Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa – New Jersey 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:3 (kon.)
Nashville Predators
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
St. Louis Blues
Neděle 16.03.2014, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

ST. LOUIS BLUES

Bluesmani se po několika letech společně se svými fanoušky konečně dočkali. Jejich manažer postupně rozvinul sestavu tak, aby měla naděje na bitvu o Stanley Cup. Letošní rok může být pro mužstvo s notou v logu tím osudovým. St. Louis totiž předvádí jedny z nejlepších výkonů v National Hockey League a navíc baví diváky parádním hokejem. Za vše mluví úplně první místo v celé lize a také první místo v konferenci. Tento kádr k tomu všemu dává hodně gólů a bude zajímavé sledovat jeho hru až do konce sezóny.

Produktivitu týmu ovládá v polovině března nájezdový specialista a hrdina letošní olympiády Američánů T. J. Oshie (17 + 36). Skvělou sezónu předvádí také Alexander Steen (29 + 23), jenž má zásluhy na značné části vstřelených branek. V obraně bodově září Alex Pietrangelo (8 + 34). Pozici v brankovišti má po výměně z Buffala na starosti Ryan Miller. Zatím je oprou týmu.

NASHVILLE PREDATORS

Ve městě country hudby možná na začátku letošního ročníku doufali, že jejich tým zopakuje alespoň trošku podobné výsledky, jako v minulých letech. To tedy znamená postup do play-off. Ale situace má zcela jiné rozměry, Nashville ztráci na nejlepší osmičku sedm bodů a patří mu v žebříčku třetí nejhorší pozice Západní konference. Predators mohou psychicky těžit z posledního odehraného duelu, když zvládli porazit posledního držitele Stanley Cupu z Chicaga na jeho vlastním ledě 3:2. Týmovové statistiky má zatím na starosti ofenzivně naladěný obránce Shea Weber (16 + 27), útokem ho podporuje Craig Smith (20 + 20). Do branky se navíc po zranění vrátil Fin Pekka Rinne, což je pro trenéry Nashvillu minimálně uklidňující zpráva.

Vzájemné zápasy v sezóně

Poslední vzájemný duel mezi oběma kluby proběhl v St. Louis. Konkrétně to bylo 1. února letošního roku a z výhry 4:3 v samostatných nájezdech se radovali St. Louis Blues.

Československá stopa v utkání

Vladimír Sobotka (STL) (8 + 20)
    Roman Polák (STL) (4 + 6)

Nashville Predators: Rinne – Weber, Josi, Ekholm, Jones, Ellis, Del Zotto – Spaling, Fisher, Cullen – Smyth, Wilson, Nystrom – Stalberg, Gaustad, Clune – Bourque, Sissons, Hornqvist

St. Louis Blues: Miller – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Cole – Backes, Steen, Schwartz – Oshie, Sobotka, Tarasenko – Ott, Roy, Berglund – Reaves, Lapierre, Morrow.

Vítejte u dnešního online přenosu, kde se střetnou Nashville Predators a St. Louis Blues. V brance domácího týmu nastoupí Pekka Rinne, zatímco svatyni Bleusmanů hodlá bránit Ryan Miller.

00:01

00:22
    Po vhazování se chtěli jako první pustit do útoku Blues, jenže nenašli cestu přes modrou čáru.

00:49
    Vladimír Sobotka následně v dobré pozici před brankou, když se Pekka Rinne nestihl vrátit zpět do své klece.

01:17
    Sobotka si dobře počíná také za vlastní brankou, kde dělá mnoho starostí svým soupeřům.

01:33
    Poprvé dával pozor také brankář Ryan Miller, ale zatím na něj nešla žádná výraznější střela.

02:00
    Patrik Berglund měl úplně volnou hokejku u levé tyčky, ale v obrovské příležitosti minul kotouč na brankovišti.

02:09
    Hra je přerušena a rozhodčí ji vykazuje před brankáře Nashvillu, kde se bude pokračovat.

