil z levého bodu na vhazování, Vošvrda vyrazil kotouč před sebe a tygřím skokem ho následně přikryl.

27:22
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za držení a dvě minuty za hákování dostává David Ostřížek.

28:01
    Litoměřice využívají další přesilovou hru. ADAM CHLAPÍK vystřelil tahem z vrcholu pravého kruhu a díky velmi dobrému clonění Haška zapadl kotouč pod horní tyčku Vošvrdovy branky. Asistence: Martin Novák, Radek Míka.

28:20
    Domácí pokračují v přesilové hře.

28:51
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za hrubost dostává Miloslav Čermák.

29:01
    Hra pokračuje se čtyřmi hráči na každé straně.

30:01

30:27
    Bartoň střílel od modré čáry a domácího brankáře zastoupil Kolář.

30:51

31:51
    Hosté jdou znovu do čtyř. Dvě minuty za napadení dostává Jakub Herman.

31:55
    Litoměřice využívají již třetí přesilovou hru. Hašek vyhrál buly na MARKA HRBASE, který okamžitě střílel a kotouč prošel Vošvrdovi mezi betony. Asistence: Jaroslav Hašek.

32:58
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hákování dostává Matěj Pekr.

33:40
    Hosté vyhazují do středního pásma.

34:04
    Míka pálil od modré čáry, ale střelu zblokoval jeden z obránců před Vošvrdou.

34:58
    Hosté tentokrát ubránili přesilovou a hrají v plném počtu.

35:28
    Zdeněk Doležal z mezikruží vyprášil Vošvrdovi lapačku.

36:28
    Procházka vypálil z pravého bodu pro vhazování, odražený kotouč se dostal k Tomáši Doležalovi, který nedokázal trefit odkrytou klec.

37:15
    DAVID OSTŘÍŽEK z prostoru mezi kruhy trefil volné místo nad Královo vyrážečkou. Asistence: David Selingr.

39:10
    Olomouc se velmi snadno dostává do útočného pásma, ale nedokáží toto zužitkovat.

39:26
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za sekání dostává Richard Diviš.

40:00

Druhá třetina byla velmi zajímá, díky čtyřem brankám, které padly. Stadion využil dvě přesilové hry, ve kterých se jim dnes obzvlášť daří. Třetí perioda začne přibližně v 19:42.

40:01

40:43
    Bartoň vyzkoušel Krále od červené čáry.

41:07
    Humphries pálil od modré čáry, kotouč se odrazil k Haškovi, který docílil branky rukou, tedy nepovoleným způsobem.

41:26
    Hosté hrají v plném počtu.

42:36
    Kadela střílel od modré čáry, ale trefil pouze spoluhráče do nohy, který odkulhal na střídačku.

43:25
    Budínský vybruslil z poza brány, ale kotouč prohnal pouze po brankovišti Vošvrdy.

44:15
    Žovinec prudkou ranou od modré čáry prověřil reflexy brankáře Vošvrdy.

45:18
    Humphries nepřesně rozehrál, trefil olomouckého hráče, kterému se kotouč zamotal mezi nohy a nebyl schopný vystřelit.

46:38
    Domácí uzamkli Olomouc v obranném pásmu, ale kombinace končí kvůli postavení mimo hru.

47:32
    Olomoucký útočník si najel za obranu Stadionu, ale přihrávku Bartoně zastavil Budínský.

48:46
    Domácí si vytvořili enormní tlak, ze kterého pramenila střela Čermáka od modré čáry a následná dorážka Tomáše Doležala, který nedokázal zasunout kotouč do prázdné branky.

49:51
    Husákovu střelu od modré čáry zblokoval Marosz do ochranné sítě.

50:30
    Olomouc velmi dobře kombinovala a domácí obrana měla velké problémy. Následná rozehrávka Koudelky skončila na zakázaném uvolnění.

52:06
    Hosté mají veliký tlak a domácí pětka nemůže díky vystřídat díky zakázanému uvolnění.

52:27
    Čermák dostal velmi tvrdý hit od Staňka a těžce se zvedá z ledu.

53:00
    Domácí kombinují v útočné třetině, ale žádná větší šance z toho nepramení.

53:57
    Koudelka nahazoval před hostující branku a Jaroměřický si skoro srazil kotouč do vlastní branky.

55:04
    Tomáš Doležal vybruslil z poza branky a kotouč znovu pouze projel brankovištěm.

56:40
    Houdkova střela od modré čáry prosvištěla kolem Královo pravé tyče.

57:31
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Zdeněk Doležal.

58:28
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu.

58:52
    Domácí po minutě a dvaceti vteřinách vyhazují až hostující branku.