02:35
    Obránci Predátorů se pokusili zahrozit, na druhé straně potom stál Reaves v ofsajdu, takže nemohl pokračovat v útočném výletu.

02:53
    Zatím sledujeme poctivou obrannou práci u obou stran a možná kvůli tomu neuvidíme dnes tolik branek.

03:28
    Puky sice létají ze strany na stranu, ale pouze do moci obránců, ani Nystrom nepřekonal nyní připraveného Ryana Millera.

03:42
    Puk bude znovu padat na led před stejnou brankou, St. Louis totiž poslalo touš až na zakázané uvolnění.

04:10
    Střela od modré čáry byla těsně na brankovišti tečována Ekholm. Ten ale nedokázal kus černé gumy propasírovat mezi Millerovy chrániče.

04:50
    V první veliké šance St. Louis Blues, Alex Pietrangelo byl na chvíli úplně osamocený před Pekkou Rinnem, jenž naposlední chvíli vyrazil puk betonem.

05:23
    Už zase hrají domácí a Josi nedokázal přesně umístit střelu od modré čáry, jež ale měla značnou razanci.

06:04
    Nashvillským přihrávkám v útočném pásmu zatím chybí přesnost a častější zakončení, stejný problém má možná i tým na druhé straně barikády.

06:45
    Už se delší dobu hraje bez přerušení a stále diváci sledují hokej jako přesýpací hodiny. Nahoru a dolů, prakticky není čas k odpočinku.

07:03
    Nyní mohou oba týmy konečně vydechnout, Predators poslali touš přes všechny čáry na icing.

07:37
    Po náporu Blues a střele Bouwmeestra končí puk v ochranné síti. Hra bude pokračovat po skončení komerční pauzy.

08:06
    Rychlý útok celé trojice Bluesmanů nevedl k ničemu přesnému, počínání hostujícího celku nabralo konce za brankou Pekky Rinneho.

08:45
    Za brankou rozehrál touše Pietrangelo, jenž bude dál pokračovat rozesíláním puku na Tarasenka.

09:16
    Pozor musel dávat Roman Polák, protože k němu dojížděli dva hokejisté ve žlutých trikotech. Český svěřenec sle vše zvládl

10:50
    Puk stále léta ze strany na stranu, nikdo se jej nemůže na delší dobu zmocnit, ani střel příliš nepřichází.

11:32
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Doposud jsme sledovali poměrně nevýrazný hokej a hru bez šancí, avšak Blues tomuto průběhu určují ráznou přítrž, když ještě v první třetině otevírají skóre utkání. První větší chyba v obraně Nashville Predators byla náramně potrestána PATRIKEM BERGLUNDEM, který nabral puk už za modrou čárou, vybruslil s ním až těsně před Rinneho a zdařilým zakončením tahem mění skóre na kostce v aréně. Bez asistence.

12:04
    Za brankou Ryana Millera se strhla větší mela a tentokráte už rozhodčí budou udělovat tresty, uvidíme, kdo odejde za katr.

12:04
    Bude se hrát ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě, protože dvě minuty za hrubost inkasuje domácí Rich Clune (NSH) a zároveň míří na trestnou lavici kvůli stejnému prohřešku Patrik Berglund (STL).

12:22
    Pokračuje se v plném počtu hráčů na ledě a většinové držení puku mají na starost hosté, Pekka Rinne si nemůže stěžovat na nedostatek práce.

13:10
    Jako by na chvíli domácí defenzíva zaspala, Blues před gólmanem domácích krouží až nebezpečně dlouho.

13:35
    Atmosféra je napjatá také v hledišti, kde jsou často slyšet výrazněji fanoušci hostujících Blues. Bude zajímavé sledovat zbytek dnešního duelu.

13:54
    Domácí unikali v přečíslení dva na jednoho, ovšem Nystrom nedokázal přesně umístit svou střelu mezi výstroj Ryana Millera.

14:20
    Znovu možnost v podobné pozici pro Predátory, avšak ani v tomto případě se nejedná o vstřelenou branku.

15:02
    Skvělý Ryan Miller v posledních okamžicích drží svůj tým, Predátoři začali kousat a obrana St. Louis je najednou v obrovském pozoru.

15:49
    Schwartz nakonec špacíroval sám napříč útočnou třetinou a střelou zápěstím trefil přesně lapačku připraveného Rinneho. Vhazovat se následně bude právě před ním.

15:52
    Hned po dalším buly má domácí gólman opět touš ve své rukavici.

16:28
    Nashville se pokoušel o přechod před branku soupeře, jenže tentokrát veškerá snaha byla marná.

17:05
    Vladimír Tarasenko stál samotný u levé tyče, ze stejné pozice sice vystřelil, ale trefil jen připraveného Pekku Rinneho.

17:39
    Shea Weber chyboval před vlastní brankou a málem z toho byly větší trable, když Lapierre chtěl okamžitě mazat na branku. Nakonec vše dopadlo dobře pro Predators.

18:10
    Už začaly poslední dvě minuty první části, sledujeme stále hru nahoru dolů a pozorné obrany z obou stran.

18:38
    Důraz Oshieho za brankou sice získal puk pro Blues, ale vzápětí o něj přišel spoluhráč tohoto muže.

19:10
    Hornqvist chtěl překvapit Millera střelou z dálky, ale to se mu určitě nepovedlo. Gólman St. Louis v pohodě rozehrává na spoluhráče vepředu.

19:28
    Ještě jedno vhazování a následně další zákrok pro brankáře Pekku Rinneho. Vypadá to, že v první třetině už se dalšího gólu nedočkáme.

20:00

Úvodních dvacet minut v Nashvillu nabídlo jedinou branku, když se z vedení 1:0 radoval po přesném zakončení Patrik Berglund. Jeho tým tak vkročí do prostřední periody s mírným náskokem.

Střely na branku v první třetině

Nashville Predators: 9

St. Louis Blues: 8

Za několik okamžiků začne druhé pokračování dnešního duelu, s přilepšením jedné branky do něj vkročí hokejisté St. Louis Blues.

20:01

20:05
    Už padnul puk na led, ale vhazování pro běhne ve středním pásmu ještě jednou.

20:31
    Domácí hned mohli rozehrát akci dopředu, jenž na modré čáře stála dnes dobře zajištěná obrana Bluesmanů.

20:58
    Dvojice útočníků v bílých dresech dorážela puk na brankovišti Pekky Rinneho, jenž má na kontě další zákroky.

22:02
    Hned na samotném počátku druhé třetiny se hostující celek ujímá vedení v podobě dvou branek. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě, protože St. Louis vstoupilo do dalších dvaceti minut daleko aktivněji, než Predátoři. Zatím hokejový večer v Nashvillu probíhá v podání PATRIKA BERGLUNDA, jenž svou druhou brankou v utkání přihoršuje situaci pro domácí. Berglund krásně propálil Rinneho z pravého křdla. Asistence: Steve Ott, Roman Polák.

22:03
    Sotva se vhodilo buly, ve středovém kruhu se strhla dnešní první bitka. Rich Clune (NSH) dostává trest za rvačku, stejně jako jeho soupeř v šarvátce Ryan Reaves (STL).

22:52
    Hra přerušena poblíž domácí svatyně, kde také za chvíli spadne puk znovu na led.

23:28
    Jackman a Steen hladově kroužili kolem Rinneho klece, avšak nyní nemusel gólman Predators zasahovat.

23:40
    Technický přestup Bluesmanů – zakázané uvolnění.

23:59
    Tarasenko byl pozorný před vlastní brankou a zbavuje svůj tým větších problémů vyhozením puku.

24:36
    Další zákrok pro Pekku Rinneho, tentokrát se ale nejednalo o nikterak složitou práci.

25:05
    Pietrangelo s Bouwmeestrem toužili rozehrát další akci hostujícího kádru, jenž ztroskotali ještě ve středním pásmu, kde o puk přišli.

25:44
    Domácí předvedli důraz za brankou soupeře, Gaustad následně ještě napadal na brankovišti. To mu ovšem nebylo k ničemu platné.

26:16
    Už zase hrají Blues za svatyní Rinneho, tam ale nejsou v tuto chvíli dostatečně tvořiví a rychlí.

26:46
    Na ledě začíná být mirně přitvrzováno, každý souboj doznává tvrdosti. Hra bude pokračovat po skončení reklamní přestávky.

27:21
    Ještě před polovinou základní hrací doby unikají hokejisté St. Louis Blues do tříbrankového vedení. Situace začíná být už vážnější pro mužstvo ve žlutých dresech. Před brankou Nashvillu na chvilku vznikl jakýsi zmatek, kterého dokázal ve svůj prospěch skvěle využít VLADIMÍR TARASENKO. Pekka Rinne se nestihl přemístit k pravé tyči a útočník Bluesmanů poslal kotouč do odkryté sítě. Asistence: T. J. Oshie, Alex Pietrangelo.

28:28
    Domácí se ovšem nevzdávají a snaží dostat co nedjříve puk do útočného pásma, zatím neúspěšně.

28:55
    David Backes poslal puk před branku, ale tam nikdo neočekával jeho nápad rozehrávky.

29:30
    Po delší době si s pukem za brankou zahrál gólman St. Louis Ryan Miller.

30:06
    Hosté chtějí ukázat, že rozhodně mají na mysli přidání ještě nějaké branky. Teď ale nemohli postupovat dál, protože je zastavilo postavení mimo hru.

30:19
    Uvidíme vůbec první dnešní přesilovku některého z týmů, zatím jsme sledovali pouze tresty na obou stranách barikády. Nyní odjíždí dvě minuty za krosček odpykat Barett Jackman (STL).

30:50
    St. Louis ale zatím v pohodě brání početní výhodu soupeře, okamžitě vyhazuje touš přes všechny čáry.

31:34
    Už potřetí poslali Bluesmani kus černé gumy daleko od své branky a Nashvillu tahle početní výhoda absolutně nesedla.

32:04
    Jedinou střelu zatím vyslali Predátoři během přesilovky na branku, to na gól nejspíše stačit nebude.

32:49
    Jedno vyloučení je sice minulostí, ale nyní si početní výhodu vyzkouší zase Blues. Trest za držení inkasuje Paul Gaustad (NSH) a jeho tým čeká bránění oslabení.

33:08
    Také Blues zatím nemohou najít recept na dobrou přesilovku a ještě nevystřelili.

33:33
    Už podruhé v řadě poslali domácí kus černé gumy až k brance Ryana Millera, jenž rozehrává.

34:00
    Přihrávky hostujícího týmu jsou hodně nepřesné a zatím nevznikla žádná větší možnost.

34:52
    Také hostující přesilovka je minulostí a vypadá to, že ani jeden z týmů dnes nebude mít skvělé početní výhoda. Puk končí v lapačce Rinneho.

35:05
    Hra je před další komerční přestávkou přerušena na stejném místě, jako před chvílí.

35:25
    Ještě chvíli po vhazování se domácí bránili, ale pak už Shea Weber vyvezl puk alespoň za branku Millera a tam začíná akci.

36:00
    Rinne poměrně zariskoval, když za sebou při rozehrávce nechal prázdnou branku, ale nakonec nechyboval.

36:23
    Ryan Miller musel po delší době řešit vážnější situaci, u pravé tyče vzdoroval prudké střele v podání Ekholma. Avšak gólman Blues stále bezchybný.

36:50
    Nashville právě vstřelil branku!
    Přeci jen se Predátoři dočkali vstřelené branky, kterou opravdu vydřeli poctivou prací na brankovišti. Ryan Miller už toho nemohl moc dělat, protože ležel po předchozím zákroku na ledě. ERIK NYSTROM našel jako první úplně volný puk před brankou a zavěsil jej do sítě branky St. Louis Blues. Ještě před tím kotouč připutoval zpoza klece. Asistence: Colton Sissons, Paul Gaustad

38:47
    Nashvile daleko více zatraktivnil hru vepředu a najednou má ofenzivní převahu. Otázkou je, zda ji dokáže využít.

39:13
    Probíhá poslední minuta druhé části, Blues už otupili tlak soupeře a také se ještě pokusí zaútočit.

40:00

Celkem tři branky nabídla druhá třetina a po čtyřiceti minutách hry vedou hokejisté St. Louis Blues v Nashvillu poměrem 3:1. Tento náskok se pokusí v poslední periodě udržet, domácí mají za úkol dorovnat ztrátu.

Střely na branku ve druhé třetině

Nashville Predators: 12

St. Louis Blues: 14

40:01

40:18
    Aktivnější vstup do třetí třetiny předvedli domácí, když alespoň nahodili kotouč o zadní mantinel.

40:43
    Vzápětí ale nepříjemnost pro Predátory, protože vyhazují na zakázané uvolnění.

41:09
    Sobotka přijímal přihrávku od Shattenkirka, ale český útočník nakonec ztratil rychle unikající puk za brankou.

41:45
    Patrik Berglund dnes ještě stále může útočit na hattrick, nyní ovšem přestřelil horní tyčku soupeřovy branky.

42:18
    Na druhé straně hrací plochy domácí zaváhali při možnost unikat dva na jednoho, když zbytečně ztratili touš v útočném pásmu. Byl to Sissons, kdo předvedl tuto minelu.

42:50
    Alexander Steen se zkoušel co nejrychleji vytočit s pukem z rohu, ale to nakonec nevyšlo podle jeho představ.

43:30
    Kotouč už u branky Ryana Millera, kde o něj ale nejeví domácí přílišný zájem. Zatím Bluesmanům vychází bránící taktika.

44:29
    Pekka Rinne už se jen ohlédl za střelou, která prolétla kolem jeho pravé tyče. Tahle šance jeho branku ohrozit nemohla.

44:54
    Důrazný souboj před hostující svatyní opět ovládli hokejisté St. Louis. Nashville potřebuje o kapku víc důrazu, pokud chce něco udělat s výsledkem.

45:28
    Stalberg na modré čáře němel moc prostoru ke střele, a tak alespoň puk nahodil. Následně končí kotouč v lapačce Ryana Millera.

45:33
    Sledujeme vyloučení na straně hostů. Puk totiž letěl přes plexisklo bez dotyku a to znamená dvě minuty za zdržování hry pro Iana Cola (STL). Přesilová hra pro Predátory.

46:08
    Až Josi vystřelil lehkým nahozením od modré čáry, ale nic dalšího zatím Nashville v útočném pásmu nevymyslel.

46:40
    Opět vyhozený puk do středního pásma, za kterým se následně žene dvojice domácích obránců.

47:07
    Tohle už byla daleko větší šance pro Predators, jež doráželi střelu od modré čáry a Miller jen tak tak zastavil všechny pokusy soupeře!

47:35
    Už je konec přesilové hry a největšího závaru nedokázali Nashvillští využít. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

48:05
    Predators dlouho bojovali o naději na lepší výsledek dnešního zápasu, ale rázem mají daleko menší šance na srovnání, protože Blues opět odskakují na rozdíl tří branek. Už při hře pět na pět inkasuje domácí družina čtvrtý touš do své sítě. Rychlý protiútok trojice útočníků v bílém dresu končí gólem ALEXANDRA STEENA, jenž v žádném případě nepohrdl nádhernou nahrávkou a ránou z oleje trefuje prostor u pravé tyče. Asistence: Jaden Schwartz, David Backes.

49:15
    Najendou jsou hosté na koni a dobře vědí, že mají nejen výsledkovou převahu, ale také psychickou.

50:06
    Na chvíli sice domácí zavezli puk za branku Ryana Millera, ale tam už se toho moc nestal. Znovu útočí St. Louis.

50:55
    Rinne měl další starosti, teď musel dokonce puk vyrážet za letu ve vzduchu, což pro něj nebylo nic příjemného.

51:42
    Budeme sledovat další vyloučení ve třetí třetině. Predators mají jednu z posledních šancí, jak něco udělat s výsledkem. Český útočník Vladimír Sobotka (STL) odchází pykat na trestnou lavici za sekání.

52:00
    Domácí ovšem nezačínají přesilovku ideálně, protože musí pohled obracet směrem k vlastní svatyni.

52:41
    Blues jsou navíc před vlastním gólmanem aktvní a důrazní a chtějí jasně ukázat, že dnes mají na výhru.

53:05
    Většina domácí přesilovky je pryč, Predátoři během ná ještě nevystřelili na bránu.

53:45
    Už je St. Louis kompletní a ve stejné chvíli, kdy se vrátil Vladimír Sobotka na led, si Miller připisuje snadný zákrok-

54:28
    Nashville už má celkové probléby s rozehrávkou ve vlastním pásmu a přesně taková hra teď bude Bluesmanům vyhovovat.

54:41
    Ještě jedna komerční přestávka v závěru třetí třetiny.

55:03
    Další založení domácího útoku opět ztroskotalo na modré čáře, přestože se následně Predátoři na chvíli do pásma dostali.

55:47
    Blues stále při útočné chuti, David Backes byl ale sám za brankou, a tak už neměl moc kam pokračovat.

56:14
    Vhazování proběhne po levici Ryana Millera, jenž zažívá další skvělý zápas od svého přestupu z Buffala do St. Louis.

56:45
    Hosté nechtějí zápas jen dohrá a rádi by přidali nějakou branku navrch, jasně to dokázal Alexander Steen při souboji o puk za brankou.

57:39
    Přesně opačná je situace na druhé straně barikády, domácí jako by už odevzdávali puky na hole soupeřů a čekali na jejich reakci.

58:17
    Po delší době si žlutý tým vyzkouší, jaké to je útočit. Ale pouze za svatyní, před klec Blues se domácí nedostali.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Nashville si po delší době vytvořil lepší šanci, když Nystrom zkoušel dorážet na brankovišti. Jenže obrana a gólman Blues vše stihli včas vyřešit.

59:10
    Začala poslední minuta zápasu, o výsledku už je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Zdá se, že se bude pouze dohrávat.

59:43
    Predators zkusili soupeře v posledních vteřinách zatlačit, ale bez výsledku. St. Louis si odnese výhru 4:1.

60:00

Hokejisté St. Louis Blues na ledě Nashvillu jasně ukázali, proč jsou první v tabulce Západní konference. I když dokázali domácí snížit v závěru druhé třetiny na 1:3, Blues pojistili svou výhru čtvrtou brankou a v klidu došli k zisku všech bodů z tohoto střetnutí.

Vladimír Sobotka (STL) (0 + 0), 0 střel na branku, čas na ledě: 16:12
    Roman Polák (STL) (0 + 1), 1 střela na branku, čas na ledě: 16:07

Tři hvězdy utkání

Patrik Berglund (STL) (2 + 0)
    Ryan Miller (STL) (31 zásahů)
    Alexander Steen (STL) (1 + 0) (03:40:57)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 37. Nystrom (Sissons, Gaustad) – 12. Berglund, 23. Berglund (Ott, Polák), 28. Tarasenko (Oshie, Pietrangelo), 49. Steen (Schwartz, Backes)

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Lee – Scott Cherrey, Michel Cormier

Diváci: 17 113